Prześlij dalej:

W przyrodzie panuje odwieczna zasada, jeśli Gazeta Wyborcza widzi w Tobie autorytet, to znaczy, że się zeszmaciłeś, jeśli ma Cię za oszołoma, faszystę lub spiskowca, to możesz być pewien, że idziesz właściwą drogą. Kończący się rok Pański 2016 przez Wyborczą i cały „majdan” RP III był uznany za najgorszy w 27 letniej historii Polski. Ogłoszono śmierć demokracji, wstyd na świecie i katastrofę gospodarczą. Wystarczy ta jedna nota, aby wiedzieć, że w Polsce dzieje się dokładnie odwrotnie. Pierwszy raz od 27 lat mamy do czynienia z rokiem Polski i dla Polski. Odkąd mnie nogi noszą po świecie nie widziałem tak dobrego czasu dla Ojczyzny, chociaż dla mnie to czas w pierwszej połowie beznadziejny, a w drugiej najwyżej dobry.

Według wszystkich badań Polacy mają dokładnie odwrotną ocenę tego, co się w Polsce dzieje, niż upadłe „elity”, wiadomo jednak, że do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja, zapominając o toporze, od którego uciekł. Czegóż więc życzyć Polakom i czego życzyć sobie? Pamięci przed wszystkim, pamiętajmy, co się w Polsce działo przez 27 lat, szczególnie w tych chwilach, gdy zamierzamy marudzić na rok 2016. Rozwagi, bo ta zawsze jest potrzebna, aby nie pomylić euforii z wiarą w siebie, racji z butą, odwagi z arogancją. Konsekwencji, bez której zapał i dążenie do celu spala się jak słoma. Trzeźwego spojrzenia, aby nie mylić obiektywnej oceny ze ślepotą i głuchotą na grzechy własne.

Wiary, tej świętej, jeśli taką czujemy potrzebę, ale i tej zwykłej, chroniącej przed marazmem. Odwagi, żeby się nie bać byle prostaka, który krzyczy o świadectwie prawdy i powagi, a w rzeczywistości gówniarzem jest handlującym fałszem. Dystansu pomieszanego z poczuciem humoru, bo nie wszystko, co groźnie i smutno wygląda takim jest, często straszy na wyrost i krzywdzi ze strachu. Zdrowia, które powinno być na pierwszym miejscu i szczęścia, nie za dużo, żeby się nie upić, ale w sam raz do wsparcia dobrej roboty. Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok, a jeśli będzie „tylko” tak dobry, jak stary, to o resztę możemy być spokojni.

Dużo szczęścia i słodyczy Matka Kurka życzy.

23419 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. Zdrowia Szczęścia Pomyślności

 2. Szcześliwego Nowego 2017 Roku dla Gospodarza i nas wszystkich Jego czytelników.

 3. Nawzajem, Panie Piotrze. Zdrowia i wielu powodów do radości życzę Panu i Pana Bliskim.

 4. S nowym godom. Ja was toże pozdrawlaju.

  Kak gawarjat Russkije

   Znów mamy fajerwerki
  i tańce przy orkiestrze
  gdy cały świat (ś)wiruje
  na kolejnym Sylwestrze…

  Ciąg dalszy nastąpi. Tymczasem: http://fraszki-ulotki.info/2016/12/na-sylwestra.html

  Po drugiej stronie mocy zapanował całkowity mrok:

   

  C

  Cóż powiedzieć...

  Wszak wiadomo, że
  tam ciemno jak w grobie
  i są w żałobie
  po demokracji i  Cieciej RP...

   


   

   

  Życzyłabym sobie i wszystkim mieszkańcom globu tylko jednego:

  aby na świecie wybuchały tylko petardy i fajerwerki. Nie bomby i pociski.

   

 5. Ładnie to Pani ujęła. Przyłączam się do życzeń.

  Pozdrawiam.

 6. Zdrowia Panie Piotrze, pomyslności dla Pana bliskich i, oby nie ustawał Pan w tym, co Pan robi!

 7. Dobrego roku życzę Szanownemu Autorowi i wszystkim komentatorom 

 8. Do Siego Roku 2017

 9. Panu, Panie Piotrze, Pańskiej Rodzinie, wszystkim tu zaglądającym i dla całej Polski Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2017 Roku.

   

   

 10. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.