Prześlij dalej:

Mantra: „Bez Kaczyńskiego PiS przepadanie” rozbrzmiała w całej Polsce. Dzisiejsze spotkanie rządu z marszałkiem sejmu i późniejsza konferencja Jarosława Kaczyńskiego, to jest polityczna poezja. Nie pamiętam od kiedy czekałem na coś, co będzie można nazwać klasyką społecznej komunikacji w wydaniu PiS. W każdym razie był to czas nieludzko wydłużony i w dodatku naszpikowany działaniami profanującymi komunikację z wyborcami. Po decyzjach Kaczyńskiego i trzeba podkreślić, że z całą pewnością Kaczyński jest ich autorem, a reszta nie miała wyjścia, można sobie marudzić i wybrzydzać, ale kto się zna, ten cmoknie z zachwytem.

Wiele razy podkreślałem, że wyborcy w swojej masie nie wsłuchują się w subtelności, nie analizują danych statystycznych, nie zagłębiają się w nadwyżki i deficyty oraz wskaźniki wzrostu. Wyborca między pracą, zakupami i rodzinnym obiadem wychwytuje prosty przekaz, kto ukradł, kto zabił, kto się wygłupił. Broniłem i nadal bronię nagród dla rządu Beaty Szydło, bo to był pierwszy rząd, który ma spektakularne sukcesy i nie będę ich wymieniał, robiłem to dziesiątki razy. Problem w tym, że mało ważne są moje wywody i inne egzegezy polityczne, liczy się odbiór społeczny. Ludzie na samą wieść, że jakiś polityk otrzymał nagrodę dostają spazmów i reakcja zawsze jest taka sama – człowiek haruje, a te złodzieje sobie dają miliony. Kto ma ochotę niech pisze tomy podręczników, gdzie wyjaśni, że to przecież populizm i należy te kwestie rozstrzygnąć rzeczowo, zamiast grać propagandowo. Takie podręczniki powinny być zaopatrzone z wydawniczą dedykację: „wszystkim politykom, którzy chcą przegrać wszystkie wybory”.

Naprawianie świata to zajęcie szlachetne, ale z ludzkimi emocjami jeszcze nikt nie wygrał i nie przebił się z rozsądnym przekazem. PiS musiał wycofać się z nagród, które dokonały spustoszenia, nie w sondażach, co zawsze jest przejściowe, ale w całym wizerunku partii. Kaczyński bardzo wysoko i naiwnie postawił poprzeczkę moralną swoim kolegom i koleżankom, co ma swoją cenę, jednak z drugiej strony tym kapitałem PiS wygrało wybory. Gdy się mówi, że do władzy nie idzie się dla pieniędzy, to żadnym wywodem nie wyjaśni się wypłaty premii dla polityków. Po wielu miesiącach cały bałagan wywołany zarówno przez sam fakt wypłacania nagród, jak i całkowicie niespójne, nieudolne próby wyjścia z tego kryzysu, został wyczyszczony jednym ruchem. Politycznie decyzjom Kaczyńskiego nie można zarzucić nic, one w swojej prostocie i oczywistości składają się na pokerową zagrywkę. Cóż z tego, że populizm, a zarzuty nie były populistyczne? Proste odbicie piłeczek i jeszcze dodatkowe kopnięcia do bramki przeciwników, kompletnie zmieniły obraz gry.

Strony

Źródło foto: 
21027 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

28 (liczba komentarzy)

 1. Bunkier donkow smolenskich plonie.

  Niech teraz oni oddadza skradzione miliardy i podarowany Wolodii Putinowi polski AirForceOne ktory przerobiono na narzedzie zbrodni. 

   

  Poszedl tez czytelny sms do Palacowych Czerepachow ws. komunistycznych zbrodniarzy i pytan konstytucyjno-referendalnych. 

   

   

 2. Panie Jarosławie Kaczyński,
  Bardzo dobry ruch ale to jeszcze za mało. Proszę także zwrócić uwagę nie tylko na to ale na wybory samorządowe i proszę także zablokować kandydatów na listach samorządowych, którzy kandydują do rad gminnych, powiatowych i sejmików jednocześnie pracują w przeróżnych spółkach państwowych biorąc po kilkadziesiąt tysięcy złotych wynagrodzenia. Wynika z tego, że albo oni w tych spółkach nic nie robią zarazem biorą potężną kasę jednocześnie mają czas na zajmowanie się pierdołami w samorządach za co biorą dodatkowe pieniądze, i nie jeden się chwali wkurwiając biedaków, że ma pieniądze na raty na nową "furę" albo kolejne wakacje w Egipcie. Jeśli Pan tego nie zrobi, i z tym raz na zawsze się nie rozprawi bo prości obywatele na te machloje wpływu nie mają to też to wygląda bardzo nie ładnie.
  Panie Prezesie,
  najwyższy czas aby towarzystwa wzajemnej adoracji, za którymi nie stoi żadna służebność i idee raz na zawsze rozgonić bo za chwilę niczym nie będziemy się różnić od tych z PO, a do tego to wszystko zmierza.

 3. Piękna riposta Kaczyńskiego. Totalna opozycja ginie od własnej broni.

 4. Ale niestety jest to krok wymuszony. Inicjatywa należała do opozycji, a PiS tylko zareagował.

 5. Tak tak, ale wymuszenie to doprowadzi opozycję do płaczu... byle więcej podobnych wymuszeń.

 6. Kaczyński chce innym, ogólnie opozycji zabrać pieniądze
  – lamentował poseł klubu PSL-UED w rozmowie z „Super Expressem”.
  To jest coś obrzydliwego
  – dodał Niesiołowski w znanym sobie stylu.
  Przy okazji zaatakował w wyjątkowo wulgarny sposób posłów PiS i Kukiz’15.
  Ktoś taki jak Tarczyński, jak Kukiz, Jakubiak, czy taki Horała. Czegoś takiego nie było w Sejmie. Takiego poziomu nędzy umysłowej i moralnej. Oni pieniądze dla siebie znajdą i to uderzy głównie w opozycję

 7. Żeby to PiS zareagował - byłoby bezcenne. PJK zareagował.

 8. poza pięknem samej riposty Kaczyńskiego należy wyraźnie zaznaczyć, dwa podstawowe błedy - po pierwsze:

  wrzód na dupie PiS-u w postaci klangoru opozycji i trzepomózgów na premie ministrów powstał na WŁASNE ŻYCZENIE  samego PiS_u z powodu nieprzemyślanej decyzji - nie przewidzano , że opozycji uda się wzniecić aż taka histerię,

  i po drugie:

  z najlepszą ripostą (jaką wykonał prezes)  ZBYT DŁUGO CZEKANO - wrzód na dupie za bardzo urósł, zrobił się za nadto widoczny i zaczął niepotrzebnie mieszać w umysłach i zatruwać życie zbyt wielu Polakom

  oczywiście opozycja świetnie wykorzystała powyższe błędy, dlatego powstały duże szkody wizerunkowe, które trudno jest  teraz szybko i bezpowrotnie zatuszować

  nieodpowiedzialność PiS_u, polega na tym, że można było dużo wcześniej wprowadzić do publicznej dyskusji temat podwyżek dla ministrów, a dopiero później niejako z przyzwolenia społeczniego urzędowo wprowadzić w życie regulację zarobków

  wybrano jednak drogę odwrotną - wpierw nagrody później tłumaczenie - a efekt wszyscy znamy...

   

   

 9. "Wymuszony" ? Niech Ci będzie, ale z przytupem. Tym krokiem Jarek zbombardował napalmem nowoczesnąpo i zsl. 

  No, to teraz uposażenie + dieta będzie wynosić ~10.028 zł.Jakby nie patrzeć mniej/więcej 1/5 najniższego wynagrodzenia. Zapisać ustawą, że uposażenie posła/senatora nie może przekroczyć pięciokrotności najniższego wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę na pełnym etacie.

  Tak samo zdjąć 20 % z ekwiwalentu na prowadzenie biura i dodatków za pracę w komisjach.

  Zastanowiłbym się jeszcze nad przywilejami z latanie i przejazdy za "damski ...." oraz kilometrówkami. Wprowadzić limity.

 10. avatar

  Niecierpliwie oczekuję adekwatnej obniżki uposażeń "tych spod żyrandola". I połowy darmozjadów ze starą Ropuszewską na czele --- won!

 11. Strony