Prześlij dalej:

Kto to powiedział? Mam na myśli słowa zawarte w tytule i proszę uważać na każdą odpowiedź, bo autorem jest sam Jarosław Kaczyński. Najnowszy wywiad dla „Gazety Polskiej” http://niezalez... nosi dokładnie taki sam tytuł i jest fragmentem wypowiedzi Kaczyńskiego. Sporo się pisze o genialności i strategii, no to chociaż raz trzeba powiedzieć o racjonalności lidera PiS. Dokładnie tak jest, o ile mamy poważnie traktować suwerenność Polski, to na odbudowę poważnego państwa potrzebujemy najmniej 12 lat, czyli trzech kadencji. Trafność tej diagnozy widać na każdym kroku, choćby ostatnie wydarzenia aż krzyczą, że jesteśmy na etapie tłumaczenia sobie i światu podstawowych rzeczy.

Fakt, że Izrael pozwala sobie na takie, a nie inne zachowania, które nie tylko należy uznać za bezczelne, ale pozbawione jakichkolwiek hamulców, to efekt tego, co zostało zawarte w jednym zdaniu ministra Sienkiewicza: „Ch.j, dupa i kamieni kupa”. Nie mieliśmy państwa od 1989 roku, do 2016 roku, krótkich przerw w tym okresie i całego PRL-u nie liczę, bo szkoda zdrowia. Prawie w każdej dziedzinie życia Polska pozostawała bezbronna. Więcej! Polska zachowywała się tak, jakby chciała być poniewierana, okradana, dyscyplinowana. Oczywiście można się słusznie wzburzyć, że to przecież nie Polska, ale patologia samozwańczych elit, sprawujących władzę przez ponad ćwierć wieku. Teoretycznie tak to wyglądało, jednak w praktyce nikt na świecie się w takie niuanse nie bawił. Wnioski były proste, skoro 38-milionowy naród wyłonił z siebie takie „elity” i konsekwentnie wybierał na najwyższe urzędy, to znaczy, że cały kraj „Ch.jem, dupą i kamieni kupą” stoi.

Największą polską tragedią jest to, że poniekąd sami zgotowaliśmy sobie taki, a nie inny los i chociaż posługuję się bardzo dużym skrótem, sedno sprawy nie ucieka. Nikt za nas o nas nie zadba, sami musimy zbudować takie państwo, z którym trzeba będzie się liczyć i to się nie stanie szybciej, niż po trzech kadencjach i przyspieszyć się nie da. Zgłaszanie pretensji do obecnej władzy da się podzielić według banalnego klucza: słuszne i niesłuszne. O słusznych mówią i piszą wszyscy dookoła, dlatego parę zdań o niesłusznych pretensjach. Nie jest winą PiS, że tak ciężko idzie nam w polityce zagranicznej, nie może nam iść inaczej, gdy w samej Polsce ciągle istnieje mocna grupa działające na szkodę Polski. Argument, że Żydzi i Niemcy jakoś mogą prowadzić skuteczną polityka historyczną jest bardzo ciekawy, tylko pomija jeden bardzo ważny aspekt. Gdyby w Niemczech, czy Izraelu jakkolwiek gazeta wylewała takie szambo na Żydów albo Niemców, jak „Gazeta Wyborcza” wylewa na Polaków, to umarłaby z głodu.

Strony

Źródło foto: 
17236 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Tja, nie licząc po drodze kilku hamulcowych jak ten z pałacu,

 2. ...tylko jak to zrobić, skoro nie dało się normalnie rządzić nawet przez 2 lata?

 3. Mnie niepokoi jedna rzecz- że cały obóz rządzący milczy na temat amerykańskiej ustawy 447. Tillerson spotkał się z Kaczyńskim. Gdy zapytano Kaczyńskiego czy rozmawiali o tejże ustawie, Kaczor odburknął, że nie. Sądząc po bezczelnym zachowaniu Izraela doszło do jakiegoś dilu z USraelem a my tego jeszcze nie wiemy... Pytanie co i za jaką cenę. Ale wygląda to źle.

 4. No dobrze, ale ta poprawa musi być ciągła. Co rok lepiej, inaczej nikt jej nie zauważy. Tak się nie da, że będzie 10 lat dalszego "przepraszania za Jedwabne", a po 12 już sukces.

 5. Teraz mamy trzęsienie ziemi ,a napięcie będzie rosło .Zaczną się prowokacje ,że te z wodzisławskiego lasu to pikuś .Pierwsza sprawa to " Gliński musi odejść " Następnie odwiesić karę dla TVN ,a jak nie zadziała zabrać koncesję .Będzie wycie ,ale i tak bez powodu wyją .Po czymś takim reszta mediów wymięknie i spokornieje .
  Chcesz pokoju ,szykuj się do wojny .Wojnę informacyjną już mamy od dawna ,a że Żydzi przegrzali temat z powodu zaślepienia kasą ,to my musimy to mądrze wykorzystać .

 6. Nie dostaniemy trzech kadencji -  NWO na to nie pozwoli. Transformacja kraju musi iść szybciej. Jak dotąd idzie powoli. Media są w większości wrogie. W kulturze, szkolnictwie wyższym i wymiarze sprawiedliwości nadal bez zmian. Aneks nieopublikowany. Ustawa 1066 nadal obowiązuje. Za działalność antypaństwową nikt nie ucierpiał. Targowica nietknięta. I jak tu być optymistą. 

 7. A co z żydowskimi kolaborantami, którzy wysyłali z gett Żydów obozów na śmierć? 

  Śwoją drogą, kiedy Niemcy i Żydzi ustalają że to Polacy ponoszą odpowiedzialność za holocaust, to bezczelność. Rozumiem że Red. Lis weźmie na siebie odpowiedzialność w prasie niemieckiej i izraelskiej... Ale Niemcy...

  Kaczyński określił długofalową strategie i narrację, brakuje czegoś takiego np. na wybory samorządowe. Śpimy dalej?

 8. Nie byłoby ani żydowskich kolaborantów wysyłających swoich rodaków na śmierć, ani polskich szmalcowników bez agresji niemieckiej. To Niemcy ich "wyprodukowali" i za ich wszystkie czyny odpowiadają.

 9. Ależ byli, ale co z tego. Tu chodzi o to ,ze przedsiebiorstwo holokaust juz z niemców wycisnęło wszystko co się da i teraz my jestesmy w kolejce do dojenia. Ida ciezkie czasy. Jesteśmy okrązeni. Nie widzę znikąd pomocy. 

 10. Niemcy mają jeszcze ziemię a na niej coraz więcej multikulti

 11. Strony