Trwają testy dwubiegunowe z Balcerowiczem i Kukizem, Komorowski kozłem ofiarnym

Prześlij dalej:

Kampania Bronisława Komorowskiego jest tak fatalna, że nie ma mowy o przypadku. Nigdy wcześniej nie pokazywano tylu wpadek, a też trudno oprzeć się wrażeniu, że wręcz trwa polowanie na wpadki Bronka. PiS mógłby sobie na spacery Komorowskiego posyłać 100 inwalidek i 5 tysięcy młodych ludzi pytających jak żyć i żaden TVN w życiu, by tego nie pokazał, podobnie jak nie pokazywał wielu innych „przebojów”. Mam pojęcie o czym pisze, ponieważ z dwóch stron obserwowałem relacjonowanie sprawy z Owsiakiem. W głównych mediach mielono temat „hejterstwa” i jednocześnie blokowano wszystkie informacje na temat ksiąg rachunkowych razem z prywatnymi biznesami „Jurka”. Gdzieś tak mniej więcej od 3 lat piszę, że koniec PO nastąpi wtedy, gdy media zaczną tratować partię złodziei tak, jak potraktowały SLD w 2005 roku. Jeszcze nie można mówić, że nastąpiła powtórka z rozrywki, ale z całą pewnością trwają testy i to na kilku frontach. Wszystko da się ludowi wcisnąć, przychodzi jednak taki moment, w którym ludzie już nie słuchają, nie przyswajają żadnych informacji, bo wystarczy im widok zmęczonej gęby, czy szyldu partyjnego, aby polecieć do toalety. Ten punkt krytyczny prawie został osiągnięty, ale przy wielkim wspólnym wysiłku propagandowym udałoby się pozostawić Komorowskiego na stołku, a i jesienne wybory PO jeszcze mogłaby wygrać. Mało ważne jest jednak, co by się udało, poważna ekipa musi mieć co najmniej wysokie prawdopodobieństwo osiągnięcia zamierzonych celów i dlatego zmęczony materiał w asekuracyjnej opcji podlega renowacji, w radykalnej wymianie. Widać gołym okiem, że na przegranej Komorowskiego zależy nie tylko PiS-owi i wielu wyborcom różnych środowisk opozycyjnych, spore wysiłki, żeby tak się stało czynią poważni ludzie bezpieki i niemała cześć PO.

Pierwszy test nowego podziału sił przeszedł więcej niż pomyślnie, 20% Pawła Kukiza to jest kapitał na poziomie 40% potrzebnych do przejęcia władzy. Sam Kukiz nie zrobi z tym nic, ale właściwi ludzie brawurowo poprowadzą owieczki jedynie słuszną drogą. Budowanie partii, to nie krzyki na wiecach i telewizji samotnego trybuna ludowego, do tej roboty trzeba mieć struktury, zaplecze finansowe, ludzi i dogadane media. Kukiz będzie sobie gadał, co chce, najważniejsi są posłowie, jakich wprowadzi do sejmu, a tych, jak Palikotowi, wybiorą mu sponsorzy i macherzy od budowania partii. Po wyborach pan Paweł będzie mógł pyskować ile wlezie, ale łapkę w sejmie musi podnosić na telefon od Michnika, wtedy dostanie pełną osłonę medialną. Jeśli zacznie wierzgać i cudować, wsadzą go do trumny razem z Palikotem, a całą menażerię wchłonie jakaś „poważna partia”. Jaka niby? Poważne partie się robią na zamówienie. Rzeczpospolita pokazał pierwszy sondaż z udziałem nowych sił politycznych i wychodzi na to, że PO rozpadnie się na: PO kadłubkowe z nowym liderem (Schetyna?) 24%, Partię Kukiza 18%, Partię Balcerowicza 11%. Wszystkie trzy formacje wywodzą się i powiązane są z jedyną słuszną linią realizowaną od 25 lat. Wprawdzie liderem nowego rozdania zostaje PiS z poparciem 32%, ale wystarczy dodać to co mamy powyżej i ta informacja staje się nieistotna. Poza wszystkim, tak znaczące prowadzenie PiS natychmiast przełoży się na „straszenie” i hasło do wyborców: „wszystko, tylko nie PiS, macie wybór od PO, przez Balcerowicza, aż po Kukiza”.

Strony

44052 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

51 (liczba komentarzy)

 1. Zachowanie Kukiza języczkiem u wagi. Ale dla PiS koalicja z tym środowiskiem byłaby zabójstwem.

 2. żeby tylko nie skończyło się podobnie ...

 3. Za mało w kampanii jest żony Dudy, choć robi niesamowite wrażenie, video:http://bit.ly/1e3oV0Z

 4. Również dlatego robi takie wrażenie. Moim zdaniem to jest świadome działanie i ja się z tym zgadzam.

 5. Kukiz wlasnie sie przyznal, ze od dawna sporzadzane ssa listy poslow do sejmu, nie chce tylko ujawnic, kto sie na nich znajduje .
  A wie jest zaplecze sa z pewnoscia i sponsorzy....

 6. z lekka przeszarżowałeś? Chęć założenia partii  zgłosił Balcerowicz "Musi Odejść" i już ma 10%? "Śmiechu warte" jest przy czymś takim audycją sztywniaków. Balcerowicz "Musi Odejść" stanął kiedyś na czele UW (chyba tak to się wtedy nazywało) i zatonęło zaraz potem. Tak, media są obiektywne w stosunku do Komora, po raz pierwszy nie ma on żadnej medialnej osłony - palnie głupotę - to media pokazują głupotę. Ale z jam i nor jak na zawołanie powyłaziło czerwone robactwo (a to Maleńczuk, a to Waniek, a to inni) i są na bezczela pompowane lewackie poglądy. I systemowe. Za pierwszej komuny w dniach zawieruchy było tak: partia tak, wypaczenia nie. Teraz: Komor nie, system tak. Szulernia kombinuje, jak by tu zmienić system tak, aby nic się nie zmieniło - to prawda. Ale jak oceniam krytyczna masa rozruchowa niezadowolenia społecznego zostala osiągnięta. Lawina idzie, niemrawo, ale bez przebaczenia.

 7. avatar

  taaaaaa...i znowu dokladnie w punkt..pamietam jeszcze..pacholęciem będąc..jak to elektryk strasznie nawrzeszczal na chyba-magistra w studiu tv..sytuacja nomen-omen blizniacza do dzisiejszej.TAK JAK WALESA SIE WTEDY PODLOZYL BY MOGL KWASNIEWSKI WYGRAC..TAK SAMO DZIEJE SE DZISIAJ..!!!!!do czego doprowadzilo wygranie sld nie musze dywagowac..wszyscy wiedza..i jak dlugo trzeba bylo nam czekac na zmiane...tyle tylko ze TERAZ wszyscy krzycza "bronku musisz"..a on jako prezydent niczego nie musi..i robi wszystko odwrotnie od oczekiwan..dlaczego nikt nie wykorzystuje faktu ze "referendum-srendum" nie tylko ze doprowadzi w nastepnym sejmie do "separatum-sratum"--czyli do upadku kazdego mozliwego sejmu we wszytskich mozliwych konfiguracjach koalicyjno-skladowo-opozycyjnych..jak to mowia..historia lubi sie powtarzac..co nas czeka nie wiem..albo predydentura Dudy kilku miesieczna..albo powtorka z rozrywki z rzadem Jana Olszewskiego lub JK...i co jeszcze piotr ci powiem.........jest to tak perwersyjnie na zimno rozgrywane..ze az czasami patrze na to z podziwem...wiem..wiem...ktos z tylu zaraz powie ze..tak sie gra jak przeciwnik pozwala..ale dlaczego nikt z pisu na pierwszej-lepszej konfie nie mowi ze to co gajowy wyczynia to oprocz podejrzenia o syndrom stresu pourazowego i koniecznosc leczenia psychiatrycznego na oddziale zamknietym nadaje sie na IMPEACHEAMENT i trybunal stanu..poza tym...co mnie jeszcze bardziej zatrważa nie widze zadnych oznak PANIKI!!!!..czyli ze co..wybory wyborami..a my im mozemy skoczyc??zadnej odpowiedzialnosci za SMOLENSK nie bedzie??seryjny samobójca dostal paszport od smutnych panow w jedna strone???nie chce tak....
  p.s.
  boje sie o pana prawnika z krakowa!!nie mjej bajki on jest..)..ale skoro taka koniecznosc dziejowa..to ma moje mentalne wsparcie..problemem jest szeroko rozumiane jego bezpieczenstwo...mam nadzieje ze ma wokół siebie...i smutnych.i.mocno wyczulonych...(przypomne tylko nagrana rozmowe u sowy...skoro nawet dowodca tej najlepszej JW..chodzil na obiadki..to znaczy ze...nie wem kto zadbac moze o jego bezpieczenstwo..od 24 maja od godziny 21szej...a glowy nie dam czy w wypadku zle wyrezyserowanej przegranej nie puszcza juz wszelkie chamulce moralne ludziom..po tamtej stronie...

 8. Duda jako prezydent nikomu nie da rady zaszkodzić w temacie Smoleńska. Na Smoleńsk trzeba chwycić w łapy egzekutywę. Pierwsza decyzja: przywołać do kraju jednego ambasadora z pewnego ciepłego, acz europejskiego terenu. Tylko trzeba ich dobrze pilnować, żeby sobie sami nie zgotowali Łańcuszka Nieświętej Barbary. Zeznania będa cenne.

 9. avatar

  w duzej mierze pelna zgoda..zadnych procesow pokazowych nie bedzie.niestety to nie ten czas juz....choc..cudnie by bylo miec podglad 24h/7 celi w internecie z całą wierchuszką...tusk.kopaczka;gajowy;sikorski...chyba zdecyduja sie na "ucieczke do porzodu".....parafrazujac bonmocik mojego kandydata na prezydenta ktory nie przeszedl..."JEBAŁ ICH PIES"...

 10. Owszem, jest chwila normalności w mediach dzięki walce w centrum dowodzenia krajem. Najprostsza z kilku koncepcji zachowania władzy, to zmuszenie Komorowskiego do rezygnacji ze startu w drugiej turze. Wtedy automatycznie kontrkandydatem Dudy zostaje Kukiz (bo ma trzecią w kolejności liczbę głosów).

 11. Strony