Umacnia się demokracja, ludzie się bogacą, telewizja nie kłamie, ale to bezprawie!

Prześlij dalej:

Rozsądny obywatel zawsze i wszędzie będzie narzekał i pilnował władzy, bo każda władza wcześniej, czy później zaczyna obywatela łupić i ścigać. Upieram się jednak przy swojej fanaberii, że żyjemy w dość specyficznej rzeczywistości, coś pomiędzy odzyskaniem niepodległości i budową domu na etapie stanu surowego, co powoduje, że należy zachować pewną ostrożność. Ostatnią rzeczą, której bym sobie życzył to wymiana władzy na inną, bo ślepy nie jestem i widzę, jakie mamy do dyspozycji warianty. Brak ślepoty jest głównym powodem mojej umiarkowanej sympatii do obecnej władzy i powściągliwości w krytyce. W ramach obywatelskiej łaski okazanej władzy, pozwoliłem sobie trochę zażartować, ale też i poważnie odnieść się do zdobyczy młodej demokracji. Ustrój demokratyczny nie należy do moich faworytów, niemniej w żaden sposób nie da się porównać obecnego stanu rzeczy ze wczorajszym zamordyzmem. Ludzie patrzący emocjami, nie rozumem, zaraz się ożywią i krzykną, że takie twierdzenia wcale nie śmieszą. Ludzie używający rozumu uspokoją odczucia i przyznają rację, nie mnie, tylko temu co się tak naprawdę dzieje. Za poprzedników 90% mediów należało do poprzedników. Obecnie te proporcje wyglądają mniej więcej 40% do 60%. Skąd to wziąłem? Ze zgody ponad podziałami. Podpisuję się obiema rekami, że Telewizja Narodowa zdecydowanie prezentuje opcję polityczną i ideologiczną, którą popiera urzędująca władza. Z tym, że nie robię z tego dramatu i zamordyzmu, ale umacniam demokrację. Jeśli przyjmiemy, że Polska podzieliła się pół na pół i po jednej stronie mamy umowny PiS, a po drugiej umowny KOD, to lepiej, czy gorzej dla demokracji, że poszczególne reprezentacje podzieliły media w proporcji 4:6, nie 1:9?

Dalej demokracja ma się jeszcze lepiej. Dotąd Polak słusznie narzekał, że go władza okrada, teraz dostał trochę grosza i przede wszystkim nie sponsoruje ze swojego portfela pełnych reklamówek, przekazywanych pod stołem. Zaledwie kilka lat temu Polak, który chciał sobie pokrzyczeć na demonstracji dostawał kopa w twarz albo był oskarżany o napaść na lewacką melinę. Dziś kto chce wychodzi na ulice i drze się ile wlezie zupełnie bezpiecznie, bez buta na twarzy, bez „dołka” na 48h. Czy to lepiej, czy gorzej dla kondycji demokracji? W czasach reżimu PO do strajkujących policja strzelała z gumowych kul, a Stefan Niesiołowski walił z pięści w kamerę trzymaną przez dziennikarkę. Od kilku dniu trwa/trwał strajk pielęgniarek, do których pojechał minister zdrowia i premier Beata Szydło okazała najwyższy szacunek dla ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Konflikt się rozwiązuje, ludzie wracają do pracy. Pogorszyło się demokracji, czy polepszyło? Jakby nie krytykować decyzji ministra sprawiedliwości, którą sam krytykuję z całej siły, to jednego ministrowi Ziobro odmówić się nie da. Występując o kasację wyroku w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego z całą pewnością pokazuje, że władza nie hoduje świętych krów. Nie wiem jak innym, ale mnie się ta zmiana mentalna władzy w całej rozciągłości podoba. Choć nie przepadam za demokracją, to jestem za umacnianiem demokracji, bo wcześniej widziałem jak władza zwykłym obywatelom organizuje akcję „widelec”. Gdzie nie spojrzeć tam się demokracja ma wyśmienicie, a przecież jeszcze nie tak dawno leżała i kwiczała pod kamaszem demokracji ludowej, czy tam liberalnej, co na jedną profanację demokracji wychodzi.

Strony

22971 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Sądy do reformy. Każdy kto zapoznał się z programem PiS wie, że to jeden z podstawowych problemów jaki obecna ekipa zaawizowała jako bardzo ważny, a kto wie może i najważniejszy. Jak to zrobi? Nie mam pojęcia, wiem jedno: będzie społeczne przyzwolenie.

 2. powstała proporcja 4:6 zamiast 1:9 to byłby sukces, którego skutki odczulibyśmy wszyscy. Ale w tym temacie rzeczywiście idzie władzy całkiem pod górkę, a dziś gdzieś wyczytałem, że reforma wymiaru sprawiedliwości zostanie przesunięta o kilka miesięcy. Niedobrze!

 3. "Brak ślepoty jest głównym powodem mojej umiarkowanej sympatii do obecnej władzy i powściągliwości w krytyce".

  Wystarczy popatrzeć, z jakiej ambony głoszą teraz kazania o uczciwości, żeby natychmiast poczuć sympatię do obecnej władzy i zachować powściągliwość w krytyce.

 4. Będzi społeczne przyzwolenie ....oczywiście część będzie odmiennego zdania ,ale gdzie to będą okazywać ,że sądy w Polsce funkcjonują prawidłowo.To zdanie nawet brzmi "NIEREALNIE"...
  Cierpliwie ,dokładnie ,konsekwentnie pan Ziobro musi refoprmować POLSKIE SĄDY! Tyle i aż TYLE!

 5. od pewnego czasu znają założenia reformy. Nie chcę przekręcić, ale mają powstać nowe jednostki sądowe, taka zmiana ma być związana z nowymi umowami o pracę i ma stworzyć możliwość weryfikacji.

 6. avatar

  wg niektórych strazników demokracji wyc sie chce bo nowy rząd potraktował wszystkich jednakowo!!

   http://wpolityc...

 7. O zmianach to bedziemy mogli rozmawiac wtedy , gdy znajdzie sie odwazny i nie dopusci do wyjazdu Wojtunika do Moldawii ! To jest taki maly test na panstwo prawa , ktory zdaje sie , juz zostal oblany !!!

 8. avatar

  widze tu rekę..KIEROWNIKA!!i widze jak najbardziej na razie ze suweren..reprezentujacy go nowy rząd..moze panu KIEROWNIKOWI...skoczyć!!!!

 9. Z tym "Kierownikiemi" , lub jak kto woli , "Oskarem" , to jest bardzo ciekawy aspekt ! Po polroczu sprawowania wladzy , PIS powinien upublicznic jego "dokonania" i powiazania , ale jakos nie wiadomo dlaczego - cisza !

 10. avatar

  jego "oskarowa" przeszłość?? nie wyjdzie nigdy!bo tu chodzi o stosunki m/narodowe..a jesli nie uda sie go skazac na dozywocie z klauzulą BPA.(choć li tylko ZAOCZNIE!!!) .to lepiej go zostawic..w tym jego domeczku w alpach ...bo do PL to on nie wróci..i zadne procedury w tym nie pomoga..

 11. Strony