Wojna „Bolka” z legendarną konkurencją

Prześlij dalej:

Burdel płonie na całego, ale kto się przy tym ogniu ogrzeje jeszcze nie widomo, za to ujawniły się pierwsze ofiary ciężkich poparzeń. Wałęsa zawsze był napakowany megalomanią, która zrywała mu wszelki hamulce, ale dziś jest najgorszy moment dla Wałęsy, by się megalomanią napawać. Właśnie traci swoje zaplecze, które go wykorzystywało jako „obwoźną legendę Solidarności” i jak zwykle nie zauważa, że pewien etap dziejowy się kończy. PO i wieczny halabardnik Wałęsy, były Donald Tusk, ma zupełnie inne problemy niż zajmowanie się kapryśną gwiazdą, po wtóre Wałęsa ugryzł rękę, która jeść dawała, po trzecie narobił na środku salonu. Są pewne świętości, których się nie dotyka, a jedną z najważniejszych jest omerta związana z „przepastnymi archiwami SB”. No i na końcu serii głupstw znajduje się błąd katastrofalny w skutkach. Ostatnią rzeczą, jaką Wałęsa powinien robić jest przypominanie i wznawianie ostrej dyskusji na temat agentów w Solidarności. „Bolek” właśnie wszedł na dzwonnicę i zaalarmował, że czas pogrzebać w teczkach co poniektórych, bo w środowisku działy się rzeczy niewytłumaczalne. Chciałoby się rzec – jaka piękna i charakterystyczna dla Wałęsy tragedia. Dotąd na liście przebojów „Bolka”, które opuściły szczeki w salonach, najbardziej popularne były: „jak są Żydzi, to niech się ujawnią”, „geje za płot” i nagle Wałęsa nagrał nowy, absolutnie sensacyjny przebój „Ścigajmy agentów”. „Bolek” przyzwyczaił się do brylowania i uwielbienia i zwyczajnie brakuje mu adrenaliny na coraz większym poziomie. Odczyty, prelekcje, ciekawi goście i to światowej sławy, uwielbienie, oklaski, odmienianie dorobku przez wszelkie komplementy.

W takiej wodzie „Bolek” czuje się jak ryba, tymczasem ktoś mu wpuścił do akwenu parę szczupaków i nieczystości, potem zbiornik zaczął wysychać – trzy świętokradztwa naraz. Reakcja Wałęsy po utracie dyżurnego uwielbienia nie może być inna, a jeszcze trzeba pamiętać, że „Bolek” nie dogaduje się już z nikim, ani z żoną ani z synem. Porzucony zapominany, innymi słowy sponiewierany, przypomina o sobie z przytupem. I mnie tym razem megalomania „Bolka” cieszy. Powstała zupełnie nowa atmosfera i doskonały grunt do ponownego powtórzenia prawdy. SB w Solidarności porozstawiało swoich ludzi, niemal w każdym istotnym dla związku miejscu i takie założenie należy przyjąć jako pewnik, dopiero potem dociekać gdzie i kogo. Przez wiele lat utrzymywano największych tuzów w największej tajemnicy, ale czas płynie i bohaterowie są zmęczeni. Znana wszystkim frustracja, megalomania i walka o miejsce w historii sprawiła, że zaczęło się robić duszno i ciasno. Chyba nie wymaga większych wyjaśnień, że czym innym jest stawianie zarzutów przez „oszołomów z IPN”, czym innym gdy „legendy Solidarności” wyżynają się wzajem. Wszystkim, którym zależy na dochodzeniu do prawdy polecam jedną, może nieco okrutną technikę – wchodzić na ambicję sfrustrowanego „Bolka”. Borusewicz ma teraz po swojej stronie całe towarzycho, ponieważ grzechów śmiertelnych się nie wybacza. Święta omerta została przez „Bolka” sprofanowana i siłą rzeczy zmieni się stosunek do „legendy”.

Strony

8113 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

6 (liczba komentarzy)

 1. Skłócony z "Solidarnością" i PO, w sumie nie ma nikogo kto chciałby go słuchać. Żałosny koniec dupka.

 2. dawno usuneli ze swojej pamięci.

  Od czynnych agentów  SB w Soldiarności dużo ciekawsza jest inna grupa - architektów II PRL, którzy od 80 roku przygotowywali się żeby wykorzystać Solidarność, aby sięgnąć po władzę.Co prawda sam architekt II PRL już odszedł, ale środowisko zostało.

 3. co to je wyrwał ze swojej teczki. A Borsukiewicz odnajdzie kasetę, na której Bolek przyznaje się do współpracy. Lepszego prezentu dla IV RP być nie może.

 4. Może na tych 17 kartkach był jakiś donos na LW podpisany przez BB? Problem polega na tym, że wtedy trzeba by publicznie przyznać, że te znikające 17 stron cudem się znalazły. No i trza by je objawić w całości. Co by się nie działo mamy materiał na polską wersję filmu Upadek (bez żadnych porównań głównych bohaterów oczywiście).

 5. mitu założycielskiego III RP.

 6. avatar

  Aż się serce cieszy. Jaka piękna katastrofa, chciałoby się rzec.

  http://wiadomos...

  Krzywonos była bez mózgu. To dla niej przywódcą był Borusewicz. Ona nie miała pojęcia, co się dzieje - powiedział na falach Radia ZET Lech Wałęsa

 7. Strony