Wstyd na cały świat – zachodnia prasa pisze o zdrajcy i esbeckim kapusiu „Bolku”

Prześlij dalej:

Akcję ekipy z Czerskiej „Jesteśmy z Lechem” należy czytać i interpretować dosłownie, chociaż właściwe hasło powinno brzmieć z francuska „Jesteśmy Wałęsą”. Nie tylko Czerska, ale cała „elita” RPIII jest w tej chwili Wałęsą, czyli obnażonym nic nieznaczącym rechotem historii. Scenariusza upadku hydry zwanej RPIII nie pisał Hollywood, to dzieło samego szatana albo Pana Boga, zależy jaką przyjąć perspektywę. Jeśli mówimy o skrajnym sadyzmie i pognębieniu miernot, które przez ćwierć wieku same siebie nazywały awangardą, to trzeba oddać szatanowi, co szatańskie. Jeśli zaś widzimy w wydarzeniach ostatnich dni wielką dziejową sprawiedliwość, to wypada złożyć dziękczynienie Najwyższemu. Tak, czy inaczej nie sposób porównać wyczynu Kiszczakowej z jakąkolwiek, nawet najbardziej rzetelną pracą analityczną opartą na źródłach. Towarzystwo najpierw straciło mowę, później rozum, bo to nie „szambonurki z IPN” opluły człowieka, któremu zawdzięczają wolność, ale wdowa po Kiszczaku rozsmarowała blagę okrągłostołową i to w jakiej formie. Z jednej strony komedia, z drugiej tragedia, no i wisienka na torcie w postaci wyceny – 90 tysięcy za bohatera, o którym mówi cały świat. Ano właśnie mówił i o to chodzi, że nadal mówi, gdyby świat milczał pewnie też nie udałoby się uratować upadłej legendy, ale przy świecie mówiącym nic się nie da zrobić. Po wstępnym szoku usłyszeliśmy od tych, którzy pozbierali się najszybciej, że „prawda to trucizna”, „autentyczne nie znaczy prawdziwe”, a sam zainteresowany stwierdził, że nie pił wódki z esbekami, tylko wina i szampana. Wszystko psu na budę, bo w BBC i wielu innych mediach zachodnich nikt się nie bawi w relatywizowanie. Przekaz jest prosty i czytelny, również dlatego, by podkreślić sensację – Lech Wałęsa był płatnym agentem komunistycznej bezpieki o pseudonimie „Bolek”.

Paraliż i opuszczony szlaban. Powiedzieć, że mleko się rozlało, to nic nie powiedzieć, żadne lokalne ogłupianie nie pomoże, gdy te same zachodnie media, na które, przy różnych okazjach, tak chętnie się w Polsce powołuje, wydały wyrok. Nie ma takiej możliwości, aby sprawę odkręcić i co za tym idzie, kończą się dyżurne argumenty. Obojętnie jakich podłości dopuścił się Wałęsa, a dopuścił się wielu, zawsze było słychać, że to światowej klasy postać i drugi obok papieża rozpoznawalny Polak. „Polskie piekiełko”, „sami niszczymy człowieka, którego świat szanuje”. Nic się nie uchowało z tej propagandy, świat załatwił „Bolka” na amen i teraz będzie Wałęsa robił za Lancea Armstronga. Ten Zachód, który służył za pałę na grzbiet skolonizowanej krainy nad Wisłą, wypiął się i to z jeszcze większym rozmachem niż zrobiła to wdowa po komunistycznym bandycie. Co dalej, gdzie szukać ratunku? Pytania retoryczne, bo jeśli ktoś wie, co tu jest grane, to na pewno takiej wiedzy nie posiadają przerażone żywe trupy, które jeszcze nie tak dawno czuły się panami sytuacji. Sam nie wiem o co chodzi, a przecież jestem płatnym wyrobnikiem PiS, partii, która posłała do IPN Marię Kiszczak, słuchaczkę Radia Maryja „zaczadzoną Smoleńskiem”. Nie wiem, ale się domyślam i maniakalnie wracam do starej tezy. Komuś wielkiemu i na pewno nie krajowemu zależy, aby ostatecznie zatopić układ okrągłostołowy, który się najzwyczajniej w swojej formule wyczerpał.

Strony

50940 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

46 (liczba komentarzy)

 1. W The Globe and Mail  tytuł: Lech Wałęsa był płatnym informatorem dla reżimu komunistycznego.
  Andrzej Gwiazda już wiele lat temu mówił o finansowaniu przez Zachód "podziemia kiszczakowskiego" tylko żadne media tego nie wyemitowały:http://bit.ly/1...

 2. avatar

  kiedys to pisałem..wiec i powtórzę..przypomina mi sie toast hetmana Radziwiłła na bankiecie..gdzie to uslyszawszy Zagloba rzucil mu w twarz;a pułkownicy od nogi buzdygany.."obys zdechł w rozpaczy...oby ród twój wygasł...zdrajco..zdrajco..po trzykroc zdrajco"
  przez tyle lat smiali sie nam w twarz...
  gajowy nie załozy instytutu..
  ...elektryka za chwile odwiedzi komornik..
  czas najwyzszy na kierownika;doktorową1metrodszpadla;oxfordzką ekscelencje;i reszte tych POpaprańców...

 3. Zobaczcie, jak na tle tych naszych pożal się Boże styropianowców, błyszczy Kornel Morawiecki.

 4. No i przejdzie ta kobiecina "o stonowanej inteligencji" do historii.

 5. człowiek miał "epizod", to nie Kaczyński ponosi winę za żonę Kiszczaka do prokuratorów z IPN, to nie Kaczyński kazał prezesowi odebrać ważne państwowe dokumenty, to nie Kaczyński ponosi winę że media w Polsce przekazały bardzo ważna informację dotyczącą bardzo ważnego człowieka, to nie Kaczyński przeczytał o tym w opiniotwórczej wyborczej i przekazał do zachodnich mediów, to nie Kaczyński ponosi winę że zachodnie media opublikowały bardzo ważna informację dotyczącą bardzo ważnego człowieka.

  A tak na marginesie, pewne media w Polsce ciągle przekazywały do zachodnich mediów teksty, po których kazały nam się wstydzić, więc cóż nowego..

 6. avatar

  którzy myślą inaczej
  http://wyborcza...
  i jest mnóstwo ludzi, którzy też boleją nad Bolkiem
  To tak, żeby nie myśleć, że dotrze do wszystkich. Ale w świat poszedł już komunikat

 7. Generałowa zrobiła to, czego nie udało się zrobić przez 27 lat. Wstyd jest, przekaz poszedł w świat. Światowe media piszą otwartym tekstem, powołując się na oficjalne źródła, że polskie dobro narodowe było płatnym informatorem bezpieki. Satysfakcja, a zarazem wściekłość.

 8. „S()lidarni z Leche” Jakże to symptomatyczne dla GóWna i jak pasuje idealnie do linii programowej tej polskojęzycznej tuby. Mylenie bohaterstwa z tchórzostwem, a czasem nawet stawiane między nimi znaku równości zależnie od prawdy etapu jak mawiają marxiści. Ale nikt nie kazał nikomu w komunie być bohaterem. Jak ktoś był tchórzem to także mógł zachować swoją godność. Nie zapisywano na siłę do PZPR i PPR. Nie zaciągano na etaty do UB i SB i do MO.
  Jeśli tak to jak nazwać postawę rodziny Ulmów zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów? Czy volksdeutsch to też bohater bo podpisał, ponieważ bał się wywózki do Generalnego Gubernatorstwa albo na roboty do Niemiec. Idąc tym tokiem myślenia dojdziemy do wniosku, że szmalcownicy to też ofiary systemu bo nie mogli znaleźć innej pracy, na dodatek zdeprawowani przez atmosferę polskiego antysemityzmu. Na jakich wzorcach mają się chować młodzi? Na Bolku, czy na rotmistrzu Pileckim. Jeśli przyjmiemy błędne kryteria, to może się okazać, że rodzina Ulmów, rtm. Pilecki itp. to frajerzy bo gdyby zaczęli mówić i robić to co od nich oczekuje władza, jak to z początku robił Miłosz w swoich stalinowskich politgramotach to wyszli by na tym równie „dobrze” jak Bolek?
  http://www.pch2...

 9. avatar

  Rzeczywistość jeszcze nas zaskoczy.

 10. może trochę jaśniej i konkretniej co do tej poetki i babci

 11. Strony