Prześlij dalej:

Od kilku dni trwa żenada wokół „Pomnika Smoleńskiego” w New Jersey. Tak dla przypomnienia albo dla informacji, to nie jest pierwszy przypadek, pod takim samym pretekstem, remontu, ale tym razem nie placu tylko katedry św. Patryka na Manhattanie, usunięto popiersie papieża Polaka Jana Pawła II. Remont dawno został zakończony, popiersie do dziś nie wróciło na swoje miejsce. Wówczas w Polsce nie było wielkiej afery, mieliśmy inne rządy, mieliśmy inną rzeczywistość. Obecnie mamy aferę i to taką, że burmistrz mieściny Jersey City, rumuński Żyd Steven Fulop, stał się najpopularniejszym amerykańskim burmistrzem w Polsce.

W piątek Ambasador RP w Waszyngtonie, Piotr Wilczek, wystosował do bezczelnego Żyda list, w którym domaga się wyjaśnień w związku z rzekomym przeniesieniem „Pomnika Smoleńskiego”. Żyd wypiął się na majestat Rzeczypospolitej i w ogóle nie zareagował. Jeszcze bardziej ostentacyjnie oświadczył, że nie będzie się spotykał z żadnym Polakiem, bo Polska neguje holokaust, a o spotkanie zabiegali przedstawiciele polskiej placówki dyplomatycznej. Jednak kulminacyjnym momentem i skrajną butą Żyda Stevena Fulopa było coś zupełnie innego. Najpierw Żyd wyzwał marszałka polskiego senatu, potem oświadczył, że „Pomnik Smoleński” na 100% zostanie przeniesiony i na tym koniec rozmowy. Wszystkie próby cywilizowanego rozwiązania konfliktu, podjęte przez stronę polską, są podwójnie absurdalne. Po pierwsze jeszcze nikt z prymitywem w sposób cywilizowany się nie dogadał. Po drugie zajmowanie stanowiska przez Polskę na najwyższym szczeblu, wobec żydowskiego burmistrza amerykańskiej mieściny, to jest upokorzenie, nie odpowiednia reakcja. Po trzecie i najważniejsze, tak się po prostu w polityce nie postępuje.

Jak się robi politykę pokazał Steven Fulop! Podejmuje się decyzję i nie zważając na żadne jęki, czy naciski, realizuję się plan do końca, najlepiej z ośmieszeniem przeciwników. Dokładnie tak zrobił arogancki Żyd i śmieje się Polakom w twarz razem z tymi, którzy dali mu na tę akcję przyzwolenie i pieniądze. Śmiech żydowskich fanatyków nie zamilknie i będą kolejne próby upokarzania Polski, dopóki z naszej strony nie nastąpi odpowiednia reakcja. Listy, protesty i oświadczenia to dziecinada, jedynie realne i to zwielokrotnione działanie może przynieść efekt. Nie ma i oby nie było lepszego klimatu do przeprowadzenia ekshumacji w Jedwabnem, nawiasem mówiąc dawno należało to zrobić. Po tym jak Żyd potraktował polską świętość, bez żadnych tłumaczeń, wyjaśnień i porozumień z gminą żydowską, IPN powinien podjąć decyzję i w normalnym trybie przeprowadzić ekshumację, co w każdym innym przypadku nie podlegałoby dyskusji. Jest więcej niż pewne, że taka decyzja IPN wywołałaby wściekłość po stronie żydowskiej, bo na kłamstwa o Jedwabnem wielu Żydów zbudowało swój „naukowy” biznes. Bez względu na cyrk urządzony w New Jersey, wyjaśnienie tego, co się stało w Jedwabnym jest dla Polski sprawą niezmierne istotną, teraz o taką operację jest znacznie łatwiej, bo szlak przetarł Steven Fulop.

Strony

Źródło foto: 
26494 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

35 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  a'propos

  czy PIS wstanie z kolan?wątpię..w 1nym z oświadczeń polityków partii rządzącej było coś w ten deseń..że polonia amerykańska powinna zintensyfikować swoje siły do jednoznacznego sprzeciwu wobec działań burmistrza..to takie dupcenie..

  swoją drogą..ciekawe to bardzo czy polaków w usa stać na otoczenie pomnika;trzymając się za ręce stworzyć łańcuch..coś w rodzaju protestu pod pałacem prezydenckim..taki protest dzień i noc..przez kilka dni bez przerwy..może by coś się wtedy zmieniło;jesli w świat poszło by że policja amerykańska używa paralizatorów i wywleka za "wsiarz" pojedyńcze osoby wczesniej odurzone gazem łzawiącym i pobite przez gliniarzy..

 2. Mamy u USA tylko kilka pomników, a w Izraelu chyba żadnego. Pomników żydowskich jest u nas multum, dotujemy też ich instytucje kulturalne. Mają więcej do stracenia - więc do roboty. Jak chcą wojny na świętości, to niech mają. Tylko czy nasze rządowe niedorajdy znowu nie padną na kolana ?

 3. Nie padną bo nie bardzo mają jak - leżąc plackiem na brzuchu byłoby dosyć trudno padać na kolana.

   

 4. Obżydzenie wciąż rośnie. Obrzydzenie również.

 5. Autor sugeruje co należałoby zrobić gdybyśmy mieli polski rząd i z tym się całkowicie zgadzamProblem jednak w tym ,że od 1939 roku nigdy polskiego,realnie,rządu nie było i nie ma.Moim zdaniem tylko  nowa AK i podobne organizacje  polonijne  mogłyby uspokoić coraz to bezczelniejsze deptanie nam po twarzy przez żydowskich bojówkarzy.To co się teraz dzieje jest tylko preludium przed przejęciem całej Polski bez wystrzału.Pobożny lud zawsze się zgadza z wyrokami niebios i nie ma zamiaru sprzeciwiać się władzy pochodzącej od Boga.Tak było zawsze .Tylko garstka patriotów naraża się walcząc o wolność dla żywiołu.Należy stworzyć system polityczny, gdzie obrona państwa będzie konstytucyjnym obowiązkiem każdego obywatela,niezależnie od wyznania czy poglądów.Wszyscy opłacani przez budżet powinni tracić pracę już po pierwszym zaprzaństwie czyt.-działaniu wbrew interesom Polski i Polaków.Wiem,wiem,to tylko marzenia,ale od marzeń się wszystko zaczyna,nawet technologie są efektem marzeń.

 6. avatar

  Kosy na sztorc i rzezać pejsy

 7. avatar

  Żadnej ekshumacji nie będzie. Johny Daniels już powiedział, że choćby pod petycją o to podpisało się 40 milionów, to i tak nic z tego. Izrael locuta, causa finita.

  A Pan Nikt Gryguć swego czasu mówił o Partii Interesów Syjonistycznych......

 8. Witam. 

  Co prawda aquaparku nie ma, ale synagogę lokalni „biznesmeni” przekształcili w market spożywczy, a na pietrze urządzili „china shop”. Jeszcze wcześniej  na cmentarzu żydowskim kolejny „biznesmen” wybudował sobie willę, a miasto dostawiło szalet miejski. Dziś szalet został rozebrany a Amerykanie wyznania mojżeszowego postawili pomnik. Żeby było śmieszniej, to na części tego cmentarza postawiono jeszcze biedronkę. Burmistrz chciał promować kulturę żydowską  festynami, ale ludzie znają  czasy sprzed wojny, gdzie były „nasze kamienice a wasze ulice” i umarło to śmiercią naturalną. Rzeczy te dzieją się w małej mieścinie w woj. śląskim, tj . Szczekociny ( ul. Konopnickiej dostępne na street view Google.)

 9. jak na razie rząd uprawia grę pozorów:

  http://rzad-uprawia-gre-pozorow

 10. avatar

  Wart odnotowania komentarz pod ww. publikacją Leszka Żebrowskiego:

  Iwona Borowicz

  A ja bardzo proszę Pana Leszka Żebrowskiego, żeby od siebie napisał CO KONKRETNIE NALEŻY ZROBIĆ? Bo pisanie wzniosłych zawołań w stylu "musimy bronić naszego kraju" jest dobre co najwyżej na zagajenie rozmowy, ale od osoby o horyzontach myślowych Pana Żebrowskiego spodziewałabym się czegoś więcej... Prawdę mówiąc powoli zaczynam mieć dość takiej górnolotnej, łatwej publicystyki, kiedy to najtęższe umysły, najwięksi patrioci jedyne co mają do powiedzenia w sytuacji konfrontacji Polski z potężnymi siłami to: "należy bronić dobrego imienia", "musimy zewrzeć szeregi", "trzeba iść z podniesionym czołem", etc. Szanowny Panie Żebrowski, to jest wszystkim wiadome. Może jednak jakieś konkrety? Od elit intelektualnych oczekuje się recept, a nie jedynie krytyki władzy, która została zmuszona do konfrontacji z potężnym lobby żydowskim o zasięgu światowym, które w dodatku opanowało struktury władzy jedynego supermocarstwa na świecie. Polska znalazła się w sytuacji jednoczesnej presji ze strony Unii Europejskiej, USA, nowojorskiej, żydowskiej elity finansowej i zagrożenia z Rosji. W takich okolicznościach przyrody nasze władze robią tyle, ile się da. Jeżeli Pan Żebrowski ma lepsze recepty, niech ujawni je natychmiast! Patriotyczna homiletyka to miłe zajęcie, ale łatwe.

 11. avatar

  Wprawdzie nie należę do elity intelektualnej, ale co mi tam, mogę wrzucić jakieś konkrety.

  Uważam, że to, co się dzieje i jak rządzący się sytuują, zależy od świadomości i działania narodu, z którego się wywodzą.

  Walkę nakleży rozpocząć od samego dołu, od układów z sąsiadami, na ulicy, w sklepie, w zakładzie pracy. Jeśli pojawia się ktoś, kto podstępem, intrygą, albo zastraszaniem stara się zapanować nad środowiskiem, należy mówić zdecydowane NIE. Zdecydowanie się przeciwstawiać.

  Stan mamy niestety taki, że jeżeli ktoś taki się pojawia, to naród za cenę świętego spokoju odsuwa się na bezpieczną odległość i toleruje narzucaną sytuację. Jeżeli Ty, czytający, jesteś w tym względzie bez winy, to jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę.

  Stąd nie możemy mieć pretensji do naszych przedstawicieli w Sejmie czy rządzie, że mają tę samą mentalność, jak my i działają tak, jak my.

 12. 72890EB6-90A3-410A-8781-F6F36262552A.jpeg

 13. Na pomniku Katyńskim jest kilka tablic o których nikt nie mówi to jedna z nich. To jest powód usunięcia pomnika z Jersey City. Właśnie wróciłem z tego miejsca Pomnik był oblany farbą  o widać na jednej z tablic.

 14. Oświęcim, dnia 5 maja 2018 r.

  Ambasada USA w Warszawie
  Konsulat Generalny USA w Krakowie

  Dezyderat dotyczący jednostronnej decyzji Władz Lokalnych Jersey City
  usunięcia z Exchange Place w Jersey City Pomnika Katyńskiego,
  szczególnego symbolu kaźni Elity Narodu Polskiego
  dokonanej przez ZSRR w 1940 roku w Katyniu

  Szanowni Państwo!

  Stowarzyszenie Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych, 1956 – 1989 w Oświęcimiu zwraca się do Reprezentantów Władz Federalnych Stanów Zjednoczonych o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do skłonienia Władz Lokalnych w Jersey City w stanie New Jersey do podjęcia konstruktywnego i szczerego dialogu ze środowiskiem Polonii w sprawie zapowiedzianego usunięcia Pomnika Katyńskiego z obecnej jego lokalizacji, ustalonej zarządzeniem Rady Miejskiej Jersey City z 13 kwietnia 1987 r. Warto przypomnieć, że pomnik ten postawiono w okresie bardzo szczególnym dla Narodu Polskiego w dziejach naszej Ojczyzny: w momencie odzyskiwania niepodległości i wyzwolenia spod jarzma komunistycznego. Odsłonięty w maju 1991 r. Pomnik Katyński, autorstwa cenionego rzeźbiarza polskiego, żyjącego od ponad 40 lat w USA Andrzeja Pityńskiego, stał się trwałym świadectwem: z jednej strony polskości w Ameryce, z drugiej strony prawdy o sowieckich zbrodniach, popełnionych na Polakach. Wymownym symbolem tych zbrodni jest Katyń, zaś monument skrępowanego polskiego oficera, z wbitym w plecy sowieckim bagnetem, łącznie z okalającymi go pamiątkowymi tablicami poświęconymi zagłodzonym zesłańcom syberyjskim, a nadto ofiarom zamachu terrorystycznego z 11 września 2001 r., ma również swój wymiar uniwersalny. Nieprzypadkowo Pomnik Katyński w Jersey City jest dziełem polskiego uchodźcy. Powstał z wysiłku polskich imigrantów i weteranów II wojny światowej, którzy – walcząc z niemieckim i sowieckim totalitaryzmem – właśnie na ziemi amerykańskiej szukali wolności i schronienia.

  Stowarzyszenie stoi na zdecydowanym stanowisku, że w państwach o ugruntowanych wartościach wolnościowych, niepodległościowych i demokratycznych – a za takie państwo uważamy Stany Zjednoczone – szczególnie szanuje się i ceni pamięć i hołd potomnym za ofiarę złożoną na ołtarzu Ojczyzny. Dla Narodu Polskiego symbolem takiej ofiary jest właśnie Katyń. Dlatego oczekujemy od Partnerów Amerykańskich zdecydowanych i odważnych działań oraz właściwych decyzji w sprawie tak wrażliwej dla Nas, Polaków, a szczególnie dla środowiska działaczy opozycji antykomunistycznej – niejednokrotnie potomków ofiar minionych reżimów czy też moralnych i czynnych spadkobierców Polskiego Czynu Niepodległościowego z lat 1939 - 1990.

  Członek Zarządu Przewodniczący Stowarzyszenia

  Stanisław Brzeźniak Janusz Januszewski

  Do wiadomości:
  - Prezydent RP
  - MSZ RP
  - Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie
  - media

 15. Z tego co tam dzisiaj zobaczyłem to pomnik nie doczeka nasrępnej niedzieli i protestu Polonii. Rozmawiałem z dwoma mieszkańcami. Byli święcie przekonani że pomnik zniknie w krótkim czasie. Teren jest ogrodzony i gotowy do demontażu. Niezdziwie się jak jutro zaczną go rozbierać. A potrwa to kilka godzin.

 16. 33942ED1-A0C8-4192-8C46-92E95C3E7E59.jpeg

 17. 72890EB6-90A3-410A-8781-F6F36262552A.jpeg

 18. 0F720A7B-87A4-4611-BDFF-8F3C826E886B.jpeg

 19. FE4D4E7F-8C6B-400D-BFC2-C50DE74BD37F.jpeg

 20. 49665404-1709-4D1C-BF88-531586A1EE2B.jpeg

 21. Postępowanie rządu na wydaje się być (tylko pozornie) racjonalne ale w życiu jest tak, że każdy człowiek może znieść wiele upokorzeń aż do chwili kiedy przeciwnik postanowia pozbawić go honoru. Dawnymi laty człowek który utracił honor strzelał sobie w głowę, albo stawał do walki w obronie czci. Brak osterej reakcji rządu sprawia, że jesteśmy okładani przez byle kogo maczugą anytsemityzmu, ksenofobii itp niczym psa, którego same polskie gładze przywiazały do płotu z kagańcem na mordzie. Takie postępowanie władz sprawi, że Polacy staną się albo niewolnikami bez czci, godności i honoru. Tymczasem celem władzy i inteligencji powinno być uformowanie dumnych obywatelami, który wierzą w sens walki, a nawet oddani życia za Polskę. 

 22. Widocznie cele PiSu są całkiem inne, podobnie jak całkiem inne były też cele folksdojczy z PełO.

  A przez 30 lat zadbano aby dla tego zabójczego układu nie było w Polsce żadnej realnej alternatywy...

 23. https://petitio...

  Pozdrawiam.

 24. avatar

  Nie. Wstaje się wstając, po prostu wstając. Proponujesz demonstracje, nieszkodliwe.

 25. Trochę żenująca jest już ta zabawa w dobrego i złego "żydka" z udziałem przedstawicieli najwyższych władz Polski... fuj.

 26. Wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem to nienaruszalne dziedzictwo śp.Brata - mowy nie ma aby ktokolwiek z tej ekipy odważył się na wznowienie, a kto by to poważnie zaproponował zapewne szybko zostanie okrzyknięty agentem Putina.

  Zresztą Jedwabne to tylko mała kropla w całym morzu żydowskiej hagady, czyli po naszemu zwykłych kłamstw służących ogłupianiu i paraliżowaniu gojów. Generalnie rzecz biorąc to jest właśnie ich słaby punkt przy całej obecnej żydowskiej potędze, taka ich pięta achillesowa, bo Żyd najbardziej się boi ujawnienia prawdy o sobie.

  Jak napisano: "Każdy bowiem, kto dopuszcza się nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła aby nie potępiono jego uczynków." Więc dokładnie wiadomo co należy zrobić - wystarczy zaświecić i wysoko postawić światło prawdy, a Żydzi szybko się uspokoją i nabiorą respektu. Historycznych materiałów o zachowaniach Żydów, choćby z ostatniej wojny czy czasów stalinowskich bestialskich oprawców, jest aż nadto. Trzeba tylko chcieć - ale to niestety ostatnia rzecz jakiej PiS by chciał i jakiej by można się po PiSie spodziewać, niedawne potraktowanie pani dr Kurek najświeższym tego przykładem.

   

 27. Wspaniały felieton i równie wspaniałe komentarze. Tylko co my goje możemy zrobić i dlaczego nas tak mało?

 28. avatar

  No ale gdzie ma być ten kaganek wiedzy o żydach....w TVP gdzie Adrian w swoich  programach #minęła8 , 20 zaprasza i promuje totalnych głąbów tak, że s*aczki już można dostać.

  To TVP powinna walić w obrzezany pysk takimi programami choćby o - https://ptto.wo...

 29. avatar

  W Gliwicach rządząca tu od ćwierćwiecza sitwa z PełO obciąga lokalnemu żydostwu remontując za publiczne pieniądze żydowski cmentarz (na którym spoczywają dziadkowie Pierwszej damy RP), bożnicę, dom pogrzebowy i obiecując utrzymywać to barachło do końca świata. Oczywiście za społeczne pieniądze. Tego w skali kraju są tysiące przykładów !

 30. Naiwność Polaków jest przerażająca. Przecież z punktu widzenia "nowej" -- pięćdziesięciocioletniej już "Narracji o holokauście" -- żydowski burmistrz postępuje jak najbardziej słusznie! Zwłaszcza teraz, kiedy z powodu Polaków świat może się dowiedzieć o "drugim holokauście", czyli o ludobójstwie na wschodnich terenach przedwojennej Polski, gdzie w 1939 roku panoszyli się nie SS-mani, lecz sowieccy -- często żydowscy -- enkawudyści.

  Naszym wrogiem jest ogromna Machina propagandowa, która na Zachodzie od początku lat 70-tych systematycznie oczernia naród polski za pomocą ciągłej podaży najrozmaitszych publikacji, ksiązek, filmów, przekazów medialnych itd. Gross to tylko jeden z wielu "ekspertów" pośrednio finansowanych przez tę Machinę.

  Ludzie, którzy tym kierują nie są głupi i doskonale wiedzą, co się w Polsce działo podczas drugiej wojny światowej. Warto więc wiedzieć, dlaczego robią to, co robią. Otóż nadrzędną troską tych ludzi jest bezpieczeństwo państwa Izraela, którego istnienia żaden Arab (obojętnie, czy muzułmanin, czy chrześcijanin) nigdy nie zaakceptuje.

  Aby w ogóle przetrwać, Izrael ciągle potrzebuje wszelkiej możliwej pomocy Zachodu (czyli Ameryki), a więc Zachód musi być poddawany stałej presji moralnej. Po wojnie sześciodniowej (w 1967 r.) wymyślono nową narrację -- "Narrację o Holokauście" -- która właśnie miała wywierać tę stąłą presję moralną. Narracja ta brzmi następująco:

  "Zagłada europejskich Żydów podczas drugiej wojny światowej była najgorszym ludobójstwem wszech czasów -- nie tylko dlatego, że zamordowano aż sześć milionów zupełnie niewinnych Żydów, ale także dlatego, że żaden inny naród -- w tym naród amerykański -- nie próbował temu przeciwdziałać. Mało tego, były takie narody -- w tym antysemicki naród polski -- które brały czynny udział w eksterminacji Żydów."

  Tu oburzony Polak może naiwnie zaprotestować, że Polacy walczyli z okupantami i że wielu Polaków przecież ratowało Żydów i ma swoje drzewko w Yad Vashem itd. -- ale to NIC nie zmieni, ponieważ naród polski MUSI być systematycznie oczerniany. Dlaczego? Ano właśnie dlatego, że ludzie kierujący Machiną wiedzą, że Polska jest JEDYNYM krajem, gdzie Narracja o Holokauście będzie prędzej czy później kwestionowana i podważana, ponieważ Polacy za dużo wiedzą i za dużo pamiętają. Aby temu zapobiec, każdemu Polakowi trzeba PROFILAKTYCZNIE przyprawić gębę zwolennika Hitlera. W ten sposób, każdy człowiek na Zachodzie będzie wiedział (i od bardzo dawna już wie -- vide casus Prezydenta Obamy), że jakakolwiek polska narracja podważająca Narrację o Holokauście jest normalnym przejawem polskiego antysemitizmu, a więc oczywistym kłamstwem współwinnych.

  Otóż tym, co może NAJBARDZIEJ zaszkodzić tej częściowo fałszywej "Narracji o Holokauście", jest polska narracja -- oparta na prawdziwych faktach i na razie niestety niszowa (np. publikacje dr Ewy Kurek lub Prof. Jerzego Roberta Nowaka) -- o masowej i zbrodniczej żydowskiej kolaboracji z NKWD już od września 1939r. Żydowska kolaboracja z Niemcami (Judenraty, gang Skosowskiego itd.) to przy tym przysłowiowy pikuś.

  Pięćdziesięcioletnia już Narracja o Holokauście mogła być narzucana Zachodowi dopiero ćwierć wieku po drugiej wojnie światowej -- dlatego, że do tego czasu wielu ludzi na Zachodzie jeszcze pamiętało, do czego żydowscy fanatycy są zdolni (np. podczas Rewolucji październikowej i później -- w Rosji Sowieckiej i w nowych krajach komunistycznych, nie mówiąc już o Palestynie). Po wojnie, Żydzi nie mieli dobrej prasy na Zachodzie, ponieważ zbyt często kojarzono ich z komunizmem i z terroryzmem. Ludzie raczej współczuli Polakom -- byłym sojusznikom -- których oddano Stalinowi.

  Tak się składa, że Narracja o Holokauście jest integralną częścią "poprawności politycznej", która już dawno temu została narzucona Zachodowi. Opłakane skutki tej ideologii już widzimy oglądając wieczorne wiadomości telewizyjne. Tak się jednak także składa, że od jakiegoś czasu w internecie rośnie podskórny, półświadomy bunt. To właśnie dzięki temu buntowi wybory wygrał Trump, który miał niemalże wszystkie tradycyjne media przeciwko sobie (a miała wygrać Clinton). I to jest nasza szansa. Na YouTubie teraz mamy coraz więcej wystąpień zwykłych Amerykanów (na przykład) wyrażających swoje poparcie dla Polski w tej nierównej walce informacyjnej (np. podziwiając polskiego premiera za jego rzuconą mimochodem uwagę o żydowskich sprawcach):

  https://www.you...

  https://www.you...

  https://www.you...

  https://www.you...

  https://www.you...

  https://www.you...

  https://www.you...

  https://www.you...

  Kto na Zachodzie ma już dość tresury myślowej, ten dziś widzi w Polakach potencjalnych sojuszników. Nie czas teraz na konferencje naukowe. To NIC nie pomoże. Dzięki Machinie, Polacy już dawno temu stracili swoje dobre imię i teraz właściwie nie mają już nic do stracenia pod tym względem.

  Niedawno temu pewien historyk/urzędnik izraelski ostrzegł, że nagłaśnianie sprawy żydowskiej kolaboracji ze Stalinem -- i w ogóle mówienie o "drugim holokauście (double holocaust)" -- może być zabójcze dla jedynej słusznej "Narracji o Holokauście". Myślę, że ma rację, więc ... popierajmy go:

  http://www.geoc...

 31. Strony