Proces! Jerzy Owsiak schował się za WOŚP i art. 212 kk., aby bronić dobrego imienia „Złotego Melona”

Prześlij dalej:

Pewien sześćdziesięciolatek biegający co roku w czerwonych portkach i żółtej koszuli, który przy 40 milionie wrzuconym do puszki rytualnie traci głos, przypomniał sobie, że jest synem milicjanta. Jako przedstawiciel przewodniej i nietykalnej siły narodu obraził się na przedstawiciela ludu reprezentowanego przez Matkę Kurkę i z fochem poszedł do sądu. Powszechnie wiadomo, że w RPIII obowiązuje pełna wolność słowa, która pozwala rzucić chu..m w papieża, kur..stwem w prawicowego polityka, sektą smoleńską w moherową babcię, ale za pana „Grodzkiego” albo „syna esbeka” idzie się pod medialny topór lub/i sąd z komunistycznego paragrafu 22. Jerzy Owsiak, syn milicjanta i bożek establishmentu, poczuł się urażony następującymi stwierdzeniami: „król żebraków”, „rumuński macho”, „guru sekty” oraz paroma zarzutami o niegospodarność połączoną z kłamstwami. Obrażony zadzwonił do kancelarii mecenasa Jacka Zagajewskiego, a tenże przysłał za pośrednictwem Sądu Rejonowego w Złotoryi zaproszenie na posiedzenie pojednawcze. Kilkustronicowy tekst spisany w formie rozprawki, zawierający przezabawne sformułowania i jeszcze bardziej śmieszne błędy formalne dotyczące miejsca i sprawcy świętokradztwa, przeczytałem po łebkach, co paradoksalnie nie jest przejawem lekceważenia. Traktuję tę próbę wyrwania mi języka i obcięcia ręki, która się uniosła w kierunku pupila władzy niezwykle poważnie, bo po pierwsze syn milicjanta piórem mecenasa sporządził prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk., a po drugie takiej okazji do sądowego ustalenia ile kasy z WOŚP idzie do spółki „Złoty Melon” dotąd nie było.

Strony

29701 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Takie show trzeba oglądać na żywo!

 2. avatar

  2 października Sąd Rejonowy w Złotoryi, ale to jest tylko posiedzenie pojednawcze, czyli nie ma co oglądać, kilka minut i wyznaczenie następnego terminu rozprawy głównej albo odrzucenie wniosku, czego nie należy się spodziewać.

 3. http://studioopinii.pl/12021/ 
  i http://nawokandzie.ms.gov.pl/numer-12/opinie-12/wykreslic-art-212-k-k-2.html

  posłowie koalicji która ma jeden głos więcej ponad minimum niż trzeba żeby rządzić, co praktycznie oznacza że każdy że szpitala przyjedzie erką do Sejmu żeby opozycja nie pokonała rządu, jest sfrustrowana tym że opozycja nie głosowała dziś nad bodaj najważniejszym tematem w tym roku. Czy ktoś potrafi to racjonalnie wyjaśnić?

 4. komu ten esbecki pomiot chciał przyłożyć z baśki. Na świadka możesz też powołać Bolka.

  "- Jestem pacyfistą, ale mogę teraz z "baśki" przyłożyć. Niech tylko Wałęsa wskaże, komu - powiedział Jerzy Owsiak podczas oficjalnej konferencji prasowej dot. tegorocznego Przystanku Woodstock."

  Niewyparzony ryj tej mendy daje okazję żeby podstawić mu pod facjatę lustro aby się w nim przejrzał.
  Masz rację, że nadarza się okazja do przetrzepania finansów Melona i Mrówki.

  Może się skrzykniemy w przeczesywaniu Netu, żeby Wysokiemu Sądowi podać na tacy kogo już ten ruski cwel zdołał opluć?

 5. Jestem księgową, jakbyś wystąpił o zrobienie przeglądu ksiąg to chętnie zajrzę co tam w trawie piszczy. Służe własną osobą. Niestety sama tego , ze względu na brak uprawnień nie mogę robić ale mogę dołączyć do zespołu jako "wolontariusz WOSP"  hehe

 6. avatar

  Rzecz bardzo ciekawa zamieszczam :
  Irena Szafrańska @ISzafranska 1 h

  @twitkcg @AlicjaJesz Owsiak nie jest synem "milicjanta". Jego ojciec był szyfrantem ambasady PRL w Bonn, a więc pracował dla wywiadu.

 7. avatar

  Pozdrowienia

 8. "Wychował się w rodzinie milicjanta i księgowej, dziadek ze strony ojca walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, a babka w oddziałach gen. Józefa Hallera. Ojciec został później pułkownikiem i pracował w Komendzie Głównej MO"

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Owsiak

 9. IPN BU 710/202 OWSIAK ZBIGNIEW

  W temacie ojca ubowca ma pozamiatane:-)

 10. "Inne informacje o funkcjonariuszu i służbie

  We wniosku z 5.02.1947 jest informacja, że w okresie przedwyborczym pracował jak zastępca dowódcy grupy ochrony lokalu wyborczego. "W dużej mierze przyczynił się do rozbicia PSL w gminie Mierzeszyn" (IPN BU 710/202, część III, k. 59). W 1946 kurs przeszkolenia szeregowych MO w Sopocie. W 1949 IX kurs w CW MO w Słupsku. W okresie od 14.12.1954 do 15.06.1979 służba w MO. Z dniem 1.12.1976 odelegowany do pracy w w Ambasadzie PRL w Bonn w charakterze szyfranta."
  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=OW&katalogId=2&subpageKatalogId=2&pageNo=1&nameId=3796&osobaId=33251&

  Owsiak pochodzi z Gdańska, ten Zbigniew Wacław to jego stary. No proszę, rozbił PSL w gminie Mierzeszyn. Może jakieś ofiary były. Jednym słowem czerwony bandyta.

 11. Robisz to i rozgrywasz ich dokładnie tak jak trzeba - transparentnie. Rozmowa będzie dla Jurka nieciekawa, kupa wstydu, linki w różnych miejscach będą wklejane po jego porażce (ja też jestem wklejaczem).
  Sorry za off top: wczoraj pisałem, że CBOS wyznaczy remis na 23 do 23, ale Radosław Markowski i Grabowska z zajęczą wargą na razie napisali 25 do 23. Po forach kupa śmiechu przewala się w tym temacie. Następny cbosowy sondaż 11 października dwa dni przed wywaleniem Bufetowej, mój typ: 27 do 21 dla polskiej zjednoczonej platformy robotniczej.

 12. CBOS to jedyna sondażownia, która daje przewagę PO. Ciekawe jaką oni obierają metodę? 

 13. PiS - numer buta teściowej minus 2

 14. Wyciąłem zdjęcie z BIP Rady Ministrów, bo szpetne było.
  Ale już znam tajemnicę CBOS. To organ podległy Prezesowi Rady Ministrów tak jak GUS, CBA i kilka innych.

 15. CBOS czyli dotowana 3,2 mln złotych rocznie z budżetu sondażownia - jest to agenda rządowa.
  Wypada pisać po nazwiskach, Radziu Markowski znany jako "niezależny ekspert" nie wychodzi ze studia, Grabowska, Henryk Domański (co trzeci dzień siedzi w którymś studio). Ciekawostką jest, że pracowała tam niejaka Agnieszka Kublik (obecnie w GWnie). To ta sama Kublik, która za szkalowanie Protasiuka, Grzywny, Błasika, czyli zamordowanych w zamachu w Smoleńsku, w pewnych czasach chodziłaby publicznie z ogoloną głową w worku pokutnym.

 16. Prawdopodobnie wszystkie przewały Owsiaka są całkowicie legalne. Legalne jak założenie ambergolda, albo i bardziej. 
  No ale Ty nie zarzucałeś Owsiakowi przestępstw, tylko wykazałeś smrodliwą moralnośc jego sposobu na biznes życia.

 17. Kid Protect? I Jakubek Śpiewak? Przewalił 400 tys. złotych. Albo fundacja "Maciuś"? Tam przewalono kilka milionów. Pracowałem w fundacji i powiem, że chyba w każdej, jak się poskrobie, to się jakiś wałek znajdzie.
  Wydaje mi się, że Owsiak twierdził, że z puchy nie bierze ani grosza i teraz to będzie musiał udokumentować przed sądem.
  Z tego jak ja rozumiem prawo cywilne (wiem, tu chodzi o KK), to na powodzie spoczywa udowodnienie, że pozwany kłamie.

 18. Owsiak nie jest taki głupi żeby brać z kasy wprost do kieszeni, jak Śpiewak. Jednak w biznesie opartm na datkach legalność to mniej niż połowa wymagań. Najważniejsza jest opinia Wielkiego Filantropa który biednym oddaje ostatnią koszulę, a sam żyje skromniutko.
  Z tym nie jest u Owsiaka najlepiej. Krążą nawet wredne plotki jakoby ustawił się finansowo do końca życia a nawet dłużej. Niech je teraz dementuje.

 19. avatar

  Dokładnie. Owsiak to nie jest Śpiewak, to wyższa liga. Każdy kto zarzuciłby Owsiakowi przekręt polegający na prostackiej defraudacji, czy kradzieży będzie miał wyrok z definicji i ośmieszenie z automatu. Cały problem z Owsiakiem polega nie na kradzieży i oszustwie, ale na inteligentnym, cynicznym pasożytowaniu na ludzkiej naiwności. Guru sekty, to nie jest obraźliwe, ale precyzyjne oddanie stanu rzeczy.

 20. Wystarczy, że się zmieni władza (PiS). Tak już było w latach 2005 -2007, że Czerwone POrtki trzasnęły drzwiami TV publicznej, gdyż czas antenowy, to był 5 minutowe wejścia.
  Każda władza ma narzędzia żeby przetrzepać Melon i Mrówkę. Dokładnie. A on zadeklarował się jako przeciwnik Kaczora. I Kościoła.

 21. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że król żebraków akurat Matkę Kurkę, przepraszam: Złotą Kurkę, ciąga po sądach. Podobnych tekstów w necie są setki, jeśli nie tysiące. Podobnie rzecz się ma Januszkiem...

  Pozdrawiam

 22. avatar

 23. Strony