Proces! Jerzy Owsiak schował się za WOŚP i art. 212 kk., aby bronić dobrego imienia „Złotego Melona”

Prześlij dalej:

Pewien sześćdziesięciolatek biegający co roku w czerwonych portkach i żółtej koszuli, który przy 40 milionie wrzuconym do puszki rytualnie traci głos, przypomniał sobie, że jest synem milicjanta. Jako przedstawiciel przewodniej i nietykalnej siły narodu obraził się na przedstawiciela ludu reprezentowanego przez Matkę Kurkę i z fochem poszedł do sądu. Powszechnie wiadomo, że w RPIII obowiązuje pełna wolność słowa, która pozwala rzucić chu..m w papieża, kur..stwem w prawicowego polityka, sektą smoleńską w moherową babcię, ale za pana „Grodzkiego” albo „syna esbeka” idzie się pod medialny topór lub/i sąd z komunistycznego paragrafu 22. Jerzy Owsiak, syn milicjanta i bożek establishmentu, poczuł się urażony następującymi stwierdzeniami: „król żebraków”, „rumuński macho”, „guru sekty” oraz paroma zarzutami o niegospodarność połączoną z kłamstwami. Obrażony zadzwonił do kancelarii mecenasa Jacka Zagajewskiego, a tenże przysłał za pośrednictwem Sądu Rejonowego w Złotoryi zaproszenie na posiedzenie pojednawcze. Kilkustronicowy tekst spisany w formie rozprawki, zawierający przezabawne sformułowania i jeszcze bardziej śmieszne błędy formalne dotyczące miejsca i sprawcy świętokradztwa, przeczytałem po łebkach, co paradoksalnie nie jest przejawem lekceważenia. Traktuję tę próbę wyrwania mi języka i obcięcia ręki, która się uniosła w kierunku pupila władzy niezwykle poważnie, bo po pierwsze syn milicjanta piórem mecenasa sporządził prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk., a po drugie takiej okazji do sądowego ustalenia ile kasy z WOŚP idzie do spółki „Złoty Melon” dotąd nie było.

Strony

28679 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Takie show trzeba oglądać na żywo!

 2. avatar

  2 października Sąd Rejonowy w Złotoryi, ale to jest tylko posiedzenie pojednawcze, czyli nie ma co oglądać, kilka minut i wyznaczenie następnego terminu rozprawy głównej albo odrzucenie wniosku, czego nie należy się spodziewać.

 3. http://studioopinii.pl/12021/ 
  i http://nawokandzie.ms.gov.pl/numer-12/opinie-12/wykreslic-art-212-k-k-2.html

  posłowie koalicji która ma jeden głos więcej ponad minimum niż trzeba żeby rządzić, co praktycznie oznacza że każdy że szpitala przyjedzie erką do Sejmu żeby opozycja nie pokonała rządu, jest sfrustrowana tym że opozycja nie głosowała dziś nad bodaj najważniejszym tematem w tym roku. Czy ktoś potrafi to racjonalnie wyjaśnić?

 4. komu ten esbecki pomiot chciał przyłożyć z baśki. Na świadka możesz też powołać Bolka.

  "- Jestem pacyfistą, ale mogę teraz z "baśki" przyłożyć. Niech tylko Wałęsa wskaże, komu - powiedział Jerzy Owsiak podczas oficjalnej konferencji prasowej dot. tegorocznego Przystanku Woodstock."

  Niewyparzony ryj tej mendy daje okazję żeby podstawić mu pod facjatę lustro aby się w nim przejrzał.
  Masz rację, że nadarza się okazja do przetrzepania finansów Melona i Mrówki.

  Może się skrzykniemy w przeczesywaniu Netu, żeby Wysokiemu Sądowi podać na tacy kogo już ten ruski cwel zdołał opluć?

 5. Jestem księgową, jakbyś wystąpił o zrobienie przeglądu ksiąg to chętnie zajrzę co tam w trawie piszczy. Służe własną osobą. Niestety sama tego , ze względu na brak uprawnień nie mogę robić ale mogę dołączyć do zespołu jako "wolontariusz WOSP"  hehe

 6. avatar

  Rzecz bardzo ciekawa zamieszczam :
  Irena Szafrańska @ISzafranska 1 h

  @twitkcg @AlicjaJesz Owsiak nie jest synem "milicjanta". Jego ojciec był szyfrantem ambasady PRL w Bonn, a więc pracował dla wywiadu.

 7. avatar

  Pozdrowienia

 8. "Wychował się w rodzinie milicjanta i księgowej, dziadek ze strony ojca walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, a babka w oddziałach gen. Józefa Hallera. Ojciec został później pułkownikiem i pracował w Komendzie Głównej MO"

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Owsiak

 9. IPN BU 710/202 OWSIAK ZBIGNIEW

  W temacie ojca ubowca ma pozamiatane:-)

 10. Strony