Program 500+ to świętokradztwo i początek końca bożków „liberalizmu”

Prześlij dalej:

Niczego nie trzeba sprawdzać i nie ma potrzeby pocić się nad analizami, bo w ciemno wiadomo, że śmieszne 20 miliardów przez ostatnie osiem lat szło na zwykłe złodziejstwo. Jednak, żeby tak całkiem nie opierać się na przekonaniach, wystarczy podać jedną, jedyną liczbę. 600 miliardów! O ponad pół biliona złotych za czasów kadencji POPSL wzrósł dług publiczny i jest to kwota więcej niż podwojona w stosunku do tego, co było przed rządami tej kliki. Dzieląc 600 miliardów przez 8 wychodzi nam 75 miliardów rocznie, które nigdy do budżetu nie wrócą, wręcz przeciwnie, obciążają budżet ratami i odsetkami. Znając tylko tę wartość człowiek myślący o resztę nie pyta, no ale w RPIII to głupi lub udający wariata mają najwięcej do powiedzenia i gadają bez zahamowań. Przeczytałem takie zdanie, które idealnie oddaje obłęd nagromadzony wokół programu 500+. Zdanie brzmi następująco: „W mediach taka histeria, jakby ludziom zabierali, a nie dawali 500 złotych”. Rzeczywiście dokładnie tak to wygląda. Jeszcze niedawno za bełkot numer jeden robiła Grecja. Będzie w Polsce druga Grecja, jeśli socjaliści z PiS uruchomią „rozdawnictwo” na taka skalę. Wszystko miało się zwalić na łeb no i przede wszystkim tych pieniędzy PiS miał za Boga nie znaleźć. Znalazła się kasa, program zaklepany i ruszyła lawina „eksperckiego” obrzucania łajnem wszystkiego, co w tym programie jest i czego tam nie ma. Szczególnie aktywne są kanały biznesowe, te same, które codziennie zgadują dlaczego frank jest po 3,95 i giełda poszła w dół. Tydzień temu frank z powodu PiS był po 4,09, ale dziś w wyniku gry na rynku japońskim jest po 3,95. Nie inaczej dzieje się z 500+, nagle okazało się, że pieniądze to żaden problem, one są, tylko PiS nie umie sprawiedliwie podzielić.

Dostaną biedni i bogaci – tak brzmi pierwszy zarzut. W odpowiedzi rozsądny Morawiecki wyjaśnia, że bogaci wcale nie muszą się martwić, bo po pierwsze to nie będzie świadczenie przymusowe, po drugie aby je dostać należy złożyć wniosek. Nie pomogło, jest niesprawiedliwie i koniec, poza tym PiS dzieli Polaków, ponieważ niby daje, ale jednocześnie szantażuje, żeby bogaci nie brali. Na 3 miliony beneficjentów, znaleziono 4 przypadki szczególne. Na przykład rozwiedziona matka w ciąży, przechodząca przez przejście dla pieszych została potrącona przez Adama Michnika. I tak, wniosek złożyła, gdy była w ciąży i miała pracę, obecnie jest na chorobowym, ale dostała 20 tysięcy odszkodowania i jej dochód wzrósł. Co teraz Szanowna Redakcjo Gazety Wyborczej? Jak żyć? Czy PiS mnie oszukał? Wcale, ale to ani troszeczkę nie przesadzam. Ba! Jeszcze większe idiotyzmy są forsowane wokół pierwszego w Polsce poważnego programu socjalnego, chociaż takie programy funkcjonują w normalnych krajach od lat. Skąd ten obłęd w oczach i zażarta walka do krwi ostatniej? Powodów jest tysiąc, ale jeden szczególnie ważny. Precedens na miarę świętokradztwa! Szanowni Rodacy, od 25 lat złodzieje i ich wynajęci „ekonomiści” wbijają ciemnemu ludowi do głowy, że każda podwyżka renty o 25 złotych albo pensji nauczycielki o 4,50 rozwali gospodarkę od środka. Jednocześnie coroczne złodziejstwa na przetargach i grube numery typu „Powszechne Świadectwa Udziałowe”, czy OFE, nijak nie wpłynęły na gospodarkę i wykres słupkowy PKB. Tak samo działo się w przypadku budowy ekranów dźwiękochłonnych, przy których przypadkowo powstały „przejezdne” autostrady.

Strony

50718 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Otóż właśnie to... Zostaną im tylko tyrady Balcerowicza, brednie Petru i zaklęcia Gomułki... Stanisłwa Gomułki, tyż ekonomisty... Te ucone głowy futrujom nas, że 2 +2 to jest 4 a jednocześnie nie przeszkadzało im, że PO zadłużała Polske do tej pory na potęgę, przepierdoliła 150 mld z OFE, wydoiła Rezerwę Demograficzną a Krajowy Fundusz Drogowy "wyciągnęła" z długu publicznego bo dawno bylibyśmy tą ich przysłowiową Grecją...
  Krótko mówiąc -chuj z nimi... Rzekłem a raczej napisałem...

 2. avatar

  no i oczywiście słynny "ekonomista" Warząchiew tez sobie nie odpuści mędrkowania, coraz częściej można dostać rozwolnienia jak ten facet zacznie gadać albo coś napisze.Kiedyś jak złapano na czymś PO według niego winny był PiS bo opozycja była słaba, dziś kontestuje każde działanie tego niereformowalnego PiS.
  Facet chory na wirusa PiS

 3. Jeśli kolejnym krokiem nie będzie odciążenie MSP, to PiS długo nie porządzi.

 4. Chapeau bas dla autora, że zauważył 3 cel programu 500+:
  1 - socjalny, demograficzny
  2 - polityczny - wygrać wybory, utrzymać poparcie
  3 - empirycznie udowodnić społeczeństwu 26 letnie oszustwo złodziei i ich ideologii dla niepoznaki zwanych liberałami. Oby się udało, bo oznacza to dla nich dyskredytację raz na zawsze, ze wszystkimi porządanymi tego konsekwencjami.

  BTW ważny txt dr Targalskiego nt wojny, jaką wytoczyły nam Niemcy http://niezalezna.pl/75721-strategia-wojny-zaczepno-obronnej

  Można zrobić na złość Tomkowi Hienie i głosowac na "człowieka roku" parówek bez wchodzenia na nie http://www.poll-maker.com/poll566339x4d80d37A-24

  PS IMO powinno być "potrącona przez pijanego Adama Michnika"

 5. To sie wie

 6. nie dałbym złamanego grosza,ale wydaje mi się że kojarzę polityczny zamysł PiS.Skoro tak chcą,niech tak będzie.To się oczywiście zemści,nie dziś i nie jutro,ale to PiS się będzie z tym borykal.

 7. avatar

  Program ma poważną wadę. Nie traktuje obywateli beneficjentów równo. Mnie razi przeraźliwie zapis powodujący że, pierwsze dziecko jest pomijane. Na dobrą sprawę Trybunał Konstytucyjny może mieć powód żeby to utrącić. I co wtedy "powiedzom" autorzy projektu? Lepszym rozwiązaniem byłoby 400 na każde dziecko, no ale ja to się na "sprawiedliwości społecznej" nie znam. Jak znam życie, uczciwie zapierdalający biznesmeni nie będą mieli czasu na wypełnianie wniosków o świadczenie, natomiast pracownicy sfery budżetowej owszem. Tam się takim frajerstwem nie grzeszy. Wysokość stanowiska i zarobków nie są przeszkodą, póki nie istnieje konkretny zapis prawny.

  Spostrzeżenie autora na temat wpływu projektu na naszych szamanów ekonomii, wyborne!

 8. Niestety, ale manie jednego dziecka jest niesamowicie popularne, i te jedynaki zeżarły by całą kwotę przeznaczoną na ten program. Trza by nie 500 a jakieś 150 dawać, a to trochę obciach.
  Widać na więcej niż 20 mld bankierzy nie pozwolili. Może kiedyś, jak uda się mocniej im dobrać do dup.
  Była też awantura o to żeby farmy dziecięce dostające już obecnie tysiąc od głowy też podkarmić tym programem. Nie wiem co postanowiono.

 9. Program 500+ PRZEWIDUJE wypłaty na pierwsze dziecko ale obowiązuje tu cenzus dochodowy. Jesteś biedny = dostaniesz już na pierwsze dziecko. Wiedzie ci się lepiej = zrób drugie. proste i jak mi się zdaje pro prokreacyjne :)

 10. avatar

  ten program socjalno-społeczny jest 1szym i najwazniejszym zadaniem tego rzadu..efekty zaczna byc widoczne w calej ekonomii i sytuacji spolecznej za jakis czas..wszystko zgodne z "EFEKTEM MOTYLA"..

  mnie jednakoz interesuje bardzo cale dno..akcji jego najmsciwszej*wroclawskiej* ekscelencji..co to dzis kolejny raz pokazał gdzie ma dobro i racje stanu najjasniejszej RP...dzis wlasnie grzesiek zacwierkał znacząco...widze tu kilka zlozonosci..albo to jest gra na zrownanie notowan PO z ziemia lub ponizej 1metra w głąb..albo i dosadniej..albo jest to gra na NOWOCZESNE otwarcie w sejmie..albo..wyjazd na konsultacje z panem gujem ostatnim razem nie wyszedl tak jak miał wyjsc..i trzeba bedzie zrobic POwtórkę...co bedzie dalej??czy unijni komisarze czekaja z uderzeniem na polski rzad WŁAŚNIE wtedy gdy jego byla wroclawska ekscelencja za akcje widelec zostanie wyprowadzony "zgięty w pół"..(..tak naprawde przestałem wierzyc ze KTOKOLWIEK-KIEDYKOLWIEK!!!!zostanie własnie wyprowadzony w ten widowiskowy sposób...BO ONI W DALSZYM CIAGU SMIEJA SIE DO KAMER!!!!!..zamiast sprzedawac po cichu majatki by w nocy uciec z kraju..nie wiadomo DOKĄD...)...czy poczekają do tego momentu az kraj zacznie sie wybijac na niezaleznosc ekonomiczna..poprawi sie PKB na tyle ze ktos uzna ..ze te miliardy euro przydadza sie na osrodki dla facetów ze spuchnietymi jajami..lub na sprzatanie greckich plaż..lub na cokolwiek innego..ale nie do konca zgodnego z polska racja stanu...czy moze ktos czeka na jakowys inny :dymny" znak..by zbankrutowac na poczatek ze 2-3 banki..lub nalozyc sankcje za "odmowe" przekwaterowania" facetów ze spuchnietymi jajami...sam juz nie wiem...

  a tak a'propos..jak na razie nie uslyszalem niczego co pomogloby mi zrozumiec dlaczego nasze tiry nie maja prawa do swobodnego frachtowania towarów po całej europie..zadnej konfy konstytucyjnego ministra jak do tej pory nie było)

 11. Strony