„...w demokracji nie ma świętych krów” (B. Komorowski) - pytania do kandydata Bronisława Komorowskiego - cz. II

Prześlij dalej:

Powyższe zdanie zostało wypowiedziane przez człowieka, który traktowany jest właśnie jak święta krowa, którego liczne nie wyjaśnione epizody w życiorysie nie są przedmiotem zainteresowania mediów i który został otoczony przez swoje środowisko oraz sprzyjające media parasolem ochronnym. Parasolem, który przez ostatnie 5 lat (ale nie tylko) pozwolił Bronisławowi Komorowskiemu uniknąć odpowiedzi na pytania dotyczące jego życiorysu. Nie dziwi brak zainteresowania w mediach prorządowych, sprzyjających obecnemu układowi. Zdumiewa już jednak niemal bierność konkurencji politycznej (zwłaszcza PiS i Andrzeja Dudy) w drążeniu biografii obecnego lokatora Belwederu, która aż roi się od niejasnych wątków. Nie bez znaczenia jest tu i fakt, że zaplecze B. Komorowskiego do perfekcji opanowało umiejętność unikania trudnych pytań przez nieorganizowanie konferencji prasowych Prezydenta. Może jednak jest tak, że moja ocena B. Komorowskiego jest niesprawiedliwa i poniższe pytania wkrótce doczekają się odpowiedzi. Może Prezydent czekał aż obywatele czy dziennikarze je zadadzą a on będzie mógł z właściwą sobie swadą udzielić odpowiedzi.
Zatem nie przedłużajmy bo pytań jest dużo, okres kampanii to jeszcze niespełna miesiąc czasu a B. Komorowski w natłoku obowiązków musi jeszcze znaleźć czas aby na nie odpowiedzieć...:)

I. KWESTIE SPOŁECZNO-GOSPODARCZE

1. Jakie kroki poczynił Bronisław Komorowski w 2010 roku już jako urzędujący Prezydent RP w celu zapobieżenia pogłębieniu uzależnienia energetycznego od Federacji Rosyjskiej a które to uzależnienie grozi Polsce (a w zasadzie jest faktem) w związku z podpisaniem niekorzystnego dla Polski Międzyrządowego porozumienia w sprawie dostaw gazu do Polski z dnia 29 października 2010 roku (tzw. umowy gazowej) ?

2. Czy wobec powyższych danych nie powinno być rolą Prezydenta RP kontrola procesu negocjacyjnego choćby tylko w jego końcowej fazie (jak informowały media: „...rozmowy w tej sprawie prowadzono niemal do ostatniej chwili”) ?

3. Jakimi danymi posługiwał się Bronisław Komorowski, kiedy na jednym ze spotkań wyborczych w kampanii 2010 roku (czerwiec) w Londynie argumentował nt. negatywnych skutków poszukiwania i wydobywania złóż gazu łupkowego, które to argumenty były zadziwiająco zbieżne z tymi jakimi kilka dni wcześniej w swoim wystąpieniu w Cannes posłużył się prezes Gazpromu Aleksiej Miller (gdzie rosyjski koncern zorganizował konferencję menedżerów europejskich firm gazowych) roztaczając apokaliptyczne wizje skutków eksploatacji złóż: zdewastowane krajobrazy, zatrute wodopoje, wstrząsy ziemi przy tworzeniu szczelin w skałach łupkowych ?

4. Czy prawdziwe są doniesienia mediów z przełomu 2014/2015 roku o tym, iż Bronisław Komorowski prowadził rozmowy z władzami USA reprezentowanymi w Polsce przez ambasadora Victora Ash'a (świadczyć ma o tym notatka ambasadora z dnia 23 stycznia 2009 roku ujawniona przez portal Wikileaks) nt odszkodowań za mienie pożydowskie ?

5. Czy B. Komorowski obiecywał ambasadorowi rychłe załatwienie sprawy poprzez uchwalenie odpowiedniej ustawy a środki na pokrycie kosztów restytucji rząd zamierza zdobyć sprzedając „państwowe nieruchomości oraz lasy” ?

Strony

24740 liczba odsłon
Obrazek użytkownika STACH

Autor artykułu: STACH

30 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  wow, wow, ale wypunktowane,.....gratulacje za trud.
  Ale najwazniejsze ze moze to dotrze do ludzkiej swiadomosci.

 2. avatar

  Liczę na pomoc, na polubienia, retłity i te inne..;)  i przede wszystkim - nękanie "naszych" mediów aby zadawały te pytania... Te i inne..

 3. avatar

  ale mnie pan zaskoczyl..przez przypadek kliknalem ponownie..zaczalem czytac i zglupialem..kazdy z rozdzialow polityka wewn-smolensk-stosunek do wsi..kazdy z punkcikow nadaje sie na osobny felieton..dziesiatki pytan..  np pyt nr 83-84..?????..juz mam taki metlik w glowie ze szkoda gadac..wpuszcza watahe wilkow??nie wpuszcza??skoro nie maja wiz to nie maga wjechac??mogą??ani schetyna ani pani tereska nie zwolali dotad konferencji prasowej..ktos powie..ja wiem..ze polska jest krajem "tranzytowym"..i ze maj aprawo przejchac..

  a ja mam osobiscie jedno..moze dwa pytania do urzedujacego prezydenta..

  Panie Prezydencie; czy celem wizyty na ukrainie bylo upokorzenie calego narodu;przez pryzmat dnia w ktorym wierchowna rada uchwalila taka to a nie inna ustawe o OUN UPA??
  Czy musial pan miec ta wizyte akurat w ten dzien??Innego dnia nie bylo??
  Czy tez to byl pretekst do jakowychs spotkan zwiazanych z tezami zawartymi w ksiazce Jurgena Rotha o smolenskim zamachu..Czy podejmowal pan jakies proby  negocjacyjne z osobami dpowiedzialnymi badz posredniczacymi w organizacji zamachu?

 4. avatar

  Pewnie znalazłoby się sporo innych pytań... niemniej mam nadzieję, że się przydadzą, że otworzą ludziom oczy na to z kim mamy do czynienia...
  Celowo miesiąc wczesniej opublikowałem 50 pytań Ściosa sprzed 5 lat - dobrze korespondują z nimi i je uzupełniają...

 5. avatar

  nie mialem pojecia..myslalem ze to wlasciciel bloga klepal po nocach klawiature..tylko widzisz..ja ciagle sie zastanawiam..bo ze cała po to..tu nie bede konczyl..ale z godne z clou felietonu..dlaczego przez te 8 lat czasami pis byl taki miekki??nie rozumiem..ja wiem ze aby dojsc do momentu wyjscia ksiazki Rotha trzeba bylo 5 lat i tej calej gehenny...ze polityka jest obliczona na lata i cele dlugoterminowe..ale juz mam powoli dosc..schodzi ze mnie powietrze..choc tak naprawde teraz sie zacznie jazda..

 6. avatar

  "dlaczego przez te 8 lat czasami pis był taki miękki??" I to jest dobre pytanie...
  Mam swoją koncepcję...

 7. Jak się czyta tę listę, to zasadnym jest pytanie: jakim cudem ta osoba sprawuje najwyższy urząd w RP?  Toż to materiał dla komisji śledczej, a nie rekomendacja  na reelekcję.   

 8. avatar

  A jest zupełnie odwrotnie...;) I to jest właśnie III RP...:)

 9. jeśli ten z Budy R. wygra wybory to może  lawinowo podskoczyć wskaźnik samobójstw.
  W końcu ile można być na wew. emigracji?  

 10. Dla porównania wagi zadanych pytań i powagi osoby do której skierowane są te pytania, ja zapytam:
  czy B. Komorowski opatentował już swój wynalazek na wydobywanie gazu łupkowego metodą odkrywkową?

 11. Strony