Reklama

Zaczynam być na siebie zły dlatego, że jestem spokojny po każdym kolejnym wyroku i nie czuję się w najmniejszym stopniu zaskoczony. Schemat powtarza się do znudzenia, można wylać każde bajoro na Piotra Wielguckiego, jeśli gnój jest wylewany z wiadra albo cysterny oklejonej “serduszkiem” WOŚP. Dzisiejszy nieprawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy ma dla mnie szczególnie komiczny wymiar. W procesie z funkcjo… przepraszam, nie z funkcjonariuszem, absolutnie nie funkcjonariuszem, z zacnym Wolontariuszem Fundacji WOŚP, został przekroczony kolejny “Rubikoń”, a na tym Rubikoniu galopuje patologia w togach.

5 tysięcy złotych na rzecz WOŚP, 2 tysiące kosztów procesowych, usunięcie wszystkich artykułów i przeprosiny za nazwanie „wolontariusza” WOŚP po imieniu i nazwisku oraz za przezywanie: „płaczliwa baba”, „funkcjonariusz WOŚP”. Podam jedynie suche fakty, resztę każdy będzie mógł sobie ocenić. Na pierwszy proces z Jerzym O. jeździł niejaki Radek z Wrocławia, jak podaje Gazeta Wyborcza. Z kolei Wykop.pl nazywa tego Radka „rineo”, zaś portal bolec.info, naszym Radkiem z Bolesławca. Radek jest członkiem Pokojowego Patrolu, administratorem strony Jerzego O., Kreciola.tv i od kilku lat zasiada w głównym sztabie WOŚP oraz Przystanku Woodstock. Przez trzy lata Radek, nie za darmo, napisał na mój temat, ponad 1000 notatek, założył na wyko.pl specjalny kanał poświęcony tylko mnie http://www.wykop.pl/link/1850812/wosp-vs-matka-kurka-relacja-na-zywo-z-procesu/, gdzie pisał między innymi tak:
 

Reklama
 1. Tl;dr – tekst Kurki to zbiór bredni, kłamstw, manipulacji i ignorancji. (…) Trudno, obowiązek obowiązkiem jest, chamówa musi posiadać "nie". Ogólna zasada jest taka, że jak konkretów nie staje, to zaczynają się bluzgi i wycieczki personalne – nie ukrywam, że mimo przykrego charakteru zarówno kurzy wpis jak i aktywność oszołomów masturbujących się nad durnymi pastami są w dłuższej perspektywie zjawiskiem pozytywnym, zgodnie z zasadą tonący brzydko się chwyta.

  Źródło: http://www.wykop.pl/wpis/8765290/wosp-wosplive-komentuje-bo-obiecalem-ale-musze-szc/
   

 2. Bluzgi pozostawmy pierwotniakom, nie mam zamiaru ich komentować – od tego jest sąd 🙂 – nie mam też zamiaru zniżać się do tego poziomu, więc przejdźmy do konkretów pt. "dlaczego kurza obrona republiki jest durna".

  Źródło: http://www.wykop.pl/wpis/8765290/wosp-wosplive-komentuje-bo-obiecalem-ale-musze-szc/
   

 3. Dyskusja z nim dawno straciła sens: mądrzy już dawno wiedzą kto zacz, a margines oszołomów jest marginesem – zawsze znajdzie się jakiś wyznawca niebocentryzmu, TVN-u i innych bredni, kurze mądrości nie są wyjątkiem. Możesz wykazywać jego ignorancję, manipulację, kłamstwa itd. ad mortem usrandum to Cię zbluzga albo wystalkuje. Możesz rzucać dowodami i dokumentami to je zignoruje i dalej będzie tłukł swoje ku chwale CTR. Taki prawicowy Kuźniar :>

  Źródło: http://www.wykop.pl/link/2237816/w-2013-roku-ze-sprawozdania-wosp-wyparowalo-3-402-686-10-pln/#comment-24479368
   

 4. Krótko mówiąc, w mojej ocenie ( #pdk ) gościa należy traktować mniej więcej tak samo jak naprzykrzającego się żula w autobusie: olać, otrzepać kurkę z pozostawionego syfu, odwołać się do odpowiednich instytucji i zająć się swoją robotą.

  Źródło: http://www.wykop.pl/link/2237816/w-2013-roku-ze-sprawozdania-wosp-wyparowalo-3-402-686-10-pln/#comment-24479368
   

 5. Kolega Kurka dostał sraczki po ujawnieniu jego anonimowych multikont na wykopie (i nie tylko) i wyciągnięciu na wierzch, że zarabia na blogu więcej niż płaczliwie opowiada w sądzie i swoim kurczaczkom. Dzisiaj dostał kolejnej sraczki po pokazaniu w jaki sposób kupuje dane osobowe, jak zasłania się żoną gdy przychodzi ponieść konsekwencje i co ma do powiedzenia GIODO nt. jego krzywych interpretacji prawa.

  Źródło: http://www.wykop.pl/link/2282754/#comment-25016498

 6. Wykrycie anonimów spowodowało, że coś we mnie pękło i nie mam już ochoty się z nim dłużej pierdolić jak z bombką. Stąd motywacja wpisów, które dodałem w powiązanych: grzeczne i merytoryczne komentowanie jego pomyj nie ma sensu, czas pokazać czarno na białym nie gdzie Kurka się myli tylko z kim tak naprawdę mamy do czynienia.

  Źródło: http://www.wykop.pl/link/2282754/#comment-25016498

 7. Nie mam nic więcej do dodania nt. tego typa. Brzydzę się nim, brzydzę się jego "niereglamentowanym" szambem. Im szybciej poleci do sądu tym szybciej się od tego rynsztoka uwolnię więc zachęcam: goń, leć, nawet dzisiaj.
   

Podałem zaledwie 7 przykładów z Radka twórczości i wskazałem źródła, ale większość z nich nie działa, komentarze te zostały usunięte albo przez Radka albo przez administrację www.wykop.pl, co więcej Wykop i Radek twierdzą, że z powodu naruszenia… dóbr osobistych Radka. Poważnie! Przez cały okres swojej twórczości Radek będący osobą publiczną i wysoko ustawionym członkiem WOŚP udawał anonimowego internautę i publicznie oświadczył, że będzie mi w procesie z Jerzym O. szkodził, na podstawie oszczerstwa, która wymyślił i odwołał w sądzie:

Jakkolwiek nie dotyczy to bezpośrednio procesu, uznałem, że warto to opublikować: groźby pod moim adresem ze strony popleczników Kurki zarówno na korytarzu sądu (w spoilerze) jak i wyrażane w internecie (link + obrazek) są drastycznym przekroczeniem dopuszczalnej granicy sporu i wzajemnej niechęci. (…). Czyny twoich kolegów, towarzyszy z rozpraw, potraktuję z całą stanowczością nie tylko osobiście (w ramach obrony własnego bezpieczeństwa), ale też w kontekście toczącej się przeciwko tobie sprawy.

Źródło: http://www.wykop.pl/wpis/7560098/jakkolwiek-nie-dotyczy-to-bezposrednio-procesu-uzn/

Było to w marcu 2014 roku i wówczas jeszcze odpuściłem Radkowi, chociaż wiedziałem kim jest i co robi. W maju Radek wymyślił, że kieruję grupą na wykop.pl, która grozi mu „wpier…m” i wówczas powiedziałem dość. Ujawniłem imię, nazwisko i wizerunek Radka, dodatkowo napisałem, że Radek to „płaczliwa baba” i „funkcjonariusz WOŚP”. Sędzia SO Legnica Adam Mika uznał, że dobra osobiste Radka zostały naruszone poprzez: jego zdjęcie, jego nazwisko i imię oraz wymienione wyżej określenia. Wizerunek Radka, jego nazwisko, imię i pozostałe dane, są ogólnie dostępne i każdy może to sprawdzić w 5 sekund w Google. Radek udzielał wywiadów dla telewizji, występował jako członek rady nadzorczej w stowarzyszeniu Via Sudetica, siedział w TVP2. Ba! Sam ujawnił swoje dane w powiązaniu z nickiem http://istotne.pl/boleslawiec/forum/ADz/sprawca-smiertelnego-wypadku-aresztowany/4 Po opublikowaniu danych i zdemaskowaniu „wolontariusza”WOŚP, Jerzy O. z puszek dzieci zapewnił mu darmową opiekę kancelarii prawnej, tego samego mecenasa Jacka Zagajewskiego, który reprezentował Jerzego O. Skąd wiem? Od Radka:

Czasem żałuję, że mam tak słabą silną wolę i lubię dyskutować.
W czasie finału odkryłem, że to pierdolamento o fundacji niewielu obchodzi, potem dostał wyrok karny, a druga instancja podniosła karę i odrzuciła w całości jego apelację. Teraz mam z nim proces, sąd dwukrotnie już wydał decyzję o zabezpieczeniu roszczenia (=zakazie pisania). Zamiast się dalej kopać z koniem zebrałem te wszystkie tweety, komcie i artykuły, przesłałem do mojego pełnomocnika (tak, zafundowanego przez WOŚP) i niech się Piotrek tłumaczy, że pisząc o "instruktorze PP z pomocą prawną od WOŚP" nie pisał o mnie.

http://www.wykop.pl/wpis/13636829/#comment-43868935

Na koniec parę perełek z przebiegu procesu. Niezłe cuda znajdują się w protokole, ale tylko w tym z nagrania, bo w pisemnym tradycyjnie cisza. W pierwszy cudzie Radek przyznaje, że www.wykop.pl udostępniał mu dane Użytkowników i prywatną korespondencję Użytkowników (jest zapis wideo). W drugim Radek mówi, że jako administrator www.kreciola.tv pozyskiwał dane wrażliwe (adres mailowy, adres IP) i na ich podstawie identyfikował Użytkowników Kręcioła TV. Przed procesem www.wykop.pl wyczyścił kompromitujące Radka treści, a mnie szef wykop.pl na pytanie, czy Radek otrzymywał dane Użytkowników od administracji, udzielił następującej odpowiedzi:

Szanowna Matko Kurka,
 
Twoja dzialalnosc, ktora dosc bacznie obserwuje, uderza w organizacje, ktora bardzo szanuje i co roku staram sie wspierac. Nie widze powodu by Ci pomagac. Tym bardziej smiesza mnie proby zastraszenia 🙂
 
Cmoknij mnie w posladki!
 
i do zobaczenia w Legnicy :]
Michał Białek

Dawałem, daję i będę dawał radę, ale ilu ludzi nie da rady, jeśli ta patologia w sądach utrzyma się nadal, nie chcę nawet myśleć. Moją obroną jest śmiech, jednak w tym nie ma nic śmiesznego, jeśli tego szamba się nie oczyści, wszyscy w nim utoniemy. Procesy z moim udziałem w kręgu legnickim to nawet nie jest farsa, to jest pokazanie siły – możemy z tobą i każdym kto dotyka kasty, zrobić wszystko a ty możesz sobie co najwyżej marudzić na niszowym  portalu.

Reklama

38 KOMENTARZE

 1. Z Wikipedii:
  Z Wikipedii (o Wykop.pl)

  • W 2012 roku administratorka Elfik32 usunęła wpis na mikroblogu zamieszczony przez jednego z użytkowników, którzy przytoczył kompromitującą wypowiedź moderatorki. Wpis usunięto z pobudek osobistych, przez co doszło do naruszenia regulaminu. Niefortunne wypowiedzi zostały przypomniane przez użytkowników, którzy potem zostali zablokowani[25][26]. Wraz z kolejnymi blokadami inni użytkownicy przytaczali ponownie wypowiedzi oraz zamieszczali na portalu akty Elfik32 na tle zboża[25]. Wkrótce potem zamiast zamieszczania zdjęć Elfik32, dodawano znaleziska poświęcone zbożu[25][26]. Część użytkowników usunęła konta i przeniosła się na konkurencyjne portale. Tzw. „aferę zbożową” wykorzystało przedsiębiorstwo produkujące piwo Ciechan publikując zdjęcia dostawy słodu. Po oświadczeniu Michała Białka doszło do przeprosin Elfik32 za niesłuszne bany, zaś sprawa ucichła[25][26].
  • Wykop.pl stał się obiektem krytyki za sprawą obrażania za pomocą memów i filmów na YouTube Jana Pawła II[27]. Niektórzy użytkownicy portalu wraz z managerem serwisu, Michałem Białkiem namierzyli autorów filmów znieważających papieża i sprawę zgłosili do prokuratury po braku interwencji administracji YouTube. Treści atakujące katolików i papieża powstają na polskiej mutacji 4chan. Po zgłoszeniu przez wykopowiczów przestępstwa, do nowych filmów dołączono logo wykop.pl, co miało sugerować, że autorami są użytkownicy portalu. Na początku marca 2011 roku doszło do włamania na strony Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, gdzie umieszczono obraźliwe zdjęcia papieża. Włamanie powiązano z filmami na YouTube. Podobny atak został przeprowadzony 5 maja 2012 roku na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie autorzy podszyli się pod Michała Białka[28]. Rzeczniczka CKE zgłosiła sprawę na policję[28]. Czwartego lipca 2015 roku na spotkaniu wykopowiczów we Wrocławiu część bawiących się zaśpiewała „Barkę”, wywołując w tym samym kontrowersje na portalu[29].
  • W maju 2014 roku użytkownicy portalu masowo zamieszczali znaleziska związane z astronomią po planach zmiany funkcjonowania mikrobloga[30]. Za obrazki na mikroblogu przedstawiające astronautę Bruce'a McCandlessa opatrzonego wulgarnymi komentarzami administracja zbanowała kilkunastu użytkowników[30].
  • W styczniu 2015 roku w ramach Ask Me Anything (AMA) spotkał się z użytkownikami Wykopu.pl Jarosław Kuźniar[31], który stał się obiektem ataku użytkowników serwisu m.in. za pośrednictwem platformy Twitter[32].
  • W sierpniu 2015 grupa użytkowników koordynowała promowanie wpisów związanych z prawicą, korzystając m.in. z platformy komunikacyjnej Slack. Ta grupa zajmowała się degradowaniem komentarzy osób określanych jako „lewacy”. Opracowano skrypty do przeglądarek, ułatwiające zautomatyzowane degradowanie komentarzy użytkowników z zadanej listy[33]. Degradacji poddane były m.in. artykuły i komentarze publikowane w serwisie Wykop.pl przez program telewizyjny „Fakty TVN[34].
   

  Jeśli chodzi o mnie, to dostrzegam tu kilka podobieństw do działań Jerzego. Najwięcej w urządzaniu prywaty przez administratorów (jestem bogiem), ale nie tylko.

 2. Z Wikipedii:
  Z Wikipedii (o Wykop.pl)

  • W 2012 roku administratorka Elfik32 usunęła wpis na mikroblogu zamieszczony przez jednego z użytkowników, którzy przytoczył kompromitującą wypowiedź moderatorki. Wpis usunięto z pobudek osobistych, przez co doszło do naruszenia regulaminu. Niefortunne wypowiedzi zostały przypomniane przez użytkowników, którzy potem zostali zablokowani[25][26]. Wraz z kolejnymi blokadami inni użytkownicy przytaczali ponownie wypowiedzi oraz zamieszczali na portalu akty Elfik32 na tle zboża[25]. Wkrótce potem zamiast zamieszczania zdjęć Elfik32, dodawano znaleziska poświęcone zbożu[25][26]. Część użytkowników usunęła konta i przeniosła się na konkurencyjne portale. Tzw. „aferę zbożową” wykorzystało przedsiębiorstwo produkujące piwo Ciechan publikując zdjęcia dostawy słodu. Po oświadczeniu Michała Białka doszło do przeprosin Elfik32 za niesłuszne bany, zaś sprawa ucichła[25][26].
  • Wykop.pl stał się obiektem krytyki za sprawą obrażania za pomocą memów i filmów na YouTube Jana Pawła II[27]. Niektórzy użytkownicy portalu wraz z managerem serwisu, Michałem Białkiem namierzyli autorów filmów znieważających papieża i sprawę zgłosili do prokuratury po braku interwencji administracji YouTube. Treści atakujące katolików i papieża powstają na polskiej mutacji 4chan. Po zgłoszeniu przez wykopowiczów przestępstwa, do nowych filmów dołączono logo wykop.pl, co miało sugerować, że autorami są użytkownicy portalu. Na początku marca 2011 roku doszło do włamania na strony Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, gdzie umieszczono obraźliwe zdjęcia papieża. Włamanie powiązano z filmami na YouTube. Podobny atak został przeprowadzony 5 maja 2012 roku na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie autorzy podszyli się pod Michała Białka[28]. Rzeczniczka CKE zgłosiła sprawę na policję[28]. Czwartego lipca 2015 roku na spotkaniu wykopowiczów we Wrocławiu część bawiących się zaśpiewała „Barkę”, wywołując w tym samym kontrowersje na portalu[29].
  • W maju 2014 roku użytkownicy portalu masowo zamieszczali znaleziska związane z astronomią po planach zmiany funkcjonowania mikrobloga[30]. Za obrazki na mikroblogu przedstawiające astronautę Bruce'a McCandlessa opatrzonego wulgarnymi komentarzami administracja zbanowała kilkunastu użytkowników[30].
  • W styczniu 2015 roku w ramach Ask Me Anything (AMA) spotkał się z użytkownikami Wykopu.pl Jarosław Kuźniar[31], który stał się obiektem ataku użytkowników serwisu m.in. za pośrednictwem platformy Twitter[32].
  • W sierpniu 2015 grupa użytkowników koordynowała promowanie wpisów związanych z prawicą, korzystając m.in. z platformy komunikacyjnej Slack. Ta grupa zajmowała się degradowaniem komentarzy osób określanych jako „lewacy”. Opracowano skrypty do przeglądarek, ułatwiające zautomatyzowane degradowanie komentarzy użytkowników z zadanej listy[33]. Degradacji poddane były m.in. artykuły i komentarze publikowane w serwisie Wykop.pl przez program telewizyjny „Fakty TVN[34].
   

  Jeśli chodzi o mnie, to dostrzegam tu kilka podobieństw do działań Jerzego. Najwięcej w urządzaniu prywaty przez administratorów (jestem bogiem), ale nie tylko.

  • tu akurat się w pełni zgadzam z sędzią, bycie “funkcjonariuszem
   WOSP" jest obrażliwe. Tylko co Kurka ma z tym wspólnego? Czy kazał mu?

   Przeglądanie prywatnej korespondencji, usuwanie prywatnej korespondencji, przypomniał mi się miniony system. Usuwanie dowodów w sprawie, informację o tym sędzia usunął z protokołu sądowego. Parodia.

   tak, uważam że Jarosław Kaczyński skazał Premiera Morawieckiego na pół roku ciężkich robót w ministerstwie finansów, żeby ustawił i naoliwił maszynierię a potem zajmie się "Swoimi sprawami w MR". Czyli reforma urzędów i podstawy reformy podatków. Nie będzie zajmował się sprawami kadrowymi.

   I podtrzymuję swoje zdanie, że człowiek który był w 2015roku dyrektorem izby we Wrocławiu,  jest mocnym kandydatem do zespołu który opracuje zmiany systemowe.

   @Punkt, masz rację że władzy trzeba patrzeć na ręce i nikomu nie wolno bezgranicznie ufać, po to są m.in Kontrowersje, chociaż widać że sędziowe tego nie rozumieją. Jednak jestem z Wrocławia i dla mnie syn KORNELA MORAWIECKIEGO ma wysoko poprzeczkę zaufania.

   • Słowo “funkcjonariusz” może
    Słowo "funkcjonariusz" może wydawać się obraźliwe tylko ludziom, dla których jedyne skojarzenie z tym słowem to "funkcjonariusz SB". Jest to skojarzenie mało zdrowe, ale w pewnych kręgach może być rozpowszechnione.

    Słowo "funkcjonariusz" może jedynie oddawać bądź nie oddawać stanu rzeczy; można jedynie twierdzić, że nie jest się funkcjonariuszem. 

    Dla przykładu, czy gdy mężczyzna nazwie mnie "kwiatem", to wygram proces o znieważenie? Wszak jestem człowiekiem, czyli nieprawda, że jestem kwiatem. A tak w ogóle, to roślina czy warzywo to słowa obraźliwe czy nie? A kwiatuszek albo stokrotka?…

    A gdybym w zajmowała się najstarszym zawodem świata, to czy nazwanie mnie prostytutką byłoby obraźliwe? A dz*wką? A lach*ciągiem?

    Takie to dylematy. W kraju, w którym jest wolność słowa, nie powinny być rozstrzygane na wokandzie.

    Na marginesie: oglądałam kiedyś przedstawienie komika który, gdy usłyszał na ulicy "Twoja matka to dz*wka", odpowiedział spokojnie: Nie, musiałeś mnie z kimś pomylić. Zero reakcji emocjonalnej. Gdy ktoś mówi, że 2+2=10, to spokojnie odpowiadamy, że to nieprawda. Czemu mamy reagować inaczej, gdy ktoś mówi "twój brat to piekarz", "twoja siostra to księżniczka", "wujek to sutener"? Nie, to nieprawda. I tyle.

  • tu akurat się w pełni zgadzam z sędzią, bycie “funkcjonariuszem
   WOSP" jest obrażliwe. Tylko co Kurka ma z tym wspólnego? Czy kazał mu?

   Przeglądanie prywatnej korespondencji, usuwanie prywatnej korespondencji, przypomniał mi się miniony system. Usuwanie dowodów w sprawie, informację o tym sędzia usunął z protokołu sądowego. Parodia.

   tak, uważam że Jarosław Kaczyński skazał Premiera Morawieckiego na pół roku ciężkich robót w ministerstwie finansów, żeby ustawił i naoliwił maszynierię a potem zajmie się "Swoimi sprawami w MR". Czyli reforma urzędów i podstawy reformy podatków. Nie będzie zajmował się sprawami kadrowymi.

   I podtrzymuję swoje zdanie, że człowiek który był w 2015roku dyrektorem izby we Wrocławiu,  jest mocnym kandydatem do zespołu który opracuje zmiany systemowe.

   @Punkt, masz rację że władzy trzeba patrzeć na ręce i nikomu nie wolno bezgranicznie ufać, po to są m.in Kontrowersje, chociaż widać że sędziowe tego nie rozumieją. Jednak jestem z Wrocławia i dla mnie syn KORNELA MORAWIECKIEGO ma wysoko poprzeczkę zaufania.

   • Słowo “funkcjonariusz” może
    Słowo "funkcjonariusz" może wydawać się obraźliwe tylko ludziom, dla których jedyne skojarzenie z tym słowem to "funkcjonariusz SB". Jest to skojarzenie mało zdrowe, ale w pewnych kręgach może być rozpowszechnione.

    Słowo "funkcjonariusz" może jedynie oddawać bądź nie oddawać stanu rzeczy; można jedynie twierdzić, że nie jest się funkcjonariuszem. 

    Dla przykładu, czy gdy mężczyzna nazwie mnie "kwiatem", to wygram proces o znieważenie? Wszak jestem człowiekiem, czyli nieprawda, że jestem kwiatem. A tak w ogóle, to roślina czy warzywo to słowa obraźliwe czy nie? A kwiatuszek albo stokrotka?…

    A gdybym w zajmowała się najstarszym zawodem świata, to czy nazwanie mnie prostytutką byłoby obraźliwe? A dz*wką? A lach*ciągiem?

    Takie to dylematy. W kraju, w którym jest wolność słowa, nie powinny być rozstrzygane na wokandzie.

    Na marginesie: oglądałam kiedyś przedstawienie komika który, gdy usłyszał na ulicy "Twoja matka to dz*wka", odpowiedział spokojnie: Nie, musiałeś mnie z kimś pomylić. Zero reakcji emocjonalnej. Gdy ktoś mówi, że 2+2=10, to spokojnie odpowiadamy, że to nieprawda. Czemu mamy reagować inaczej, gdy ktoś mówi "twój brat to piekarz", "twoja siostra to księżniczka", "wujek to sutener"? Nie, to nieprawda. I tyle.

  • A mnie zastanawia, czy to glupota czy sabotaz
   Ta teraz wrzuta z aborcja. Temat latwy do przeklaman i bardzo mobilizujacy. Po co??? Za te glupote przyjdzie zaplacic. Juz Bolek nie jest ubekiem ale feminista, choc aktualna ustawa antyaborcyjna jest jego dzielem. Kto podpala sobie ogon nie jest politykiem.

   • Mobilizacja!
    I tylko o to chodzi i o nic wiecej! Bo KOD i TK i "obrona demokracji" nie mobilizowal. Potrzebne bylo cos innego. Cos co wyciagnie ludzi a ulice w protescie. A KOD tylko sie podlaczy. Stad prawa strona powinna koniecznie bardziej sie pilnowac i nie "przeginac" w druga strone (nawet jesli sprawa jest sluszna)  akurat w takim momencie bo na placu boju stalby samotny KOD z haslami typu"aborcja dla wszystkich". A tak mamy "swieta wojne"…

   • Trzeba zobaczyć, co się tymczasem stanie
    Są takie dyżurne, gorące tematy – a tymczasem na boku dzieje się coś o wiele ważniejszego.
    Np. w gospodarce.

    Ale teraz z tym "czarnym poniedziałkiem" to już im kompletnie odwaliło.

    Nic
    ino czerń
    i groza…

    Już blady strach padł

    Aż mi
    z tego wszystkiego
    czarny humor
    zbladł.

    Czerń

    • Droga Pani Wando, też widziałam tę myśl
     Ale nie zmienia to faktu – bo fakt nie może być zmieniony:) – że taka akcja, która dotyczy młodych ludzi, jest zgubna. Zakładam, że to przez Sejm nie przejdzie, ale młodzi, zwłaszcza ci bezrefleksyjni, będą przekonani, że tak się stało na skutek protestów. I wtedy jest jasne, po której stronie stanąć, trzeba protestować przeciw rządom PiS. Tak nie można robić!

     Mam kontakt z młodym pokoleniem i ci ludzie obsiedli w niechęci. Poprzednio bardzo entuzjastyczni, teraz są bardzo rozczarowani. Apel smoleński, ci tam "polegli", teraz aborcja – nie akceptują tego. Nie o to im chodziło. A trzeba pamiętać, że oni znacznie się przyczynili do wygranych wyborów.
     Zresztą, ja też tego nie akceptuję i też jestem rozczarowana.

  • A mnie zastanawia, czy to glupota czy sabotaz
   Ta teraz wrzuta z aborcja. Temat latwy do przeklaman i bardzo mobilizujacy. Po co??? Za te glupote przyjdzie zaplacic. Juz Bolek nie jest ubekiem ale feminista, choc aktualna ustawa antyaborcyjna jest jego dzielem. Kto podpala sobie ogon nie jest politykiem.

   • Mobilizacja!
    I tylko o to chodzi i o nic wiecej! Bo KOD i TK i "obrona demokracji" nie mobilizowal. Potrzebne bylo cos innego. Cos co wyciagnie ludzi a ulice w protescie. A KOD tylko sie podlaczy. Stad prawa strona powinna koniecznie bardziej sie pilnowac i nie "przeginac" w druga strone (nawet jesli sprawa jest sluszna)  akurat w takim momencie bo na placu boju stalby samotny KOD z haslami typu"aborcja dla wszystkich". A tak mamy "swieta wojne"…

   • Trzeba zobaczyć, co się tymczasem stanie
    Są takie dyżurne, gorące tematy – a tymczasem na boku dzieje się coś o wiele ważniejszego.
    Np. w gospodarce.

    Ale teraz z tym "czarnym poniedziałkiem" to już im kompletnie odwaliło.

    Nic
    ino czerń
    i groza…

    Już blady strach padł

    Aż mi
    z tego wszystkiego
    czarny humor
    zbladł.

    Czerń

    • Droga Pani Wando, też widziałam tę myśl
     Ale nie zmienia to faktu – bo fakt nie może być zmieniony:) – że taka akcja, która dotyczy młodych ludzi, jest zgubna. Zakładam, że to przez Sejm nie przejdzie, ale młodzi, zwłaszcza ci bezrefleksyjni, będą przekonani, że tak się stało na skutek protestów. I wtedy jest jasne, po której stronie stanąć, trzeba protestować przeciw rządom PiS. Tak nie można robić!

     Mam kontakt z młodym pokoleniem i ci ludzie obsiedli w niechęci. Poprzednio bardzo entuzjastyczni, teraz są bardzo rozczarowani. Apel smoleński, ci tam "polegli", teraz aborcja – nie akceptują tego. Nie o to im chodziło. A trzeba pamiętać, że oni znacznie się przyczynili do wygranych wyborów.
     Zresztą, ja też tego nie akceptuję i też jestem rozczarowana.

 3. Na temat:
  Piotr, ale odwołanie od tego haniebnego wyroku będzie oczywiście?

  Nie na temat. Na temat wczorajszy i w okolicy, czyli my konsumenci (czyli dostawcy kasy).
  1. Kiedy byłem małym chłopcem, mleko którego nie wypilismy dziś, jutro było zsiadłe – dobre bakterie o to dbały. Gdzie są dziś moje dobre bakterie z dzieciństwa? Jakie mleko kupione dziś (proszę bardzo przedstawicieli mleczarstwa o głos) zsiądzie się.
  2. Miałem umowę z potentatem w dostawie sygnału do tv i neta (na V się zaczyna). Zaczęło mi ubywać programów (a faktury się nie zmieniały). Pogadałem z konkurencją, obiecali mi to samo, tylko nie analogowo i chyba 10x szybszy net, za mniej o 25złm-c mniej niż dotychczasowy dostawca. Polazłem do dotychczasowego dostawcy na "V" i mówię, że rezygnuję i piszę wypowiedzenie. Cudotwórcy, dostałem 30 zł/m-c mniej za więcej kanałów i ze 20x szybszy internet. Mówię, żeby się pocałowali gdzieś, bo nie chcę przestarzałej technologii i dwóch pilotów (jak u mojej teściowej i szwagrów), nie wiadomo którym włączyć, a którym przełączyć. Mówią nie ma sprawy, dodatkowa skrzynka i pilot nie jest potrzebny, bo to tylko do "naciągania"!!! na VOD. Mam dużo więcej programów i dużo szybszy net za 2/3 ceny i bez dekodera i drugiego pilota.

 4. Na temat:
  Piotr, ale odwołanie od tego haniebnego wyroku będzie oczywiście?

  Nie na temat. Na temat wczorajszy i w okolicy, czyli my konsumenci (czyli dostawcy kasy).
  1. Kiedy byłem małym chłopcem, mleko którego nie wypilismy dziś, jutro było zsiadłe – dobre bakterie o to dbały. Gdzie są dziś moje dobre bakterie z dzieciństwa? Jakie mleko kupione dziś (proszę bardzo przedstawicieli mleczarstwa o głos) zsiądzie się.
  2. Miałem umowę z potentatem w dostawie sygnału do tv i neta (na V się zaczyna). Zaczęło mi ubywać programów (a faktury się nie zmieniały). Pogadałem z konkurencją, obiecali mi to samo, tylko nie analogowo i chyba 10x szybszy net, za mniej o 25złm-c mniej niż dotychczasowy dostawca. Polazłem do dotychczasowego dostawcy na "V" i mówię, że rezygnuję i piszę wypowiedzenie. Cudotwórcy, dostałem 30 zł/m-c mniej za więcej kanałów i ze 20x szybszy internet. Mówię, żeby się pocałowali gdzieś, bo nie chcę przestarzałej technologii i dwóch pilotów (jak u mojej teściowej i szwagrów), nie wiadomo którym włączyć, a którym przełączyć. Mówią nie ma sprawy, dodatkowa skrzynka i pilot nie jest potrzebny, bo to tylko do "naciągania"!!! na VOD. Mam dużo więcej programów i dużo szybszy net za 2/3 ceny i bez dekodera i drugiego pilota.

 5. Wytrwałości życzę nieustająco!
  W zwalczaniu obłudy i oszustwa. To już jest kilka lat zmagań, i nie są to lata stracone.

  Radek postawił na Owsiaka całe swoje życie i wcześniej czy później, za rok czy dwa, może trzy, stanie przed lustrem i zobaczy nikogo. Mając ze 30 lat, nie będzie miał nic więcej. Szkoda chłopaka, ale życie to jest sztuka dokonywania wyborów.

 6. Wytrwałości życzę nieustająco!
  W zwalczaniu obłudy i oszustwa. To już jest kilka lat zmagań, i nie są to lata stracone.

  Radek postawił na Owsiaka całe swoje życie i wcześniej czy później, za rok czy dwa, może trzy, stanie przed lustrem i zobaczy nikogo. Mając ze 30 lat, nie będzie miał nic więcej. Szkoda chłopaka, ale życie to jest sztuka dokonywania wyborów.

 7. Funkcjonariusz publiczny
  Funkcjonariusz publiczny – podmiot, który z uwagi na szczególną pozycję zawodową lub posiadane kompetencje związane ze sprawowaniem władzy publicznej korzysta na gruncie polskiego prawa karnego ze szczególnej ochrony prawnej, ale jednocześnie podlega szczególnej odpowiedzialności karnej.

  źródło; wikipedia.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcjonariusz_publiczny

  Uważam, że należy się odwołać.

  Swoją drogą, jeżeli wyroki wydają ludzie potrafiący czytać ale bez zrozumienia to co czynią ich koledzy, którzy w tym czasie pozostają bierni ?

 8. Funkcjonariusz publiczny
  Funkcjonariusz publiczny – podmiot, który z uwagi na szczególną pozycję zawodową lub posiadane kompetencje związane ze sprawowaniem władzy publicznej korzysta na gruncie polskiego prawa karnego ze szczególnej ochrony prawnej, ale jednocześnie podlega szczególnej odpowiedzialności karnej.

  źródło; wikipedia.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcjonariusz_publiczny

  Uważam, że należy się odwołać.

  Swoją drogą, jeżeli wyroki wydają ludzie potrafiący czytać ale bez zrozumienia to co czynią ich koledzy, którzy w tym czasie pozostają bierni ?