Ujawniamy! Durczok "z żalem" rezygnuje z jurora w konkursie Blog Roku!

Prześlij dalej:

Jak to było? Presja ma sens? Otóż ma sens, nie tyle presja, co otwarte, twarde, rzetelne pisanie o faktach. Pan redaktor Durczok, przez wielu nazywany "tym, którego nazwiska nie wolno wymieniać", był łaskaw zrezygnować z zaszczytnej funkcji jurora i autorytetu dla młodych publicystów. Dosłownie przed chwilą otrzymałem maila z tą "porażającą" informację i coś mi się wydaje, że decyzja redaktora Durczoka miała ścisły związek z publikacją zamieszczoną na kontrowersje.net: Kto i czym „upierdolił” stół Kamila Durczoka?Tego sensacyjnego wydarzenia nie można traktować w kategoriach zwycięstwa, ponieważ zwycięstwem będzie ujawnienie całego bagna w TVN, biurach i gabinetach innych "nietykalnych", którzy gęby mają wypełnione "nowoczesnymi" frazesami, a we własnym gronie i środowisku zachowują się jak jaskiniowcy. Poniżej zamieszczam treść maila z pełnym komunikatem Onet.pl. Warto przeczytać na głos, bo to doskonały trening dla przepony, taki interwałowy, najpierw trzeba nabrać powietrza do czytania, a później człowiek parska śmiechem.

Szanowny Panie,

Jako organizatorzy konkursu Blog Roku 2014 jesteśmy zobowiązani powiadomić, że Kamil Durczok ze względu na zmianę terminów zobowiązań zawodowych z żalem zrezygnował ze swojej funkcji jurora konkursu w kategorii Życie i społeczeństwo. W tej bardzo istotnej roli zastąpi go nasz zeszłoroczny laureat Konrad Kruczkowski, autor bloga Halo Ziemia. Gwarantujemy, że Konrad, jako postać bardzo zaangażowana w sprawy społeczne i blogosferę, podejdzie profesjonalnie do oceny blogów. Jesteśmy przekonani, że dokona rzetelnego wyboru. Wyniki blogów nominowanych w kategoriach, w tym w kategorii Życie i społeczeństwo, ogłosimy zgodnie z planem 23 lutego.

Z poważaniem
Dorota Szostek – Rejowska
Koordynator konkursu Blog Roku 2014

Konrad Kruczkowski autor bloga haloziemia.pl nagrodzonego tytułami Bloga Roku 2013, Bloga Blogerów i Bloga Roku w kategorii Publicystka, polityka i społeczeństwo. Na swoim blogu porusza kwestie społeczne: role i model ojcostwa, kwestie wykluczeń, dużo uwagi poświęca organizacjom z sektora NGO. Jako bloger jest przyjacielem i ambasadorem Stowarzyszenia WIOSNA, gdzie aktywnie wspiera Szlachetna Paczkę i Akademię Przyszłości. Jeden z autorów Onet. Publikuje również w miesięczniku "W Drodze" i serwisie DEON.pl. Aktualnie pracuje nad swoją pierwszą książką, która w 2015 roku ukaże się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa.
Do niedawna związany z branżą reklamową, dzisiaj zajmuje się tylko i wyłącznie publicystyką i mediami. Prywatnie mąż i tata.

Pozdrawiamy,
Redakcja Blog Roku

--
Udostępnij zdjęcie z hashtagiem #BlogRoku i wygraj podwójne zaproszenie na Galę Bloga Roku. Szczegóły.

Grupa Onet.pl SA, ul. Pilotów 10, 31-462 Kraków; Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla miasta Kraków-Śródmieście, XI Wydział Gospodarczy, KRS 0000007763; NIP 734-00-09-469, Kapitał Zakładowy Spółki 7 580 648 PLN.

31582 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. Zabawne, zaznaczę, że od pewnego czasu Deon nieładnie pachnie ... Nie do końca wiadomo kto tam zacz ów "Deus". Taki trochę Tygodnik Powszechny online.

  Natomiast do Szlachetnej Paczki przyklejają się różne Anny Muchy "bo chcęł być lepsza".

  Podsumowując, oby nasz główny juror był świetlisty ...
  Kaczystce i malkontentce nigdy nie dogodzi.

 2. Za to większość użytkowników na deonie świetnie sobie radzi z postępowymi treściami (czasem tam zaglądam). O.Mądel "płakał", że na deonie chamstwo i uciekł do natemat.pl, bo tam ponoć ludzie dla niego mili i serdeczni.

 3. molestowany za mlodu wiec nic dziwnego, ze ucieka i potrzebuje ukojenia.

 4. avatar

  Nie dziwię się tyle bezmajtkowych dżinsów do zapięcia od tyłu.No przecież się nie da tej zapałki podzielić na czworo a zapiąć trzeba, póki co

 5. Może WSI24 będzie podejmowała pokazówki mające ją uwiarygodnić i przyciągnąć na powrót nieco bardziej zawiedzione lemingi? 
  Udziały w oglądalności lecą w dół kolejny rok - obecnie gdzieś ok 10%. Z takimi wynikami trudno o refinansowanie długu, nie mówiąc o jakiejkolwiek polityce dywidendowej. Badziewie trzeba sprzedać, co jednak wcześniej wymaga podkręcenia oglądalności. 
  Może kolejnym transferem będzie Kuźniar, bo zaznaczył już jak TV publiczna? jest już nowoczesna. 

 6. avatar

  Nie ma facet czasu ani zdrowia dla blogera, ktorego promocji nie da sie powstrzymac.

  Bloger - laureat z tamtego roku dziennikarzem onet!
  Pomyje.

 7.   Po akcji z mailami do współpracowników zrozumiał, że lepiej z funkcji jurora
  odsunąć się w cień, bo jednak jakikolwiek werdykt przytrzyma go tutaj na tapecie.
  A tak, myk pod dywan i nie wystawia łba na zasłużony odstrzał.   Dyplomacja !

 8. Atmosfera sie zagęszcza.

 9. Wczoraj przed godziną 19 nawet zadałem Ci pytanie czy już Cię wykolegowali z bloga roku czy jeszcze nie.
  Co do Durczaka - koleś musi jakoś przeczekać, już nawet młodzi Katowiczanie dali obywatelski donos jego sąsiadom, być może żona się wściekła, lada chwila Durczak może mieć sprawę rozwodową i jak tu być jurorem w takim trudnym czasie?
  PS. Godzinę temu dzwonił znajomy i z żalem mówił, że liczył, że MK napisze coś o Wojtuniku, Kulczyku, Ciechu, zawiedziony był chłopak brakiem tego tematu :)

 10. brechtalo z premiera bez konta ale z kotem, wiedzialam od razu w jakim gownie sie poruszaja.
  zaskoczona jestem atoli, ze ten gnojownik jakby zaczynal przeciekac. Kto wie czy Durczok to nie  niewinny mis w porownaniu z tymi, ktorzy poluja na ksiezy, kawalerow i inne Pawlowicz. po prostu: twarz normalnych ludzi niczym lustro przypomina im jakimi sa kreaturami.

  Nietykalni.