Prześlij dalej:

Dosłownie kilka chwil temu, bo czas przy robocie strasznie szybko płynie, napisałem, że rozważanie, co i po co powiedziała opozycja, jest zajęciem całkowicie jałowym. Dodatkowo i jak nigdy polecałem obstawianie zakładów, chociaż hazardu nie lubię, na pewnego spadkowicza, którym nieustannie jest PO. No i co? Pytam się, co mam dziś napisać, żeby nie zanudzić Czytelnika i zarobić na kieliszek chleba? Jakieś pomysły, podpowiedzi, propozycje, sugestie? Mickiewicz z Dostojewskim nie wyciągnęliby z tej nieustannej nędzy jednego interesującego równoważnika zdania. „Tyle w temacie!”.

Niestety Mickiewiczem i Dostojewskim nie jestem, dlatego będę musiał kolejny raz podejmować się misji niemożliwej i zacznę od wstydu. Tak zwyczajnie i po prostu byłoby mi cholernie wstyd, gdybym kilka tygodni szumnie zapowiadał, że napiszę genialny felieton, otwierający nowy rozdział i być może gatunek literacki, a na końcu opublikował archiwalny wpis i to jeden z najsłabszych. Schetynie i PO takie uczucie nie towarzyszy, oni są bezwstydni do tego stopnia, że potrafili dziś ludziom pokazać „Szóstkę Schetyny”. Nie zamierzam się w tym taplać, przytoczę tylko „filary programu” mające „uzdrowić Polskę”, reszta się sama skomentuje:

1. Wolność i Demokracja
2. Zarobki Polaków
3. Służba zdrowia
4. Sytuacja osób starszych
5. Oświata
6. Środowisko

Wicie, rozumiecie, bedzie dobrze, piniendze som i bedom! Taki zwrot akcji na poziomie pierwszoklasisty, który nie odrobił zadania domowego. Cały „program” spisałem z oficjalnego konta PO na Twitterze i to taka dodatkowa informacja, żeby mi potem nie imputować manipulacji. Ile trzeba mieć w sobie bezczelności i przekonania, że Polacy są stadem baranów, które wsłucha się w tę starą śpiewkę, wie tylko Schetyna i jego otoczenie. W każdym razie od dziś jest pewne, że PO idzie do wyborów parlamentarnych bez jakiegokolwiek programu, co oficjalnie ogłosił rzekomy lider tej partii. Nic więcej nie zdołam i nie zamierzam z tego wyciągać, niech się Mickiewicz z Dostojewskim wstydzą, że nawet nie podjęli próby.

Zrobiłem też małe tourne po portalach internetowych, aby zweryfikować swoją krytyczną i zapewne wyjątkowo stronniczą ocenę, ale żadnego powodu do zmiany stanowiska nie widzę. Na Czerskiej i Wiertniczej, zwykłe czarne czcionki i relacja z konwencji PO upchana wśród tysiąca innych informacji. Biorąc pod uwagę, że mówimy o takich, a nie innych „mediach”, to można z czystym sumieniem ogłosić – pozamiatane. Dodatkowo, w trakcie pisania felietonu, usłyszałem wypowiedź Mellera, w moim ulubionym programie „II śniadanie mistrzów”, który uważam za jeden z fajniejszych kabaretów w Polsce. Cóż Meller na „program PO” odpowiedział? Wyobraźcie sobie, że też zajrzał na GW i podsumował tę wycieczkę w stylu Matki Kurki: „Albo stażyści Wyborczej nie potrafili opisać, co powiedział Schetyna albo Schetyna nie powiedział nic, co zapada w pamięci”.

Strony

Źródło foto: 
26912 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. Ten cały program to tylko zapowiedzi. Realnie możemy oczekiwać następujących działań:

  - przyjęcie euro

  - podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia

  - eliminację programu 500+, gdyż pieniądze na niego przeznaczone muszą wrócić do tych, którym je odebrano

  - legalizacja homozwiązkòw i możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne

  - zamknięcie polskich elektrowni węglowych aby móc sprowadzać prąd z enerdowskich siłowni opalanych węglem brunatnym

  - wsadzenie wierchuszki PiSu do więzień.

  Realizacja tego ostatniego punktu zapewne pójdzie bardzo sprawnie. Pod tym względem PiS nie będzie w stanie dorównać PO.

   

 2. Zapomniałeś o jeszcze kilku punktach:

  - likwidacja CBA

  - likwidacja IPN

  - likwidacja TVP

  - sprowadzenie każdej liczby nachodźców

  - przywrócenie gimnazjów

  - przywrócenie emerytur SB-ekom

  - wyprzedaż reszty pozostałego majątku polskiego

 3. Rzeczywiście jeszcze się dużo tego znalazło. W sumie całkiem obszerny i spójny program. A MK pisze że oni idą do wyborów bez programu....

 4. Ja się zastanawiam po wysłuchaniu Grzesia ...gdzie w tym wszystkim co powiedział, jest HACZYK?
  PIS ,żeby zmobilizować elektorat ,musi zrobić kampanie swoją i za PO -bo to chyba ten haczyk jest.

 5. Haczyk jest w tym, że jesienią Schetyna będzie mógł powiedzieć: "Panie prezesie, melduję wykonanie zadania" ;)

 6. "Ile trzeba mieć w sobie bezczelności i przekonania, że Polacy są stadem baranów"

  Niestety tych baranów jest jednak dużo. Taki typowy baran nie czyta programu. On nienawidzi pisiorów i myśli, że jak zagłosuje na PO to jest lepszy od tych ciemniaków co głosują na kaczora. Baran ma wdrukowane to do łba i nic i nikt mu tego nie jest w stanie zmienić. 

   

 7. Właśnie- najciszej jest o przywróceniu emerytur SB- kom. A jak w PO jest o czymś cicho, to na pewno przeprowadzą.Długi wdzięczności za popieranie i ochronę trzeba spłacić.

 8. Długi "wdzięczności" są ogromne i nie tylko wobec esbeków. Obawiam się że lista płatności będzie bardzo długa.

 9. Lista celebrytów i aktorzyn oderwanych od dopływu kasy jest bardzo długa

 10. Strony