Prześlij dalej:

Czasami prosta zmiana perspektywy pozwala dostrzec i zrozumieć to, czego się nie potrafi dostrzec rzutem oka. Wyobraźmy sobie, że Jerzy Owsiak nie jest prezesem fundacji, ale ministrem zdrowia. Wyobraźmy sobie, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ministerstwem zdrowia. Jest to o tyle proste zadanie, że wielokrotnie podobne porównania były czynione i skoro tak, to spójrzmy okiem obywatela na działania ministerstwa WOŚP i ministra Owsiaka. Na początku umieściłem zachętę w postaci esencjonalnej i dowcipnej animacji Pani Barbary Pieli, a poniżej wklejam więcej szczegółów.

1. Media donoszą, że Jerzy Owsiak zostaje ministrem zdrowia i zmienia nudny szyld ministerstwa na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a następnie zaczyna budować swój gabinet. Wiceministrem mianuje żonę, z wykształcenia ekonomistkę, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, po czym zatrudnia ją na stanowisku dyrektora medycznego. Pod umową na 9000 zł brutto, podpisuje się minister Owsiak i wiceminister Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

zatrudlidia.jpg

Aktualna kwota to od 13 850 zł do 19 587,14 zł brutto, to jest więcej niż zasadnicza pensja Premiera RP (11 tys.) i pensja Prezydenta RP. (12,4 tys.)

zaroblid.png

Po chwili do ministerstwa trafia córka Jerzego i Lidii Owsiaków, Aleksandra Owsiak, która zajmuje się marketingiem. Wcześniej w ministerstwie był już zatrudniony życiowy partner Aleksandry Owsiak, Jacek Sztachera.

2. Nie przejmując się obywatelami i przepisami prawa, ministerstwo WOŚP powołuje do życia podmioty gospodarcze, które są rodzinnie, osobowo i formalnie z ministerstwem powiązane.

a. „Ćwierć Mrówki” – spółka ministra Jerzego Owsiaka i Waltera Chełstowskiego, zajmuje się realizacjami telewizyjnymi i radiowymi promującymi ministerstwo.

b. „Mrówka Cała” – jednoosobowa firma wiceminister Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, realizująca te same zadania na rzecz ministerstwa i spółki powiązanej „Złoty Melon”, tylko za znacznie większe pieniądze, udowodnione w sądzie to około 1 300 000 zł.


 

c. „Złoty Melon” – spółka powołana do życia przez ministra Jerzego Owsiaka i wiceminister Lidię Niedźwiedzką-Owsiak. Ministerstwo wniosło na rzecz spółki kapitał założycielski w kwocie 1 500 000 zł., prezesem i jednym członkiem zarządu został minister Owsiak, jedynym przedstawicielem ministerstwa na Zgromadzeniu Wspólników, wiceminister Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

Strony

Źródło foto: 
76010 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. Szlak może człowieka trafić jak slyszy, że Pan Prezidą znowu przekazuje jakies fanty temu zebrakowi. No to my biedacy mozemy sobie pofikać. Dziwię sie też dlaczego pan Rachoń też siedzi cicho chociaz został poraktowany jak ostania łachudra.

 2. A mnie dziwi ta cała medialna atencja wobec człowieka, który okrzyknął się zbawcą polskiej służby zdrowia, a dostarcza jej mniej więcej jeden promil środków.

  Też chciałbym Panu podziękować za tą walkę, wierząc że prawda zwycięży i zostaną przywrócone właściwe proporcje.

  PS. Sam pomysł Orkiestry nie jest zły - może go kiedyś przejmie Caritas lub jakś inna prawdziwa organizacja charytatywna.

 3. w mediach mówią że podobno minister Brudziński to człowiek z charakterem. Czy to prawda że w Polsce 'przedsiębiorca' jest właścicielem służb ratunkowych i swoich pracowników-niewolników? 

   

  https://wiadomo...

 4. Owsiak działa zgodnie z wartościami określonymi w oficjalnych podstawach programowych UE, opartych na tzw Planie Spinellego i komunistycznym Manifeście z Ventotene, gdzie władzę mają tworzyć osoby, dla  których socjalistyczne zmiany są najwyższym celem życiowym, gotowe podjąć działania sprzeczne z prawem - wszystko jest OK. Prawdopodobnie wzoruje się także na sygnatariuszach Traķtatu Rzymskiego (początek Unii), którzy uroczyście podpisali puste kartki, bez treści... ta pojawiła się później.

 5. Kompendium! Podane na tacy.

  Gospodarzu! Tylko podziękować, za taki kawał roboty - i czapki z głów!

   

  Już wrzuciłam jako komentarz do genialnej animacji Pani Basi, ale i tu nie zaszkodzi:

   

  Była raz sobie mrówka cała.

  Złotym melonem się odżywiała.

  A że pikantne smaki lubiła,

  ostrym tabasco przyprawiła.

  I...

  jasna sprawa,

  wnet się struła...

  Lecz już jest lepiej:

  miętę poczuła...

   

  Teraz ćwierć mrówki

  dzielnie pości

  aż się wyleczy

  z niestrawności...

 6. Kiedy Owsiakiemi rodzinką zajmie się Krajowa Administracja Skarbowa? To zadziwiające że organy skarbowe nie kontrolują podmiotu działającego w takich oczywistych powiązaniach rodzinnych i ukrywającego informacje publiczne. Po co ta "dobra zmiana". Raport WSI tajny. Owsiak kombinuje, jak kombinował.

 7. Owsiak, za wieloletnią defraudaję pieniędzy, pochodzących ze zbiórek na rzecz pożytku publicznego /wg statutu/, które sobie przywłaszczał w złodziejski sposób, zabezpieczając w ten sposób sobie i małżonce wystawne życie /nieruchochomości, ruchomości, sute pensje, ect./, musi odpowiedzieć prawnie i materialnie.

  "Dobra zmiana" jest na tyle zesrana, że jeszcze żadnego poważnego złodzieja czeciej rp nie postwiła przed sądem i z ordynarnym oszustem Owsiakiem jest tak samo.

  A to ordynarny oszust i złodziej, którego ostatnio próbował naśladować debil Kijowski.

 8. Witam Gospodarza,

  Trzymam Kciuki...

  pozdrawiam, szperacz

 9. avatar

  Nie dziwię się Owsiakowi. Nie można mu tego mieć za złe, że wykorzystuje głupotę ludzi.

  Winny jest bezmyślny naród.

  Gdyby naród potrafił trzeźwo myśleć, dużo by Owsiakowi dały układy.

  Nie zebrałby nic. A to, co by wyciągnął od instytucji byłoby za mało na wykarmienie tej całej machiny.

  Nie opłacałoby się i by wszystko się skończyło. Nie grałoby do końca świata i jeszcze jeden dzień.

  Przestanie orkiestra grać, kiedy ludzie zmądrzeją. A na to się nie zanosi.

 10. to nie tylko sprawa świadomości ludzi, to sprawa dużo poważniejsza:  brak państwa prawa

 11. Strony