W ramach uczciwej wolności słowa media publiczne mają być do bólu prawicowe!

Prześlij dalej:

Wdawanie się w dyskusję zna temat obiektywności mediów to zajęcie dla pensjonarek i zawodowych propagandzistów, ewentualnie doskonała rozrywka przy prasowaniu pościeli. Takie zwierzę nie istnieje i co więcej nigdy nie istniało. Wykładu nie mam zamiaru robić, ale tak dla historycznego porządku przypomnę, że początki dziennikarstwa były znacznie poważniejsze niż deliberowanie, co jest prawdą, a co imaginacją. Skąd się wzięło starożytne powiedzenie: „Nie zabija się posłańca przynoszącego złe wiadomości”? Z życia, wyłącznie z życia, po tragicznej śmierci wielu posłańców ukuła się ta humanitarna reguła. Zostawiam zatem bzdurne dywagacje odnoszące się do nieistniejących zwierząt i przechodzę do rzeczy. Człowiek jest od tego, żeby myślał, dlatego nie powinien się kurczowo trzymać tez, które się zużyły, ale równie wielkim grzechem jest porzucanie prawidłowych diagnoz ze względu na ich kontrowersyjność. Od lat powtarzam, że proste przejęcie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia przez PiS to jest jakieś 40% do 60% na rzecz obiektywizowania przekazu medialnego. Czym się różni obiektywizm mediów od obiektywizowania przekazu medialnego? Przede wszystkim siłą i kierunkiem weryfikowania informacji. Zobiektywizowanie mediów to nic innego jak podział na prawe i lewe, w skrócie oczywiście. Taki stan rzeczy wywołuje błogosławione skutki, dziennikarz A i B przekazują odbiorcy C swoje wersje wydarzeń, ale to odbiorca ostatecznie decyduje, co go przekonało. Znany system i w krajach kultywujących wolność słowa funkcjonuje od lat, w ramach proporcjonalnego udziału w życiu publicznym polemizujących ze sobą stron.

W Polsce mamy 85% do 90% lewicowo-liberalnych przekaźników i funkcjonariuszy, to oznacza, że wolność słowa robi za tragifarsę. Śmieszne gadanie, że TV Trwam z Telewizją Republika daje dwa do dwóch, bo mamy Polsat i TVN po drugiej stronie, jest śmiesznym gadaniem. Zresztą skoro tak rzeczywiście jest, to co stoi na przeszkodzie, żeby Kraśko z Lisem i Tadlą zbudowali sobie telewizję „Trwamy” i zarabiali miliony. Przypuszczam, że dla wielu taki prosty obrót spraw już śmieszny nie jest i w tym cała rzecz. Media w Polsce zostały przejęte według reguł realnego socjalizmu. Nadajniki i drukarnie zagospodarowały gwiazdy PRL, tuż po 1989 roku i ta aneksja nastąpiła w każdym wymiarze, publicznym i komercyjnym. Pierwszym szefem „wolnej telewizji” był…. Urban, a drugim kapuś SB Drawicz. Pierwszym właścicielem ogólnopolskiej telewizji komercyjnej również był i jest TW bezpieki, nijaki Solorz-Żak. Podobnie jest w następnej komercyjnej TVN, gdzie dawni dyrektorzy peerelowskiej TVP mieszają się agentami bezpieki i agentami wpływu. Trybunę Ludu zastąpiła Gazeta Wyborcza, Michnik do dziś się otrawcie chwali, że jako jedyny mógł ostro wystartować za kredyt z USA, gdy reszcie frajerów Balcerowicz nałożył 70% od raty. Ostatnia odsłona medialnego biznesu RP III to rzecz jasna przejęcie rynku prasowego i radiowego przez obcy kapitał, głownie niemiecki. Różnie się to szacuje, ale dane mówiące o 90%, zwłaszcza w prasie nie są przesadzone. Media powstały w Polsce na bandyckich warunkach, miały jasne zadania i reprezentowały konkretne interesy oraz ideologię. Odbicie mediów publicznych i to w warunkach demokracji, daje minimum zadośćuczynienia i w pewnym zakresie prowadzi do obiektywizacji.

Strony

36658 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

37 (liczba komentarzy)

 1. aja jaj,
  a kto bdzie kreował nam tragikomiczne "ałtorytety"?

  ps,
  powtórka
  wal Młotem, Maczetę
  https://www.you...

 2. Mój Ojciec oddał cała emeryturę na tworzenie niezależnej gazety przed wyborami w czerwcu 1989r.  Ja też wpłaciłam pewna kwotę, niestety nie pamiętam ile. Pieniadze zbierali w Warszawie w komitecie wyborczym, który mieścił sie na Placu Konstytucji. Nie wydawali żadnych zaświadceń. Być moż były jakieś cegiełki. Zastanawiam się, czy istnieja jakieś sposoby, żeby darczyńscy mogli sięgnać do Agory lub Gwnianej o zwrot tych kwot powiększonych o odsetki za ten okres? Może ktoś pamięta ile wpłacił lub ma jakieś dokumenty. Choćby po to, aby GWnojadom zakłócić spokój?

 3. Niestety, ja i moja rodzina też przyłożyliśmy rękę do sukcesu tego sk.syna Michnika. A jakim dumnym się było, gdy przyniosło się do domu wystaną w kolejce GW.... Nie wiem, czy bardziej mi teraz za to głupio, czy żal...

  A internetu bym nie przeceniała - to do przedmówców. Gros narodu ogląda TVP, bo nikomu po powrocie z roboty za 1200zł nie chce się szlajać po internetach. Dlatego przejęcie wielomilionowej widowni jest takie ważne. Ludzie wolą oglądać a nie czytać!

 4. Niestety, ja i moja rodzina też przyłożyliśmy rękę do sukcesu tego sk.syna Michnika. A jakim dumnym się było, gdy przyniosło się do domu wystaną w kolejce GW.... Nie wiem, czy bardziej mi teraz za to głupio, czy żal...

  A internetu bym nie przeceniała - to do przedmówców. Gros narodu ogląda TVP, bo nikomu po powrocie z roboty za 1200zł nie chce się szlajać po internetach. Dlatego przejęcie wielomilionowej widowni jest takie ważne. Ludzie wolą oglądać a nie czytać!

 5. Niestety, ja i moja rodzina też przyłożyliśmy rękę do sukcesu tego sk.syna Michnika. A jakim dumnym się było, gdy przyniosło się do domu wystaną w kolejce GW.... Nie wiem, czy bardziej mi teraz za to głupio, czy żal...

  A internetu bym nie przeceniała - to do przedmówców. Gros narodu ogląda TVP, bo nikomu po powrocie z roboty za 1200zł nie chce się szlajać po internetach. Dlatego przejęcie wielomilionowej widowni jest takie ważne. Ludzie wolą oglądać a nie czytać!

 6. avatar

  moja krociuska lista osob ktore powinny na stale zagoscic w stalych programach publicystycznych w mediach w ciagu najblizszych 2 mcy (bez kolejn.alfab)
  Braun;Chodakiewicz;Lisiak;Gadowski;Dakowski:Brzeski:Jaśkowski:Szydlowski;
  Michalkiewicz:Maciejewski:Kokoszkiewicz;Gadajacy grzyb;Andy51;Pasierbiewicz;
  Mojsiewicz;Fedorowicz:xs.Jacek Międlar;xs.Małkowski:xs.Natanek........
  jesli nikt z tych osob sie nie pojawi...bezwarunkowo wyrzucam telewizor przez okno....

 7. 1) Prosze przestac wciskac kit (jak u Rymanowskiego), ze projekt nie jest rzadowy tylko poselski. To bardzo zle wyglada w oczach przecietnego Kowalskiego. Po co tak klamac? Brak juz w PiS instynktu samozachowawczego? Czy ktos to w ogole kontroluje co Wy z PiS wygadujecie w tv? Chyba srednio.
  2) Zadnych uprawnien dla policji do inwigilacji obywateli! Oni nie sa od tego i juz zdazyli sie popisac w tej materii kilka razy. Wladza jest inna, ale mentalnosc policjantow dalej ta sama. Za nic maja prywatnosc, godnosc i prawa czlowieka podczas inwigilacji. Odbierzecie policji uprawnienia do jakiejkolwiek inwigilacji oraz mocno ograniczyccie dowolnosc interpretacji innych sluzb. Powinna byc kontrola sadowa przez rozpoczeciem inwiligilacji oraz podczas niej,powinno sie zabronic kontroli nastepczej. Tak sadzi niemala czesc spoleczenstwa. Zrobi Pan jak zechce, ale sadze ze pozostawienie uprawnien inwigilacyjnych stworzy problemy i dla strony Pana Partii.
  Tej sluzby w takim stanie nie da sie zreformowac, nie oszukujmy sie. Odebrac obowiazki i bedzie inna rozmowa.

 8. PiS pana sponiewierał? Czemu tyle szaleństwa w słowach wobec Błaszczaka? Błaszczak zakładał podsłuch i wysyłał do Tworek i to w 2014 roku?

  PO biega, donosi, lata, ze skargami na PiS do wszystkich - dziennikarzy, śedziów, niermców, amerykanów, koreańczyków, lewaków, faszystów (jak trzeba to trzeba).PO wyzywa Kaczyńskiego od faszystów, Chitlera, Stalina, Putina i od najgorszych, ostatnio nawet do mordowania i publicznej egzekucji wzywają - skoro masz pan ochotę to dołączaj do plutonu egzekucyjnego! Mamy wszak w Polsce demokrację której pilnują o dziwo niemcy, freancuzi, austryjacy, słowacy, rosjanie - tylko w ich krajach MIchnik by już miał wyrok. 
  Wolność słowa nie oznacza wolności obrażania i kłamania, siania nienawiści i wywoływania zamieszek! Masz pan problem! 

 9. prezentuje tutaj swoje odciski, na które ktoś pitpicie nadepnął. Zobaczyło pitpita w tivi Błaszczaka i rzekło: ten ci jest! I napisało.

 10. avatar

  PiS powinien gadać co wypada a po cichu robić to co trzeba.
  Zanim poprawni zorientują się, że im się majtki ściąga doopa już będzie goła.
  Zakładając, że PiS robi to dla dobra Polski.

 11. "Mam szczerą nadzieję, że zobaczę kiedyś egzekucję tej pisowskiej bandy – Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Szydło, Kuchcińskiego, Kępy i kilku innych. Pokazową i publiczną, tak żebym mógł otworzyć szampana, opluć i rzucić kamieniem. Piszę to w pełni świadomy i trzeźwy. Jako człowiek, radny oraz członek PO. I będę pisał dopóki ta egzekucja nie nastąpi. Oni nie zasługują nawet na proces tylko na piach" — napisał na Facebooku Michał Skoczeń, radny Platformy z krakowskiej dzielnicy Grzegórzki i działacz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Czy Platforma Obywatelska wyhodowała nowego Ryszarda Cybę?!

 12. avatar

  gnojek nie podpada pod paragraf?

 13. avatar

  podpada..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ale wierchuszka pisu od wygranych wyborow zajmuje nas dupceniem o najwyzszym poziomie demokracji jaki sobie mozna tylko wyobrazic...
  to taki byddyzm polityczny..mowienie o demokracji dla samego tylko mowienia o demokracji...
  taka narracja...ktora sie zmieni..???a moze juz nie...chyba ze pis znowu przejdzie do opozycji...oby nie...
  edit.
  godz 18.46 tvp info sala obrad sejmu..rzeczniczka pisu odczytuje ten sam wpis pana radnego z internetu....a po nim pan neumann oswiadczyl ze wyrzucili go z po i skierowali wniosek do prokuratury..

 14. avatar

  własnie E. Witek z mównicy cytuje tego gnojka. Dobrze!

 15. avatar

  po informacji o wyrzuceniu gościa z PO obiecał wniosek do prokuratury. No, zobaczymy...

 16. Mocna teza, nie? Pozwol, ze wyjasnie. Petru to wiadomo prochu nie wymysli :). Za to Kukiz to widze cwany gracz w rekach jeszcze cwanszych. Pamietacie jak Kukiz sie wzbranial podczas slynnego wywiadu w TV Republika z Gojska-Hejke o jego powiazaniach ze sluzbami. I co? Bez zadnej zenady u (chyba) Olejnik mowi mniej wiecej tak- Moi przodkowie byli w sluzbach przed wojna to i ja sie ZAWSZE interesowalem ta materia i dlatego jestem w Komisji ds. sluzb specjalnych. Ladnie sie wylozyl chlopina, ale to Panie Kaczynski powinno dac Panu do myslenia. Moja teza jest taka- zgrywa prawicowca, a przy okazji kontroluje pomysly Kaczynskiego i jest niezbedny do 2/3 Sejmu na zmiane Konstytucji. Dzisiaj po wywiadzie u Rymanowskiego mnie olsnilo co to za ziolko jest. Radze na tego Pana mocno uwazac, wg mnie jest kontrolowany przez sluzby, ktore oczywiscie szukaja wszelkich sposobow, aby nie zrobic im krzywdy po zmianie wladzy.

 17. gdyż nie wierzę, by zacytować Bułhakowa, że taki idiota może być na świecie... Najprawdopodobniej oferma prowokuje w nadziei, że jeżeli go za to pociągną do odpowiedzialności, będzie można wreszcie zagrać larum o "państwie policyjnym" i prześladowaniu Bogu ducha winnej "opozycji". Jak to było za pierwszego PiS-u, mniej więcej, kiedy Ziobro podrapał się w ucho albo Macierewicz krzywo spojrzał.  

 18.  3 brygady (ok. 3 tys. żołnierzy) w 2016 roku za 350 mln zł, to kpiny. Kogo chcesz Pan tym bronić, chyba tylko samego siebie?

  Za takie pieniądze można mieć 300 tys. żołnierzy ochotników (OTK) z umundurowaniem i podstawowym uzbrojeniem (AK). W magazynach MON są setki tysięcy mundurów i tyleż AK-Kałasznikow.

  jak to nie nazwać dywersją czy zdradą?

 19. avatar

  mozna by to bylo okreslic mianem "dywersyfikacji srodkow obronnych"....ale nie ma potrzeby...jasne ze taniej i lepiej bylo by rozdac te 300.000 szt umundurowań i 300.000 szt AK-47....rozdac kazdemu CHĘTNEMU obywatelowi..TANIEJ;łatwiej;przyjemniej..i duma narodowa by wzrosla w kazdym posiadaczu kalaszki..
  ale tu nie o to chodzi jak mniemam...chodzi o utworzenie regularnych oddzialow wojska ktore wezmie udzial w "misji stabilizacyjnej okolic przemysla i rzeszowa.."..jesli dojdzie do tego ze jankesi zdecyduje sie "wprowadzac pokoj i demokracje na ukrainie"...
  dobra..dobra...pozartowalismy...a teraz na powaznie...
  utworzenie docelowo wiekszej ilosci brygad..ma na celu..po 1sze..(jak mniemam wzrost potencjalu obronnego- i w co wierze..chce wierzyc bardziej)..a 2gi..to obysmy nie musieli zostac koalicjantami jankesow w zaprowadzaniu porzadku na linii zaCURZonia....w 1szym planie uderzenia na rosje w III wojnie swiatowej..nie wiem..tak mniemam...

 20.  ... to jasne. Ale lepsza byłaby tam Armia Krajowa -  tradycje AK-owskie są tam ciągle żywe.

  Zagrożenie POWAŻNE jest za naszą zachodnią granicą i to wcale nie ze strony Niemców. To lada chwila wybuchnie ...

 21. avatar

  jesli chodzi o dziesiatki tysiecy synów proroka wyglodnialych seksu z "sukami krzyzowców"..glodnych grabierzy;gwaltów i podzynania gardel w imie dżihadu...etc...etc...to tej nawały NIC!!!absolutnie NIC!!! nie powstrzyma...ani nawet doborowe jednostki naszych cichociemnych obecnych (agat;nil;wjs2305..etc..etc) ani nawet reaktywowana AK...
  trzeba sie zaczac naprawde modlic w duchu..by tu n ikt nie przyszedl..cala nasza w tym ze u nas zasilku jest 520.00,oo zl z opieki spol..a w niemczarni podstawowego jest 600 euro bez rozląkowego i klimatycznego...niech sie kanclerowa martwi..a my musimy cisnac ANTONIEGO o zmiane "paradygmatu"..sami sie zaczac przygotowywac na najgorsze...
  2017 rok jest tu KLUCZEM!!!!
  -500 lat od buntu heretyka lutra
  -300 lat od wyjscia masonerii z ukrycia
  -100 lat od cudu "tańca słońca" w fatimie
  -100 lat od koncowej fazy 1szej wojny swiatowej ZWANEJ WIELKĄ!!!

 22. z Gospodarzem. Aby zrównoważyć szczujnię z Wiertniczej to TV musi być całkowicie PIS- owska.  Nawet wtedy i tak będziemy na pozycji gorszej bo pozostaje Polsat ze swoim przekazem wyraźnie sympatyzującym z lewicą liberalną. Trzeba więc koniecznie dać miejsce na multipleksie TV Republika aby ten niekorzystny stan choć trochę zmienić.

 23. Telewizja publiczna też. Mamy więc wydziały:
  1. Informacyjny. Tu należy mówić PRAWDĘ! Pokazywać ludziom jak się rzeczy mają, komentarze ograniczyć do minimum.
  2. Publicystyczny. Tu zapraszać osoby kompetentne, merytoryczne, odpowiedzialne za słowo.
  3. Rozrywka. Zero zboczeń, wynaturzeń i lewactwa. Teleturnieje na poziomie "Wielkiej gry".
  4. Produkcja. Reportaż, filmy dokumentalne i fabularne, tu za przykład niech służy BBC
  Amen

 24. Lepiej nie ruszać tego chłamu rozrywkowego, bo cały lud ucieknie do seriali w TVN i Polsacie, i zapomni wrócić na Dziennik TV. Zostawić badziew bez zmian, tylko odmienić Dziennik i tym podobne publicystyki, ale nie za dużo tego dawać. To nie może być niszowa telewizja dla wyrobionych pisolubów.

 25. avatar

  radykalny przechył jest niewskazany.

 26. nie robiłbym gwałtownego przechyłu. Za Lisa podsunąłbym lemingom (by nie doznali szoku i nie czmychnęli do tvnu) na poniedziałkowy wieczór np. "Bez retuszu" czerwonego Czyża. Program o dziwo do oglądania z podziałem na dwie strony i mieszaną publicznością. Oczywiście przywróciłbym od zaraz do jedynki Pospieszalskiego, na 22. Niestety trzeba ogołocić Republikę z osobowości i stamtąd brac zaciąg do nowych programów. Rachoń na następce Kraśki, publika (nie tylko ta żeńska) szybko zapomniałaby o gwieździe 5-10-15 i hienie ćwierćwiecza.

 27. tak w ogóle, to dobre byłoby zatrudnienie speców z zewnątrz np. z BBC. Warto wyłożyć kilka milionów i mieć potem legendę: te media tworzyli najlepsi. A chłam niech ginie w kartonach:-)

 28. avatar

  nie wolno zapominać i o Węglarczyku wnuku słynnego Józefa Światły, wyjątkowo "kochającego" Polaków

 29. Zeby okreslic stan mediow publicznych w Polsce i POslusznych najemnikow tam pracujacych , trzeba zacytowac Orwella - " Kto sie raz skurwil , ten na zawsze kurwa pozostanie "

 30. ale co można powiedzieć dobrego o takim np. Kazimierzu Wielkim czy Poniatowskim?

 31. Strony