Prześlij dalej:

Sumienie mam czyściutkie, jak noworodek i dziesiątki dowodów na to, że niemal od zawsze powtarzałem czym się skończy tandetna bajeczka o dzielnym Donaldzie. Bajeczkę opowiadali propagandziści PO, inspirowani przez samego Tuska, ale też ludzie, którzy posiadali pewne deficyty, niekoniecznie intelektualne. Pierwszy deficyt to brak rzetelnej wiedzy kim jest Donald Tusk, a on przede wszystkim jest tchórzem i politykiem w każdym calu odmiennym od Kaczyńskiego. Tusk nigdy i nigdzie nie stanie do walki, jeśli nie ma gwarancji zwycięstwa lub chociaż 70% szans.

Pozostałe deficyty odnoszą się do znajomości polskiej polityki, gdzie jedno wydarzenie determinuje 10 przełomów i w przypadku Tuska zaangażowanie w kampanię europejską, zakończone totalna porażką, było gwoździem do trumny. Rozpaczliwa próba podnoszenia na duchu, bardziej samego siebie, niż PO i wyborców PO, zakończyła się nudnawym przemówieniem w Gdańsku, o którym nikt już nie pamięta. Pozostałe deficyty sobie podaruję, bo te dwa praktycznie wyjaśniają wszystko. Od początku śmiałem się i pukałem w głowę, gdy słyszałem o magicznej sile i szykowanej ofensywie wybawcy Donalda. Oczywiście takiej możliwości nie dało się wykluczyć, ale tylko w określonych warunkach, jasno sprecyzowanych i sprowadzających się do jednego – Tusk przychodzi na gotowe!

Gdyby PiS zaliczał dół za dołem spadał w notowaniach i co najważniejsze uzyskał słabe wyniki w wyborach samorządowych oraz europejskich, mielibyśmy teraz Tuska we wszystkich gazetach, telewizjach i portalach. Bez względu na to, kto lub co doprowadziłoby do takiego stanu, Tusk robiłby za ojca sukcesu i szedłby do wyborów prezydenckich z prawie pewną kartą. Stało się dokładnie odwrotnie, a kamerdyner Merkel, to nie Jarosław Kaczyński, który pójdzie sam przeciw wszystkim, nie przejmując się krytyką całego świata. Tusk nie będzie bił się na śmierć i życie, on jak tylko zauważy delikatną przewagę przeciwnika, natychmiast chowa się do bunkra, czyli pod spódnicę Angeli Merkel albo marynarkę Junckera. No i tyle Tuska widzimy w beznadziejnym dla opozycji czasie.

Polityk klasowy wziąłby całe towarzystwo za pysk, podjął wyzwanie, przedstawił plan naprawczy i ruszył do boju. Tusk podwinął ogon, bo widzi, że tak źle jeszcze nigdy nie było i zaangażowanie się w kampanię wyborczą byłoby dla niego ryzykiem stukrotnie większym, niż jest w stanie podjąć. Skończyło się bajanie o rycerzu i koniu zaraz po tym, jak rycerz okazał się giermkiem podróżującym na ośle po politycznym świecie. Dla kogo się okazało, dla tego się okazało, dla wielu było to jasne od początku do końca. Tusk nie kiwnie palcem w kampanii PO, pewnie zostanie zmuszony albo sam na alibi palnie ze dwa głupkowate dowcipy na Twitterze, ewentualnie jakiś „żarcik” do kamery, ale twarzą kampanii nie zostanie na pewno. Nadmiernych optymistów uprzedzam jednak, że to wcale nie musi oznaczać „koniec Tuska”.

Strony

Źródło foto: 
41329 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. po szefowaniu w Radzie Europu, Tusk powinien być wielkim i poważanym Mężem Stanu (zwłaszcza w Polsce), a nie jest. ???

 2. Czemu zwłaszcza w Polsce? Zgodnie z Wikipedia to niemiec z domieszką krwi kaszubskiej. 

 3. Tusk to słabo wyszkolony, chudy troll. Trollityk, nie polityk. Że tak powiem.

 4. Dobre

 5. Tusk nigdy nie był politykiem samodzielnym. Zawsze wykorzystywał jakichś promotorów i świecił światłem odbitym. Jego problem polega na tym, że jego promotorka umiera, a na horyzoncie nie widać nikogo, kto by go przygarnął. Powoli zsuwa się w niebyt, stając się drugim Wałęsą, który tylko bywa instrumentalnie wykorzystywany od czasu do czasu.

  W sumie zasługuje na ten los. To jedna z najczarniejszych i najbardziej szkodliwych postaci w polskiej polityce. Bez niego już kilkadziesiąt lat temu bylibyśmy w tym miejscu, co teraz.

 6. Tusk uciekł w 2014 z tonacego okrętu platformy, bo nie miał pomysłu na wygraną. Od tego czasu nic się zmieniło. 

 7. Trudno mówić o kimś kto dostanie 60 czy 80 tysięcy emerytury, że jest skończony. Może w tym znaczeniu że w Polsce raczej mu będzie trudno anonimowo skoczyć po flaszkę. Raczej gdzieś wyemigruje.

 8. Może wysłać Dulkiewicz (po flaszkę).

 9. avatar

  Po wybieranym poznasz wyborców jego - święte słowa: leniwe tchórze to właśnie wyborcy leniwego tchórza. Przeraża, że to na dzień dzisiejszy ok 20% Polaków ...

 10. Strony