Reklama

Dziś o godzinie 9.00 rozpoczął się cyrk, zamiast rozprawy głównej. W cyrku przez pięć minut wzięła udział TVP Info i potem sobie poszła. TV Kręcioła i lokalny bajkopisarz z legnickiej gazetki zostali dłużej. Pozostaje mi samemu zrelacjonować, co się działo. Kiedy togę zakłada mały chłopczyk, pełen kompleksów i tego charakterystycznego dla wybranych zawodów poczucia boskości, to nie staje się sędzią Jackiem Kielarem, ale nadal jest małym Jackiem przebranym w togę. Jacek Kielar kompromituje nie tylko siebie, ale przede wszystkim kompromituje zawód sędziego i wymiar sprawiedliwości. Uczestniczyłem w kilku postępowaniach sądowych, jednak podobnych błazeństw i ignorancji jeszcze nie widziałem. Na salę sądową w ostatniej chwili wparował Jerzy O. i zaczęło się postępowanie. Ponieważ Jerzy O. nie zjawił się wcześniej na posiedzeniu pojednawczym, obowiązkiem sędziego było ustalenie podstawowych danych osobowych i dokładnego adresu zamieszkania, co jest niezbędne do wydania tzw. karty karnej. Jerzy O. odmówił podania swojego adresu zamieszkania, pomimo tego, że jest on publicznie dostępny i jak pamiętamy „Jurek” zaprosił do swojego „mieszkania w bloku” kamerę. Skonfundowany Jacek półgębkiem wyraził obawę, że na podstawie nazwiska i adresu Fundacji WOŚP, Krajowy Rejestr Karny może mieć problem z wydaniem dokumentu, jednak potem spojrzał na Jerzego O. i potulnie dodał, że „może się uda”. Jest to ewidentne naruszenie procedury i ostentacyjna uległość sądu wobec oskarżonego. Następnie Jacek spytał Jurka o zawód i tutaj mieliśmy powtórkę z rozrywki: „Jestem prezesem „Złotego Melona”, nie przepraszam, nie jestem prezesem „Złotego Melona”, tak, przepraszam, jestem prezesem „Złotego Melona, tak jestem prezesem”. Z tą chwilą zaczęły się legendarne dialogi majstra i studenta i niemiej znane „Dialogi na cztery nogi” Stefana Friedmana i Jonasza Kofty.

– Jakie uzyskuje pan dochody – pyta Wysoki Jacek.
– 8 tysięcy netto ze „Złotego Melona” na miesiąc i 60 tysięcy z „Jasnej Sprawy”, której jestem właścicielem – odpowiada sędzia Jurek.
– Czyli średnio 9 tysięcy na miesiąc – stwierdza Wysoki Jacek na wesoło gwałcąc matematykę.
– Tak – potwierdza sędzia Jurek.
– Proszę zaprotokółować 9 tysięcy – nakazuje Wysoki Jacek.
– Czy był pan leczony psychiatrycznie – pyta Wysoki Jacek.
– Nie – kłamie sędzia Jurek.

Reklama

Dalej sprawy potoczyły się z kopyta, Wysoki Jacek zarządził odtworzenie filmu, na którym sędzia Jurek nazywa pokrzywdzonego menelem, nierobem, sutenerem własnej żony. Mecenas w połowie łgarstw i bluzgów, wnosi o przerwanie nagrania, by sędzia Jurek mógł się odnieść do treści. Sędzia Jurek wyjaśnia, że on w ogóle nie mówił o mnie, a poza tym jest terapeutą i tym wystąpieniem sam na sobie przeprowadził terapię, kończy słowami – „to wszystko w tej chwili”. Pokrzywdzony wstaje i prosi o możliwość odniesienie się do kłamstw sędziego Jurka, co i przed nowelizacją kodeksu karnego było świętym prawem strony w myśl zasady kontradyktoryjności zapisanej w kpk. Wysoki Jacek odmawia pokrzywdzonemu złożenia zeznań i mówi, że pokrzywdzony będzie mógł to zrobić dopiero po odtworzeniu całego filmu. Po zakończeniu wideo występu sędziego Jurka, sędzia Jurek oświadcza, że nie ma nic szczególnego do dodania po czym dodaje, że sprzedał swoją twarz Play Polska, żeby kasa poszła do „Złotego Melona”. Prawdziwym hitem było jednak oświadczenie, że Ja sędzia Jurek uprzejmie donoszę, że to zarząd Fundacji WOŚP powinien być oskarżony, a nie ja, bo pismo sporządził i podpisał zarząd. Pokrzywdzony prosił o głos, celem odniesienia się do kłamstw sędziego Jurka. Wysoki Jacek odmawia, chociaż wcześniej obiecał, pokrzywdzony oświadcza, że złoży wniosek o wyłączenie Wysokiego Jacka z postępowania. Wysoki Jacek odpowiada… dosłownie. A niech pan sobie wnosi. Do akcji wkracza Sędzia Jurek i stwierdza, że opuszcza salę oraz rozprawę, Wysoki Jacek przyjmuje do wiadomości, pomimo protestu pokrzywdzonego i ogłasza 10 minutową przerwę.

Po przerwie Wysoki Jacek w końcu pozwala zabrać głos pokrzywdzonemu, ale domaga się najpierw złożenia wniosków dowodowych. Pokrzywdzony przed złożeniem wniosków usiłuje uzasadnić czego dotyczą, na jaką okoliczność są składane. Wysoki Jacek żąda złożenia wniosków bez uzasadnia i doręczenia do rąk własnych. Bierze do ręki poszczególne pliki dokumentów i pyta.

– A co to za jakieś takie, ze strony internetowej, co to jest, co ja tu trzymam i po co to?
– Wysoki Jacku – odpowiada pokrzywdzony – przed chwilą chciałem uzasadnić poszczególne wnioski nim trafią na stół Wysokiego Jacka – dodaje pokrzywdzony.
– Nie pan będzie prowadził to postępowanie, ja tu rządzę – powiada Wysoki Jacek.
– Wysoki Jacku wnoszę o odroczenie rozprawy, do czasu rozpatrzenia wniosku o wykluczenie Wysokiego Jacka z postępowania, taki wniosek złożę na piśmie.
– Proszę odpowiadać, jaki ja tu papier trzymam – ciska się Wysoki Jacek, a papier trzyma rewersem, gdzie nie ma żadnych literek.
– Wysoki Jacku, proszę się odnieść do wniosku, czy Wysoki Jacek odracza postępowanie, czy będzie nadal procedował.
– Tera to ja się pytam, co ja trzymam – odpowiada Wysoki Jacek.

I tak po 10 minutach wymiany zdań, Wysoki Jacek ustalił sam ze sobą, że on odracza, ale prowadzi postępowanie dalej. Do głosu doszedł mecenas, który składał wnioski dowodowe. Jakie? Oczywiście wydruki z Internetu. Stał sobie spokojnie, trzymał w dłoni papiery i opowiadał o nich wylewnie. Wysoki Jacek ani razu mu nie przerwał i ani razu nie spytał na jaką okoliczność te wnioski, jaki to ma związek ze sprawą, co w przypadku wniosków pokrzywdzonego czynił co pół sekundy. Po odebraniu wniosków od mecenasa, Wysoki Jacek pozwolił pokrzywdzonemu powiedzieć, że wnioski z mocy prawa nie mają znaczenia, ponieważ dotyczą „powagi rzeczy osądzonej” i ciągłości czynu, w sprawie, w której zapadł prawomocny wyrok. Trafiła Wysokiego Jacka i poraziła celność argumentu tak mocno, że Wysoki Jacek zauważył złożony wniosek o odroczenie rozprawy i ją odroczył, twierdząc, że to jego obowiązek.

Proszę mi wierzyć, że ja w tej relacji nawet nie próbowałem żartować tak było, dokładnie tak było. Następna rozprawa odbędzie się 25 lutego o godzinie 11.30 w tej samej sali 220 Sądu Rejonowego w Złotoryi. Nie pytajcie mnie jednak, czy będzie obecny sędzia Jurek, czy rozprawę będzie protokołował Wysoki Jacek i czy będę mógł powiedzieć jak się nazywam. Nie mam pojęcia, w tej chwili składam wniosek o wykluczenie z postępowania sędziego Jacka Kielara i od tego wniosku zależy, czy w Złotoryi w końcu zacznie się proces, czy nadal będzie trwał cyrk. Byłem i jestem przygotowany na walenie głową w mur, ale teraz jak nigdy czekam na ustawę Pana Zbyszka, bo takimi Wysokimi Jackami Polskę Ludową zbudowano. Ponad to wnoszę kolejny akt oskarżenia przeciw Jerzemu O. za oszczerstwa wypowiedziane u Moniki Olejnik i kilku innych mediach i to jest odpowiedź na pozew, w którym romski macho i damski bokser Jerzy O. usiłuje zastraszyć i zedrzeć kolejne setki tysięcy złoty z mojej Żony. Ten człowiek jest chodzącą egzemplifikacją cynizmu i cwaniactwa, ale im bardziej dotyka moich świętości, tym bardziej będzie cierpiał.

Reklama

104 KOMENTARZE

 1. a’propos
  nic to..
  sąd jak sąd..a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie..moze na następne posiedzenie  JESZCZE GO radiowozem dowiozą…i przytrzymają..
  czekam na wazniejsze kwestie poruszone przez sąd…kwestia "pola minowego"..kwestia zgonów i zaginiec rzeczy osobistych osob poszkodowanych..etc..etc..jest tego troszku….moze za chwile sie wyjasni czy to dobrze czy nie dobrze ze "chyba prezes" nie musi oplacac "czasu antenowego"…

  • co dalej?
   Po ludzku tego ukladu nie rozwalimy. Ale z Boga pomoca na 100 procent. Co do dzialania komisarzy UE ze beda nas oceniac za 2 miesiace, to do marca moze sie wiele zdarzyc, a w maju juz bedzie wojna na ukicach Germanii. Robmy swoje trwktujac siebie wzajemnie z zyczliwosci, izolujac systematycznie swolocz. To padnie i to wkrotce bo panem historii jest Bog. A to ze osy szczekaja to normalne. Rzady prawicy to czok dla brukselskich lewakow bo prawica tam to takie nasze PO i im sie w glowie nie miesci ze komuna pasuje do Polski jak wol

 2. a’propos
  nic to..
  sąd jak sąd..a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie..moze na następne posiedzenie  JESZCZE GO radiowozem dowiozą…i przytrzymają..
  czekam na wazniejsze kwestie poruszone przez sąd…kwestia "pola minowego"..kwestia zgonów i zaginiec rzeczy osobistych osob poszkodowanych..etc..etc..jest tego troszku….moze za chwile sie wyjasni czy to dobrze czy nie dobrze ze "chyba prezes" nie musi oplacac "czasu antenowego"…

  • co dalej?
   Po ludzku tego ukladu nie rozwalimy. Ale z Boga pomoca na 100 procent. Co do dzialania komisarzy UE ze beda nas oceniac za 2 miesiace, to do marca moze sie wiele zdarzyc, a w maju juz bedzie wojna na ukicach Germanii. Robmy swoje trwktujac siebie wzajemnie z zyczliwosci, izolujac systematycznie swolocz. To padnie i to wkrotce bo panem historii jest Bog. A to ze osy szczekaja to normalne. Rzady prawicy to czok dla brukselskich lewakow bo prawica tam to takie nasze PO i im sie w glowie nie miesci ze komuna pasuje do Polski jak wol

 3. Smutne, ale…
  Tak bywa w sądach, znam z autopsji jak to sobie mecenas z sędzią spijali z dziubków, gwałcąc rozum, a mnie mając w głębokim poważaniu. Skończyło się "obstrukcją" w wykonaniu "mecenasa", kiedy to inicjatywa znalazła sie po mojej stronie. Nie wiem czy w tym sądzie działa  audiowizualne nagrywanie? Powinno być, jak nie to bezwzględnie prywatnie nagrywać. Warto później wczytać się w protokół i prostować, jeśli okaże się, że jest załgany. Nie denerwowałbym się. O ile opis jest prawdziwy, wydaje się, że sędzia Jacek Kielar jest słabiutkim zawodnikiem.

  W sumie piszę banały, ale tak dla porządku. Zalecam opanowanie, złagodzenie i uściślenie języka. Dla mnie wprawdzie ten proces nie ma żadnego znaczenia, bo to normalne, że ten cwelebryta będzie długo jeszcze świętą krową, ale wiem, że chodzi o "pryncypia". Z drugiej strony, jeśli Owsiak zostanie skazany – ogłoszony będzie męczennikiem, kapturowo skazanym przez "ziobrystów" – też niedobrze – choć do tego czasu może nie być komu ogłaszać.

  Ma Pan już pewną mocną markę, poczytność, popularność. Czas wejść na wyższą orbitę i stanąć z "Jurkiem" jak równy z równym. Niech Michał będzie inspiracją. Od "fiutina" do TVP.

 4. Smutne, ale…
  Tak bywa w sądach, znam z autopsji jak to sobie mecenas z sędzią spijali z dziubków, gwałcąc rozum, a mnie mając w głębokim poważaniu. Skończyło się "obstrukcją" w wykonaniu "mecenasa", kiedy to inicjatywa znalazła sie po mojej stronie. Nie wiem czy w tym sądzie działa  audiowizualne nagrywanie? Powinno być, jak nie to bezwzględnie prywatnie nagrywać. Warto później wczytać się w protokół i prostować, jeśli okaże się, że jest załgany. Nie denerwowałbym się. O ile opis jest prawdziwy, wydaje się, że sędzia Jacek Kielar jest słabiutkim zawodnikiem.

  W sumie piszę banały, ale tak dla porządku. Zalecam opanowanie, złagodzenie i uściślenie języka. Dla mnie wprawdzie ten proces nie ma żadnego znaczenia, bo to normalne, że ten cwelebryta będzie długo jeszcze świętą krową, ale wiem, że chodzi o "pryncypia". Z drugiej strony, jeśli Owsiak zostanie skazany – ogłoszony będzie męczennikiem, kapturowo skazanym przez "ziobrystów" – też niedobrze – choć do tego czasu może nie być komu ogłaszać.

  Ma Pan już pewną mocną markę, poczytność, popularność. Czas wejść na wyższą orbitę i stanąć z "Jurkiem" jak równy z równym. Niech Michał będzie inspiracją. Od "fiutina" do TVP.

 5. Towarzysze górą !
  Demokracja, demokracją a towarzysze byli, są i nie zamierzają rezygnować. Pan Kurka przedstawił prawdziwy obraz przemian i demokracji w Polsce. Czy nadal jest optymistą ? W Brukseli Targowica dobiła targu, rozwala państwo i umiędzynarodwia sprawę polską. Jak zwykle w historycznej ciągłości. Podstawowy błąd założenia rządu, wszystkich ludzi dobrej woli i samego pana Matki, że z nimi da się demokratycznie. Im odsuniętym i tym brukselsko-niemieckim nie chodzi o żadną demokrację im idzie o kasę i władzę. Ktokolwiek by tu nie rządził ma dawać nas łupić. Najlepszym jak dotychczas gwarantem było odsunięte od koryt łajdactwo. Nawet dyktatura byle z niemieckiego nadania, łajdaki i bolszewia dobrze zrozumieli sytuację i lekcję swoich rodzicieli z PRL-u. Niemiec i Bruksela za zachodnią granicą z groźbą przykręcenia kurka z forsą obsługującą bilionowy dług, zdrajcy wewnątrz, destabilizujący państwo, Moskwa u granic wschodnich z wojną na Ukrainie. Mamy dopełnienie całości. Skoro Bruksela i komisarze pierdzielą o łamaniu demokracji, należałoby wypełnić ich teorię praktyką i rzeczywiście w jedną noc załatwić to co od dawna jest do załatwienia w naszym kraju.

 6. Towarzysze górą !
  Demokracja, demokracją a towarzysze byli, są i nie zamierzają rezygnować. Pan Kurka przedstawił prawdziwy obraz przemian i demokracji w Polsce. Czy nadal jest optymistą ? W Brukseli Targowica dobiła targu, rozwala państwo i umiędzynarodwia sprawę polską. Jak zwykle w historycznej ciągłości. Podstawowy błąd założenia rządu, wszystkich ludzi dobrej woli i samego pana Matki, że z nimi da się demokratycznie. Im odsuniętym i tym brukselsko-niemieckim nie chodzi o żadną demokrację im idzie o kasę i władzę. Ktokolwiek by tu nie rządził ma dawać nas łupić. Najlepszym jak dotychczas gwarantem było odsunięte od koryt łajdactwo. Nawet dyktatura byle z niemieckiego nadania, łajdaki i bolszewia dobrze zrozumieli sytuację i lekcję swoich rodzicieli z PRL-u. Niemiec i Bruksela za zachodnią granicą z groźbą przykręcenia kurka z forsą obsługującą bilionowy dług, zdrajcy wewnątrz, destabilizujący państwo, Moskwa u granic wschodnich z wojną na Ukrainie. Mamy dopełnienie całości. Skoro Bruksela i komisarze pierdzielą o łamaniu demokracji, należałoby wypełnić ich teorię praktyką i rzeczywiście w jedną noc załatwić to co od dawna jest do załatwienia w naszym kraju.

 7. bez radykalnej czystki w
  bez radykalnej czystki w prokuraturze i sądach , to mamy tylko cyrk  bo jak nazwać   opinie prokuratora że; nawet jak ukradła to nie po to żeby się wzbogacić ; autętyk moge wrzucić  ksero z akt sprawy ,albo falszywe zeznania  sąd nie pozwala  wnioskować o  notabene znany sobie dowód na owe fałszywki ,po 3 latach w innej sprawie fuksem udaje się ten dowód ujawnić ,skarga na falszywkę ; postanowienie,,,, powiedziała  ale nie to miała na myśli wiec nie powiedziala….jak w mechanice kwantowej .. jest a nie ma , dodam tylko że sprawa dotyczy kileżanki prokuratora okręgowego i jego żony przewodniczącej rejonowego… i tu sie kończy prawna droga, bo co byś nie napisał to i tak grawitacja nie obowiązuje,  a to wrzystko  potwierdza powaga śądu  i gdyby grawitacja chciała przypomnieć o swoim istnieniu , tym gorzej dla grawitacji…witamy w bantustanie….a komisja europejska będzie się mocno troszczyć  o to żeby dostarczać rozrywki tubylcom w tym stylu…dziękuje za uwagę ..

 8. bez radykalnej czystki w
  bez radykalnej czystki w prokuraturze i sądach , to mamy tylko cyrk  bo jak nazwać   opinie prokuratora że; nawet jak ukradła to nie po to żeby się wzbogacić ; autętyk moge wrzucić  ksero z akt sprawy ,albo falszywe zeznania  sąd nie pozwala  wnioskować o  notabene znany sobie dowód na owe fałszywki ,po 3 latach w innej sprawie fuksem udaje się ten dowód ujawnić ,skarga na falszywkę ; postanowienie,,,, powiedziała  ale nie to miała na myśli wiec nie powiedziala….jak w mechanice kwantowej .. jest a nie ma , dodam tylko że sprawa dotyczy kileżanki prokuratora okręgowego i jego żony przewodniczącej rejonowego… i tu sie kończy prawna droga, bo co byś nie napisał to i tak grawitacja nie obowiązuje,  a to wrzystko  potwierdza powaga śądu  i gdyby grawitacja chciała przypomnieć o swoim istnieniu , tym gorzej dla grawitacji…witamy w bantustanie….a komisja europejska będzie się mocno troszczyć  o to żeby dostarczać rozrywki tubylcom w tym stylu…dziękuje za uwagę ..

 9. Czyli wiadomość smutna
  jeszcze mamy to, co do tej pory. Żeby już było nieco inaczej, Jerzy O by nie przyszedł, bo w ten sposób mógłby przeciągać sprawę bardzo długo a i tak by mu włos z łysiny nie spadł. Ale przyszedł, bo otrzymał wiadomość, że sędzia Jacek jest po jego stronie i na zadne kruczki i wykręty nie trzeba się wysilać. Bomba.

 10. Czyli wiadomość smutna
  jeszcze mamy to, co do tej pory. Żeby już było nieco inaczej, Jerzy O by nie przyszedł, bo w ten sposób mógłby przeciągać sprawę bardzo długo a i tak by mu włos z łysiny nie spadł. Ale przyszedł, bo otrzymał wiadomość, że sędzia Jacek jest po jego stronie i na zadne kruczki i wykręty nie trzeba się wysilać. Bomba.

 11. Trzymaj się stary ! Do gościa podpalającego się pod URM-em
  Mamy ‘’ pouczający’’ przykład dla wszystkich, którzy poważyli by się na konfrontację z władzą. Pozostaje im na pocieszenie; trzymaj się stary, trzymaj się mocno w siodle, jesteśmy z tobą, jesteś zwycięzcą w wymiarze moralnym. itd. Kpię szyderczo i czarno, kpię widząc co się wokół dzieje. Zostajesz człowieku sam z ruinującą i bezwzględną machiną wszechwładnego kłamstwa, strachu i sprzedajności. W/w przypadek dotyczy osoby w jakimś stopniu znanej i publicznej. Wyobraźmy sobie szaraczka z powiatowo gminnej mieściny w starciu z miejscową sitwą. Właściwie może sobie z góry zamówić obiady w Armii Zbawienia i darmowy pochówek.

 12. Trzymaj się stary ! Do gościa podpalającego się pod URM-em
  Mamy ‘’ pouczający’’ przykład dla wszystkich, którzy poważyli by się na konfrontację z władzą. Pozostaje im na pocieszenie; trzymaj się stary, trzymaj się mocno w siodle, jesteśmy z tobą, jesteś zwycięzcą w wymiarze moralnym. itd. Kpię szyderczo i czarno, kpię widząc co się wokół dzieje. Zostajesz człowieku sam z ruinującą i bezwzględną machiną wszechwładnego kłamstwa, strachu i sprzedajności. W/w przypadek dotyczy osoby w jakimś stopniu znanej i publicznej. Wyobraźmy sobie szaraczka z powiatowo gminnej mieściny w starciu z miejscową sitwą. Właściwie może sobie z góry zamówić obiady w Armii Zbawienia i darmowy pochówek.

 13. Szacun, trochę współczucie, rada i pytanie
  Szacun, czeka Pana walka długa, już to zauważyłem po Pańskiej dzisiejszej relacji z rozprawy

  Współczucie- bo jak Pan wcześniej wspomniał o waleniu w ścianę, łeb będzie długo tłukł mur, byc może nawet go skruszy. życzę Panu tego, a jaki jest nasz wymiar sprawiedliwości wszyscy wiemy. pocieszę Pana że jak sprawa nabierze dużego rozgłosu, a nierzetelność niezawisłych sądów zawiedzie to ktoś przekaże Pana case do sędziego honorowego, bez układów, nacisków i ten to rozstrzygnie naprawdę bezstronnie. z tym że to dopiero za jakies 3-4 lata. obym się jednak mylił, poza tym Panie Jacek Kielar na razie jeszcze wierzę w to że zakończy Pan tę sprawę z honorem dla Pana (obym się nie mylił)

  i rada:
  prosze się skoncentrować na jednym wrogu. nie szukac dodatkowych (JK). z kilku powodów. nie da Pan rady w nieskończoność zmieniać sędziów, sędziowie też czytają Pana blog (pozdrawiam), to mała grupa w tym kraju,nawzajem się wspierająca, i dbająca o swoje dobre imie. a jak Pan nie będzieza ostro szczekał na każdego kogo spotka  na swojej walecznej drodze to większa szansa że trafi Pan na tego który przyzna Panu rację, bo osobiście uważam że Pan ją ma w tym całym ambarasie. na Pana miejscu zainteresowałbym także środowiska niezależnych mediów (nawet ultraprawicowych) a także fundacje badające przejrzystość życia w naszym Bantustanie. rozpropagowanie Pana bloga na facebook to podstawa, sam dopiero wczoraj to zrobiłem, wierzę że wielu moich znajomych (podobnie niepokornych jak ja) zrobi to samo. a to dobra poczta pantoflowa. z Pana opisów w blogu wnioskuję że ma Pan dużo czasu, internet jest potężny, prosze swój ślad zostawiać gdzie się da. na razie sprawy wyglądają tak że jest hałda kamieni, Pan ją podkopuje,sam, gołymi rękami,a jeszcze pare osób w tym Panu przeszkadza. pytanie czy lawina ruszy, tego nie wiem. dowody ma Pan mocne, dla mnie nawet bardzo mocne. mój dziadzio mawiał "na miód lepiej jak na ocet"

  a pytanie do Prezesa Sądu w Złotoryji: czy odniesie się Pani do zarzutów MatkaKurka? bo pomimo języka jaki użył bloger proces zaczyna trochę śmierdzieć

  dużo zdrowia wszystkim życzę, resztę zdobędziecie sami

 14. Szacun, trochę współczucie, rada i pytanie
  Szacun, czeka Pana walka długa, już to zauważyłem po Pańskiej dzisiejszej relacji z rozprawy

  Współczucie- bo jak Pan wcześniej wspomniał o waleniu w ścianę, łeb będzie długo tłukł mur, byc może nawet go skruszy. życzę Panu tego, a jaki jest nasz wymiar sprawiedliwości wszyscy wiemy. pocieszę Pana że jak sprawa nabierze dużego rozgłosu, a nierzetelność niezawisłych sądów zawiedzie to ktoś przekaże Pana case do sędziego honorowego, bez układów, nacisków i ten to rozstrzygnie naprawdę bezstronnie. z tym że to dopiero za jakies 3-4 lata. obym się jednak mylił, poza tym Panie Jacek Kielar na razie jeszcze wierzę w to że zakończy Pan tę sprawę z honorem dla Pana (obym się nie mylił)

  i rada:
  prosze się skoncentrować na jednym wrogu. nie szukac dodatkowych (JK). z kilku powodów. nie da Pan rady w nieskończoność zmieniać sędziów, sędziowie też czytają Pana blog (pozdrawiam), to mała grupa w tym kraju,nawzajem się wspierająca, i dbająca o swoje dobre imie. a jak Pan nie będzieza ostro szczekał na każdego kogo spotka  na swojej walecznej drodze to większa szansa że trafi Pan na tego który przyzna Panu rację, bo osobiście uważam że Pan ją ma w tym całym ambarasie. na Pana miejscu zainteresowałbym także środowiska niezależnych mediów (nawet ultraprawicowych) a także fundacje badające przejrzystość życia w naszym Bantustanie. rozpropagowanie Pana bloga na facebook to podstawa, sam dopiero wczoraj to zrobiłem, wierzę że wielu moich znajomych (podobnie niepokornych jak ja) zrobi to samo. a to dobra poczta pantoflowa. z Pana opisów w blogu wnioskuję że ma Pan dużo czasu, internet jest potężny, prosze swój ślad zostawiać gdzie się da. na razie sprawy wyglądają tak że jest hałda kamieni, Pan ją podkopuje,sam, gołymi rękami,a jeszcze pare osób w tym Panu przeszkadza. pytanie czy lawina ruszy, tego nie wiem. dowody ma Pan mocne, dla mnie nawet bardzo mocne. mój dziadzio mawiał "na miód lepiej jak na ocet"

  a pytanie do Prezesa Sądu w Złotoryji: czy odniesie się Pani do zarzutów MatkaKurka? bo pomimo języka jaki użył bloger proces zaczyna trochę śmierdzieć

  dużo zdrowia wszystkim życzę, resztę zdobędziecie sami

 15. Ciekaw jestem
  czy przy obecności kamer TVP ten pan "sędzia" zachował by się podobnie. Dobre info, że Rachoń jest od publicystyki, przydałoby się na kolejną rozprawę wysłać kamerkę z TVP. Oczywiście nie na 5min.
  Zachowanie na sali pokazuje to, co widać jak na dłoni i czego broni układ. Sądy i prokuratury nie są jeszcze nasze. Ale to już się przecież zmienia. Trybunał już klęka (nie wiem, ile w tym prawdy, ale na tt piszą, że KE ma jakieś zastrzeżenia do samego TK). Ustawa prokuraturze generalnym w toku. Kamiński, Macierewicz, Ziobro działa. TVP zaczyna działać. Czas działa na niekorzyść takich cwaniaczków jak Owsiak i wysoki Jacek.

  ps. Z PBS robi się coraz twardsza babka, już na spokojnie odpowiada "nie damy się, będziemy robić swoje" na ataki sejmowe i chęć rzekomej współpracy ze str. PO/N.

 16. Ciekaw jestem
  czy przy obecności kamer TVP ten pan "sędzia" zachował by się podobnie. Dobre info, że Rachoń jest od publicystyki, przydałoby się na kolejną rozprawę wysłać kamerkę z TVP. Oczywiście nie na 5min.
  Zachowanie na sali pokazuje to, co widać jak na dłoni i czego broni układ. Sądy i prokuratury nie są jeszcze nasze. Ale to już się przecież zmienia. Trybunał już klęka (nie wiem, ile w tym prawdy, ale na tt piszą, że KE ma jakieś zastrzeżenia do samego TK). Ustawa prokuraturze generalnym w toku. Kamiński, Macierewicz, Ziobro działa. TVP zaczyna działać. Czas działa na niekorzyść takich cwaniaczków jak Owsiak i wysoki Jacek.

  ps. Z PBS robi się coraz twardsza babka, już na spokojnie odpowiada "nie damy się, będziemy robić swoje" na ataki sejmowe i chęć rzekomej współpracy ze str. PO/N.

 17. Dawno u Pana nie gościłem
  Dawno u Pana nie gościłem z żadnym komentarzem, albowiem miałem bardzo duże kłopoty zdrowotne (zresztą nadal jestem poważnie chory). Staram się jednak od czasu do czasu czytać Pana notki.

  W opisanej przez Pana sytuacji jedynym wyjściem jest wygłaszanie oświadczeń i żądanie ich zaprotokołowania. Na przykład, po każdym występie Jerzego O. powinien Pan zgłosić chęć wygłoszenia oświadczenia ustosunkowującego się i żądanie zaprotokołowania go. Gdyby sędzia pouczał Pana, wówczas żąda Pan zaprotokołowania tego pouczenia, a następnie odczytania na głos wpisu w protokole (nie uwierzy Pan, jak często protokoły rozpraw zmieniają swoją treść). Na koniec każdej rozprawy również trzeba żądać odczytania treści całego protokołu i na bieżąco prostować to, co sobie sędzia chce skręcić. Jeśli sędzia odmawia, składa się wniosek o wyłączenie sędziego.

  Jeśliby sędzia odmówił zaprotokołowania Pana oświadczenia, wówczas składa Pan wniosek następującej treści: "Proszę o zaprotokołowanie następującego wniosku. W związku z rażąco nierównym traktowaniem stron postępowania i odmową udzielenia mi głosu w przedmiocie oświadczenia dotyczącego (tutaj jego treść) i/lub odmową odnotowania tego faktu w protokole rozprawy wnoszę o wyłączenie sędziego (imię i nazwisko) od udziału w rozpoznawaniu niniejszej sprawy".

  Jeśli sędzia jest uparty, czasami należy powtórzyć to kilkakrotnie. Po złożeniu takiego wniosku sędzia nie ma prawa prowadzić dalszego postępowania, ograniczając się do tzw. czynności nie cierpiących zwłoki. Na każdej rozprawie, za każdym razem, należy to powtarzać. Ponadto powinien Pan złożyć skargę do prezesa Sądu na niezgodne z kodeksem postępowania karnego zachowanie sędziego. Kopia takich skarg powinna być składana także do akt sprawy.

  Nawet nie chodzi o czy wnioski i skargi odniosą skutek, lecz o to, by maksymalnie zepsuć sędziemu akta sprawy. Już bowiem w tym stadium nie ulega wątpliwości, że na pierwszej instancji sprawa nie powinna się zakończyć. W związku z tym od samego początku należy zbierać materiał do postępowania odwoławczego.

  Pozdrawiam

  • Miałem się tym zająć na końcu
   Miałem się tym zająć na końcu, boi tylko intuicja mi podpowiadała, że procedury kpk zostały złamane, ale dziękuję za tę ściągę. Jest tu wszystko czego potrzebowałem. Wiem, że to rutynowe słowa, ale szczerze życzę powrotu do zdrowia.

 18. Dawno u Pana nie gościłem
  Dawno u Pana nie gościłem z żadnym komentarzem, albowiem miałem bardzo duże kłopoty zdrowotne (zresztą nadal jestem poważnie chory). Staram się jednak od czasu do czasu czytać Pana notki.

  W opisanej przez Pana sytuacji jedynym wyjściem jest wygłaszanie oświadczeń i żądanie ich zaprotokołowania. Na przykład, po każdym występie Jerzego O. powinien Pan zgłosić chęć wygłoszenia oświadczenia ustosunkowującego się i żądanie zaprotokołowania go. Gdyby sędzia pouczał Pana, wówczas żąda Pan zaprotokołowania tego pouczenia, a następnie odczytania na głos wpisu w protokole (nie uwierzy Pan, jak często protokoły rozpraw zmieniają swoją treść). Na koniec każdej rozprawy również trzeba żądać odczytania treści całego protokołu i na bieżąco prostować to, co sobie sędzia chce skręcić. Jeśli sędzia odmawia, składa się wniosek o wyłączenie sędziego.

  Jeśliby sędzia odmówił zaprotokołowania Pana oświadczenia, wówczas składa Pan wniosek następującej treści: "Proszę o zaprotokołowanie następującego wniosku. W związku z rażąco nierównym traktowaniem stron postępowania i odmową udzielenia mi głosu w przedmiocie oświadczenia dotyczącego (tutaj jego treść) i/lub odmową odnotowania tego faktu w protokole rozprawy wnoszę o wyłączenie sędziego (imię i nazwisko) od udziału w rozpoznawaniu niniejszej sprawy".

  Jeśli sędzia jest uparty, czasami należy powtórzyć to kilkakrotnie. Po złożeniu takiego wniosku sędzia nie ma prawa prowadzić dalszego postępowania, ograniczając się do tzw. czynności nie cierpiących zwłoki. Na każdej rozprawie, za każdym razem, należy to powtarzać. Ponadto powinien Pan złożyć skargę do prezesa Sądu na niezgodne z kodeksem postępowania karnego zachowanie sędziego. Kopia takich skarg powinna być składana także do akt sprawy.

  Nawet nie chodzi o czy wnioski i skargi odniosą skutek, lecz o to, by maksymalnie zepsuć sędziemu akta sprawy. Już bowiem w tym stadium nie ulega wątpliwości, że na pierwszej instancji sprawa nie powinna się zakończyć. W związku z tym od samego początku należy zbierać materiał do postępowania odwoławczego.

  Pozdrawiam

  • Miałem się tym zająć na końcu
   Miałem się tym zająć na końcu, boi tylko intuicja mi podpowiadała, że procedury kpk zostały złamane, ale dziękuję za tę ściągę. Jest tu wszystko czego potrzebowałem. Wiem, że to rutynowe słowa, ale szczerze życzę powrotu do zdrowia.

 19. A ja optymistycznie uważam,
  A ja optymistycznie uważam, że Wysoki Jacek tylko sobie zaszkodził i że to się dobrze skończy. Niezaleznie od wniosku o wykluczenie, pokładam nadzieję w tym, że nagłosnią to w TV Republika, jak również Rachoń na nowym stanowisku, zwłaszcza ze jest osobiście zainteresowany (wyrzucenie z owsiakowej konferencji).
  Poaza tym mamy już dostęp do mediów, zmieniła się też góra w sądownictwie.
  Mam też cichą nadzieję, że jednak ktoś tę rozprawę nagrywał.

  • tak, TV dziala najsilniej
   az dziw, ze nie bylo na rozprawie zadnej prawicowej TV, ostatni raz.

   trzeba sprawie nadac rozglos, wlasnie cisza najbardziej tutaj szkodzi . Dobrze tez by ktos rejestrowal caly przebieg.
   TV wywiera takze presje na sad, wtedy trzeba bardziej uwazac bo wiadome, pjdzie w eter ..

 20. A ja optymistycznie uważam,
  A ja optymistycznie uważam, że Wysoki Jacek tylko sobie zaszkodził i że to się dobrze skończy. Niezaleznie od wniosku o wykluczenie, pokładam nadzieję w tym, że nagłosnią to w TV Republika, jak również Rachoń na nowym stanowisku, zwłaszcza ze jest osobiście zainteresowany (wyrzucenie z owsiakowej konferencji).
  Poaza tym mamy już dostęp do mediów, zmieniła się też góra w sądownictwie.
  Mam też cichą nadzieję, że jednak ktoś tę rozprawę nagrywał.

  • tak, TV dziala najsilniej
   az dziw, ze nie bylo na rozprawie zadnej prawicowej TV, ostatni raz.

   trzeba sprawie nadac rozglos, wlasnie cisza najbardziej tutaj szkodzi . Dobrze tez by ktos rejestrowal caly przebieg.
   TV wywiera takze presje na sad, wtedy trzeba bardziej uwazac bo wiadome, pjdzie w eter ..

 21. Komuna ma się dobrze
  Jeśli Panu Piotrowi wydaje się ,że w sądzie wystarczy mieć rację i mocne dowody to chyba po dzisiejszej rozprawie zapaliła się czerwona lampka ostrzegawcza. PIS nie będzie (teraz) prześwietlał  pana O,bo to odbierze mu wyborców zaczadzonych jego "haryzmą"i ślepo mu wierzących.W polityce  dobiera się sojuszników i ich chroni według całkiem innych kluczy.Liczy się polityczny zysk a tutaj w tej chwili jest on wątpliwy. Będzie ciężko i kosztownie.Wystarczy prześledzić uważnie profil Zbigniewa Stonogi na facebook'u.Tam, między wierszami, są niezliczone wskazówki czego bezwzględnie nie robić,żeby połknąć większego od siebie.

 22. Komuna ma się dobrze
  Jeśli Panu Piotrowi wydaje się ,że w sądzie wystarczy mieć rację i mocne dowody to chyba po dzisiejszej rozprawie zapaliła się czerwona lampka ostrzegawcza. PIS nie będzie (teraz) prześwietlał  pana O,bo to odbierze mu wyborców zaczadzonych jego "haryzmą"i ślepo mu wierzących.W polityce  dobiera się sojuszników i ich chroni według całkiem innych kluczy.Liczy się polityczny zysk a tutaj w tej chwili jest on wątpliwy. Będzie ciężko i kosztownie.Wystarczy prześledzić uważnie profil Zbigniewa Stonogi na facebook'u.Tam, między wierszami, są niezliczone wskazówki czego bezwzględnie nie robić,żeby połknąć większego od siebie.

 23. cyrk
  no cyrk!! Cyrk!! I to zapewne ma budować zaufanie obywateli do organów Państwa?  Zgrozą napawa, że tacy Wysocy pracują jeszcze w sądach. A przy tym gęby pełne frazesów o bezstronności, obiektywiźmie i niezależności. Pewnie jest teraz z siebie dumny, w glorii zjadł kolację a przy szarlotce opowiadał rodzinie jaką to ma ciężką robotę. A może jest inaczej? Może Wysoki specjalnie tak zagrał aby go wykluczyć? Co? 😉
  Tak, czy inaczej to przerażające jakimi walorami cechują się ci, ktorym Naród płaci wysokie pieniądze.

 24. cyrk
  no cyrk!! Cyrk!! I to zapewne ma budować zaufanie obywateli do organów Państwa?  Zgrozą napawa, że tacy Wysocy pracują jeszcze w sądach. A przy tym gęby pełne frazesów o bezstronności, obiektywiźmie i niezależności. Pewnie jest teraz z siebie dumny, w glorii zjadł kolację a przy szarlotce opowiadał rodzinie jaką to ma ciężką robotę. A może jest inaczej? Może Wysoki specjalnie tak zagrał aby go wykluczyć? Co? 😉
  Tak, czy inaczej to przerażające jakimi walorami cechują się ci, ktorym Naród płaci wysokie pieniądze.

 25. Osób udających sędziów jest
  Osób udających sędziów jest wielu. W łowickim sądzie rodzinnym pani sędzia Honorata jest postacią wprost "legendarną" w naszym mieście. Pecha miała moja kuzynka i w swojej sprawie na nią trafiła. Powiem tak – gdyby szwagier cioteczny nie wpadł na dwóch promilach za kierownicą to kuzynka dzięki sędzi Honoracie straciłaby dziecko, a pijak mieszkałby z córką, bo tego chciała Honorata – szwagier cioteczny jednak się spisał i wiedział kiedy wpaść na wódzie za kółkiem.

  Andriej Sieriemiet dziś powtórzył kłamstwa smoleńskie. Ten nikczemnik, mam nadzieję, że po 31 marca (wtedy Pan Zbyszek obejmuje prokuraturę, a Andriej idzie na emeryturę) będzie ścigany m.in. przez żonę i rodziców zamordowanego pod Smoleńskiem ś. p. Arkadiusza Protasiuka. Jeśli 13 stycznia 2016 kłamca smoleński Seremet gada to co Kublikowa to sędzia Jacek Kielar jest kolejnym przedstawicielem największego polskiego nowotworu – tzw. wymiaru sprawiedliwości.

 26. Osób udających sędziów jest
  Osób udających sędziów jest wielu. W łowickim sądzie rodzinnym pani sędzia Honorata jest postacią wprost "legendarną" w naszym mieście. Pecha miała moja kuzynka i w swojej sprawie na nią trafiła. Powiem tak – gdyby szwagier cioteczny nie wpadł na dwóch promilach za kierownicą to kuzynka dzięki sędzi Honoracie straciłaby dziecko, a pijak mieszkałby z córką, bo tego chciała Honorata – szwagier cioteczny jednak się spisał i wiedział kiedy wpaść na wódzie za kółkiem.

  Andriej Sieriemiet dziś powtórzył kłamstwa smoleńskie. Ten nikczemnik, mam nadzieję, że po 31 marca (wtedy Pan Zbyszek obejmuje prokuraturę, a Andriej idzie na emeryturę) będzie ścigany m.in. przez żonę i rodziców zamordowanego pod Smoleńskiem ś. p. Arkadiusza Protasiuka. Jeśli 13 stycznia 2016 kłamca smoleński Seremet gada to co Kublikowa to sędzia Jacek Kielar jest kolejnym przedstawicielem największego polskiego nowotworu – tzw. wymiaru sprawiedliwości.

 27. Ewidentnie wygląda to na sądową ustawkę – przyjechał Juras,
  podpisał listę obecności, pomachał łapką do sędziego protokolanta, i nie niepokojony se pojechał. Czy na rozprawach wcześniejszego procesu się tak zachowywał – nie! Dziś wiedział, na ile może sobie pozwolić.
  A ze strony mediów tzw. niezaleznych chciałbym usłyszeć tylko jedno (bez nagabywania, że powinni na dzisiejszej rozprawie być): jakie były powody, że ich na dzisiejszej rozprawie nie było? Jakie były dziś zmasowane wydarzenia w Polsce, że nie było komu z kamerą i mikrofonem pojechać do Złotoryi? Niefajny temat? Ktoś Was trzyma za jaja?

 28. Ewidentnie wygląda to na sądową ustawkę – przyjechał Juras,
  podpisał listę obecności, pomachał łapką do sędziego protokolanta, i nie niepokojony se pojechał. Czy na rozprawach wcześniejszego procesu się tak zachowywał – nie! Dziś wiedział, na ile może sobie pozwolić.
  A ze strony mediów tzw. niezaleznych chciałbym usłyszeć tylko jedno (bez nagabywania, że powinni na dzisiejszej rozprawie być): jakie były powody, że ich na dzisiejszej rozprawie nie było? Jakie były dziś zmasowane wydarzenia w Polsce, że nie było komu z kamerą i mikrofonem pojechać do Złotoryi? Niefajny temat? Ktoś Was trzyma za jaja?

 29. Pierwsza ustawa Ziobry ws sądów to
  prawny OBOWIĄZEK rejestracji KAŻDEJ rozprawy sądowej; odmowa na rejestrację przez sędziego prowdzącego powinna skutkować USTAWOWYM zawieszeniem sędziego w prawach i obowiązkach (wraz z zawieszeniem wypłaty) na 3 miesiące. W tej samej ustawie powinna być określona "ścieżka" awansu zawodowego sędziego w ujęciu uhylonych wyroków, ww zawieszenia a także wyroków zaskarżonych skutecznie w europejskich trybunałach (np. więcej niż jeden automatycznie wyklucza takiego sędziego z awansu na sędziego SN).

 30. Pierwsza ustawa Ziobry ws sądów to
  prawny OBOWIĄZEK rejestracji KAŻDEJ rozprawy sądowej; odmowa na rejestrację przez sędziego prowdzącego powinna skutkować USTAWOWYM zawieszeniem sędziego w prawach i obowiązkach (wraz z zawieszeniem wypłaty) na 3 miesiące. W tej samej ustawie powinna być określona "ścieżka" awansu zawodowego sędziego w ujęciu uhylonych wyroków, ww zawieszenia a także wyroków zaskarżonych skutecznie w europejskich trybunałach (np. więcej niż jeden automatycznie wyklucza takiego sędziego z awansu na sędziego SN).

 31. WOSP
  Witam ludzie co jest z wami nie tak??? Dlaczego wy wszyscy jesteście jak lemingi które cisną za wszelką cenę za tym gościem , ojcem dyrektorem , kaczka z kotem , spiskiem Macierewiczem itp. Wiece chciał bym żeby wasi bliscy potrzebowali tego sprzęty wasze dzieci rodzice itp więc nie zapomnijcie podpisać się pod ” nie korzystam ze sprzętu WOSP ” tylko cisnijcie na tych starociach co zostały z PRL-u. Jesteście zazdrosni że taka kasa się wam wymyka z rąk. Ciekawe czy ktoś rozliczył ojca dyrektora za jego budynki w Chicago ??? I ciebie matko z bloga bo na nich też się zarabia ale z tego co wiem to twojej żony więc jesteś czysty oczywiście. Zasiłku pewnie masz dużo z Moich podatków. Jeden człowiek Jurek zrobił więcej dla ludzi niż caritas on się nie rozlicza a powinien. Niby tyle razy więcej pieniędzy mają niż orkiestra ale jakoś nie widać żeby szły na jakiś konkretny cel. Może i Jurek bierze jakąś kasę ale na nią zasługuje bo to jego praca. Kler trzeba zrozliczac a nie porządnych ludzi którzy coś robią. Mam nadzieję że sąd dowali ci karę i żebyś płacił. Pewnie twoje lemingi dadzą kasę na twoje długi. A swoją drogą skoro uważasz się za dziennikarza nie powinieneś być bezstronny??? Teraz czekać aż admin usunie post hehe lemingi pozdrawiam i powodzenie w szpitalach bez sprzętu WOSP.

  • nie widziałam aby owsiak 

   nie widziałam aby owsiak  biegał na mrozie z puszka  żebrając  kase od ludzi  na  swoje sprzęty … .. WIĘC NIE  OWSIAK  ZEBRAŁ  tylko dzieci marznące na mrozie –   a   jesli  tego prostego faktu nie przyswoiles  no to już nie ma co dalej kontynuować  bo reszta z tego postu to  COMPLETE  BOLLOCKS …

   • Może ale czy dyrektor w
    Może ale czy dyrektor w firmie składa odkurzacze? Nie bo on ma inny rzeczy na głowie poza tym nikt nie kazał tym dzieciakom same poszły. Powinniśmy się uczyć bezinteresownosci od dzieci może nie wszystkich bo zdazaja się różne przypadki jednak większość chciała pomóc i pomaga jak co roku za co wielki szacunek dla tych dzieciaków mam nadzieję że za parę lat sam z córką będę zbierał

    • ale czy dyrektor w firmie
     ale czy dyrektor w firmie składa odkurzacze?
                                by czerep

     Jak potrzeba to i dyrektor składa odkurzacze wyobraź sobie
     jesli nie zauważasz tak oczywistych  faktów –  szerzenia  demagogi  równy i równiejszy …..

       nadal bedziesz wierzył, że zasada '' weźmiemy się  i zrobicie ''  jest  w porządku

      … i zacznij myśleć

  • jestem dyrektorem i sam latam sprzątac klatki i kible miejskie
   jestem dyrektorem i sam latam sprzątać klatki i kible miejskie myć bo pracownik jest chory.i nie mam do niego o to pretensji-choroba się zdarza. z moimi pracownikami nie raz i nie dwa naprawdę ciężko w brudzie i smrodzie tyraliśmy. niestaty dla tego kraju takich jak ja jest podobno niewielu. korona mi z głowy nie spadła. zawsze jestem pierwszy na placu parkingowym i ostatni z niego schodzę, a w mojej firmie nikt się nie zwolnił od UWAGA 15 lat!!!! chyba że na emeryturę.
   było paru co przyszli i po tygodniu poszli bo im nie pasowało że szef robi z nimi i nie można w necie siedzieć, albo w nieskończoność esemesować
   i nie głosuję na PO ani nawet na PIS

   co ty na to czerep?

 32. WOSP
  Witam ludzie co jest z wami nie tak??? Dlaczego wy wszyscy jesteście jak lemingi które cisną za wszelką cenę za tym gościem , ojcem dyrektorem , kaczka z kotem , spiskiem Macierewiczem itp. Wiece chciał bym żeby wasi bliscy potrzebowali tego sprzęty wasze dzieci rodzice itp więc nie zapomnijcie podpisać się pod ” nie korzystam ze sprzętu WOSP ” tylko cisnijcie na tych starociach co zostały z PRL-u. Jesteście zazdrosni że taka kasa się wam wymyka z rąk. Ciekawe czy ktoś rozliczył ojca dyrektora za jego budynki w Chicago ??? I ciebie matko z bloga bo na nich też się zarabia ale z tego co wiem to twojej żony więc jesteś czysty oczywiście. Zasiłku pewnie masz dużo z Moich podatków. Jeden człowiek Jurek zrobił więcej dla ludzi niż caritas on się nie rozlicza a powinien. Niby tyle razy więcej pieniędzy mają niż orkiestra ale jakoś nie widać żeby szły na jakiś konkretny cel. Może i Jurek bierze jakąś kasę ale na nią zasługuje bo to jego praca. Kler trzeba zrozliczac a nie porządnych ludzi którzy coś robią. Mam nadzieję że sąd dowali ci karę i żebyś płacił. Pewnie twoje lemingi dadzą kasę na twoje długi. A swoją drogą skoro uważasz się za dziennikarza nie powinieneś być bezstronny??? Teraz czekać aż admin usunie post hehe lemingi pozdrawiam i powodzenie w szpitalach bez sprzętu WOSP.

  • nie widziałam aby owsiak 

   nie widziałam aby owsiak  biegał na mrozie z puszka  żebrając  kase od ludzi  na  swoje sprzęty … .. WIĘC NIE  OWSIAK  ZEBRAŁ  tylko dzieci marznące na mrozie –   a   jesli  tego prostego faktu nie przyswoiles  no to już nie ma co dalej kontynuować  bo reszta z tego postu to  COMPLETE  BOLLOCKS …

   • Może ale czy dyrektor w
    Może ale czy dyrektor w firmie składa odkurzacze? Nie bo on ma inny rzeczy na głowie poza tym nikt nie kazał tym dzieciakom same poszły. Powinniśmy się uczyć bezinteresownosci od dzieci może nie wszystkich bo zdazaja się różne przypadki jednak większość chciała pomóc i pomaga jak co roku za co wielki szacunek dla tych dzieciaków mam nadzieję że za parę lat sam z córką będę zbierał

    • ale czy dyrektor w firmie
     ale czy dyrektor w firmie składa odkurzacze?
                                by czerep

     Jak potrzeba to i dyrektor składa odkurzacze wyobraź sobie
     jesli nie zauważasz tak oczywistych  faktów –  szerzenia  demagogi  równy i równiejszy …..

       nadal bedziesz wierzył, że zasada '' weźmiemy się  i zrobicie ''  jest  w porządku

      … i zacznij myśleć

  • jestem dyrektorem i sam latam sprzątac klatki i kible miejskie
   jestem dyrektorem i sam latam sprzątać klatki i kible miejskie myć bo pracownik jest chory.i nie mam do niego o to pretensji-choroba się zdarza. z moimi pracownikami nie raz i nie dwa naprawdę ciężko w brudzie i smrodzie tyraliśmy. niestaty dla tego kraju takich jak ja jest podobno niewielu. korona mi z głowy nie spadła. zawsze jestem pierwszy na placu parkingowym i ostatni z niego schodzę, a w mojej firmie nikt się nie zwolnił od UWAGA 15 lat!!!! chyba że na emeryturę.
   było paru co przyszli i po tygodniu poszli bo im nie pasowało że szef robi z nimi i nie można w necie siedzieć, albo w nieskończoność esemesować
   i nie głosuję na PO ani nawet na PIS

   co ty na to czerep?

 33. To banalne


  Nie ważne, że ludzie są oszukiwani, dla ludzi liczy się to że widzi jakiś sprzęt z serduszkiem.
  Nikt nie docieka, czy jest dobry, czy nie, ładnie wygląda, ma serduszko i fajnie.
  Tobie chodzi o pryncypia, ale na tak wysokim poziomie ludzie nie myślą,to wiem z doświadczenia.

  Jak facet w poniedziałek zadzwoni do firmy, że musi wziąść wolne na życzenie to… raczej to rozśmiesza otoczenie i nic się nie dzieje. Nikt się nie zastanowi głębiej co to może oznaczać dla jego rodziny ? Jeżeli następny facet weźmie sobie coś z firmy, to reszta udaje, że nie widzi…
  Jak Szef się wkurzy, to się dziwią..bo jest z czego…? Czy nie jest tak, że jak sobie JO weźmie jakąś kwotę i trochę "pomiesza", to przecierz coś kupił, to dlaczego się go czepiać ?
  Czy nie jest tak, że jest zgoda społeczna na pewne przekręty ? zgoda na upijanie się ?

   

  • Czy nie jest tak, że jak
   Czy nie jest tak, że jak sobie JO weźmie jakąś kwotę i trochę "pomiesza", to przecierz coś kupił, to dlaczego się go czepiać ?
   Czy nie jest tak, że jest zgoda społeczna na pewne przekręty ? zgoda na upijanie się ?

   by tere

   I to jest  sedno !!
   zgoda na przekrety  bo ludzie  pracujac za 2 euro  tez kombinuja  bo sie nie da inaczej
   I dlatego  ta czerwona  eMOfska   cholota ma sie tak dobrze bazujac  na ludzkiej  dobroci
   tak jak juz kiedys pisalam  bez kampani spolecznej  i tego aby ludzie  zarabiali godnie  bedzie ciezko to wykorzenic ..ale probowac trzeba  

 34. To banalne


  Nie ważne, że ludzie są oszukiwani, dla ludzi liczy się to że widzi jakiś sprzęt z serduszkiem.
  Nikt nie docieka, czy jest dobry, czy nie, ładnie wygląda, ma serduszko i fajnie.
  Tobie chodzi o pryncypia, ale na tak wysokim poziomie ludzie nie myślą,to wiem z doświadczenia.

  Jak facet w poniedziałek zadzwoni do firmy, że musi wziąść wolne na życzenie to… raczej to rozśmiesza otoczenie i nic się nie dzieje. Nikt się nie zastanowi głębiej co to może oznaczać dla jego rodziny ? Jeżeli następny facet weźmie sobie coś z firmy, to reszta udaje, że nie widzi…
  Jak Szef się wkurzy, to się dziwią..bo jest z czego…? Czy nie jest tak, że jak sobie JO weźmie jakąś kwotę i trochę "pomiesza", to przecierz coś kupił, to dlaczego się go czepiać ?
  Czy nie jest tak, że jest zgoda społeczna na pewne przekręty ? zgoda na upijanie się ?

   

  • Czy nie jest tak, że jak
   Czy nie jest tak, że jak sobie JO weźmie jakąś kwotę i trochę "pomiesza", to przecierz coś kupił, to dlaczego się go czepiać ?
   Czy nie jest tak, że jest zgoda społeczna na pewne przekręty ? zgoda na upijanie się ?

   by tere

   I to jest  sedno !!
   zgoda na przekrety  bo ludzie  pracujac za 2 euro  tez kombinuja  bo sie nie da inaczej
   I dlatego  ta czerwona  eMOfska   cholota ma sie tak dobrze bazujac  na ludzkiej  dobroci
   tak jak juz kiedys pisalam  bez kampani spolecznej  i tego aby ludzie  zarabiali godnie  bedzie ciezko to wykorzenic ..ale probowac trzeba  

 35. W tekście
  MK zwróciłem uwagę na zdanie, że " w cyrku przez pięć minut wzięła udział TVP Info i później sobie poszła"
  Właśnie, moim zdaniem nie należy bezgranicznie wierzyć w tzw "nasze" media. Pomimo zmian personalnych w TV nie sądzę, aby nastąpiła zmiana na którą liczyliśmy. Coś tam zmienią, ale mam wrażenie, że nie zdają sobie sprawy z kim przyszło się zmierzyć i ciągle dobrze się bawią.

 36. W tekście
  MK zwróciłem uwagę na zdanie, że " w cyrku przez pięć minut wzięła udział TVP Info i później sobie poszła"
  Właśnie, moim zdaniem nie należy bezgranicznie wierzyć w tzw "nasze" media. Pomimo zmian personalnych w TV nie sądzę, aby nastąpiła zmiana na którą liczyliśmy. Coś tam zmienią, ale mam wrażenie, że nie zdają sobie sprawy z kim przyszło się zmierzyć i ciągle dobrze się bawią.

 37. Ciekawe…
  Kiedy sąd w Złotoryi wydaje wyrok po myśli Piotra W., to jest wzorem praworządnej instytucji, a jego postanowienia są cytowane niemal w całości i kolportowane po wszystkich znajomych portalach… Kiedy sprawy nie idą tak dobrze, okazuje się nagle, że to stalinowski organ ucisku.

  Ot, ciekawostka.

 38. Ciekawe…
  Kiedy sąd w Złotoryi wydaje wyrok po myśli Piotra W., to jest wzorem praworządnej instytucji, a jego postanowienia są cytowane niemal w całości i kolportowane po wszystkich znajomych portalach… Kiedy sprawy nie idą tak dobrze, okazuje się nagle, że to stalinowski organ ucisku.

  Ot, ciekawostka.

 39. W Sadzie ,, po staremu “
   Wspolczuje zderzenia z Sadem !

     Mialem nadzieje , ze nadeszly Nowe Czasy , w tym Nowym Roku 2016 .
  Relacja wstrzasajaca . Mocno sie zdenerwowalem , tym co tam zaszlo . Wczoraj widzialem z setke ludzi na miescie dumnie noszacych , przyklejony im znaczek , kilka dni wczesniej . Pomyslalem , ze zyja w jakims innym swiecie , w ktorym wszystko biegnie w dobrym kierunku .
   Bylem przekonany , ze Sad uszanuje znanego Blogera i jego rzeczowa argomentacje
      Mam nadzieje , ze wniosek o zmiane Sedziego , zostanie uwzgledniony .
  Jestem Panu wdzieczny , ze toczy Pan za nas te boje , o lepsza przyszlosc . Mimo wszystko , jestem przekonany , ze wszystko zakonczy sie pomyslnie , czego Panu zycze . Pozdrawiam z Bydgoszczy !!!

 40. W Sadzie ,, po staremu “
   Wspolczuje zderzenia z Sadem !

     Mialem nadzieje , ze nadeszly Nowe Czasy , w tym Nowym Roku 2016 .
  Relacja wstrzasajaca . Mocno sie zdenerwowalem , tym co tam zaszlo . Wczoraj widzialem z setke ludzi na miescie dumnie noszacych , przyklejony im znaczek , kilka dni wczesniej . Pomyslalem , ze zyja w jakims innym swiecie , w ktorym wszystko biegnie w dobrym kierunku .
   Bylem przekonany , ze Sad uszanuje znanego Blogera i jego rzeczowa argomentacje
      Mam nadzieje , ze wniosek o zmiane Sedziego , zostanie uwzgledniony .
  Jestem Panu wdzieczny , ze toczy Pan za nas te boje , o lepsza przyszlosc . Mimo wszystko , jestem przekonany , ze wszystko zakonczy sie pomyslnie , czego Panu zycze . Pozdrawiam z Bydgoszczy !!!