Obudziłaś się Polsko? To teraz zacznij myśleć, bo gra będzie do jednej bramki.

Prześlij dalej:

50 tys. na przemarszu po Warszawie jako zaczyn dla nowego otwarcia. Czym ma być nowe otwarcie? Przywróceniem podmiotowości obywatelom i naprawą państwa. Tyle usłyszałem z ględzenia polityków obecnej opozycji z prawej strony sali i tyle samo można wyczytać na stronach „Nowego Ekranu” i innych prawicowych przystawek internetowych. Co się pod tymi szczytnymi hasłami kryje nie wie jak na razie nikt, ale jak to zwykle bywa przy każdym nowym rozdaniu – ma być lepiej. Ba, nie tylko lepiej, ma być normalnie. Sęk w tym że to co dla znacznej części prawej strony wydaje się być normalne dla mnie w żadnym wypadku normą nie jest i nie będzie. Jakoś nie mogę się pozbyć wrażenia, że carte blanche dla PiSu opera się na wierze w partię i prezesa, a nie na racjonalnych przesłankach wynikających z określonego programu. No właśnie kurwa mać gdzie ten program? Tylko proszę mi nie pokazywać palcem na banały i truizmy jakimi błysnął ostatnio PiS, bo o tego mogę najwyżej dostać zajadów ze śmiechu. Mnie interesuje „mięcho”, mnie zajmują mechanizmy dochodzenia do normalności, a nie obietnice osiągnięcia tego stanu jak tylko weźmiemy władzę.

Żeby nie przedłużać i nie zanudzać, choć to temat rzeka. Oceniam na podstawie tego co słyszę z ust prezesa i jego dzielnych hufców oraz wyczytuję w prasie jak najbardziej prawicowej. Dotyczy to także oczekiwań z prawej strony sceny politycznej.

Załóżmy, że PiS bierze władzę już na jesieni lub na wiosnę. I co robi? No właśnie. Nie ma bardziej gównianego czasu na branie władzy niż państwo znajdujące w gospodarczym dołku. Tusk i PO wzięli władzę w trzecim roku przynależności do Unii, kiedy na kraj spłynęła unijna kasa, co pozwoliło nie tylko porządzić PiS (nota bene chłopcy z PiS mogli by przestać pieprzyć o swoich gospodarczych sukcesach, bo po pierwsze to zasługa unijnej kasy, a po drugie - śmietankę z jedynego słusznego ruchu w gospodarce jaką dokonał PiS, spiła PO, bo prezes tak porządził, że trzeba był rakiem wycofać się z władzy), ale jeszcze załapała się PO i przy pomocy pijarowskiego czary-mary pociągnęła z władzą do 2012 r. Proszę sobie więc zestawić fakty: kondycja gospodarki plus umiejętność robienia PR plus sprzyjające temu PR media. W tym momencie już na początku PiS ma przesrane na starcie i jest 0:3.

Załóżmy jednak, że mimo to PiS bierze władzę. I co robi? Co robi stado wygłodniałych działaczy PiS? Popatrzcie na to polityczne zaplecze. Kto został prezesowi po urwaniu się z pisowskiej choinki PJN i Solidarnej Polski? No kto? Czy muszę wymieniać nazwiska tych naczelnych palantów z ilorazem inteligencji sklepowej z Psiej Wólki? Jak długo prezes, zakładając oczywiście jego kryształową uczciwość, utrzyma towarzycho w karbach i przeciwstawiać się będzie dążeniu chłopców i dziewcząt z PiS żeby mogli „sobie porządzić”? Zakładając, po drugie nawet, że PiS nie rozpocznie swojego sprawowania władzy od własnych afer, to jedyne na co ich będzie stać, żeby nie spalić się na starcie to powtórka z rozrywki, czyli amatorszczyzna z lat 2005-2007. I to wszystko bez oparcia w Pałacu Prezydenckim i mediach. PiS jest skazane na spektakularne, posunięcia i to bynajmniej nie pro publico bono, ale żeby umocnić w wierze twardy elektorat. I wszystko co w tej mierze zrobi obróci się przeciwko niemu medialnie i politycznie. Będą więc na pierwszej linii frontu rządu PiS rozliczenia za Smoleńsk i Telewizję Trwam. I będą spadać słupki i będzie 0:4.

Strony

12003 liczba odsłon

Autor artykułu: cannedheat

10 (liczba komentarzy)

 1. To jest proste na początku. Np skoro drogi i stadiony zostały dwukrotnie przepłacone, to oznacza że nadwyżkę ktoś ukradł. Czy ukradł nielegalnie czy też legalnie nie ma znaczenia matematycznego. Niech zwróci forsę i idzie siedzieć. Wystarczy jeśli gangi gospodarcze związane z rządem zostaną zlikwidowane i trochę miliardów kapnie. Fakt, że takich postulatów wśród haseł PiSu nie ma, ale nie jest tak, że kompletnie nie ma skąd wziąc.

 2. avatar

  czy jakoś tak, zalecał p. Szewczak w czasie debaty.

 3. Od cholery jest tych dziur. Choćby 100 tysięcy niepotrzebnych Tuskowych urzędników. Puścić ich na zasiłek 1500 zamiast bulić co miesiać po 5 -10 patyków. Albo administracja wokół burmistrzów i prezydentów miast budowana tylko po to aby zrobić z niej solidny, samo wybierający elektorat. Podzielam jednak wkurwienie autora, że PIS nawet nie bąka, że ma zamiar coś z tym zrobić. Niemniej pieniądze są, trzeba je tylko wyrwać z gardeł. Albo co ze złodziejami którzy opylili na pniu złoża łupkowe? Darować im?

 4. avatar

  Ja wiem, że to zabrzmi po mojemu, ale nawet w TVP w godzinach jako takiej oglądalności, niejaki Masa okutany w kominiarkę do kamery mówił o sesjach "giełdowych" na poziomie miliardów. Jeśli ktoś wierzy, że na KGHM w ciągu jednego dnia tak zwany podatnik nie popłynął na miliard, to chciałbym mieć ten komfort naiwności. A przecież to jest jedno ze 100 źródeł. Wspomniane autostrady, stadiony, "prywatyzacje" państwowej TPSA za pomocą państwowego łącznika z Francji. PZU "robione" przez Seszele, NFI, OFE, Orlen, umowy na gaz, łupki, zarżnięcie stoczni, FSO, kur..a to cud, że my jeszcze dajemy radę. Naprawdę jesteśmy narodem stworzonym do sukcesu, nie ma drugiego takiego narodu, który potrafiłby przetrwać wbrew systemowi i co więcej nie ma drugiego narodu, który tak by się potrafił dostosować do nowych warunków. Tylko ktoś ciągle nam tyle "tego masła żre". Polska jest krajem, który powinien żyć co najmniej na poziomie Szwecji, Austrii, Włoch, a mieć aspiracje na poziomie Anglii i Francji. Tymczasem żyjemy poniżej poziomu Czech, kraiku z kilkoma milionami ludzi, bez dostępu do morza, tranzytu na wschód i jakichkolwiek bogactw naturalnych. Nie ma pytania skąd wziąć? Jest pytanie, jak dzielić?

 5. avatar

  No ale tak czy siak, niech ten tekst robi za pozytywny ferment, bo trochę tu tego pozytywnego fermentu jest.

 6. a PO jest partią liberalną. W tym micie kryje się prawda. PO jest partią liberalną, tyle, że jednokierunkową, zmniejszają się obowiązki obciążajacych, gdy jednocześnie zwiększają się obciążenia obciążonych. PIS jest partią socjalistyczną, też jednokierunkową, bo zwiększają się obowiązki obciążających, gdy jednocześnie zmniejszają się obciążenia obciążonych.

 7. Ja naprawdę łaknę dobrego programu jak kania dżdżu

 8. avatar

  Nie ma bardziej gównianego czasu na branie władzy niż państwo znajdujące w gospodarczym dołku
  Nieprawda. Najlepiej bierze się władzę, kiedy państwo jest na dnie, a obywatele zdesperowani.

  Co zrobią dzielni naprawiacze państwa w barwach PiS? Jestem przekonany, że podłożą się po raz kolejny latając z pisowską siekierką i waląc równie nieudolnie jak przy okazji dr G
  Zgadza się. Tyle, że mnie się marzy inna osoba, niż jakiś doktor. Mogłoby to być, gdyby się udało, bardzo dydaktyczne.

  kultura organizacyjna państwa polskiego jest pod psem. Tej kultury się stworzy się poprzez kolejne zaciskanie pętli przepisów, a takie propozycje co rusz padają z prawej strony sali.
  Pełna zgoda. Raczej niestety prawa strona Sali jest szalenie socjalistyczna.

  Solidarność ma być oparciem dla reform państwa, to ja uprzejmie proszę mieć na uwadze, że związki też trzeba zreformować.
  Tego, co mówił p. Duda nie mogłam słuchać.
  Szacunek dla pracownika, umowy z pracownikiem nastaną wtedy, gdy bezrobocie się znacznie zmniejszy. Do kilku procent na przykład. To się może stać tylko wtedy, gdy będą stabilne warunki przez co najmniej kilka lat.
  PO zrobiła mnóstwo rzeczy szkodliwych, ale jedną arcyszkodliwą: zniszczyła  zaufanie do liberalizmu gospodardzego

 9. avatar

  I to ostanie zdanie jest kluczem. W ostatnim dwudziestoleciu były dwa liberalne posunięcia, pierwsze wykonał Miller 18% podatkiem liniowym, drugie Gilowska, spłaszczeniem podatków i umniejszeniem składki rentowej. Przepraszam za poufałość, ale KOCHANI, zacznijmy od starej desperackiej reguły mniejszego zła. Nie było od 1989 roku gorszej ekipy niż ta, po prostu nie było. W 2005 roku dałbym sobie jaja odgryźć, że po Milerze i Rywinie gorzej nie będzie. Dziś mówię, że tamta ekipa to był mikroskopijny pikuś. Kwaśniewski i Miller ścierali się i przez to była kontrola, w tym kontrola medialna. Tusk ma parasol, pole siłowe i gołą pierś medialną, którą nakrywano kolejne przekręty. Takiej degrengolady i monopolu tandety nie było nigdy. Rakowski był wielki przy Tusku.

 10. Z Tuska taki liberał jak z koziej odbytnicy Pzkmpf IV. Liberał wikipedyczny. To zdaje się za czasów rządów KLD M. Friedman odmówił doradzania w Polsce, bo stwierdził, że liberalną gospodarkę można budować tam gdzie funkcjonuje państwo. Jedyny wkład jaki KLD wniosło w rozwój liberalnej myśli w Polsce jest taki że 60-70% społeczeństwa określenie liberalny zestawia z epitetem złodziej.

 11. Strony