Prześlij dalej:

Nic na to nie poradzę, że bywam monotonny w diagnozach, to nie moja wina, po prostu nie zmieniają się objawy. Nowe „fakty medialne” obiegły wszystkie kąty i zaczęły straszyć zerwanymi stosunkami z USA. Gdzieś, coś komuś ktoś anonimowo podrzucił i wyszło z tej afery tyle, że za kryzys w relacjach polsko-amerykańskich odpowiada strona polska. W jednej wersji do Polski miała dotrzeć depesza, że USA domagają się wycofania ustawy o IPN. Z drugiej poszła plotka, że Andrzej Duda „ja jako prezydent” nie podniósł słuchawki, bo uznał, że sekretarz Departamentu Stanu USA, to zbyt niska ranga dla Prezydenta RP.

Wiele bym dał, żeby ta ostatnia sensacja okazała się prawdą, bo dokładnie tak powinna wyglądać polityka szanującego się państwa. Tymczasem i „tamci” i „nasi” bębnią na alarm i wytykają brak profesjonalizmu. Bezładnie krążyły po ministerstwach notatki służbowe o gigantycznej randze i w wyniku bałaganu doszło do tragedii. Naprawdę, takie bzdety czytam na prawicowych i lewackich portalach, co kolejny raz pokazuje skalę „murzyńskości”. Z tych powodów nie mogę napisać nic nowego, skoro wszystko idzie po staremu. Postaram się jednak nie truć i uatrakcyjnić przekaz. Chciałbym usłyszeć od przerażonych komentatorów, czym się tak przerazili, własną „murzyńskością”? Jeśli prawdą jest, że USA naciskały na Polskę i ingerowały w wewnętrzne sprawy Polski, w dodatku przy pomocy tak prymitywnych narzędzi, to i Andrzejowi Dudzie i rządowi należą się brawa na stojąco. Tysiąc słów jak to się będziemy szanować i prowadzić suwerenną politykę, nie zastąpi jednego czynu.

Wystarczy odwrócić role, żeby zrozumieć śmieszność sytuacji. Oto minister Czaputowicz wysyła do Białego Domu depeszę, że Polska w związku z przyjęciem ustawy 447 ostrzega USA przed surowymi konsekwencjami. Prezydent i Premier RP nie widzą możliwości, aby w najbliższym czasie Donald Trump mógł się pojawić w Polsce z oficjalną wizytą. Daję głowę, że po takim komunikacie cała Polska łapałaby się za brzuchy i pękała ze śmiechu. A dlaczego nie ma śmiechu, tylko jest przerażenie w drugą stronę? Przecież te notatki i telegramy ze strony USA, o ile rzeczywiście poszły, to czysty śmiech na sali, równie dobrze Matka Kurka może obwieścić światu, że Trump nie ma wstępu do Biskupina. Polscy politycy nie dostaną „lajka” od Trumpa jeśli wprowadzą prawo chroniące dobre imię Polski? Gdzie tu jest kompromitacja Polski, mamy do czynienia z kompletną żenadą ze strony USA, które sobie wyobrażają, że można Polskę dyscyplinować takimi bzdurami.

Nie wykluczam, że podobny kabaret dyplomacja USA mogła odstawić, ale czy to nasz problem, czy problem amerykańskiego ego? Trump przy wszystkich swoich zaletach, ma gołym okiem widoczną wadę – narcystyczne kabotyństwo. Mnie się oczywiście podobała scenka, w której Donald strzelił focha i nie podał ręki Angeli, ale umówmy się, że w wymiarze politycznym i nawet ludzkim, to jest dziecinada. Gdyby nasze relacje z USA miały się opierać na „murzyńskości” i fochach Trumpa bylibyśmy państwem operetkowym i najwyraźniej, co niektórym kowbojom tak się wydaje. Rzecz jasna za chwilę usłyszę „znaj proporcje”, z jednej strony mocarstwo, z drugiej średni kraj w Środkowej Europie! Ależ znam proporcje, przecież nie mówimy o tym, że mamy iść na wojnę z USA z 12 nieuzbrojonymi F16, mówimy tylko i aż o tym, że w Polsce o Polsce stanowi Polska. Jest to absolutne minimum, które musi przyjąć do wiadomości każdy partner Polski i tyle.

Strony

Źródło foto: 
14950 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. Skoro swoboda szkalowania Polski jest dla USA aż tak żywotnym interesem, to są po prostu wrogim mocarstwem, i niech spadają na drzewo. Są bezużyteczni jako sojusznicy.

 2. To nie my wybraliśmy USA jako sojusznika ale oni nas. Dla Polski to szansa wybicia się na niepodległość (modulo USA). Ale my jesteśmy im potrzebni, żeby nie powiedzieć niezbędni, właśnie tu i teraz. Inaczej nie bylo by żadnego sojuszu, tylko taki tam kraj pomiędzy Niemcami a Rosją, jak do tej pory, łupiony bezwzględnie przez sąsiadów, korpo, swoich renegatów i mafie. Za tę niepodległość trzeba będzie słono zapłacić, jak nam zapowiedział Trump na Placu Krasińskich.  Tam gdzie łupy, tam i starsi bracia chetni wziąć za friko. Stąd i cała ta awantura ... 

 3. avatar

  Głosowanie na sędziów do KRS przypomniało czasy Gierka. Sędziowie zostali wybrani większością 99,26% głosów. Jajako Prezydent może się czuć zadowolony (???) --- sporo więcej od jego 60%!

 4. Szkoda pióra Panie Kurka na taki "fejk news". Chyba nie traktuje Pan poważnie, tego dziennikarzyny Stankiewicza?

 5. Niepokorny z der onet? Boki zrywać. Ewentualnie niepokorny od zdrowego rozsądku.

 6. W ramach relaksu proponuję trochę pośmiać się z kowbojów (i puścić w świat parę memów i skeczy), jak to Wujek Sam za pomocą depeszy próbował w Polsce prawo zmienić. Dobrze im taki zimny prysznic zrobi.

 7. Polecam  

 8. Uwaga, uwaga, nie zaden tam fake news. Sprawdzone i dobrze poinformowane zródła z okolic White House donoszą, że der Onet łyknął kit. A Stankiewicz do zwolnienia.

 9. PiS miał przygotować modernizację Wojska Polskiego

 10. Strony