Stan wojenny na Majdanie – senne koszmary Frasyniuka i innych

Prześlij dalej:

Telewizory zalała nowa „narracja”. Jak tylko się okazało, że Polacy mają daleko z tyłu prawne przepychanki, z których przeciętny człowiek nic nie rozumie. Gdy nie pomogło relatywizowanie w sprawie esbeckiego kapusia Bolka i wywoływanie narodowego wstydu z powodu jakichś tam opinii weneckich, trzeba było odpalić ostatnie działa. Przede wszystkim z tej perspektywy należy patrzyć na wszystkie zaklęcia, jakimi usiłuje się wmówić obywatelom spokojnie funkcjonującego kraju, że mamy wojnę. Zamach na demokrację to już mało, a zatem i standardy unijne padły seriami. Cóż robić? Strzelać z kolubryny i rysować na niebie ponure hasła. Mamy stan wojenny. Ba! Gorzej niż stan wojenny, bo przecież bandyta Jaruzelski i bandyta Kiszczak byli wojennymi bohaterami, ludźmi honoru, tymczasem Jarosław Kaczyński jest psychopatą. Strzelają na oślep kanonierzy ze statusem świętej krowy. Część dyżurnych autorytetów wyleciało z głównego obiegu i przestało pełnić funkcję narodowych kaznodziejów, bo nawet w RP III niezwykle głupio by wyglądało, gdyby kapuś esbecki mówił o stanie wojennym. Z tego powodu homilie wygłaszają inne legendy, głownie takie, których teczek jeszcze nie znaleziono. Za pierwszego dobrodzieja robi Władek Frasyniuk ten sam, który w 1981 roku jakimś cudem uniknął internowania w czasie pobytu w sopockim Grand Hotelu. Władek do luksusów miał słabość od dziecka, toteż jego głębokie zatroskanie, że znów mógłby chodzić w startym sweterku i dziadować po plebaniach wydaje się naturalne. Legendarny opozycjonista w marynarce za trzy emerytury Anny Walentynowicz ogłosił w TVN, że Kaczyński stoi tam gdzie ZOMO, że zdradził brata i żołnierzy AK. Ponoć papier jest cierpliwy, ale te słowa wypowiedziane przed kamerą nie zrobiły na mnie wrażenia, dopiero teraz, jak sobie patrzę na ekran edytora tekstu widzę całą śmieszność z upadkiem moralnym i degradacją intelektualną.

Brzuchaty kierownik Polmozbytu, właściciel floty tirów, którą nabył zaraz na początku lat 90-tych, chociaż rzekomo był biednym jak mysz kościelna, grzmi, że bieda jak za Niemca nastała. Jemu się wszystko w… głowie przewraca, ponieważ wszystko zdobywał odwrotnie niż uczciwi Polacy. „Legendzie opozycji” udało się zdobyć kredyt w pakiecie ze zleceniami i działo się to wówczas, gdy masowo bankrutowali zadłużeni rolnicy razem z początkującymi biznesmenami. Dla Frasyniuka, który był jednym z beneficjentów patologii okrągłostołowej, obecny stan rzecz w zasadzie może się kojarzyć ze stanem wojennym i ZOMO. On ma się czego obawiać, wszak kredyty preferencyjne i zlecenia od kolegów siedzących na stołkach władzy, najpewniej się pourywały. Wprawdzie przy tak długiej obecności na rynku z głodu nie umrze i prawdopodobnie na uczciwych warunkach da sobie radę, ale to już nie ten poziom życia i wygód. Skupiam się na materii z bardzo prostego powodu, bo jest to zdecydowanie czynnik numer jeden, który determinuje przegranych. Ideologia i osobiste urazy z całą pewnością mają znaczenie. Frasyniuk i jemu podobni są przemalowanymi marksistami, nie cierpiącymi konserwatywnego porządku rzeczy, gdzie bez pracy nie ma kołaczy. Kaczyńskiego, Macierewicza i wszystkich „bredzących” coś o honorze i Ojczyźnie mają za pomyleńców, w dodatku szkodliwych, bo tak się biznesu robić nie da. Prawda i tylko prawda, ale te pozorne spory ideowe nigdy nie przełożyłyby się na tak wielkie i żałosne w kontekście zdarzeń kwantyfikatory.

Strony

31243 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  wywołują stan wojenny na Majdanie

  a my ich mamy w doopie, tyle, że sprawą nawoływania do Majdanu mógłby się zająć prokurator. 
  Oglądając TVP INFO mam nieodparte wrażenie, że Kurski za dobór współpracowników http://m.niezalezna.pl/77567-odswiezamy-pamiec-sufinowi-tak-kierowany-przez-niego-portal-pisal-o-smolensku  oraz hołoty do dyskusji kwalifikuje się do ZWODOWANIA

 2. ..........tam gdzie piszesz. Nie mozna pozwolic im robic nam pod drzwiami. Nalezy rozbudowac dla nich wiezienia, dla niektorych odwykowki a dla innych jeszcze sanatoria z drzwiami z jedna klamka po zewnetrznej stronie. 
  Bedzie to troche kosztowalo ale jest to niezbedne.

 3. avatar

  nie tylko "ałtorytety" załamują ręce.(na wszystko uniwerslana recepta bylo by gdyby na konfie  ANTONI rozdał dzienikarzom cd-ki lub pendrajwy z "urywkami" ze zbioru zastrzezonego ..natomiast."FASZ" dywaguje otwarcie na temat przeniesienia szczytu nato do RYGI...ciekawe uzywajac słownika S.Michalkiewicza ..kto komu buty pastuje..i jaka bedzie odpowiedz na to ze strony PAD-a i rządu..(widac ze histeria w niemczarni siega zenitu...ale ja bym chcial wiedziec CO tak NAPRAWDĘ sie za tym kryje)

 4. nie tak bardzo dawno temu dla Leppera szykował dół z wapnem. Czy ktoś to jeszcze pamięta?

 5. avatar

  a to nie był redaktor żakowski??

 6. A co ten Wladek tak ciagle wyPOwiada  Pe, pe, pe i pe... ;)))

 7. w naszym kraju.

  Kabaret i Maciek S. na gali Telewizji rządowej bohatersko skrytykowali rząd, na co wcześniej by sobie nie  pozwolili.
  Władze uniwer. w Warszawie i Krakowie odmówiły kanciapy dla konferencji NAUKOWEJ  na temat Smoleńska, dzięki czemu żadna sekretarka z ministerstwie nie musiała dzwonić. Teraz podejmują nawet uchwały potępiające prezydenta.

  Podobno Berlin jest tak wkurzony na Polaków, że insynuują jakoby UE była parawanem dla hegemonii Niemiec, że planują zabrać Polsce organizację szczytu i przekazać do innego kraju. Może Jałta? Na osłodę może nam zostać to, że Prezydent UE kiedy wskoczył już na krzesło, przerabia Makrelę na Kaczyńskiego i przygotowuje sobie drugą kadencję na plecach byłej promotorki.

 8. Oskar jest za cienki bolek, żeby się makreli ze smyczy urwać, najwyżej nogami do przodu. Niemcy szykują mu powrót do Polski, za wiedza i zgoda makreli.

 9. ...
  Cisnąć MON i Macierewicza żeby powołał wreszcie powszechną i ochotniczą Armię Krajową. Kompania w każdej [arafii (na początek).  I robić swoje ku Chwale Ojczyzny ...

 10. A pytanie: "A jak się wyda?" nie zachodzi.
  Oni, z Frasyniukiem włącznie nie potrafią wbrew pozorom działać na wolnym rynku. Nigdy nie działali i nie potrafią. Działali i działają na rynku quasi monopolu i szemranych układzików.
  Jestem skłonny się założyć i to o dużą wódkę, że Frasyniuk nie potrafi rozwiązać podstawowego zagadnienia logistycznego.
  Tak samo Szczypiorski - rynek ideii to też rynek. Działając w warunkach monopolu, gdy głos innych nie jest słyszalny, mógł wygadywać cokolwiek. I ludzie, nawet jesli wewnętrznie byli przeciwko, to jednak w jakimś tam procencie to kupowali - bo działał argument "z autorytetu".

  Likwidacja monopolu zawsze wprowadza ożywienie - spokój to jest na cmentarzu.

  Hasełka o "stanie wojennym" i "listach proskrypcyjnych" są skierowane do własnych zwolenników, żeby się nie rozleźli, żeby wytrwali. "Listy proskrypcyjne" to był ulubiony bat na te wszystkie żony tych półkowniczyn w stanie wojennym

 11. Doktorowi Richardowi i Profesorowi Balcerowiczowi nie podoba, to mogą wyemigrować.

  Szkoda zdrowia na tą nędzę, wczoraj Donek "zdradził Żelazną Kanclerz". Panie! Donek abyś miał nad sobą jakąś litość. Jeszcze rzucisz się do stóp prezesowi, psychopacie. Tak będzie bo tak pisze FAZ. Jednocześnie FAZ pisze o wojnie informacyjnej z Bundesrepubliką. No, tak, faktycznie, zobaczcie sobie jak to jest... Jednocześnie Sztajmajer, wykonując czyjeś polecenia, wymusza na Ukraińcach żeby się pozbyli Donbasu.. Jednocześnie Sowiety przerzucają swój złom na południe. A Amerykanie już się szykują na sprzedaż poważnego kopa towarzyszom czekistom. Pan Prezydą Hollą grzmi że przed Turcją nie można się uginać. Bomba wybucha w Ankarze. 

  Jest pięknie. . . . naprawdę dobrze to wygląda. 

 12. Donek ma 2 powody do takiego zachowania, aby odkleić się od Angeli:
  1. Król Europy sezon 2, ma ją gdzieś, bo jej poparcie może być przeciw skuteczne, wymagana jest zgoda rządu polskiego, gdzie polityka imigracyjna PBS jest również wiadoma.
  2. Zabieganie o prezydenturę w 2020, Polacy nie wybiorą kogoś, kto popiera politykę imigracyjną Merkel.

 13. i tak może być. Jeśli taki pachoł jak Donek robi takie rzeczy, to już ten okręt długo nie pociągnie. To dobry znak. 

 14. Czekam, aż naród w końcu przepędzi te żałosne karykatury polityków (Schetyna, Kijowski, Petru), które broniąc swoich pozycji, podburzają Polaków jednych na drugich i pier...ą coś o rozlewie krwi, który nie będzie dotyczył upustu ich zatrutej farby, lecz młodej, bezbronnych na manipulację ludzi.
  I dziwię się tylko jednemu, że po chorej mowie nienawiści magistra konstytucjonalisty o rozlewie krwi, jakiś normalny, zdrowy facet nie podszedł do dziada i nie walnął mu w ten wstrętny czerwony pysk, tak by się nakrył nogami.
  Po tych wszystkich cytatach i wystąpieniach, o których pisze Kurka krew się we mnie gotuje. Jeżeli ktoś ważniejszy ode mnie, w najbliższym czasie, nie zgłosi dziada do prokuratury o szerzenie mowy nienawiści i podżeganie do przestępstwa, to zrobię to ja.
  Proszę tę naszą, kurkową społeczność, może spróbujmy zgłaszać do prokuratury każdą wypowiedź tych zdrajców, w której napomkną tylko o przelewaniu krwi, majdanie czy innych brzydkich sprawach. To już jest terroryzm. Nie pozwólmy wywołać wojny w imieniu ich niskich interesów, bo w przeciwnym przypadku, patrząc na tę sytuację i biernie czekając na nie wiadomo co, ktoś w końcu zginie.

  * level hard za portalem http://niewygodne.info.pl/artykul6/02890--Jatrzenia-ciag-dalszy.htm

 15. avatar

  Koderastom i ich wszelkim poplecznikom jak najkoszmarniejszych snów życzę. Oby budzili się rano zlani potem, a my wszyscy: Sursum corda! 

 16. Trzeba ją upowszechniać. Zresztą obie pieśni są super. Jak ja mogę ją upowszechniać. Właśnie z takimi pieśniami jak ta i Bogurodzica powinniśmy wyjść w pochodaćh popierających  naszą władzę To doda nam skrzydeł i powali KOD-owców. To wskaze, że  nasze korzenie sięgaja zarania Polski a nie tak jak korzenie KODowe , które siegaja 1945r i 1989 w Magdalence.

 17. Czy ktoś będzie chętny umierać za "Układ Wrocławski". Ukraińcy cywilizacyjnie tkwią w Azji wiec zalatwiają swoje sprawy po Azjatycku. Dzisiaj tj. na krótka metę sytuacja wyglada na trudną ale jutro też będzie dzień, a PONowoczerska niema realnych instrumentów do rządzenia więc ma duży problem, który ja przerasta intelektualnie. Bo tych ludzi wszystko przerasta. Właśnie kilka dni temy ukazał się wywiad z posłanka od Svetru, Scheuring-Wielgus. Na pytanie o poglądy odpowiedziała, że jest "osoba poszukujacą". Raczej wyglada, że jest ZAGUBIONA i poszukujaca jak wielu łatwych pieniędzy. Ja rozumiem, że ona szuka ale ktoś na nią głosował.
  http://wpolityc...

 18. avatar

  może szuka tego durnia co na nią głosował?Myślała, że POdzrzemie a kasa POleci a tu ją wypytują o coś czego nie ogarnia

 19. avatar

  nowoczesni zostali wykreowaniu na "za szybko"..mieli dac POwiew swiezosci i mlodzienczy entuzjazm..a le sie wszystko zesrało..bo nawet maturzysci wybrali pisiorów..poza tym postawili na spódniczki i szpilki..na  'młodośc i ładność"..ale nawet nie ma tam entuzjazmu i checi pracy dla polski nawet tyle co brudu za paznokciem..
  a zeby ich zrownac z ziemia to nie stanowi to zadnego problemu..wystarcza kwity na kampanie,,

 20. Po wyborach spodziewałam się przeróżnych rzeczy, ale jednak poraża mnie zimna, ohydna, bezwzględna perfidia i cynizm tej bandy. To daleko wykracza poza cywilizowany dyskurs polityczny. Dobrze dzisiaj Gowin odpowiedział niejakiej Środzie. Zasugerował, że skoro ta mówi o nieuchronnym stanie wojennym, to chyba nie przyjmie grantu od niego, funkcjonariusza zbrodniczego reżimu. Premier, prezydent, Jarosław i reszta muszą zacisnąć zęby i robić swoje bez oglądania się na oszalałych z nienawiści osobników nawołujących o sankcje dla Polski i bredzących o dyktaturze. Modlę się, żeby starczyło im sił.

 21. avatar

  i reszta muszą zacisnąć zęby i robić swoje

  Tak, ale TVP nie jest od promowania tych przymulonych rewolucjonistów.
  Kurski do szamba

 22. ....Tak jak Szarapowa jedzie na DOPINGU i ma tą świadomość ,że za chwilę "sponsorzy" mogą zerwać kontrakty .I jak tu spokojnie spać? .Od dawna jak go słyszę co mówi i jak obraża wszystkich ,to mam wrażenie ,że w 99% jest uzależniony od UKŁADU.Chyba ,że jest głupi i wredny do szpiku kości,czego nie wykluczam.
  MAJDAN? jaki majdan? ,przecież po polaniu tego towarzystwa policyjną polewaczką ,wapno się zlasuje ,dym z lasowania zaszczypie w szkła kontaktowe i po majdanie.

 23. Rzeczywiście, stan wojenny i cały ten czas (im później tym lepszy), aż do nastania wolności, kiedy to przykręcono śrubę lokalnym prywaciarzom umożliwiał zarobienie kupy forsy upartym ludziom całkiem uczciwie. No, ale to trwało, jak widzę po moich kolegach biznesmenach jakieś 20 lat. Od pucybuta do milionera. Szybciej, to tylko albo kradzież w biały dzień, współpraca z ubecją, albo przewały.
  Pewnie nikt nie wie skąd się wzieło słowo "przewał" ?
  Umówieni kierowcy tirów stawali na mostkach na autostradzie Berlin - Szczecin i zwalali z góry banany w łapczywe ręce swoich kolegów zarabiających na pierwszy milion. Te banany póżniej sprzedawano w mieście z kartonów.
  W sumie czy on zarobił, czy podpieprzył z dotacji zachodnich dla Solidarności, jeden pies.
  Zaprzedał się całkowicie i to wystarczy.

 24. wlewa w moje serducho sporo otuchy bo szczerze mowiac miewam chwile zwatpienia.cos sie jednak znow stalo z tvp info, bo po krotkim okresie normalnosci wrocily stare upiory. czekam czasu kiedy znajdzie sie stosowny paragraf na dzialalnosc kodów, śmodów i innych nowoczesnych i pochodzenie niektorych bajecznych majatkow. a co do p frasyniuka-nie pamietam zeby bylo slychac ze rozliczyl sie z owych slynnych 80 milionow......

 25. Jednak wizja powrotu tych wszystkich opresyjnych i oblegających lisio – mord powoduje natręctwa myślowe.

 26. nie wiem na co czeka jaroslaw kaczynski. przeciez wszedzie trzeba zrobic opcje zero, a tym czasem michal rachon chcacy jako jedyny budowac zespol od podstaw traci stanowisko. jak najszybciej opublikowac audyty, odtajnic zastrzezony zbior IPN, aneks do raportu likwidacji WSI i wskazac z nazwiska wszystkich co maja za uszami przekrety. inaczej sie nie da. no i ani kroku w tyl. boje sie tylko zeby nikt nie zginal(patrz wypadek pana Prezydenta)

 27. Bezczelnosc KOD-u (Koszerny Oddzial Destrukcyjny) oparta jest na przeswiadczeniu "wrodzonej" wyzszosci nad "tubylcami"...

  http://www.pien...

  Na szczescie co bystrzejsi za chwile zauwaza ,ze pokazywanie sie w tym srodowisku (manifestacje) dziala jak "pocalunek smierci"... i dyskwalifikuje w przyszlym wyscigu o "granty",zlecenia publiczne,kontrakty,angaze czy tez laskawosc wyborcow.(dlatego tez brak na tych "spedach" starych i doswiadczonych wyjadaczy...)

   

 28. Jaroslaw Kaczynski szykuje stan wojenny na 100% a dowodem na to jest przywrocenie Teleranka. Kura tylko do tego byl mu potrzebny jako prezes TVP. Znowu nie bedzie Teleranka w niedziele. A jesli chodzi o Sonde to jest nieporozumienie: to beda transmisje z sadow doraznych.

  Tak bedzie.

 29. avatar

  Nienawiść do PiS-u przypomina niegdysiejszą nienawiść stalinowskich oprawców do żołnierzy wyklętych! I dlatego warto tu zacytować słowa jednego z niezłomnych, Zygmunta Szendzielarza, ps. „Łupaszka”: „ Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. Chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród”.

  (Fragment artykułu Marka Baterowicza "Niezłomni, nieśmiertelni" ):

  http://www.polskacanada.com/marek-baterowicz-niezlomni-niesmiertelni/

 30. Może i co niektórzy złodzieje i ścierwa budzili się wcześniej zlani potem. Obawiam się jednak że zaczynają się uspokajać. Bo jak tylko którego obecna władza odważy się przyskrzynić, zaraz 20 tysięcy podobnych ścierw wylezie na aleję Szucha czyniąc tych "skrzywdzonych" idolami My narodu.

 31. Strony