Reklama

Wiem, wiem Panie i Panowie kibice, że tytułowe połączenie to wpi…l z dwóch stron, bo przecież nikt z Lecha nie pokocha Legii i odwrotnie, ale nie o to chodzi. Za nami seria przekomicznych akcji „Hejt Stop”, między innymi z udziałem szefowej partii matki, która nie rozumiejąc co mówi, oświadczyła, że PO zatrudni 50 „hejterów”. Po niej swoje kompromitacje zaliczyli następni, ale ostatecznej granicy jeszcze nie przekroczono, w końcu Stefan Niesiołowski koszulki nie założył. Zrobił to inny oficer polityczny, towarzysz Lis, oddelegowany na odcinek walki z wrogiem ludowej ojczyzny. Do dyskusji na temat kto tu nienawidzi, a kto kocha, kto jest chamem, kto dyplomatą, konsekwentnie od wielu lat się nie włączam. Kategorie emocjonalne, miłość i nienawiść, czy kategorie estetyczne chamstwo i dyplomacja, nie interesują mnie w kontekście politycznym. Tak głęboko chcę się różnić od wszystkich kochających i pięknie mówiących hipokrytów, że z pełną premedytacją stworzyłem wirtualną osobowość Matki Kurki, która posługuje się do bólu szczerym językiem i emocją. Nawiasem mówiąc dokładnie tak większość Polaków komentuje mądrości polityków tyle, że nie wszyscy robią to publicznie, z różnych względów, których w tej chwili nie chcę dotykać. No, ale te dywagacje mają w sobie niewiele istotnej treści, natomiast są niezłym wstępem do zrozumienia dlaczego „hejt” PiS jest skuteczny, a „hejt” PO komiczny i co ważniejsze przeciw skuteczny. Przyczyny są dość oczywiste, mimo wszystko większość skupia się na rytualnych wymianach haseł bojowych, zamiast wskazać proste zależności.

Internetowym komentarzom politycznym zdecydowanie opowiadającym się za jedną, bądź drugą opcją, do „hejterstwa” z automatu przypisuje się „płatność”. Słusznie? Niesłusznie, chociaż takie zjawisko bez dwóch zdań istnieje, ale wbrew histeriom medialnym stanowi margines. Weźmy to na prosty łeb. Co za problem napisać dowolną głupotę, która będzie windować tę, czy inną partię polityczną? No żaden, mogą to robić i robią młodzieżówki, mogą anonimowo sami politycy i ich rodziny, co też się dzieje. Większość płatnych komentarzy w Internecie to do wyrzygania nudny schemat, który z powodzeniem da się uprzemysłowić jakimś prostym skryptem. Śmieję się do łez z tych głupich reportaży, które pokazują zamazane postaci opowiadające zmodyfikowanym basowym głosem, jakimi są fachowcami od „hejtu”. Po cholerę komu ta profesja, każdy kto wynajmuje takiego typa zniża się do jego poziomu, a zatem sam doskonale się do tej roboty nadaje. Dlaczego w takim razie płatnych „hejterów” się wynajmuje? Jeśli miałbym wskazać poważne przyczyny, na pierwszym miejscu umieściłbym unikanie odpowiedzialności karnej i cywilnej, bo nie ma takiego komentarza, którego nie da się namierzyć. A na drugim miejscu widzę lenistwo połączone ze „stać mnie”. To cholernie nudne zajęcie klepać w kółko te same brednie i taki co bogatszy poseł lub działacz, któremu się nie chce, może za parę groszy wynająć niewolnika. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie ludzka natura.

Reklama

Przyznajcie się ludzie, który z Was wziął kredyt, nowy numer telefonu lub kupił mikrofalówkę po długiej rozmowie z telemarketerem? Sam nie znam nikogo takiego i śmiem twierdzić, że należę do większości. Płatny „hejter” jest rozpoznawalny i z miejsca nienawidzony jak niegdyś akwizytor chodzący po firmach, a dziś wspomniany telemarketer. Cała zabawa polega na autentyczności i pasji, co się przecież nie zmienia od czasów, gdy człowiek jeszcze na drzewie siedział. PiS nie musi nikomu płacić, ponieważ PO i szerzej pojęta klika budzi takie emocje wśród przeciwników, że ludzie się prześcigają w pomysłowości i intensywności, aby tylko te typy zeszły Polakom z oczu. Naturalnie żadna partia nie pozwoli sobie na puszczenie wszystkiego samopas i PiS też ma sztab do spraw internetowych, ale jaki sztab? No profesjonalny! Sami fachowcy i wieloletni użytkownicy Internetu, którzy wiedzą, że w sieci pierwsza umiera „ściema”. PiS poszedł jedyną możliwą linią i mówi wprost, że takie działania podejmuje i wchodzi do Internetu z otwartą przyłbicą. Siła PiS i zwolenników PiS polega też na tym, że po wypchnięciu z mediów głównego nurtu, sieć stała się jedynym miejscem, gdzie mohery mogły się wypowiedź do woli i tak Internet stał się drugim domem moherów. Tak narodziła się drużyna i kibice, od żylety, przez sektory rodzinne, aż po VIP. Działa to niemal idealnie, bo wszyscy grają i kibicują w jednym celu – spełnienie marzeń.

Po drugiej stronie siedzi nażarte, znudzone i zdemoralizowane towarzycho, które przespało Internet i przespało wiele innych rzeczy, czego już nie nadrobią. Pamiętam doskonale, bo sam byłem wówczas po tamtej stronie, że w 2007 roku PO do władzy niosła fala „hejtu” na PiS, ale właśnie takiego z pasją i przekonaniem. Ludzie, w tym ja, dali się ogłupić i pisali, wklejali zdjęcia, przesyłali sobie maile z nienawistnym Kaczorem. Wtedy też o takich jak Matka Kurka mówiło się, że to z cała pewnością płatna menda albo sam Michnik, Urban lub Żakowski. Jak widać gówno prawda, zwykły chłop małorolny z Biskupina, jeden i ten sam, wku…y na polityków człowiek, tylko na szczęście po drodze się douczył i zrozumiał. Tak też się stało z wieloma innymi i „tej siły nie powstrzymacie”, bo i czym? Płatnymi katarynkami się nie da, resztki pozostałe na placu boju straciły morale. W 2007 roku były jakieś racjonalne podstawy do jechania po PiS, teraz to wszystko groteska. Zresztą zróbmy inaczej. Załóżmy, że jestem sprzedajna franca i dają mi 100 tysięcy euro za prowadzanie kampanii PO pod nickiem lub nazwiskiem. I co? Już jest zabawnie prawda? Kasa i cnota wywalona w błoto, pierwszy tekst choćby był genialny i ludzie masowo wymiotują, jak na widok Ala Kamińskiego. Nie da się kupić pasji, wiarygodności, kibicowania, kupić można tylko klakę i tyle PO zostało. W związku z powyższym stał się cud i „gniazdo” z „żyletą” głośno zaśpiewały razem: „Zawsze i wszędzie Platforma jeb..a będzie”

Reklama

42 KOMENTARZE

 1. a’propos
  cyt..'pis nie musi nikomu placic…etc…etc..etc…aby tylko te typy z Po zeszly polakom z oczu"
  ..to byl moj "swiadomy" wybór..odkad wmediach uslyszalem ze "sprawa jest arcybolesnie prosta" dalem sobie slowo ze..IM..NIE ODPUSZCZE AZ DO SMIERCI!!!…(wiem ze sie powtarzam..za kilka dni jade na pełna kraniotomie..i ogarnia mnie drżączka…czy mnie wybudza ??czy mnie nie wybudzą?/.ze nie zobacze miny prezydenta europy i bylego prezydenta polski jako minę faceta ssacego rano kiszony ogorek..zupelnie innej niz mial ja jego najspanialsza*oxfordzka*ekscelencja* gdy dzis zobaczylem material jak to dowcipkowal sobie z Antoniego..w tej chwili mysle ze oddam wszystko co mam by zobaczyc twarzyczki wszystkich czlonkow rady ministrow od 2007 roku i wszystkich panow PO-słów z tzw 'koalicji rzadzacej"…w 10 sekund po tym jak to pan krasko lub pan ziemiec podadza "nieoficjalne wyniki"…jesli pojdzie PO NASZEMU.. to do konca zycia bede sie napawal minami panow PO-słów uciekajacych przed jakimikolwiek dziennikarzami.a pozniej MARZĘ O TYM..by zobaczyc jak to panowie PO-słowie beda musieli chodzic z kapturem nasunietym na twarz i w ciemnych okularach bez wzgledu na pore roku I TO DO KONCA ICH SPRZEDAJNEGO ZYCIA!!!..bo przed prokuratorem to w zasadzie maja kilka drog ucieczki??(pytanie retoryczne)..niesiol i poslęcie grodzkie zapowiadaja wyjazd..ale z panem sikorskim;doktorowa1metrodszpadla i reszta tych niewymienialnych sprawa wyjazdu w godzinach nocnych ze stolicy taksowka na okecie lub busem przez otwarte granice nie jest juz taka prosta sprawą..

  • Wszystko będzie dobrze. Z
   Wszystko będzie dobrze. Z Pana operacją i z Polską. Doczekamy dni,w których całe to śmierdzące, złodziejskie,bandyckie towarzystwo zostanie rozliczone.
   Dla mnie optymistyczne jest to,że wśrod młodych ludzi (takich 18-letnich, z pokolenia mojego syna) PiS ma duże poparcie – oni dojrzewali,
   kiedy PO gniła i nie dali się już ogłupić "nowoczesnym patriotyzmem" (tak jak jeszcze pokolenie obecnych 30-latków). Byłam na Rynku w Krakowie na ostatnim spotkaniu z Andrzejem Dudą wieczorem przed wyborami prezydenckimi i była tam masa młodych ludzi. Nadejdą zmiany.Chciałam dodać Panu otuchy. Życzę zdrowia.

  • Komorowski zabral z Palacu nawet ZYRANDOL
   skoro Tusk kazal mu go pilnowac…

   A dokad to niby mieliby wyjechac? Udac sie na banicje do Brukseli? Jest tylko jeden kierunek ktory wyznacza ich mentalnosc: na wschod.  Z tym ze ten mentalny marksizm zalal juz niemal caly kontynent. Ale raczej beda siedziec tam gdzie sa i dalej zrec za darmoche jako opozycja w okrojonym nieco skladzie. Reszta pojdzie w fundacje, biznesy, rady nadzorcze i inne ciala doradcze lub wsiaknie w lokalne kliki samorzadowe. Sa swietnie POobstawiani i POustawiani niestety.

   Obawiam sie ze bedzie DRUGA GRUBA KRESKA bo sami w duzej mierze zapewnili sobie bezkarnosc…

   Zdrowia zycze (bo jeszcze tego nie zrobilem, po prostu nie wiedzialem co napisac).

 2. a’propos
  cyt..'pis nie musi nikomu placic…etc…etc..etc…aby tylko te typy z Po zeszly polakom z oczu"
  ..to byl moj "swiadomy" wybór..odkad wmediach uslyszalem ze "sprawa jest arcybolesnie prosta" dalem sobie slowo ze..IM..NIE ODPUSZCZE AZ DO SMIERCI!!!…(wiem ze sie powtarzam..za kilka dni jade na pełna kraniotomie..i ogarnia mnie drżączka…czy mnie wybudza ??czy mnie nie wybudzą?/.ze nie zobacze miny prezydenta europy i bylego prezydenta polski jako minę faceta ssacego rano kiszony ogorek..zupelnie innej niz mial ja jego najspanialsza*oxfordzka*ekscelencja* gdy dzis zobaczylem material jak to dowcipkowal sobie z Antoniego..w tej chwili mysle ze oddam wszystko co mam by zobaczyc twarzyczki wszystkich czlonkow rady ministrow od 2007 roku i wszystkich panow PO-słów z tzw 'koalicji rzadzacej"…w 10 sekund po tym jak to pan krasko lub pan ziemiec podadza "nieoficjalne wyniki"…jesli pojdzie PO NASZEMU.. to do konca zycia bede sie napawal minami panow PO-słów uciekajacych przed jakimikolwiek dziennikarzami.a pozniej MARZĘ O TYM..by zobaczyc jak to panowie PO-słowie beda musieli chodzic z kapturem nasunietym na twarz i w ciemnych okularach bez wzgledu na pore roku I TO DO KONCA ICH SPRZEDAJNEGO ZYCIA!!!..bo przed prokuratorem to w zasadzie maja kilka drog ucieczki??(pytanie retoryczne)..niesiol i poslęcie grodzkie zapowiadaja wyjazd..ale z panem sikorskim;doktorowa1metrodszpadla i reszta tych niewymienialnych sprawa wyjazdu w godzinach nocnych ze stolicy taksowka na okecie lub busem przez otwarte granice nie jest juz taka prosta sprawą..

  • Wszystko będzie dobrze. Z
   Wszystko będzie dobrze. Z Pana operacją i z Polską. Doczekamy dni,w których całe to śmierdzące, złodziejskie,bandyckie towarzystwo zostanie rozliczone.
   Dla mnie optymistyczne jest to,że wśrod młodych ludzi (takich 18-letnich, z pokolenia mojego syna) PiS ma duże poparcie – oni dojrzewali,
   kiedy PO gniła i nie dali się już ogłupić "nowoczesnym patriotyzmem" (tak jak jeszcze pokolenie obecnych 30-latków). Byłam na Rynku w Krakowie na ostatnim spotkaniu z Andrzejem Dudą wieczorem przed wyborami prezydenckimi i była tam masa młodych ludzi. Nadejdą zmiany.Chciałam dodać Panu otuchy. Życzę zdrowia.

  • Komorowski zabral z Palacu nawet ZYRANDOL
   skoro Tusk kazal mu go pilnowac…

   A dokad to niby mieliby wyjechac? Udac sie na banicje do Brukseli? Jest tylko jeden kierunek ktory wyznacza ich mentalnosc: na wschod.  Z tym ze ten mentalny marksizm zalal juz niemal caly kontynent. Ale raczej beda siedziec tam gdzie sa i dalej zrec za darmoche jako opozycja w okrojonym nieco skladzie. Reszta pojdzie w fundacje, biznesy, rady nadzorcze i inne ciala doradcze lub wsiaknie w lokalne kliki samorzadowe. Sa swietnie POobstawiani i POustawiani niestety.

   Obawiam sie ze bedzie DRUGA GRUBA KRESKA bo sami w duzej mierze zapewnili sobie bezkarnosc…

   Zdrowia zycze (bo jeszcze tego nie zrobilem, po prostu nie wiedzialem co napisac).

 3. fala pływowa
  Według mnie obecne zjawisko na scenie politycznej w Polsce można porównać do wzbierającej fali. Wzmocnionej fali pływowej – żeglarze morscy będą wiedzieli o czym mowię, inni niech sobie sprawdzą w wiki.
  Co ciekawe, dwie strony z bokowca, czyli Rosja i Niemcy usiłowały rzucić do walki ciężką artylerię, ale zdaje się, że to nic nie dało.
  Wyczyn ambasadora moskiewskiego i równoczesny tekst Grossa w nimieckiej prasie miały zasugerować przeciętniakowi, że jak wygra PiS, to będzie wojna na dwa fronty. Rosja w dodatku wzmocniła swój nacisk w sposób typowy, czyli wprowadzając kolejne embargo na import żywności z Polski. Niemcy tego zrobić nie mogli, ale jakiś patałach coś tam nabrąchał, że nas odetną od funduszy – co zostało dosyć szybko wyśmiane – początkowo głównie w necie.

  Asertywność, to według mnie główny problem w Polsce, a własciwie jej brak.

  Dlatego atak na polskie społeczeństwo z dwóch stron, Gross z Niemiec i ambasador Rosji.

  Numer w sensie o co chodzi zrobiony identycznie jak przy poprzednich wyborach, aczkolwiek oczywiście na innym poziomie.

  Dla przeciętnego człowieka to jest to samo, co mówienie 4 lata temu, że jak wygra PiS to będzie wojna z Niemcami i Rosją równocześnie.

  W Polsce większość ludzi podlega porwaniu emocjonalnemu – w przypadku pojawienia się takich tekstów jak ten Grossa i ambasadora. Ludzie nie analizują tego na chłodno (choćby ta analiza była wadliwa lub mocno dyskusyjna w sensie wniosków – że Grossowi chodzi o te 65 mld USD), tylko się podniecają i samonakręcają. W efekcie reagują emocjonalnie (Gross – wszawy żydłak, ambasador – tępy kacap), by potem dojśc do spadku nastroju i pogodzenia się z rzeczywistością (lepiej nie głosować na PiS, bo dojdzie do jakiegoś nieszczęścia).

  I gdyby nie rosnąca fala to tak by właśnie było, ludzie najpierw by się wnerwili, pobluzgali w internecie, potem nastrój by opadł, a potem by nie poszli do wyborów.
  Tylko na tej podstawie oceniam, że te wybory będą miały wyższą frakwencję niż wiele wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Być może nawet zostanie przebity wynik z 1989 roku, ale to raczej dyskusyjne.

  • …………..
   a mi dzwoni miedzy uszami to co z mina faceta ssącego rano kiszony ogorek powiedziala przy okazji wyborów na 1-SZEGO *jego wroclawska*ekscelencja o tym ze tu cyt.."nie da sie juz w nocy odkrecic wyniku tych wyborów"..zostaje jeszcze PKW-KBW..i (oby do tego nie doszlo) calkiem nowy skład Trybunału Stanu..(a nóz przyjdzie im do łba UNIEWAZNIC..?? )

 4. fala pływowa
  Według mnie obecne zjawisko na scenie politycznej w Polsce można porównać do wzbierającej fali. Wzmocnionej fali pływowej – żeglarze morscy będą wiedzieli o czym mowię, inni niech sobie sprawdzą w wiki.
  Co ciekawe, dwie strony z bokowca, czyli Rosja i Niemcy usiłowały rzucić do walki ciężką artylerię, ale zdaje się, że to nic nie dało.
  Wyczyn ambasadora moskiewskiego i równoczesny tekst Grossa w nimieckiej prasie miały zasugerować przeciętniakowi, że jak wygra PiS, to będzie wojna na dwa fronty. Rosja w dodatku wzmocniła swój nacisk w sposób typowy, czyli wprowadzając kolejne embargo na import żywności z Polski. Niemcy tego zrobić nie mogli, ale jakiś patałach coś tam nabrąchał, że nas odetną od funduszy – co zostało dosyć szybko wyśmiane – początkowo głównie w necie.

  Asertywność, to według mnie główny problem w Polsce, a własciwie jej brak.

  Dlatego atak na polskie społeczeństwo z dwóch stron, Gross z Niemiec i ambasador Rosji.

  Numer w sensie o co chodzi zrobiony identycznie jak przy poprzednich wyborach, aczkolwiek oczywiście na innym poziomie.

  Dla przeciętnego człowieka to jest to samo, co mówienie 4 lata temu, że jak wygra PiS to będzie wojna z Niemcami i Rosją równocześnie.

  W Polsce większość ludzi podlega porwaniu emocjonalnemu – w przypadku pojawienia się takich tekstów jak ten Grossa i ambasadora. Ludzie nie analizują tego na chłodno (choćby ta analiza była wadliwa lub mocno dyskusyjna w sensie wniosków – że Grossowi chodzi o te 65 mld USD), tylko się podniecają i samonakręcają. W efekcie reagują emocjonalnie (Gross – wszawy żydłak, ambasador – tępy kacap), by potem dojśc do spadku nastroju i pogodzenia się z rzeczywistością (lepiej nie głosować na PiS, bo dojdzie do jakiegoś nieszczęścia).

  I gdyby nie rosnąca fala to tak by właśnie było, ludzie najpierw by się wnerwili, pobluzgali w internecie, potem nastrój by opadł, a potem by nie poszli do wyborów.
  Tylko na tej podstawie oceniam, że te wybory będą miały wyższą frakwencję niż wiele wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Być może nawet zostanie przebity wynik z 1989 roku, ale to raczej dyskusyjne.

  • …………..
   a mi dzwoni miedzy uszami to co z mina faceta ssącego rano kiszony ogorek powiedziala przy okazji wyborów na 1-SZEGO *jego wroclawska*ekscelencja o tym ze tu cyt.."nie da sie juz w nocy odkrecic wyniku tych wyborów"..zostaje jeszcze PKW-KBW..i (oby do tego nie doszlo) calkiem nowy skład Trybunału Stanu..(a nóz przyjdzie im do łba UNIEWAZNIC..?? )

 5. czemu …

  • uważam , że należy uśmiercić ten chory twór jakim jest PO ? Nigdy nie może rządzić ugrupowanie które "ma za sobą media " , to jest to jądro ciemności . Media muszą patrzyć na ręce władzy . Jeśli Pis obejmie całą władzę także będzie mieć tędęcję do rakowacenia , zwłaszcza gdyby miały być to 2 kadencje . Dlatego kontrola mediów ale i samokontrola , pewne zasady są najważniejsze . Na dziś nie mam  jednak żadnych wątpliwości PO  MUSI ULEC ZGŁADZENIU ! w wyborach naturalnie . Więc idę , i to z własnym długopisem dobić gada …   Pozdro  🙂
 6. czemu …

  • uważam , że należy uśmiercić ten chory twór jakim jest PO ? Nigdy nie może rządzić ugrupowanie które "ma za sobą media " , to jest to jądro ciemności . Media muszą patrzyć na ręce władzy . Jeśli Pis obejmie całą władzę także będzie mieć tędęcję do rakowacenia , zwłaszcza gdyby miały być to 2 kadencje . Dlatego kontrola mediów ale i samokontrola , pewne zasady są najważniejsze . Na dziś nie mam  jednak żadnych wątpliwości PO  MUSI ULEC ZGŁADZENIU ! w wyborach naturalnie . Więc idę , i to z własnym długopisem dobić gada …   Pozdro  🙂
 7. Dziś TV Republika w Blogo_sferze
  pokazała dwa Pańskie tweety związane z "wyginam śmiało cialo".
  Czy w tej całej PO nie znajdzie się choć jeden człek rycerski żeby zadać Evicie pchnięcie mizerykordią?
  "mizerykordia ‹łac. misericordia 'litość’› histor. «krótki sztylet o wąskiej klindze używany w średniowieczu do dobijania rannego przeciwnika"

 8. Dziś TV Republika w Blogo_sferze
  pokazała dwa Pańskie tweety związane z "wyginam śmiało cialo".
  Czy w tej całej PO nie znajdzie się choć jeden człek rycerski żeby zadać Evicie pchnięcie mizerykordią?
  "mizerykordia ‹łac. misericordia 'litość’› histor. «krótki sztylet o wąskiej klindze używany w średniowieczu do dobijania rannego przeciwnika"

 9. WSZYSCY NA JEDNEGO
  Wszystkie  partie   przeciwko PIS .A mi się marzy wszyscy kibice klubowi  za PIS-em.Zawieszenie "broni"  do 25 X .
  Dobre by były TAŚMY na dobicie skurwieli bo  BEZWARUNKOWA KAPITULACJA!! to po 8 latach rządów "koniokradów" ulga dla POLSKI !!
  23 DNI  to już idę pić bo na trzeźwo to nawet Misio nie wytrzymuje !!

 10. WSZYSCY NA JEDNEGO
  Wszystkie  partie   przeciwko PIS .A mi się marzy wszyscy kibice klubowi  za PIS-em.Zawieszenie "broni"  do 25 X .
  Dobre by były TAŚMY na dobicie skurwieli bo  BEZWARUNKOWA KAPITULACJA!! to po 8 latach rządów "koniokradów" ulga dla POLSKI !!
  23 DNI  to już idę pić bo na trzeźwo to nawet Misio nie wytrzymuje !!

 11. A ja pamietam MK jeszcze z
  A ja pamietam MK jeszcze z "forum szkla kontaktowego".(2008)
  Wtedy, razem z  "Kokosem", "k!orfu", "Rychem z Pragi" i kilkoma jeszcze "Kaczystami"
  walczylsmy dzielnie z Matka Kurka i cala armia forumowiczow SK – zagorzalych zwolennikow PO i sluchaczy tego…plugawego programu!

  Ps.Ciesze sie bardzo, ze tak madry, mlody czlowiek przeszedl na "nasza" strone!
       Czytam artykuly pana Piotra zawsze z wielka przyjemnoscia!
       Pozdrawiam MK i wszystkich tu piszacych, a szczegolnie Pana cichy1974,
       ktoremu zycze szybkiego powrotu do zdrowia! Jest Pan Nam bardzo potrzebny!
       (p. Cichy i p MK, as well;;)

  Janusz z Toronto (Markham);  

 12. A ja pamietam MK jeszcze z
  A ja pamietam MK jeszcze z "forum szkla kontaktowego".(2008)
  Wtedy, razem z  "Kokosem", "k!orfu", "Rychem z Pragi" i kilkoma jeszcze "Kaczystami"
  walczylsmy dzielnie z Matka Kurka i cala armia forumowiczow SK – zagorzalych zwolennikow PO i sluchaczy tego…plugawego programu!

  Ps.Ciesze sie bardzo, ze tak madry, mlody czlowiek przeszedl na "nasza" strone!
       Czytam artykuly pana Piotra zawsze z wielka przyjemnoscia!
       Pozdrawiam MK i wszystkich tu piszacych, a szczegolnie Pana cichy1974,
       ktoremu zycze szybkiego powrotu do zdrowia! Jest Pan Nam bardzo potrzebny!
       (p. Cichy i p MK, as well;;)

  Janusz z Toronto (Markham);  

 13. Mohery na pozycje
  Tak tak… Społeczeństwo sie aktywizuje widać- chociażby po sprzedaży pewnego tygodnika prawicowego z ktorym kojarzony jest  dziennikarz Pan Gmyz  – dobrze sie go slucha zresztą  . …
  Ostatnio udawało mi się wydrzeć prawie spod lady 1 przychodzący egzemplarz .Ostatnio Pani poinformowała mnie,że ''musiały '' zamówić aż 5 egzemplarzy bo się ludzie pytali .to prawie 500 % skok ….

  (Tak mi sie  skojarzylo)   Cliffs  of Moher  – Irlandia – pozdrawiam
  http://www.fotos.ie/wp-content/uploads/galleries/post-1271/cliffs-of-moher-800px.jpg

 14. Mohery na pozycje
  Tak tak… Społeczeństwo sie aktywizuje widać- chociażby po sprzedaży pewnego tygodnika prawicowego z ktorym kojarzony jest  dziennikarz Pan Gmyz  – dobrze sie go slucha zresztą  . …
  Ostatnio udawało mi się wydrzeć prawie spod lady 1 przychodzący egzemplarz .Ostatnio Pani poinformowała mnie,że ''musiały '' zamówić aż 5 egzemplarzy bo się ludzie pytali .to prawie 500 % skok ….

  (Tak mi sie  skojarzylo)   Cliffs  of Moher  – Irlandia – pozdrawiam
  http://www.fotos.ie/wp-content/uploads/galleries/post-1271/cliffs-of-moher-800px.jpg