Prześlij dalej:

Na ogólnie dostępnej stronie www.zbiorki.gov.pl można zaleźć wszystkie zgłoszone zbiórki publiczne i ich obecny status. Jest to narzędzie genialne w swojej prostocie i niezawodne od strony formalnej. Mówiąc obrazowo jest to coś w rodzaju PIT z tym, że dokumentacja nie dotyczy osób fizycznych, ale podmiotów należących do tak zwanych NGO-sów. Prócz praktycznego pożytku jest jeszcze jedna bardzo ważna informacja, otóż sprawozdania umieszczone na www.zbiorki.gov.pl to są DOKUMENTY finansowe zatwierdzane przez ministerstwo. Nie ma to zatem nic wspólnego z kolorowymi rysunkami, które Jurek umieszcza na swojej stronie i mami ludzi nie obeznanych z tematem. Na ministerialnym portalu widzimy rzeczywiste i ostateczne potwierdzenie na jakim etapie znajduje się fundacja ze swoimi rozliczeniami.

Tyle tytułem wstępu, a teraz konkrety. W dwóch ostatnich latach Fundacja WOŚP zebrała łącznie 125 806 204,36 zł. Ogromna suma i piszę to bez żadnego przekąsu, nawet powtórzę 125 milionów złotych. Za takie pieniądze rzeczywiście można kupić konkretny sprzęt medyczny. Według fachowych źródeł http://www.nowo... kwota ta pozwala zakupić 125 tomografów komputerowych średniej klasy lub 50 najwyższej klasy. Próżno jednak szukać takiego sprzętu, w takiej liczbie, z naklejonym „serduszkiem” w najbardziej widocznym miejscu. Po pierwsze Jurek tych pieniędzy nie wydał, po drugie taki sprzęt jest przez WOŚP kupowany na alibi, czyli sztuka, dwie sztuki na ruski rok, żeby się „hejterzy” nie czepiali. Co się w takim razie stało ze 125 milionami złotych, które mogłyby od co najmniej roku leczyć dzieci. Tego oczywiście nie wiemy, ponieważ Fundacja WOŚP pomimo 5 wyroków WSA w Warszawie, które stwierdzają naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznej, nadal ustawę łamie i nie pokazuje faktur. Wiemy natomiast ile WOŚP rozliczyła.

Dla porządku i precyzji, kwotę trzeba podzielić na dwa finały. W 2015 roku Jurek zebrał 53 109 702,83 zł, w 2016 roku 72 696 501,53 zł. Od pierwszej zbiórki minęły 2 lata, od drugiej rok? Ile i za ile przez ten czas WOŚP kupiła sprzętu? Uwaga! Proponuję usiąść, bo najtwardszych może zwalić z nóg. Do dziś Jurek z wesołą gromadką rozliczył 21 508 576,25 zł, co łatwo można sprawdzić wchodząc na dwie strony z kolejnymi zbiórkami:

a. 23 Finał WOŚP http://zbiorki....

23final.png

b. 24 Finał WOŚP http://zbiorki....

Strony

274335 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

7 (liczba komentarzy)

 1. Chwalił się, że Ninie Andrycz kupił łóżko. Niech mi ktoś powie, że tej lampucery nie stać było na profesjonalne wyrko -musiały dzieciaki żebrać po mrozie...

 2. Genialne uzupełnienie i podsumowanie, zwłaszcza dla tych, którzy wolą "beletrystykę" - zaorałeś jednym słowem. A to ważne, bo myślę, że wiele osób jest zmęczone tematem Jurka O. jak i opisami innych afer - a to z takiego powodu, że aferzyści nie ponoszą spektakularnych konsekwencji - znaczy karnych, dzięki "wyrozumiałym sądom".

  PS jeśli mi wolno nie na temat:

  http://coryllus.salon24.pl/740634,lejb-fogelman-nowym-krolem-polski

  http://300polityka.pl/news/2016/12/27/polityczne-kulisy-wizyty-giulianiego-w-warszawie-stosunki-miedzy-usa-i-polska-zaleza-od-relacji-gospodarczych/

  Ktoś miał niezłe informacje. I widać, sentymenty to są dla szerokiej i naiwnej publiczności, liczy się interes biznesowy i to raczej ten amerykański, nie polski.

 3. avatar

  gacie mi opadły do kostek...a para prezydencka dała znowu coś na licytację...

 4. Poseł Nitras przeszukiwał rzeczy posłów PiS, bo wykonywał pracę dziennikarzy radia Zet. Czy dziennikarze radio radia Zet zgadzają się że to typowa praca dziennikarzy? 

  Podczas gdy posłowie poza parlamentarnej opozycji uniemożliwi pracę parlamentu, ich sponsorzy z Europy zachodniej przygotowują fundamenty nowej Europy. Ponieważ rząd jest zajęty awanturą wywołana w parlamencie, Polska nie może przejąć w tej sprawie inicjatywy. Co oznacza że nie będziemy decydować.

  Czy rząd Polski jest w stanie sprawić że przez kilka miesięcy bez okupowanego parlamentu Polska będzie sprawnie działać?

 5. avatar

  Palikot oczywiście wystawił na aukcji to co śni mu się po nocach ale ma tylko gumowe a ten damski bokser z obtłuczonym łbem pas który żabojad wybił mu z łba

 6. Mocno zastanawiające jest także stanowisko PiS w sprawie Owsiaka! Powstaje pytanie jakiej zasadzie hołduje Pis? Czy przypadkiem nie takiej, że "czepiać" się medialnie (bo do tego się sprowadza, a z jakim skutkiem - ano takim jak cały przekaz medialny PiS-u) to ma posiadać monopol tylko partia by, nie daj Boże prawdziwej krzywdy świętym krowom nie zrobić? Niestety wskazuje na to i sprawa Owsiaka, i sprawa Miernika, i ogólnie tolerancja dla dizałań ewidentnie podchodzących pod oko prokuratury. Ogólnie można odnieść wrażenie, że PiS zachowuję się jak bezdomny pies kopnięty w jaja, co mnie wyborcę od wielu lat tego ugrupowania mierzi i napawa niesmakiem...

 7. Witam,

  Poszukuję fundacji charytatywnej, która przekazuje pieniądze osobom chorym i jednocześnie nie próbuje dorabiać się na ludzkiej krzywdzie. Do tej pory wpłacałem pieniądze do fundacji ALIVIA do momentu kiedy otrzymałem list z podziękowaniem, że moje pieniądze pomagają realizować cele między innymi "działania rzecznicze". Wtedy zapaliła mi się czerwona lampka, zapytałem jakie są koszty utrzymania i wychodzi na to że program skarbonka koło 10%. Zacząłem szukać i znalazłem siepomaga.pl, ktora na głównej stronie nie podaje, że biorą 6% "na utrzymanie portalu" (moim zdaniem to nieuczciwe gdyż ludzie nie wiedzą, że 6% z tego co przekazują idzie na firmę Siepomaga Sp. z o.o. która rozwija portal- w ostatnim roku z zebranych 10mlnPLN to około 600tysPLN).

  Czy nie ma polsce  fundacji która by to robiła naprawdę charytatywnie/bezinteresownie?

  Jeśli jest taka to prośba o informację.

  Jeśli nie to może zrobimy taką?

 8. Strony