Prześlij dalej:

Znajomość podstawowych mechanizmów rządzących zachowaniami tłumu pozwala bez najmniejszych problemów przewiedzieć, co się stanie przy nieprawidłowym zarządzaniu tymi zachowaniami. Prosty przykład. Stutysięczny tłum na koncercie, nagle gdzieś z boku ktoś podpalił „Gazetę Wyborczą”. Ze sceny pada komunikat nie do końca trzeźwego grajka: „Pali się! Uciekajcie!” Skutek? Około stu zadeptanych na śmierć, parę tysięcy rannych. A pożar? Ile się może palić GW? Parę sekund i po wszystkim. Zakładając, że nie pali się GW, ale samochód TVN, zagrożenie jest nieco większe, niemniej skutki nieodpowiedzialnego wyprowadzenia ludzi z zagrożenia takie same.

Powyższy przykład to elementarz każdego, szeregowego członka służb takich, jak: Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, a nawet każdy nauczyciel, czy ochroniarz w „Biedronce” jest przeszkolony w tym zakresie i wie, co ma robić. Co zrobił Niedzielski z Morawieckim? Jeśli będziemy się trzymać przykładu, to nie do końca trzeźwi krzyknęli: „Pali się! Uciekajcie!” i reszta zrobiła się sama, chociaż nie całkiem sama. Ci dwaj codziennie dolewali benzyny do pożaru i co dzień podnosili poprzeczkę paniki. W efekcie cała i tak zdychająca służba zdrowia zafiksowała się na płonącej GW, co doprowadziło do podpalenia wozu TVN i przede wszystkim do masowych zgonów będących wynikiem zdeptania przez tłum „pozytywnie wymazanych”. Taki mamy obecny obraz tragedii i nic nie wskazuje, że cokolwiek się zmieni. Przypomnieć należy, że to jeszcze nie jest pełnia sezonu infekcyjnego, ale przedsionek. Ludzie będą milionami kichać, kaszleć, prychać, zwalczać temperaturę, ale jak nigdy najmniej połowa z tych milionów wpadnie w panikę podgrzewaną przez media i „autorytety” rządowe.

Nad tym tłumem nie zapanuje nikt, tym bardziej, że kryzysem cały czas zarządzają ci sami, skrajnie niekompetentni ludzie podsycający i pożar i panikę. Znaleźliśmy się w pułapce, z której nie ma wyjścia. Musiałby się pojawić jakiś samotny bohater, który wyprowadzi ludzi z pożaru i paniki, ale tacy są w pierwszej kolejności zadeptywani przez tłum i „zarządzających” kryzysem. Skutki już są opłakane, w październiku mamy najwyższy wskaźnik zgonów od czasów II WŚ i nadal idziemy w tym samym kierunku. Bez względu jak to dramatycznie brzmi, niestety ofiar będzie przybywać i tego procesu nie da się niczym zatrzymać, choćby w tej chwili do Ministerstwa Zdrowia przyszli ludzie odważni i kompetentni, jedyne co są w stanie zrobić, to ograniczyć liczbę ofiar. Tysięcy Polaków nie uratuje nikt, to będą ofiary zbrodni, zaplanowanej świadomie lub nieświadomie przez Niedzielskiego i Morawieckiego. W zaistniałej sytuacji jedyne, co można zrobić, to podstawić zbrodniarzy przed sądem, ale oczywiście do tego potrzebne są prawdziwe sądy, nie takie, które zbrodniarzy puszczają wolno i jeszcze z odszkodowaniami.

Strony

Źródło foto: 
22507 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

37 (liczba komentarzy)

 1. posłuże sie cytatem "Polska opowieść i służbie zdrowia jest taka, ze gdy zamknięto przychodnie i nie szło sie nigdzie dodzwonić, bo przeciez zaraza, to w momencie zapłacenia 200zł prywatnie wirus magicznie znikał i można było się umówić już na następny dzień." /zapewne chodzi o lekarz tzw "specjalistów"?

  https://epoznan...

 2. Powiem tak, nie wiem kto jest winny ale dwie bliskie mi osoby zmarły po kontaktach z polskimi szpitalami w ciagu ostatnich kilku miesięcy. Jedna nabawiła sie schizofrenii i zapadła w śpiączkę, druga złapała w szpitalu covida. To są teraz umieralnie. Stoczyliśmy się już oficialnie do poziomu trzeciego świata gdzie nie ma służby zdrowia dla przeciętnych ludzi. Jest tylko dla pajacy jak Polaczek czy inni lumpencelebryci. To jest wspólna zasługa wszystkich rządzących czeciej erpe. PiS ma pecha że na nich trafiło ale oni też są odpowiedzialni za spory kawał tej patologi.

 3. do tego dodam, mam takie wrażenie - swojego czasu jak zaczeli zamykać gabinety  zauważyłem  zwiekszoną ilość reklam tzw "prywatnych" lecznic, - czyli takich gdzie zazwyczaj wykupuje abonamenty pracodawca, 

  po prostu zauwazyli oni ze ludzie nie są przyjmowani przez lek.rodzinnych wiec postanowili posprzedawać abonamentów ludziom "z ulicy"? zapewne te lecznice  które miały możliwości przerobowe jeśli chodzi np o lekarzy rodzinnych, podobno w tych prywatnych wizyty działały normalnie - czyli co - prywatne "wirus magicznie znikał" ?

 4. do tego mamy kwestie tzw SORów gdzie jak jest sytacja fatalna Od Lat wszyscy wiedzą

 5. Dziwię się, że Matce chce się walić głową w mur. Dziwię się i podziwiam, ktoś musi robić tą robotę.... ale... kto był najwyżej postawioną osobą w czeciej erpe która poniosła dolegliwe konsekwencje? Fundacją tej pokraki jest bezkarność "rządzących". Tylko w ten sposób zagranica może znaleźć wykonawców do mokrej roboty. To jest flustrujące ale Polacy nic nie mogą zrobić przeciwko żulii która ich codzienne wykorzystuje. Dopuki któryś z nich nie poniesie konsekwencji w realnym życiu poza instytucjami które ich chronią nie będą mieć oporów przed czynieniem zła. Przykre ale nie widzę innej drogi wywierania na nich wpływu. Muszą się fizycznie bać inaczej bać będziemy się my.

 6. "Kwarantanna Narodowa" mogłaby się przyczynić do śmierci jeszcze większej ilości ludzi, ale na szczęście telefon Merkel nas przed nią uratował. Jakiś tam Morawiecki nie będzie przecież zamykać głównego poddostawcy gospodarki niemieckiej.

  Mam nadzieję że sprawiedliwość kiedyś dosięgnie wspomnianą w felietonie dwójkę i ich wszystkich akolitów i promotorów. Jak nie ludzka, to Boska. Ta ostatnia będzie bardziej surowa od drugiej Norymbergi.

 7. > Mam nadzieję że sprawiedliwość kiedyś dosięgnie wspomnianą w felietonie dwójkę i ich wszystkich akolitów i promotorów. Jak nie ludzka, to Boska. Ta ostatnia będzie bardziej surowa od drugiej Norymbergi.

  To jest cienkie popiskiwanie bo tylko tyle nam zostało. Jeżeli ktoś fizycznie z tym nie zrobi porządku to oni na pewno się takimi tekstami nie przejmą i nie zmienia swojego postępowania. Najwyraźniej wkurw nie jest jeszcze wystarczająco duży żeby zamienić słowa w czyny.

 8. To nie jest "cienkie popiskiwanie", ale ostrzeżenie przed mechanizmem funkcjonującym od wieków. Sprawiedliwość Boska działa też na tym świecie. Można to zobaczyć śledząc ostatnie chwile wszystkich skurwysynów, którzy narobili wiele złego. Zawsze umierali długo w strachu i mękach. Zawsze ich "dzieło" gniło na ich oczach. Tak się dzieje zawsze - od Heroda do Andropowa, nie wspominając o Hitlerze czy Stalinie.

 9. A dlaczego dwójkę a nie trójkę czyli również Kaczyńskiego?. Gdy rano wychodzę na spacer, widzę młode matki prowadzące swe kilkuletnie pociechy w maskach do przedszkola. Obok szkoła podstawowa i tabuny młodych ludzi w szmatach na twarzy. ,Jaki wpływ ma szmata blokująca oddychanie na tak młode organizmy, lepiej nie mówić. Idę sobie i myślę o panach Kaczyńskim, Morawieckim, Niedzielskim. Zapewniam tych panów ,że myślę o nich bardzo, bardzo cichutko, żeby moich myśli broń Boże dzieci nie usłyszały.

 10. We wrześniu zmarło 34066 osób, a w październiku 49 132 osoby (przyrost o 44%). Zródło: https://dane.go...

 11. Koronka to projekt destabilizacyjny od samego początku więc zalecana przez BŚ "coronavirus response" na modłę włoską musi do destabilizacji prowadzić. Sam tego bankster nie wymyslił tylko zastosował się do wytycznych. Oczywiście rozsadził bazę wyborczą PiS i zdewastował kraj ale jak widać wytyczne z centrali są dla naszych polityków (i nie tylko naszych) nadrzędne

 12. Zdeterminowana, zorganizowana mniejszość jest zawsze skuteczniejsza od rozmemłanej większości. ABC prowadzenia polityki. Jazda się zaczyna kiedy większość zaczyna sie organizować i nie da się zinfiltrować. To jest to czego najbardziej obawia sie każda władza. Siła poza obszarami które mogą kontrolować. Tak jak uważam, że zarzuty względem kiboli lub narodowców nie są bezpodstawne tak myślę że są to jedyne ośrodki które aktualnie dysponują namiastką siły i dlatego są tak zwalczane przez wszystkich zblatowanych z establiszmentem, w tym przez PiS. Czy nam sie to podoba czy nie to tylko z tych kierunków możemy liczyć na jakąkolwiek akcję która może zmienić zachowanie namiestników NWO. Smutne, ale może nie ma co sie obrażać na rzeczywistość?

 13. Na dniach ruszą (a może nawet już ruszyły) na zlecenie ministerstwa zdrowia narodowe badania (z budżetem 15 baniek) dlaczego Polacy są tak niechętni szczepionkom na covid. Na dziś takich chętnych jest 28,7% - to i tak bardzo dużo w porównaniu ze szczepieniami na grypę, gdzie szczepi się 5% populacji. Po tych badaniach ruszy zapewne zmasowane uderzenie marketingowe w celu zwielokrotnienia chcących się zaszczepić na covid – to wersja optymistyczna, bo w grę mogą też wejść szczepienia obowiązkowe. To tylko teoria? – niekoniecznie, już wiadomo, że w olimpiadzie w Tokio będą mogli wziąć udział tylko sportowcy, którzy się zaszczepią. Podpowiedzmy w takim razie naszym planistom z ministerstwa zdrowia, dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na covid.

  1. Szczepionki wytwarzane są na abortowanych płodach ludzkich i zawierają fragmentaryczne elementy DNA tych płodów. Po podaniu do organizmu w formie szczepionki zmieniają DNA zaszczepionego organizmu poprzez jego mutacje. W drugim pokoleniu powoduje to choroby genetyczne. Natomiast trzecie pokolenie staje się bezpłodne. Na tym polega sens depopulacyjny szczepionek, o którym mówił Bill Gates.

  Info bliżej źródła tu:

  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,25894258,dlaczego-bill-gates-powiedzial-ze-szczepionki-pomoga-ograniczyc.html

  1. Same szczepionki dają (jeśli w ogóle dają, bo z założenia ich skuteczność nie jest 100 procentowa) bardzo krótki okres ochronny – kilka miesięcy. Czyli mikstury, o których pisałem w punkcie powyżej szczepiący się będą sobie aplikowali raz po raz. Czyli nasze zdrowie (utracone) dla dobra biznesu Big Farmy. Życzę dużo zdrowia covidianom, bo naprawdę będą go potrzebowali.
  1. O Big Farmie i farmaceutycznym syndykacie zbrodni.

  Już w pierwszych tygodniach „pandemii” u nas pojawiły się informacje o skuteczności leków przeciwmalarycznych – chlorochiny i hydroxychlorochiny w leczeniu choroby wywołanej przez covid. Kiedy tylko informacja dotarła do szerokiego kręgu społecznego nastąpił kontratak Big Farmy – lekom tym zarzucono szereg skutków ubocznych, w tym doprowadzenie do arytmii serca, a w skrajnych wypadkach do śmierci – leku stosowanego w medycynie od kilkudziesięciu lat!, a same leki wycofano z aptek. Ostatecznie „Lancet” (czyli medyczna biblia) wycofał się z publikacji o szkodliwości tych leków i nawet przeprosił za opublikowanie nieprawdziwych danych. W Polsce, na UM we Wrocławiu prowadzi się do dziś badania na wpływ chlorochiny na zapobieganie i zmniejszenie ciężkich powikłań zapalenia płuc przy zakażeniu covidem.

  Inny przykład działalności Big Farmy w Polsce to leczenie covida przez doktora Bodnara amantadyną, które opisałem na Kontrowersjach całkiem niedawno. Dr Bodnar wyleczył amantadyną ponad stu pacjentów (w tym siebie), w tym kilkunastu pacjentów było w stanie ciężkim. Czy w związku z tym dr Bodnar został medycznym bohaterem narodowym? Powinien, ale jego koledzy po fachu – płatni hunwejbini, rzucili mu się do gardła i sprawa się otarła (albo jeszcze ociera) w samosądzie (bo na pewno nie samorządzie) lekarskim w kierunku odebrania uprawnień lekarskich. A sam lek z amantadyną – viregyt K jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (to wersja dla tych, którzy wierzą w czarodziejskie różdżki) zniknął z aptek. Lek dostał zarzuty takie same jak chlorochina i hydroxychlorochina – czyli nieprzewidywalne skutki uboczne – lek, który jest stosowany od kilkudziesięciu lat!!!

  Na podstawie tego, co napisałem w tym punkcie dwa wnioski do wyciągnięcia wydają się oczywiste. Po pierwsze należy powołać sejmową komisję o jawnym działaniu (tak jak np. w sprawie Ambergold) w celu prześwietlenia torpedowania leczenia Polaków lekami, których pozytywne działanie w leceniu covid jest oczywiste (chlorochina, hydroxychlorochina, viregyt K) – kto blokował? dlaczego blokował? (ludzie, firmy). Po drugie – Polska musi odzyskać farmaceutyczną niepodległość, czyli należy przeprowadzić repolonizację co najmniej dystrybucji farmaceutycznej – zarówno detalicznej, jak i pewnie zwłaszcza hurtowej (coś na wzór repolonizacji mediów). Jeżeli na jeden telefon znika z aptek wybrany asortyment leków, to znaczy że podbił nas jakiś najeźdźca, i to złowrogi. Ogólnie on się nazywa Big Farma, ale ma wielu jeźdźców apokalipsy i wielu płatnych bandytów od nas z nimi współpracuje.

  1. Historia wybranych szczepień i ich skutków.

  Rok 2009 – „pandemia” świńskiej grypy. Szwecja wyszczepiła 60% populacji. Kilka tysięcy!!! szwedzkich dzieci zachorowało na narkolepsję, ich rząd do dzisiaj wypłaca im odszkodowania za trwałe okaleczenie. Tylko że żadne odszkodowanie nie zwróci zdrowia!!! (szwedzkie rodziny i tak mają „szczęście”, bo w Polsce nie dostaliby grosza). Teraz rozumiecie, dlaczego Szwedzi dużym łukiem omijają zalecenia WHO?

  Rok 2011 – szczepienia na polio w Indiach i Pakistanie. Okaleczono 500.000!!! dzieci, które zostały sparaliżowane.

  Rok 2021, 2022 (realny termin wprowadzenia szczepionek na covid w Polsce) – chcemy tego samego, jak opisano w powyższych krajach?

 14. Dwa dni temu po masowych protestach rządy Danii i Niemiec wycofały się z obowiązkowych!!! szczepień, Anglicy walczą. Na Słowacji co wieczór potężne demonstracje antycovidowe. Ale o tym nigdzie w mediach prawych i lewych nie usłyszymy, ani nie zobaczymy.

  Procesy społeczne mają swoją bezwładność - chyba że jest to wybuch rewolucyjny. Na wiosnę może wyjść z tego Wiosna Ludów. A wtedy drżyjcie ci, którzy uważacie się za mocarnych teraz.

 15. Tam są protesty antycovidowe, natomiast u nas będzie prawdopodobnie próba przekierowania tego na lewackie "czarne macice" - które, nawiasem mówiąc, sprawiają wrażenie jakby były specjalnie przez PiS hodowane.

 16. > sprawiają wrażenie

  Subtelny jesteś. Takiego chamskiego promowania nie bylo od dawna, nawet za peło.

   

  W którymś momencie PiS się skurwił i naprawdę nie interesuje mnie dlaczego. Jedno chcę obiecać szmaciarzom, nawet kiedy PiS popłynie ja cały czas będę popierał nurt narodowy i konserwatywny i żadne operacje socjotechniczne mnie od tego nie odwiodą. Na pohybel globalistą i depopulatorą (co w sumie na jedno wychodzi).

 17. globalistoMMMMMMMMMMM i depopularoroMMMMMMMMMMMMMMM

 18. Sytuację i histerię można byłoby uspokajać kładąc nacisk na leczenie, tym bardziej że są doniesienia o dobrze rokujących metodach, jak choćby lekarza Bodnara.
  Tymczasem nic takiego się nie dzieje - lekarze zgłaszający pozytywne wyniki leczenia są szykanowani, a panika jest konsekwentnie nakręcana pełną parą nie tylko przez rząd, ale i zgodnie przez wszystkie media od TVP przez Polsat aż do TVN. To wskazuje, że w tym szaleństwie jest metoda i trudno tego nie zauważyć.

  Sprawa była zresztą postawiona jasno już od samego początku w marcu - żadne skuteczne lekarstwa tylko "wyszczepianie" i koniec. Jeśli brać pod uwagę cały ten kontekst to trochę strach myśleć co za g. oni chcą ludziom za wszelką cenę wstrzykiwać.

 19. Może to bicie głową w mur trzeba przestawić na inny mur? Skoro wszystkie media i politycy grają plandemią to może trzeba znaleźć grupę polityków, którzy by się przebili w mediach czy w sejmie i głośno mówili o tym, o czym jest w tym artykule? Bo z tego co czytam i czasami przez przypadek usłyszę w TV, wszyscy walą w rząd, ale nie o tym o czym jest ten artykuł, tylko ... że rząd nie radzi sobie z wydumaną pandemią! A zablokowaną opiekę zdrowotną tłumaczy się "wąskim gardłem", ktore w takich sytuacjach jak walka z pandemią zawsze się pojawia. No bo wszystkie środki i siły są skierowane na pandemię to reszta się musiała zapchać - tak sobie to tłumaczą i udają, że nic się nie stało nienormalnego!

  Czy są jeszcze jacyś politycy i niezależne od rządu i Sorosa media w Polsce, którzy by pomogli zatrzymać to ludobójstwo? 

 20. > Czy są jeszcze jacyś politycy i niezależne od rządu i Sorosa media w Polsce, którzy by pomogli zatrzymać to ludobójstwo? 

  Nie ma, to chyba ewidentne. Co jest swoją drogą ciekawe bo jest spory kawał tortu wyborczego do zagospodarowania a jakoś nikomu nie chce sie po niego schylić. Zabronili? Ciekawe jak to proponenci demokracji wyjaśnią? Jest popyt a nie ma podaży, jak to może się zdarzyć w działającej demokracji?

   

 21. No cóż, sypie się „proroctwo“ rozpadu ZP, nieuchronnych nowych wyborów itp. „sensacji z pewnych źródeł”, więc trzeba huknąć z „Grubej Berty” i obwieścić „ludobójstwo”, koniecznie (bezwzględnie! na pewno! niezaprzeczalnie!) zawinione przez najnowszych (starych?) wrogów, którzy bezczelnie nie posłuchali proroka...

  A setki tysięcy ludzi umiera sobie na świecie na Covid i umiera, coraz więcej państw wprowadza coraz drastyczniejsze obostrzenia i końca tego pomoru nie widać...

  Jak to wszystko skleić do kupy?

 22. "Spieszmy się kochać covidiotów... tak szybko odchodzą"... :)

 23. Hehe i jeszcze: "każdy myślący widzi" 

  Niestety MK to egocentryk, który nie przyzna się do błędu nawet, jakby się o niego przewrócił. 

 24. Ciekawe dlaczego Kościół w tych sprawach jest cichy, nie próbuje reagować i przekazywać rzetelnych wiadomości/?. Przecież jest to instytucja międzynarodowa, mają rozeznanie, kontakty, wielu naukowców i lekarzy jest katolikami. Dlaczego od tej strony nie mamy żadnej wiedzy i pomocy?

 25. Ponieważ jest częścią przekrętu. Pewnie dostał obietnicę podziału łupów albo go trzymają za jaja pedalską pedofilią. Kościół instytucjonalny nie jest naszym koalicjantem ale wrogiem. Problem polega na tym że ataki na kościół nie rozróżniają hierarchów i wiernych tylko stygmatyzują wszystkich. Mamy do wyboru bronić pedofilów alb wyrzec sie wiary, przynajmniej tak by chcieli agresorzy. Czas przenieść walkę na ich teren i powiedzieć że problem pedofili w kościele to tak naprawdę problem hiperseksualnego pedalstwa i właśnie na tym przykładzie bronić dzieciaków przed zboczeńcami. Kto wspiera prawa gejów do adopcji lub innego kontaktu z dzieciakami ten wspiera pedofilię. Czas stygmatyzować zboczeńców.

 26. Ze strony Kościoła również są głosy krytyczne i odważne, np. abpa Vigano - tyle że są zamilczane przez media, jak wszystko inne co nie jest zgodne z oficjalną narracją.

 27. Nie śledziłem ostatnio zbyt pilnie komentarzy, ale czy przypadkiem nie wywalono z Kontrowersji  Mariana? Napisze ktoś za co?

 28. Od ściany do ściany.Chyba żyję w innym świecie niż Wy. Nie widzę dzieci małych w maskach. Widzę jak na boisku przyszkolnym grają w piłkę bez szmatek. Jeżdżą na rowerach całe rodziny mimo kiepskiej pogody(bez szmatek). Widzę osoby w różnym wieku w sklepach ( wszystkie branże) w godz. 10-12 ,których nikt nie wyprasza. Karetki też mniej słychać niż w poprzednie dni( szpital cowidowy) Nie mam zamiaru się szczepić bo to g.. da w sytuacji mutacji wirusa.Mogą być trudności dla osób chcących wyjechać za granicę do państw obowiązkowo szczepionych.Faktem jest,że co nie zrobiłby rząd i tak byłoby źle dla połowy ludzi.

 29. > Faktem jest,że co nie zrobiłby rząd i tak byłoby źle dla połowy ludzi.

   

  W takiej sytuacji logika podpowiadałaby cięcie kosztów. Skoro i tak nie dogodzisz wszystkim to rób to jak najniższym kosztem. A Mateuszek jest zdeterminowany na rozpieprzenie gospodarki nawet jak to ma minimalny wpływ na sytuację zdrowotną. Breaking news, wszyscy przejdziemy przez covida i większość przejdzie go lekko. Masakra gospodarki już tak lekko nie przejdzie.

 30. avatar

  Pi*oko, oczywiście.

  Gdzieś w marcu  zdaje się umierać 1 na 30, obecnie zdaje się umierać 1 na 60; uśredniając  2%. chorych umiera.
  30M* 0,02= 600k umrze.
  600k/365dni= 1600 zgonów/dzień.

  Jakieś problemy z elementarnymi rachunkami?

 31. Strony