W ramach uczciwej wolności słowa media publiczne mają być do bólu prawicowe!

Prześlij dalej:

Wdawanie się w dyskusję zna temat obiektywności mediów to zajęcie dla pensjonarek i zawodowych propagandzistów, ewentualnie doskonała rozrywka przy prasowaniu pościeli. Takie zwierzę nie istnieje i co więcej nigdy nie istniało. Wykładu nie mam zamiaru robić, ale tak dla historycznego porządku przypomnę, że początki dziennikarstwa były znacznie poważniejsze niż deliberowanie, co jest prawdą, a co imaginacją. Skąd się wzięło starożytne powiedzenie: „Nie zabija się posłańca przynoszącego złe wiadomości”? Z życia, wyłącznie z życia, po tragicznej śmierci wielu posłańców ukuła się ta humanitarna reguła. Zostawiam zatem bzdurne dywagacje odnoszące się do nieistniejących zwierząt i przechodzę do rzeczy. Człowiek jest od tego, żeby myślał, dlatego nie powinien się kurczowo trzymać tez, które się zużyły, ale równie wielkim grzechem jest porzucanie prawidłowych diagnoz ze względu na ich kontrowersyjność. Od lat powtarzam, że proste przejęcie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia przez PiS to jest jakieś 40% do 60% na rzecz obiektywizowania przekazu medialnego. Czym się różni obiektywizm mediów od obiektywizowania przekazu medialnego? Przede wszystkim siłą i kierunkiem weryfikowania informacji. Zobiektywizowanie mediów to nic innego jak podział na prawe i lewe, w skrócie oczywiście. Taki stan rzeczy wywołuje błogosławione skutki, dziennikarz A i B przekazują odbiorcy C swoje wersje wydarzeń, ale to odbiorca ostatecznie decyduje, co go przekonało. Znany system i w krajach kultywujących wolność słowa funkcjonuje od lat, w ramach proporcjonalnego udziału w życiu publicznym polemizujących ze sobą stron.

W Polsce mamy 85% do 90% lewicowo-liberalnych przekaźników i funkcjonariuszy, to oznacza, że wolność słowa robi za tragifarsę. Śmieszne gadanie, że TV Trwam z Telewizją Republika daje dwa do dwóch, bo mamy Polsat i TVN po drugiej stronie, jest śmiesznym gadaniem. Zresztą skoro tak rzeczywiście jest, to co stoi na przeszkodzie, żeby Kraśko z Lisem i Tadlą zbudowali sobie telewizję „Trwamy” i zarabiali miliony. Przypuszczam, że dla wielu taki prosty obrót spraw już śmieszny nie jest i w tym cała rzecz. Media w Polsce zostały przejęte według reguł realnego socjalizmu. Nadajniki i drukarnie zagospodarowały gwiazdy PRL, tuż po 1989 roku i ta aneksja nastąpiła w każdym wymiarze, publicznym i komercyjnym. Pierwszym szefem „wolnej telewizji” był…. Urban, a drugim kapuś SB Drawicz. Pierwszym właścicielem ogólnopolskiej telewizji komercyjnej również był i jest TW bezpieki, nijaki Solorz-Żak. Podobnie jest w następnej komercyjnej TVN, gdzie dawni dyrektorzy peerelowskiej TVP mieszają się agentami bezpieki i agentami wpływu. Trybunę Ludu zastąpiła Gazeta Wyborcza, Michnik do dziś się otrawcie chwali, że jako jedyny mógł ostro wystartować za kredyt z USA, gdy reszcie frajerów Balcerowicz nałożył 70% od raty. Ostatnia odsłona medialnego biznesu RP III to rzecz jasna przejęcie rynku prasowego i radiowego przez obcy kapitał, głownie niemiecki. Różnie się to szacuje, ale dane mówiące o 90%, zwłaszcza w prasie nie są przesadzone. Media powstały w Polsce na bandyckich warunkach, miały jasne zadania i reprezentowały konkretne interesy oraz ideologię. Odbicie mediów publicznych i to w warunkach demokracji, daje minimum zadośćuczynienia i w pewnym zakresie prowadzi do obiektywizacji.

Strony

36487 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

37 (liczba komentarzy)

 1. aja jaj,
  a kto bdzie kreował nam tragikomiczne "ałtorytety"?

  ps,
  powtórka
  wal Młotem, Maczetę
  https://www.you...

 2. Mój Ojciec oddał cała emeryturę na tworzenie niezależnej gazety przed wyborami w czerwcu 1989r.  Ja też wpłaciłam pewna kwotę, niestety nie pamiętam ile. Pieniadze zbierali w Warszawie w komitecie wyborczym, który mieścił sie na Placu Konstytucji. Nie wydawali żadnych zaświadceń. Być moż były jakieś cegiełki. Zastanawiam się, czy istnieja jakieś sposoby, żeby darczyńscy mogli sięgnać do Agory lub Gwnianej o zwrot tych kwot powiększonych o odsetki za ten okres? Może ktoś pamięta ile wpłacił lub ma jakieś dokumenty. Choćby po to, aby GWnojadom zakłócić spokój?

 3. Niestety, ja i moja rodzina też przyłożyliśmy rękę do sukcesu tego sk.syna Michnika. A jakim dumnym się było, gdy przyniosło się do domu wystaną w kolejce GW.... Nie wiem, czy bardziej mi teraz za to głupio, czy żal...

  A internetu bym nie przeceniała - to do przedmówców. Gros narodu ogląda TVP, bo nikomu po powrocie z roboty za 1200zł nie chce się szlajać po internetach. Dlatego przejęcie wielomilionowej widowni jest takie ważne. Ludzie wolą oglądać a nie czytać!

 4. Niestety, ja i moja rodzina też przyłożyliśmy rękę do sukcesu tego sk.syna Michnika. A jakim dumnym się było, gdy przyniosło się do domu wystaną w kolejce GW.... Nie wiem, czy bardziej mi teraz za to głupio, czy żal...

  A internetu bym nie przeceniała - to do przedmówców. Gros narodu ogląda TVP, bo nikomu po powrocie z roboty za 1200zł nie chce się szlajać po internetach. Dlatego przejęcie wielomilionowej widowni jest takie ważne. Ludzie wolą oglądać a nie czytać!

 5. Niestety, ja i moja rodzina też przyłożyliśmy rękę do sukcesu tego sk.syna Michnika. A jakim dumnym się było, gdy przyniosło się do domu wystaną w kolejce GW.... Nie wiem, czy bardziej mi teraz za to głupio, czy żal...

  A internetu bym nie przeceniała - to do przedmówców. Gros narodu ogląda TVP, bo nikomu po powrocie z roboty za 1200zł nie chce się szlajać po internetach. Dlatego przejęcie wielomilionowej widowni jest takie ważne. Ludzie wolą oglądać a nie czytać!

 6. avatar

  moja krociuska lista osob ktore powinny na stale zagoscic w stalych programach publicystycznych w mediach w ciagu najblizszych 2 mcy (bez kolejn.alfab)
  Braun;Chodakiewicz;Lisiak;Gadowski;Dakowski:Brzeski:Jaśkowski:Szydlowski;
  Michalkiewicz:Maciejewski:Kokoszkiewicz;Gadajacy grzyb;Andy51;Pasierbiewicz;
  Mojsiewicz;Fedorowicz:xs.Jacek Międlar;xs.Małkowski:xs.Natanek........
  jesli nikt z tych osob sie nie pojawi...bezwarunkowo wyrzucam telewizor przez okno....

 7. 1) Prosze przestac wciskac kit (jak u Rymanowskiego), ze projekt nie jest rzadowy tylko poselski. To bardzo zle wyglada w oczach przecietnego Kowalskiego. Po co tak klamac? Brak juz w PiS instynktu samozachowawczego? Czy ktos to w ogole kontroluje co Wy z PiS wygadujecie w tv? Chyba srednio.
  2) Zadnych uprawnien dla policji do inwigilacji obywateli! Oni nie sa od tego i juz zdazyli sie popisac w tej materii kilka razy. Wladza jest inna, ale mentalnosc policjantow dalej ta sama. Za nic maja prywatnosc, godnosc i prawa czlowieka podczas inwigilacji. Odbierzecie policji uprawnienia do jakiejkolwiek inwigilacji oraz mocno ograniczyccie dowolnosc interpretacji innych sluzb. Powinna byc kontrola sadowa przez rozpoczeciem inwiligilacji oraz podczas niej,powinno sie zabronic kontroli nastepczej. Tak sadzi niemala czesc spoleczenstwa. Zrobi Pan jak zechce, ale sadze ze pozostawienie uprawnien inwigilacyjnych stworzy problemy i dla strony Pana Partii.
  Tej sluzby w takim stanie nie da sie zreformowac, nie oszukujmy sie. Odebrac obowiazki i bedzie inna rozmowa.

 8. PiS pana sponiewierał? Czemu tyle szaleństwa w słowach wobec Błaszczaka? Błaszczak zakładał podsłuch i wysyłał do Tworek i to w 2014 roku?

  PO biega, donosi, lata, ze skargami na PiS do wszystkich - dziennikarzy, śedziów, niermców, amerykanów, koreańczyków, lewaków, faszystów (jak trzeba to trzeba).PO wyzywa Kaczyńskiego od faszystów, Chitlera, Stalina, Putina i od najgorszych, ostatnio nawet do mordowania i publicznej egzekucji wzywają - skoro masz pan ochotę to dołączaj do plutonu egzekucyjnego! Mamy wszak w Polsce demokrację której pilnują o dziwo niemcy, freancuzi, austryjacy, słowacy, rosjanie - tylko w ich krajach MIchnik by już miał wyrok. 
  Wolność słowa nie oznacza wolności obrażania i kłamania, siania nienawiści i wywoływania zamieszek! Masz pan problem! 

 9. prezentuje tutaj swoje odciski, na które ktoś pitpicie nadepnął. Zobaczyło pitpita w tivi Błaszczaka i rzekło: ten ci jest! I napisało.

 10. avatar

  PiS powinien gadać co wypada a po cichu robić to co trzeba.
  Zanim poprawni zorientują się, że im się majtki ściąga doopa już będzie goła.
  Zakładając, że PiS robi to dla dobra Polski.

 11. Strony