Umacnia się demokracja, ludzie się bogacą, telewizja nie kłamie, ale to bezprawie!

Prześlij dalej:

Rozsądny obywatel zawsze i wszędzie będzie narzekał i pilnował władzy, bo każda władza wcześniej, czy później zaczyna obywatela łupić i ścigać. Upieram się jednak przy swojej fanaberii, że żyjemy w dość specyficznej rzeczywistości, coś pomiędzy odzyskaniem niepodległości i budową domu na etapie stanu surowego, co powoduje, że należy zachować pewną ostrożność. Ostatnią rzeczą, której bym sobie życzył to wymiana władzy na inną, bo ślepy nie jestem i widzę, jakie mamy do dyspozycji warianty. Brak ślepoty jest głównym powodem mojej umiarkowanej sympatii do obecnej władzy i powściągliwości w krytyce. W ramach obywatelskiej łaski okazanej władzy, pozwoliłem sobie trochę zażartować, ale też i poważnie odnieść się do zdobyczy młodej demokracji. Ustrój demokratyczny nie należy do moich faworytów, niemniej w żaden sposób nie da się porównać obecnego stanu rzeczy ze wczorajszym zamordyzmem. Ludzie patrzący emocjami, nie rozumem, zaraz się ożywią i krzykną, że takie twierdzenia wcale nie śmieszą. Ludzie używający rozumu uspokoją odczucia i przyznają rację, nie mnie, tylko temu co się tak naprawdę dzieje. Za poprzedników 90% mediów należało do poprzedników. Obecnie te proporcje wyglądają mniej więcej 40% do 60%. Skąd to wziąłem? Ze zgody ponad podziałami. Podpisuję się obiema rekami, że Telewizja Narodowa zdecydowanie prezentuje opcję polityczną i ideologiczną, którą popiera urzędująca władza. Z tym, że nie robię z tego dramatu i zamordyzmu, ale umacniam demokrację. Jeśli przyjmiemy, że Polska podzieliła się pół na pół i po jednej stronie mamy umowny PiS, a po drugiej umowny KOD, to lepiej, czy gorzej dla demokracji, że poszczególne reprezentacje podzieliły media w proporcji 4:6, nie 1:9?

Strony

22237 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Sądy do reformy. Każdy kto zapoznał się z programem PiS wie, że to jeden z podstawowych problemów jaki obecna ekipa zaawizowała jako bardzo ważny, a kto wie może i najważniejszy. Jak to zrobi? Nie mam pojęcia, wiem jedno: będzie społeczne przyzwolenie.

 2. powstała proporcja 4:6 zamiast 1:9 to byłby sukces, którego skutki odczulibyśmy wszyscy. Ale w tym temacie rzeczywiście idzie władzy całkiem pod górkę, a dziś gdzieś wyczytałem, że reforma wymiaru sprawiedliwości zostanie przesunięta o kilka miesięcy. Niedobrze!

 3. "Brak ślepoty jest głównym powodem mojej umiarkowanej sympatii do obecnej władzy i powściągliwości w krytyce".

  Wystarczy popatrzeć, z jakiej ambony głoszą teraz kazania o uczciwości, żeby natychmiast poczuć sympatię do obecnej władzy i zachować powściągliwość w krytyce.

 4. Będzi społeczne przyzwolenie ....oczywiście część będzie odmiennego zdania ,ale gdzie to będą okazywać ,że sądy w Polsce funkcjonują prawidłowo.To zdanie nawet brzmi "NIEREALNIE"...
  Cierpliwie ,dokładnie ,konsekwentnie pan Ziobro musi refoprmować POLSKIE SĄDY! Tyle i aż TYLE!

 5. od pewnego czasu znają założenia reformy. Nie chcę przekręcić, ale mają powstać nowe jednostki sądowe, taka zmiana ma być związana z nowymi umowami o pracę i ma stworzyć możliwość weryfikacji.

 6. avatar

  wg niektórych strazników demokracji wyc sie chce bo nowy rząd potraktował wszystkich jednakowo!!

   http://wpolityc...

 7. O zmianach to bedziemy mogli rozmawiac wtedy , gdy znajdzie sie odwazny i nie dopusci do wyjazdu Wojtunika do Moldawii ! To jest taki maly test na panstwo prawa , ktory zdaje sie , juz zostal oblany !!!

 8. avatar

  widze tu rekę..KIEROWNIKA!!i widze jak najbardziej na razie ze suweren..reprezentujacy go nowy rząd..moze panu KIEROWNIKOWI...skoczyć!!!!

 9. Z tym "Kierownikiemi" , lub jak kto woli , "Oskarem" , to jest bardzo ciekawy aspekt ! Po polroczu sprawowania wladzy , PIS powinien upublicznic jego "dokonania" i powiazania , ale jakos nie wiadomo dlaczego - cisza !

 10. avatar

  jego "oskarowa" przeszłość?? nie wyjdzie nigdy!bo tu chodzi o stosunki m/narodowe..a jesli nie uda sie go skazac na dozywocie z klauzulą BPA.(choć li tylko ZAOCZNIE!!!) .to lepiej go zostawic..w tym jego domeczku w alpach ...bo do PL to on nie wróci..i zadne procedury w tym nie pomoga..

 11. Strony