Sierociniec Michnika nie zbuduje żadnej opozycji, szybciej powstanie polski Jobbik

Prześlij dalej:

W latach 2005-2007 opozycją dla rządu PiS była może nie zupełnie inna grupa ludzi, ale na pewno w całkowicie innym składzie. Po latach wielu otworzyło oczu i zrozumiało jak się dało oszukać czarom Michnika i reszty. Nazwisk można wymienić bez liku poczynając od artystów z Kukizem i Kazikiem na czele, przez polityków, choćby Gowin, aż po zwykłe Matki Kurki. W tamtym czasie na barykadzie stały osobowości, wprawdzie zaczadzone propagandą, ale jednak osobowości. Dziś pozostał sierociniec Michnika, czyli ci słynni Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast. Z tej metki zgadza się tylko jedno słowo "Młodzi", a dalej to mamy "Słoików" po licencjacie. Ich inwencja kończy się na produkcji memów i to nie bardzo im wychodzi. Jeśli w ogóle wyjdą z domów, żeby pobyć w innym towarzystwie niż znajomi na Instagramie, to idą do klubów i barów, oczywiście tylko do takich, gdzie jest Wi-Fi. Pokolenie wychowane przez Michnika nie ma w sobie żadnego żaru, żadnej idei, powtarzają głupawe hasełka o tolerancji i ciemnogrodzie katolickim. Raz jeden wyszli na ulicę, ale to w proteście przeciw zakazowi ściągania pirackiej muzyki, programów i plików, poza tym nic od komputera licencjonowanych nowoczesnych nie oderwie. PiS w czasach opozycyjnych zbudował potężne struktury, zebrał ludzi gotowych walczyć zawsze i wszędzie bez dodatkowych motywacji, wystarczyło pokazać palcem Tuska, PO albo Smoleńsk. Nie było najmniejszego problemu ze zorganizowaniem kilkudziesięciotysięcznej demonstracji, nieco gorzej wychodziło z kontrolą wyborów, ale po korektach i to zostało opanowane. O czymś podobnym w szeregach dzieci Michnika nawet nie ma sensu wspominać, to jest poza strefą ich marzeń. Życie nowoczesnych toczy się na "fejsie", "tłiterze" i tym podobnych, na ulicę po apelu wyszło kilkunastu partyjnych młodzieżowców, którzy w opozycji stracili kasę.

Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie powstała taka opozycja, która poziomem organizacji i determinacji przypominałaby PiS walczące z PO i całym systemem patologii. Poprzednia władza i usłużne media wyhodowały całe stada wiernych, miernych i przede wszystkim biernych. Stali w jednym szeregu, ponieważ czerpali z tego profity, które mogła dać jedynie władza. Jedni mieli kasę, drudzy sławę, trzecim wmówiono, że są wybitni i należą do lepszej części społeczeństwa. Tak to działało, ale podobna machina chodzi tylko i wyłącznie wówczas, gdy paliwo czerpie się ze skarbca władzy, w opozycji wszystko się kończy. Nie widzę najmniejszej szansy, aby na lewo od PiS powstała jakaś grupa zdolna konkurować z PiS, wręcz przeciwnie, gdziekolwiek nie spojrzymy zobaczymy chaos i degradację. Lewica w wersji lewackiej odpadła całkowicie, a Zandbergiem Michnik znudził się po jednym numerku. Jedna Nowoczesna.pl jakoś tam się trzyma i przez pewien czas utrzyma się jeszcze Kukiz. PSL dogorywa w mękach. Obojętnie kto wygra w PO, musi dojść do rozpadu, bo ani Schetyna nie pozwoli przeżyć obozowi Tuska, ani Tusk nie pozwoli zostać w PO Schetynie, o ile wygra Siemoniak.

Strony

39356 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

49 (liczba komentarzy)

 1. Zwolennicy Korwina - TAK Korwin - NIE.

 2. Korwin w sejmie by się przydał, tak samo jak Wipler.
  Obaj podnieśli by znacząco poziom "opozycyjnej" mównicy sejmowej.

 3. "PiS to nie jest partia, jak każda inna. Pis jest partią totalitarną, dla której obce jest pojęcie pluralizmu i dialektyki. Pis to czysty nazizm, albo czysty bolszewizm, różnice są w gruncie rzeczy niewielkie.

  Państwo naprawdę sądzą, że to kwestia czterech lat, a potem znów wszystko wróci do normalności?! Na tym polega zasadniczy błąd waszego rozumowania. PiS raz zdobytej władzy teraz już nie odda. Odrobiło lekcję z r. 2007.

  Apel o jak powołanie do życia Komitetu Ocalenia Narodowego nie dotyczy jakiegoś abstrakcyjnego okresu. Za dwa-trzy lata będzie za późno. Polscy narodowi socjaliści rozmontują państwo demokratyczne w dwa-trzy miesiące. Zmienią konstytucję. Zmienią Kodeks Karny i Kodeks Postępowania Karnego. Wprowadzą spec-ustawy, np. antyterrorystyczną; będą pod nią podpadali praktycznie wszyscy opozycjoniści. Zmienią ordynację wyborczą. Zaczną rozbijać opozycyjne partie polityczne, te parlamentarne i te spoza Sejmu. Potem rozprawią się ze swymi dobrowolnymi sojusznikami. To nie jest czarnowidztwo, to są AUTENTYCZNE plany PiS-u.

  Trzeba ich powstrzymać TERAZ. Natychmiast. Zanim podporządkują swoim niecnym celom wszystkie siły bezpieczeństwa i armię. To nie są ludzie, którzy będą mieli skrupuły, którzy się przejmą protestami inteligencji, czy artykułami w prasie niemieckiej. Ich powstrzyma wyłącznie ulica. Ulica, miejsce właściwe do uprawiania polityki, kiedy nikną inne fora demokratyczne z parlamentem na czele.

  I cóż za głupia małostkowość kręcić nosem na Lecha Wałęsę. Nikt i nic nie przyda w oczach świata wiarygodności KON, jak tylko człowiek, który przeskoczył mur, jedyny rozpoznawalny Polak w każdym zakątku świata, jedyny, przed którym otworzą się drzwi najważniejszych pałaców władzy.

  To kwestia realizmu: za kilka dosłownie tygodni wszystkie instytucje i służby państwowe, wliczając w to tajne służby, policję, wojsko i ogromną większość środków przekazu, będą w rękach narodowych socjalistów. Polacy będą mieli w ręku tylko jedno: swoją rację moralną. Tak, jak to już wielokrotnie miało miejsce w przeszłości. Policyjna pałka, tortury neo-ubeckie, szykany przeciwko racjom moralnym. Walka nieco nierówna, nieprawdaż? Lada dzień tak niewiele pozostanie w rękach polskich demokratów. A rezonujący mędrkowie chcieliby pozbawić ich również i tego.

  Zajmijmy się lepiej tworzeniem struktur politycznych i obywatelskich, bo czekają nas straszne czasy."

  Egzekutywa Komitetu Obrony Dupy

 4. Kolego! A powiedz ty nam, na Kremlu mocno leje?!

 5. avatar

  Koleżanko Joan, a powiedz Ty nam dlaczego przeczytałaś tekst kolegi merkatora bez okularów, lupy i filtra zdrowego rozsądku?

 6. "Sprawozdanie ze spotkania KOD w Warszawie

  Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o 17.00 w czwartek, 26 listopada 2015 r. w Warszawie.

  Liczba osób uczestniczących przekroczyła oczekiwania organizatorów. Sala około godziny 16.00 była wypełniona po brzegi i wiele osób musiało zostać na korytarzu. Na spotkanie przybyło ponad 200 osób. Było w tym również wiele osób spoza Warszawy.

  Andrzej Miszk, prowadzący spotkanie, rozpoczął od informacji, że spotkanie to jest zamknięte dla mediów:

  „To nie ma to być show, tylko chcemy się zorganizować. Dziennikarzy, którzy są tu zawodowo – zapraszamy do rozmów po spotkaniu.”

  Następnie Andrzej przedstawił gości honorowych:

  Krzysztofa Łozińskiego – członka KOR i jednego z twórców Solidarności

  Mateusza Kijowskiego – twórcę idei KOD i założyciela grupy KOD na Facebooku

  „Podstawowe pytania na chcieliśmy sobie odpowiedzieć to :

  Dlaczego tu jesteśmy? Co się stało, że tak licznie się tu dziś spotkaliśmy?

  Co chcemy zrobić?

  Jak chcemy tego dokonać?

  Kim chcemy to robić?”

  Głos zabrał Krzysztof Łoziński:

  „Chciałbym sprostować: byłem mało ważnym współpracownikiem KOR, głównie działałem w Solidarności podziemnej. Widzę to tak: należy ograniczyć zakres działalności KOD do trzech podstawowych rzeczy:

  1. Obrona instytucji demokratycznego państwa

  2. Dokumentowanie nadużyć i łamania prawa

  3. Pomoc osobom represjonowanymi, np. wyrzuconymi z pracy w wyniku tych nadużyć.

  Obrona demokratycznych instytucji przed demontażem i uświadamianie zwykłym ludziom związku pomiędzy niszczoną demokracją a spadającą jakością ich życia. Każdy ma swój ciepły domek i nie chce mu się robić cokolwiek. Co jeśli nie będzie demokracji? Nie będzie pieniędzy, dopłat dla rolników, pieniędzy na drogi, szkoły, służbę zdrowia, rozwój?

  Dlaczego ważny jest Trybunał Konstytucyjny? To jest bezpiecznik przeciw psuciu państwa. Przed niszczeniem Państwa. Jest to pierwszy organ poddawany zniszczeniu, gdy celem jest zniszczenie demokracji.

  Musimy pilnować niezawisłości sądów i Trybunału. Jeśli zniknie ich niezawisłość każdy z nas może to odczuć.

  Musimy jak najszybciej się zorganizować w realu, a nie na FB. Nie możemy zrobić tego co zrobiła Platforma – nie zajmujmy się sobą. Musimy skupić się na ludziach.

  My nie reprezentujemy i nie wspieramy żadnej partii politycznej.

  Jesteśmy ruchem bezpartyjnym, obywatelskim.

  Nas nie obchodzi, co kto robił w przeszłości – nas interesuje to, co się dzieje teraz.

  Plan Kaczyńskiego jest prosty: dać ludziom po 500 złotych. Nie dostaną ich, bo Kaczyński nie ma tych pieniędzy. Ale niech się cieszą, że dostaną. A potem usłyszymy: „Po co spełniać obietnice – skoro już mamy władzę”.

  Musimy pilnować wolności mediów. Możemy oczywiście robić prasę podziemną, ale to nie te czasy. Cenzurować Internetu się nie da. Nie dało się to nawet w Chinach”.

  Następnie wystąpił Mateusz Kijowski – założyciel inicjatywy KOD:

  „Jestem zaskoczony liczbą osób. Teraz głównie jeżdżę, spotykam się, rozmawiam, zbieram opinie. Artykuł Krzysztofa był impulsem. Założyłem grupę. I nagle okazało się, że liczba osób przyrasta lawinowo. Zaczęliśmy organizować formalne struktury.

  Służby specjalne (śmiech) czyli administratorzy grup na Facebooku. Przy próbach zmasowanych ataków na grupy KOD musiał powstać sztab ludzi dbający o spokojną atmosferę na grupach.

  Wiemy, że musimy wyjść z Internetu – powołaliśmy zespół organizatorów. W ciągu 5 godzin zespół ten: wypracował procedury dla KOD, pojawiło się kilkadziesiąt osób jako koordynatorzy regionalni KOD. Ludzie ci obecnie tworzą struktury w różnych miastach Polski. Wczoraj rano do grup regionalnych należało ok. 400 osób. Wieczorem to już były 3 tysiące.

  Zainteresowały się nami media. Powstała grupa medialna: jest to 57 osób zajmujących się kontaktem z mediami. Są wśród nich wielkie nazwiska, ale nie będę ich obecnie podawał. Dbają o prostowanie nieprawdziwych informacji, o wyjaśnianie niedomówień.

  Spotkaliśmy się w 10 osób na spotkaniu zamkniętym – był człowiek z Gdańska, Katowic i kilka osób z Warszawy. Na tym spotkaniu roboczym ustaliliśmy cele, priorytety, sprawy organizacyjne: jak będziemy tworzyć struktury regionalne i rozeszliśmy się do pracy.

  Pod uwagę

  Musimy rozmawiać ze wszystkimi politykami, ale nie po to by ich promować. Po to by chronić demokrację – tak, w tym celu będziemy rozmawiać.

  Następnie powstała kolejna, oddolna inicjatywa – grupa dokumentacyjna – staramy się zebrać dane, żeby nic nie umknęło. Zbieramy informacje na temat łamania Konstytucji i obowiązującego prawa bez względu na to, jakiej partii czy instytucji to dotyczy. Chcemy posiadać dokumentację takich sytuacji.

  Powstały grupy regionalne: obecnie to zapraszanie ludzi, organizowanie spotkań. Ludzie się wymieniają telefonami. I proponuję brawa dla nas wszystkich, bo to wy zorganizowaliście się tutaj. To jest siła i ta siła nas poprowadzi.

  Z drugiej strony rozmawiamy z autorytetami.

  Dziś odbyłem też rozmowy z osobami, które chcielibyśmy włączyć do grupy programowej. To bardzo porządne osoby i one przygotują zarys programu, który będzie poddany pod dyskusję

  Na grupie KOD na FB rozpisaliśmy też na plebiscyt. Osoby na tej liście nie popierają nas, to nie tak. To plebiscyt, więc uczestnicy grupy mogą dopisać każdą osobę, która w ich rozumieniu jest autorytetem. Niektóre osoby z listy chciałaby z nami współpracować, inne – nie, to oczywiste. To ludzie ich wskazali.

  Zaczynamy jako KOD się spotykać i rozmawiać.

  Rozmawiamy z każdą partią opozycyjną, być może powstanie platforma wymiany myśli, ale kompletnie ponadpartyjna.

  To jest wspaniałe wydarzenie tu dziś, bo nie mogliśmy wejść z Krzysztofem na salę (śmiech)

  Szkoda, że niedługo będę musiał Was opuścić. Dziś musimy wyjść wcześniej, bo mamy wywiad w Polsacie. Bardzo Wam dziękuję. Po prostu dziękuję”.

  Następnie głosu udzielono uczestnikom spotkania. Pytania jakie zostały zadane uczestnikom to: „Jaki jest cel Twojej dzisiejszej obecności na spotkaniu? Czego oczekujecie od KOD? Jaką macie wizję KOD – jakie powinny być jego najważniejsze cele?”

  Uczestnicy:

  – Ja tu jestem po to, by walczyć o coś, a nie z kimś. Co do najważniejszych celów: ja bym proponowała jeszcze jedną rzecz: sądy mamy jeszcze niezawisłe. Proponowałabym dołączyć od obszaru działań KOD również ściganie osób, które są odpowiedzialne za łamanie prawa już dziś.

  – Może to co powiem, zabrzmi górnolotnie. Ale my musimy wyręczyć Pana Prezydenta w obronie Konstytucji. Musimy uświadamiać naszych znajomych, żeby nie siedzieli bezczynie w domach.

  – Popieram poprzedniczkę. Walka o obronę Konstytucji. Ważne jest robienie atmosfery międzynarodowej wokół KOD. Zagranica musi o nas usłyszeć.

  – Do prokuratury i do posłów należy kierować listy i donosy prawne, że została naruszona konstytucja. To musi być fachowo zredagowane i KOD musi pomóc przygotować dokumenty.

  – Po wczorajszej sytuacji w Sejmie uważam, że powinniśmy skupić się na ochronie państwa prawnego. Żeby nasze działania opierały się na naciskach : musimy pisać do prezydenta i sądów, składać zawiadomienia i pozwy. Byłam rok posłem. Z mojego doświadczenia, że nacisk merytoryczny daje najwięcej. Chętnie służę swoją osobą.

  – Chciałem Was prosić o jedno. Jako młody chłopak chodziłem na pochody pierwszomajowe „pod prąd”. Dziś też mogę iść pierwszy pod prąd. Ja się nie boję.

  – Manipulacja w mediach jest obecnie wielka. Jeśli będą wciąż mówić i powtarzać, że nic złego nie zrobili, że pod Smoleńskiem był zamach, to ludzie w końcu uwierzą. Powinniśmy komentować wydarzenia w necie, każdy z nas.

  – Jestem pesymistą (czyli dobrze poinformowanym optymistą). Proponuję przygotowanie się na czarny scenariusz – jeśli miękki zamach stanu przejdzie w twardy. Trzeba przygotować się na taką okoliczność.

  – My musimy reagować na to co się dzieje, to prawda, ale jest leczenie choroby. Czy nie powinniśmy zapobiegać chorobie? Jedyną metodą jest zwiększanie świadomość w społeczeństwie.

  – Nigdy nie sądziłam, że powiem cos takiego: powinniśmy być teraz pod Sejmem. Jest sieć obywatelska, trzeba ich poprosić o wsparcie. Jest też Stowarzyszenie Klon i Jawor. Musimy szukać takich możliwości współdziałania.

  – Niezbędne jest włączenie rolników. Przekonanie ich, że to ich dotyka. Oni oczekują że ktoś do nich przyjedzie, opowie o tym co jest ważne i co im może zarażać. Wyjaśni.

  – Ja proponuje włączyć ideę „latających uniwersytetów”, ale w formie radia internetowego. Naukowcy i autorytety opowiadaliby o tym, co się dzieje. Można tam też zorganizować telefon zaufania dla poszkodowanych. Musimy się w końcu pokazać światu. PiS zawłaszczył „etos solidarnościowy”. My musimy organizować marsze uliczne, happening. Bo to my stanowimy ciągłość pomiędzy KOR-em/Solidarnością i dniem dzisiejszym.

  – Koncentrujemy się nie na „po co” , ale „jak”. „Po co” jest ważne. Broniąc Konstytucji i demokracji bronimy wolności. To wszystko są narzędzia do obrony wolności.

  – Obecnie tworzy się już internetowe radio – działa, ale jest w powijakach. Ja ze swojej strony bardzo proszę o Państwa aktywność na Twitterze. To ważne, bo tam zalewa nas fala hejtu. I tam jest mnóstwo dziennikarzy i polityków. Musimy do nich dotrzeć.

  – Musimy zorganizować adwokatów do pisania pism. Musimy pamiętać też o finansowaniu. Nie jesteśmy anty-PiS-owskim – patrzymy na ręce i opozycji i rządzącym.

  – Zgadzam się, że nie walczymy z kimś, tylko o coś, ale to konkretni ludzie zawłaszczają i łamią demokrację. Nie możemy poprzestać na lajkowaniu i pisaniu w necie.

  – Wszyscy mówimy, że walczymy o demokrację. My walczymy przeciwko łamaniu prawa.

  – Cieszę się, że tu jesteśmy . Mnie brakuje jednego. Pokolenia poniżej 30-tki nie widać wśród nas (śmiech), no poza kilkunastoma przypadkami. Mam nadzieję, że zainteresują się KOD-em.

  – Chciałam zwrócić uwagę na finansowanie. Proszę, żebyście przemyśleli finansowanie – czy krajowe czy z zagranicy.

  Głos zabrał Mateusz Kijowski:

  „Wiele osób chciałoby jeszcze zabrać głos, wiem, ale spotkanie musi być realizowane również w kwestiach czysto organizacyjnych Będziemy spotykać się wielokrotnie i każdy będzie mógł się wypowiedzieć, bo to Wasz KOD.

  Nie wypowiadałem się zbyt szeroko o celach – byłem ciekawy waszych opinii. Już odpowiadam też na Wasze wątpliwości.

  Wczoraj mówiłem, że być może będziemy demonstrować po 3 grudnia. Jednak dziś widzę, że być może najlepiej by było zebrać się pod Trybunałem w czasie, gdy Trybunał będzie rozstrzygał.

  (brawa)

  Fajnie by było zorganizować akcję poparcia dla sędziów TK w całym kraju, ale najłatwiej nam będzie tu, w Warszawie. Możemy przyjść pod Trybunał, żeby Sędziowie otrzymali wsparcie. Nie są sami i nie muszą się bać podejmowania decyzji.

  Przygotowany jest list do pana prezydenta. Przygotowaliśmy go razem z prawnikami. Opublikujemy „List oburzonego obywatela” – takie listy będziemy słać do PAD.

  Prawdopodobnie uda się nam współpraca z „Akcja Demokracja”.

  Mamy dostępne profesjonalne studio radiowe. Musimy się zastanowić, jak to wykorzystać.

  Pytacie mnie o strukturę. Przyjęliśmy założenie takie, że musimy założyć Stowarzyszenie. Najprostszy statut jak najszybciej. Potem zorganizujemy struktury i zmienimy statut jak będzie trzeba.

  Jesteśmy strukturą demokratyczną więc wszystko będzie zależało od Was.

  Musimy się zorganizować.

  Krzysztof Łoziński:

  Jedną rzecz już zrobiliśmy – daliśmy ludziom nadzieję. Ja się spotykam z opinią, że „w momencie, kiedy ten ruch powstał, mogę przestać się denerwować, mogę działać”.

  Mój pierwszy kontakt z polityką to było zebranie u Jacka Kuronia w marcu 1969 roku. Było nas 20 osób. A jednak coś z tego wyszło (śmiech). To były czasy, gdy za napisanie listu do „prezydenta” szło się do więzienia.

  Mówicie: organizować struktury. Pamiętajcie, że każda zorganizowana struktura jest do namierzenia i do zamknięcia w moment w obecnych czasach (śmiech).

  Działania KOD w Warszawie i na Mazowszu – Andrzej Miszk – koordynator regionu.

  Goście się pożegnali i głos zabrał Andrzej Miszk: „Ja chciałbym być pod Sejmem, ale jestem tu po to, by zrobić taką akcję pod Sejmem, żeby one była ona codziennie (śmiech). Chciałbym, żebyście zastanowili się nad tym, jakie sekcje chcemy stworzyć w naszej strukturze”.

  SEKCJE powstałe w wyniku dyskusji:

  1. Akcje – inicjatywy akcji w regionie i kraju.

  2. Media internetowe i tradycyjne.

  3. Prawo – statut, monitoring łamania prawa przez władze.

  4. Organizacja – spotkania, służby porządkowe, biuro, sprzęt, pieniądze.

  5. Edukacja

  6. Współpraca z innymi organizacjami

  7. Program – praca na koncepcją strategii KOD i jego zasadniczymi ideami.

  8. Promocja

  9. Zagranica

  10. Koordynacja całości

  Następnie chętni dopisali się do list poszczególnych sekcji i odbyło się pierwsze spotkanie wewnątrz każdej z nich. Wybrano też przewodniczącego każdej sekcji w regionie mazowiecki. Określono tez szczegółowe zadania każdej sekcji.

   
  Komunikat

  W czwartek o 8:30 rozpoczynamy pikietę pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie na Alei Szucha 12a. Naszym głównym hasłem jest obrona Konstytucji. Chcemy wyrazić wsparcie dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego – aby na swoim posiedzeniu nie ulegali naciskom politycznym i podjęli decyzję zgodną z Konstytucją. Zapraszamy wszystkich w czwartek pod Trybunał Konstytucyjny. Przygotowujemy pewną ilośc flag i kamizelek z logiem KOD. Przynieście ze sobą flagi lub chorągiewki polskie i unijne. Propozycje treści transparentów wrzucimy niebawem! Posiedzenie Trybunału rozpoczyna się o 9:00 – my powinnismy być tam nieco wcześniej, więc rozpoczynamy pikietę o 8:30. Nie ograniczamy czasu trwania, więc można także dołaczyć później. To pierwsza zewnętrzna akcja KOD – chcemy pokazać, że istniejemy w świecie relnym, nie tylko na Facebooku. Liczymy na powszechne wsparcie, także członków KODu spoza Warszawy. Zapraszajcie znajomych!!!

   

  PS. Te – i tylko te; nie dajcie się nabrać na prowokacyjne fałszywki szturmowców szachermacherjugend!"

 7. A po co pisać takie udawane bzdety? Szkoda czasu na taką pisaninę. Widać, że szanowny merkator udowodnił tylko to, że nie jest wielbłądem! Co daje taki tekst? Nic, zupełnie nic, jaka puenta? Żadna.

 8. avatar

  Zbyt surowa jesteś, koleżanko Joan:-D

 9. avatar

  Czy koleżanka Joan chciała coś powiedzieć? Obawiam się, że nie dosłyszałam:-)))

 10. Fotka dobra, sam kwiat ubecji!

 11. avatar

  tzn do czego???Do przekrętów, złodziejstwa, geszeftów czyli do "normalności" dla takich normalnych jak ty.
  My Polacy czekaliśmy tyle lat na taką właśnie partię, dlatego ich wybraliśmy i jesteśmy z tego zadowoleni.
  GO HOME na Bliski Wschód, demokrato.
  My jesteśmy u siebie.

 12. Niestety ale tak powinno być w '89, i dopóki PiS nie oczyści Państwa z komunistycznego plugastwa to mnie nikt nie przekona, że należy budować jakieś srukturay dla równowagi, a że to plugastwo ma kasę to jeżeli się im popuści, to będzie tylko kwestią czasy aby wrócił stary układ.

 13. Dlatego nigdy nie zagłosuję na Korwina

 14. To prawda. Nikt nie poświęci nawet porcji suszi w obronie prawa do Gołej Baby i do godnego życia muzułmanów w Polsce.

 15. ...dla sędziego Rzeplińskiego i jego gromadki.

 16. avatar

  MK, myślałam, że Cię OBCY uprowadzili na swoim intergalaktycznym statku:-)))

 17. Nie tylko Ty Matko masz intuicję, co do tego, co się dzieje w Polsce, a także co się  stanie...
  Tygodnik Powszechnu też ma nosa
  https://www.tyg...
  Jedno jest pewne, "Oni"  są już TYLKO śmieszni, a raczej żałośni.
  ...tonący brzytwy się chwyta.
  Amen

 18. ...ale jak mi tu zestawiasz w jednym szeregu nos Matuchny i nos Tygodnika Powszechnego, to zmuszona jestem zaprotestować! Tygodnik to miał nosa kilka dekad temu, ten nos mu dawno odpadł (są takie przykre choroby, w których odpadają nosy), albo węch utracił.

 19. avatar

  "Tygodnik Powszechny" od lat cierpi na groźne schorzenie zwane lepra politica czyli trąd polityczny i dlatego utracił nos, a co za tym idzie i węch:-)

 20. to może jakichś szczegułów bym się czepił w tym artykule, ale po co?

 21. ze oto wlasnie odcieto naplyw gotowki do GW! Zero ogloszen rzadowych i wycofanie prenumeraty z urzedow. Prawda to czy pobozne zyczenia?

 22. ...życzenia na razie. Napisał to jakiś poseł PiS w formie rokazu dokonanego i wszyscy powtarzają. Choć nie można wykluczyć, że to zakulisowo następuje, bo nie wierzę, że JK nie zdaje sobie sobie z tego sprawy  Nawet dziś przeglądnąłem raport - autorem był PiS jako opozycja pod szyldem "PARLAMENTARNY ZESPÓŁ DO SPRAW OBRONY WOLNOŚCI SŁOWA". Więc świetnie wiedzą gdzie idzie kasa. 
  Jak G.W. będzie trąbiła o zamachu na niezależene dziennikarstwo to będzie faktem.

  O to ten raport..
  orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/146_20131204/$file/146_20131204.pdf

  Wniosek jest taki, że PiS czasu nie marnował i dobrze się przygotował, więc zakręcenie i przekierowanie kurka medialnej kasy na pewno nastąpi.

 23. ".. aby na ledwo od PiS.."
  chyba miało być "lewo"?
  A poza tym jak zawsze...szkoda, że  tylko raz dziennie można czytać takie rozsądne analizy ;)
  Generalnie zmiany, o których napisałeś wymuszają zmianę narracji nawet w "rezimowych" mediach.
  1. Zmiana narracji mediów: brak palkociarni i lewicy = reżimowe towarzystwo nie może wystawiać na świecznik idiotycznych tęcz, pedalstwa, "obrażania uczuć" i innych nie wartych uwagi pierdół,
  2. G.W. nie ma wyjścia i w ramach walki musi edukować społeczeństwo dodając Konstytucję do swojego szmatławca. Bardziej ambitny czytelnik będzie miał okazję przeczytać choćby, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Również, mimo swoich ułomności, przeczytanie Konstytucji może skutkować podnoszeniem samoświadomości i dumy narodowej - brawo G.W. przypadkowo mogą przysłużyć się tak opluwanemu przez nich patrityzmowi i nacjonalizmowi :)
  3. Dysonas poznawczy media vs rzeczywstość w kwestii aktywności obecnego Rządu i Prezydenta - widać to szczególnie w kontekscie ostatniej 5 dniowej wizyty w Chinach i braku rzetelnego przekazu w rodzimej telewzji. Coraz więcej ludzi wyciąga z tego jedyne słuszne wnioski.
  Siłą rzeczy zmierza to do tego, o czym napisałeś - całkowita marginalizacja lewicy i jedyna konkurencja PiS w postaci bardziej "radykalnej" prawicy. To wg mnie bardzo dobrze wróży na przyszłość.

  ps.Choć PiS to żadna prawica.  
  Przekonają mnie do siebie w 100%, gdy zaczną obcinać stałe koszty państwa (głownie ograniczenie liczby urzędasów, którzy stanowią znaczące obciążenie budżetu), faktycznie zaczną pomagać polskim małym firmom (uproszczenie poodatków +ich zmniejszenie), inwestowanie w rozwój polskiego przemysłu (w tym zbrojeniowego) i na koniec: zwiększenie wydatków na armię + uzbrojenie szarego obywatela. Wtedy będzie idealnie:)
  Jakieś pierwiosnki już widać, na razie w formie obietnic i zapewnień a nie faktów.
  Na razie najważniejsza jest likwidacja burdelu, a reszta, mam nadzieję, nastąpi.

 24. wartosci niemieckiego eksportu  do Polski (Polska - 47,69 mld€ - 8 miejsce Rosja - 29,22 mld € -13 miejsce) w niemieckich mediach dla tubylcow Tenkraju wcale nie dziwi - to ich gospdarka dostanie po dupie najbardziej jak Chinole wejda "na powaznie" do gry rynkowej w UE. To ich gospodarka bedzie musiala konkurowac nie dosc ze z gospodarka USA (finalizuja sie negocjacje w sprawie TTIP) to jeszcze z chinska. Do tej pory wystarczylo spakowac towar, zawiesc do magazynow do Polski i rozwiezc po Lidlach i Obich.

 25. Przekaz jest jasny...nasza współpaca z Chinami to zagrożenie dla interesów niemieckich w naszym kraju. Bardzo to dobrze- Merkelowa będzie musiała nabrać do nas więcej szacunku. Dywersyfikacja eksportu pomoże nam badziej uniezależnić się od Niemiec.
  A Chin bym się jednak trochę obawiał.To nie będzie tak, że chwycimy "pana boga" za nogi. Oni szukają alternatywnej, szybszej niż morska i nie kontrolowanej przez usa, drogi transportowej zbytu, bo sami się już dławią. Kasę na infrastuktrę władują, ale zapewne sami będą chcieli jak najwięcej jej wykonać (model dokładnie taki jak fundusze EU), w kwestii infastruktury drogowej, to raczej nie mają sobie równych. Co my im możemy sprzedać? Żywność, warzywa, owoce +surowceKGHM...na tym naszej potęgi nie budujemy...tylko własny przemysł.

  Ktoś może klarownie wyłożyć, jakie będziemy mieli korzyści z ewentualnej lokalizacji tego "huba" przeładunkowego u nas? Bo oprócz trochę miejsc pracy + kasy dla firm transportowych + jakieś opłaty tranzytowe to za bardzo nie widzę innych korzyści.
  No oczywiście wzrot exportu itd...ale ważniejszy będzie bilans export/import, a tu się obawiam, że może być dla nas mocno niekorzystny.

 26. może ochronę ChRL

 27. "może ochronę ChRL" ..hehe tak to się teraz nazywa. Ja się trochę boję, że włączy im się tryb kolonizatorski i będziemy ich murzynkami zanim się zorientujemy.
  Wg mnie są w tej znacznie groźniejsi od naszych zachodnich sąsiadów. Największy terrorysta świata zza ocenau wprowadza swoje porządki siłą, a Chinole zdobywają świat siłą kasy. 
  Dla nich jesteśmy jak podwórkowy kundelek...powagi sytuacji dodaje tylko i wyłącznie nasze optymalnie kosztowo geopolitycznie położenie. Czysta geografia:)

 28. Jesli Jaroslaw Kaczynski i jego partia + ja i miliony zwolennikow Kaczynskiego, Macierewicza,
  nie sa prawica, to Ty jestes zabzdzialym lewakiem!!!
  Pasuje Ci to!???

 29. Strony