Prześlij dalej:

Afera z „odradzającym się neonazizmem w Polsce” dotarła do mnie z kilkudniowym opóźnieniem, miałem ważniejsze zajęcia niż obserwowanie bieżących wygłupów polskojęzycznych mediów. W TVN24 puścili materiał, na którym grupa debili obchodzi 128 urodziny Adolfa Hitlera. Drastyczny „dokument” poszedł w ramach bulwarowego cyklu „Superwizjer”. Pokazuje się w tej produkcji cielęta z dwoma głowami, Macierewicza współpracującego z KGB i takie tam sensacje XXI wieku. Nie zdziwiłem się w ogóle, że w jednym z odcinków pojawili się neonaziści czczący Hitlera, bo to doskonale mieści się w formule „Superwizjera”.

Z czasem zacząłem się dziwić, ale innym okolicznościom i faktom. Urodziny Hitlera w styczniu? Kojarzyłem, że austriacki malarz jest bykiem, jak piszący te słowa, co oznacza, że nie mógł się urodzić w zimie, ale na wiosnę i dokładnie 20 kwietnia urodził Adolf Hitler. Następna rzecz. 128 urodziny Adolfa i 2018 rok? Znów się nie zgadza, jeśli wierzyć kronikom, które podają, że Hitler urodził się w 1889 roku. O co tu chodzi? TVN24 znany jest z takiej „rzetelności”, ale nawet jak na ich standardy to trochę za dużo. Okazało się, że chodzi o rzecz banalną, otóż stacja z Wiertniczej nagrała filmik „ukrytą kamerą” w kwietniu 2017 roku, czyli dokładnie w terminie urodzin ludobójcy i kanclerza Niemiec. Trudno uwierzyć, że taką sensację trzymano ponad pół roku i dopiero parę dni temu ujawniono szokujące fakty, jednak właśnie taki przebieg zdarzeń zafundował Polakom TVN24.

Po emisji archiwalnego filmiku w Polsce nagle „odradza się neonazizm” i o tyle dziwna ta inkarnacja, że w Polsce neonazizm nigdy się nie narodził. Co gorsze dziennikarze TVN24 od pół roku wiedzieli, że jacyś idioci chowają się po lasach i urządzają urodziny Hitlerowi i nic z tym nie zrobili. Nie powiadomili stosownych organów, co było ich obywatelskim obowiązkiem, nie wspominając już o przynależności do europejskiej rodziny. Nie zaalarmowali społeczeństwa, jakie niecne rzeczy dzieją się w kniejach pod Wodzisławiem Śląskim. Wreszcie TVN24 pozwolił, aby przez ponad pół roku neonazizm się rozwijał i przerzutami zarażał zdrową tkankę społeczną. Jakby nie patrzeć, wszystkie okoliczności i przesłanki wskazują na to, że sami reporterzy albo władze TVN-u zdecydowały się chronić neonazistów przed wymiarem sprawiedliwości i tym samym narażono Polaków na przestępcze działania grupy niezrównoważonych osobników.

Ze wszystkich stron słyszę, że trzeba się z neonazistami surowo rozprawić. Bardzo słuszny postulat, ale co zrobić z ludźmi działającymi wbrew prawu i dającymi ochronę przestępcom? Od lewa do prawa padają opinie, że podobne „uroczystości” i ideologie są śmiertelnym zagrożeniem dla obywateli i nie ma miejsca dla żadnej pobłażliwości. Też zgoda, jednak równie istotne, jak surowa kara jest natychmiastowe działanie, no i tutaj TVN zrobił wszystko, aby kara przesunęła się w czasie. Po własnym zaniechaniu, szanowne redaktorki i redaktorzy TVN wykrzyczeli, że z tym wszystkim niezwłocznie należy zrobić porządek, zanim się Polska zamieni w III Rzeszę. Przedziwny brak konsekwencji, logiki oraz fałszywie pojęta troska o demokrację i przestrzeganie konwencji europejskich. Cóż TVN-owi stanęło na przeszkodzie, jakie motywacje i kalkulacje stacji towarzyszyły?

Strony

Źródło foto: 
30488 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. Darowali karę TVNowi to darują im i TO .Wszystkie sierpy ,młoty i swastyki wyciąć i wypalić napalmem ,razem z promującymi je partiami .
  Nadarzyła się okazja, podana na tacy ,i jak PIS tego nie wykorzysta to dupa blada.

 2. To oczywiste, że PiS nic nie wykorzysta. Przecież gołym okiem widać, że szczujnie są pod pisowskim parasolem ochronnym.

  Można się tylko spierać czy to kosmiczna głupota, zła wola czy czyjś zakaz.

   

 3. avatar

  Ma pan jakieś konkretne dowody, czy tylko tak pan sobie ujada?

 4. Proszę sobie włączyć telewizor.

   

 5. Fakt ze nie powinno się udawac , że nic się nie dzieje ale jek zauważył jeden z posłów bardziej niebezpieczne są całkowicie legalnie działające partie komunistyczne i róznego rodzaju skrajne lewackie stowarzyszenia. Przecież to tak jakby nie było służb i prokuratury. PIS boi sie wsadzić takich łachudrów do pierdla żeby tłusta du.a Timerszajs nie pogroziła palcem. Polska ma już posag i jest juz całkiem ładną panną. Czerwoni to jest wrzód, który cały czas ropieje i zatruwa organizm. A kto tam się nabierze na jakichś debili co po lasach się kryją z jakimś znakiem, który już już dla wielu Polaków się z niczym nie kojarzy.

 6. TVN 24 upiekł też inne pieczenie na jednym ogniu. Ziemię wodzisławską zamieszkuje w dużej liczbie pisowski lud, no i oczywiście  Wodzisław jest Śląski. Skojarzenia lemingów mogą być jednoznaczne -  Ślązacy to naziści  popierający PiS. 

 7. avatar

  a'propos

  mam nadzeję że dowiemy sę także kto konkretnie finansował to stowarzyszenie..a że materiał był kręcony na śląsku..kto z kim i jakie ma powiązania..(czy nie przypadkiem z Niemiec..) proszę wszystkich zainteresowanych obejrzeć sobie dzisiejszą press-konfę posła Winnickiego z Sejmu..padło kilka bardzo ciekawych pytań...czy przypadkiem dziennikarze z TVNu nie są współpracownikami bądz też informatorami naszych służb..n.p. ABW...no bo..jak to możliwe jest??by coś takiego nie wyszło do tej pory??

  (byłem jedym z niewielu ludzi na tt którzy zaczęli sie domagać przejęcia śledztwa przez ABW i tym podobne służby...)..

  mam nadzieję że ten reprtaż będzie przyczynkiem do odebrania koncesji na nadawanie dla tej świniarni..

 8. Chwila w sieci i wiadomo, ze w Wodzislawiu 20 kwietnia 2017 bylo 5 st temp rzeczywistej, -2 temp odczuwalnej, a to wskazuje ze byla duza wilgotnosc w powietrzu i dobry wiaterek. Jednak ubrania uczestnikow tej zabawy wskazuja zupelnie cos innego.

 9. Fajny artykuł ale polecam G.Brauna odpowiadający na pytanie 'Czy Joda był  żydem" pokazujący potęga słowa i przewrotność myśli.

 10. Nie zdziwiło by mnie, gdyby się okazało, że TVN widowisko wyreżyserował i opłacił aktorów. Inna opcja jest taka, że TVN z kamerami poszło do lasu na grzyby i przypadkiem natknęło się na przedstawienie. Przypominam, że kiedyś (dwa lata temu) TVN był przypadkiem z kamerami i mikrofonami w kościele, kiedy kilka cwelebrytek zaczęło odstawiać szopkę podczas mszy.
  Oczywiście symbolikę hitlerowską należy wypalać rozgrzanym żelazem do kości. Natomist jest pytaniem, dlaczego TVN nie widzi w Polsce objawów symboliki innego totalitaryzmu - komunistycznego, w postaci sierpów i młotów, czy koszulek z Che coś tam.

 11. Strony