Wcześniejsze wybory Kaczyńskiego kontra: HGW, CBA i Mucha

Prześlij dalej:

Mechanizm uczuć ambiwalentnych jako reakcja na zmianę medialnego i sondażowego przekazu, nadal podtrzymuję jako receptę na rzeczywistość. Do wewnątrz mobilizacja i przesadna ostrożność, na zewnątrz komunikat ukazujący niekontrolowaną degrengoladę władzy. Lepszego planu działania nie ma i nie będzie, a niedowiarkom polecam tytułowe zestawianie. U mnie na prowincji bardzo często słyszy się takie oto słowa: „dajcie ludzie spokój, nie do pomyślenia…”. Za trzema kropkami powinno się pojawić jakieś bieżące wydarzenie, które jest nie do pomyślenia i na wybór po kropkach narzekać nie można. Rok temu media mając do wyboru Kaczyńskiego i trzy afery PO, odruchowo wybierały Kaczyńskiego, żeby przykryć patologię partii bez alternatywy. Dziś o wypowiedzi Kaczora mówiło się przez pięć sekund i temat umarł. Tusk nie zrobił konferencji na trawie, chłopcy i dziewczynki z PO nie dostały sms-ów instruktażowych „podpalających Polskę”, eskortom nie przysłano zaproszeń, redaktorzy nie przeanalizowali wariantu. Zgoda – propozycja Kaczyńskiego jest ewidentnym robieniem sobie jaj z Donalda, co widać wyraźnie po warunkach. Kaczor w GPC powiedział Tuskowi, żeby się ubrał w siermięgę, przewiesił pochwę od miecza na szyi i delikatnie pukał do drzwi prezesa, a być może będzie mu otworzone. Oddaj Donald władzę, poprzyj Glińskiego, podpisz się pod zmianami w ordynacji wyborczej, które wykluczą fałszerstwa, wtedy zobaczymy. Prezes wycenił zgodę PiS na wcześniejsze wybory między złotymi górami i przejażdżką „na barana” wierzchowcem Tuskiem po Placu Zamkowym. Pełne jaja, jak moherowe berety, ale przecież to nigdy nie miało znaczenia, co Kaczyński mówił, ba, z milczenia prezesa powstawały wielotygodniowe przekazy medialne.

Strony

8953 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

4 (liczba komentarzy)

 1. Przestrzegałbym przed  otwieraniem szampana , co prawda Tusk jest trupem którego nie wskrzeszą żadne magiczne zaklęcia lecz starsi i mądrzejsi już obradują na tym co dalej.
  Nie wykluczam poprawki smoleńskiej , wszak samoloty spadają ale i samochody osobowe są taranowane przez ciężarówki.
  Walka tak naprawdę dopiero się rozpoczyna.
  Nie wierzę w wywieszenie białej flagi przez tych co to władzy raz zdobytej nie oddaja nigdy.

 2. Michalkiewicz twierdzi, że "stopniowe zwijanie medialnego parasola ochronnego nad PO" jest po to, by "odpowiednio zaaranżować tubylczą scenę polityczną" (na nowo).  Przy okazji polecam z nim wywiad w radio Wnet - http://radiowne... - to ad. "Do wewnątrz mobilizacja i przesadna ostrożność"

  Co do przekazu medialnego niekorzystnego dla PO - dzisiaj, po południu, na tvnwarszawa.tvn24.pl:
  Czołówka i 3 kolejne artykuły po niej odnoszą się do afery śmieciowej w Waltzsawie i wszystkie headline-y walą w PO jak w bęben:
  1. Śmieci wstrząsnęły ratuszem. http://tvnwarsz...
  2. Dymisja Jarosława Kochaniaka. Zastąpi go burmistrz Bemowa. http://tvnwarsz...
  3. Przetarg na wywóz śmieci. PiS donosi do prokuratury. http://tvnwarsz...
  4. Przetarg na śmieci do poprawy. "Zapisy preferowały MPO" http://tvnwarsz...
  Kolejny,
  5. NIK: pieniądze na Madonnę wydane niegospodarnie. http://tvnwarsz...
  na sam koniec
  6. Polityczna ofensywa z dziurawą rurą w tle (na zdjęciu Bufetowa lansuje się przy wykopie z dziurawą rurą). http://tvnwarsz...

  Ogółem 6 art. na 11 obecnych na SG.- "darcie łacha na całego".

 3. Tempo wręcz niezwykłe. Jak tak dalej pójdzie, to zbiorą tyle, że referendum będzie niepotrzebne:-) Wiem, że zbieranie podpisów, a referendum, to dwie różne sprawy, ale w dwa tygodnie prawie połowa potrzebnych głosów? Robi wrażenie.

 4. Rudy fircyk tym razem nie pofatygował się oglądać podtopionych, gdyż zapewne potrójny kordon ochroniarzy źle wyglądałby w mediach. Tymczasem Donek będzie potrzebował coraz większych zastępów borowików, aby nie dostać jajem czy pomidorem w rudy łeb.
  Na horyzoncie już niedługo pojawi się pomoc, oczywiście z niezawodnej NPW, która będzie mówić: "pragniemy państwa uspokoić...".
  Medialna osłona została częściowo zniesiona z początkiem maja, w momencie awansu na satelitę Polsatu i do niektórych kablówek TV Republika.

 5. Strony