fbpx

Jak działa TVN? Idealnie, jest to potężna machina propagandowa wykorzystująca w sumie prymitywne środki, ale nie ma sensu środkom zaglądać w zęby, jeśli są skuteczne. Drugie pytanie, czy rzeczywiście TVN jest skuteczny? Nie w takiej skali jak kiedyś, bo powstała może nie armia, ale pułk złożony z demaskatorów kłamstw TVN, którzy działają w Internecie. Jednak lekceważenie TVN jest głupotą, a rzekoma odpowiedź TVP na tym samym poziomie to bajka dla ubogich. TVP to przedszkole przy TVN.

Siła TVN to bezczelność, poczucie bezkarności i nieustanne kneblowanie przez zawstydzanie. W TVN nie ma czegoś takiego jak opór przed spreparowaniem materiału w taki sposób, aby z informacji zrobić propagandowy bełkot lub zwyczajne kłamstwo. W TVP mamy do czynienia z zupełnie innym, dziecinnym i w moim przekonaniu mało skutecznym mechanizmem. TVP nie preparuje materiałów, TVP koloryzuje i kanalizuje przekaz. Nie jest kłamstwem, że 500+ to społeczna i socjalna rewolucja, nie jest kłamstwem, że za PO na samym VAT okradziono Polskę na miliardy. Tyle, że taką informację można przekazać raz, dwa razy, no 15 razy, ale nie 1234 razy. Twierdzenie, że to przekaz dla „prostych ludzi” jest dziełem jeszcze prostszych ludzi. Umówmy się, że nawet analfabeta zrozumie prosty komunikat za 10 razem, a jak komunikat jest powtarzany 1000 razy i nadal nie dociera, to mamy do czynienia z kompletnym idiotą. TVP da się opisać paroma słowami, naiwna, nachalna propaganda, z reguły pozbawiona kłamstwa, ale też skuteczności i bezczelności TVN.

Tymczasem konkurencyjna telewizja nie bawi się w skrupuły, morały i nie ma takiej sprawy, której nie jest w stanie przeforsować, za co nie ponosi żadnych konsekwencji. Podam konkretne przykłady, jak to działa, żeby nie było wątpliwości, co mam na myśli. Od kilkunastu dniu TVN przeprowadza grillowanie Biedronia i to nie byle jakie. Biedroniowi wciska się aferę pedofilską w Słupsku, co niekoniecznie jest wciskaniem, ale wcześniej takie akcje były nie do pomyślenia. Gdyby TVP powiązała homoseksualistę Biedronia z pedofilią i to w kontekście politycznym, TVN nie zostawiłby suchej nitki na śmiertelnym wrogu. „Homofobia” i wszystkie inne faszyzmy z nazizmami zostałyby natychmiast uruchomione. Co zrobiła TVP z przekzaem TVN? Nic, już nie mówię o tym, że nawet Kurski nie odważyłby się na podobną „narrację”, jaką TVN ciągnie bez obaw, ale nie ma reakcji na „homofobię” TVN.

Kolejny przykład. Na antenie TVN kilkakrotnie pokazano materiał z udziałem Iwony Jachnik „nauczycielki-ekspertki”, od systemu edukacji. Kim jest ta pani? Wojującą lewacką i feministyczną aktywistką, która biega po szkołach z „wykładami” mniej więcej na takim poziomie: „Jak smakuje sperma?”. „Ekspertka” nie ma żadnego pojęcia o reformie edukacji i funkcjonowaniu systemu, ale skoro pojawia się w szkole jako nauczycielka od wychowania do życia w rodzinie, to przecież może robić za fachowca od likwidacji gimnazjów, a jej głos nie jest głosem Jachnik, tylko „zaniepokojonych nauczycieli”. Przykład następny. Niemal w tym samym czasie idzie inny „materiał” na antenie TVN, oto zła władza PiS prześladuje apolitycznych muzyków i to w dodatku nie jakichś progresywnych rockmanów, tylko niewinny zespół śpiewający szanty. „Muzycy” założyli koszule z „konstytucją”, a poseł PiS napisał do państwowego sponsora ENEA dlaczego ze środków publicznych są finansowane hucpy polityczne.

W TVN pojawił się jeden z członków zespołu i długo przekonuje, że występ nie miał nic wspólnego z polityką, a on to sobie tylko śpiewa. Kim jest ów „muzyk”? Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego z ramienia PO, prawnik lansujący się na sprawie Blidy i były wiceprezes… ENEA. Co się z tymi wszystkimi przykładami dzieje? Nic, poza Internetem kompletnie nic, TVP ani nie stać na ten poziom bezczelności i zawstydzania przeciwnika, ani na zdemaskowanie ich metod. Proszę mi zatem nie opowiadać bzdur, że TVP to odpowiedź na TVN. Po jednej stronie stoi propagandowy zawodnik wagi ciężkiej, po drugiej trampkarz i tak to „odpowiedź”.