Prezydent Duda oficjalnie wręczył nominacje, Tusk zza węgła układa listy PO

Prześlij dalej:

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbyła się pierwsza uroczystość z udziałem nowego i długo oczekiwanego gospodarza. Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje pracownikom swojej kancelarii. Próżno wśród nich szukać analfabetów, agentów WSI i ludzi, którzy nie wiedzieliby, że po krzesłach się nie chodzi, gości rozsadza, nim się samemu cztery litery posadowi. Nudna impreza, nie było się czym ekscytować i tak a propos dopiszę, że na fali euforii zaobserwowałem niebezpieczną bezkrytyczność. Proszę wybaczyć, jeśli coś jest nudne to po prostu jest, jeśli coś jest zabawne to też się poważne nie stanie, z tej racji, że sympatyczny facet gra główną rolę. Andrzej Duda wyglądający na typowego chłopca z dobrego domu, co jest komplementem, przemówieniem do żołnierzy mnie rozbawił, no chłop nie brzmi jak dowódca na apelu, a tak starał się przemówić. Także, bez przesady z lukrem, bo wiadomo jak to się kończy, ale to jest chuchanie na zimne i na przyszłość. Najważniejsza jest treść i forma działania, do czego w tej chwili nie można się w najmniejszym stopniu przyczepić, natomiast poszczególne smaczki, czy zabawne tony, tylko dodają wszystkiemu uroku. W każdym razie nudna impreza w Pałacu Prezydenckim nie wywołała zażenowania, i estetycznej zgagi, po prostu profesjonalnie wykonana powinność, bez najmniejszego uszczerbku dla powagi urzędu. Wysmarowałem nieco przydługawy i być może nudnawy wstęp w konkretnym celu, chce na tle profesjonalnej państwowej nudy pokazać z czym się, Bogu dzięki, żegnamy.

Wczoraj widzieliśmy w parlamencie buraków gwiżdżących na głodne dzieci. Przyznaję, że byłem bardzo bliski popełnienia głupoty. Poleciałem skrótem myślowym, na szczęście nie podzieliłem się mądrościami. W trakcie przemówienia Andrzeja Dudy nie spodobał mi się fragment z głodującymi dziećmi. Pomyślałem sobie, że to nieszczególny czas i miejsce na podobne wywody i jeszcze w świat pójdzie, że Polska dzieci głodem morzy. Człowiekowi uruchamia się naturalna wątpliwość i podejrzliwość, gdy słyszy, że politycy odwołują się do biednych dzieci, ale co się okazuje? Tragedia się okazała! Ludzie korzystając z dobrodziejstwa Internetu błyskawicznie ustalili, że według danych GUS mamy pół miliona głodujących polskich dzieci i podali kolejne miliony Polaków żyjących na granicy egzystencjalnej nędzy. Jeszcze gorsze są dane i perspektywy instytucji europejskich. Tak się wszyscy przyzwyczailiśmy do szybkich reakcji i nadużywania słów: „demagogia”, czy „populizm”, że dramatyczne fakty stały się dla Polaków pałką do politycznego okładania. Gwizdy z sejmowych ław PO były skutkiem szybkiej i bezmyślnej reakcji, pokłosiem idiotycznego sporu o to czy Heniek jest wysoki, czy jeździ Fiatem Punto? Prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę na rzecz kompromitującą, a zdegenerowana ławy poselskie zawyły. Takich kontrastów będziemy mieli do października całą armię.

Strony

26423 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Dopiero teraz sobie uświadomiłem, że ANEKS do raportu WSI może wreszcie zostać opublikowany!!! Oby jak najszybciej :)

 2. Lepiej dziala jak wisi na tejze nitce. Tak jak i strzelba w teatrze...
  To jest bron jednorazowa. Uzyta spowoduje straty u przeciwnika ale nie za darmo. No i sie nie da przeladowac. To jest z reszta ogolny problem 'kompromatow'.
  Moze ktos z 7 szeregu powinien od czasu do czasu wspomniec o istnieniu tegoz dokumentu temu i owemu co moze sie przyczynic do wielu cudownych nawrocen :) a to sie moze przydac po wyborach :)

 3. Z zachowań ludzi z PiS wyraźnie wynika że chcą unikać otwartej, natychmiastowej wojny z przeciwnikami, a zwłaszcza takich jak aneks. I moim zdaniem mają rację. Już zapowiedziane 2 prezydenckie ustawy wywołują wrzawę której lepiej byłoby uniknąć. W naszym interesie jest nie dopuścić do przekonania w społeczeństwie że jesteśmy prowokatorami "igrzysk", podczas gdy ludzie potrzebują chleba. Co do samego aneksu, to celowe byłoby jego przejęcie przez A.Dudę i ogłoszenie że go ma. Natomiast jego odtajnienie podobno wymaga podpisu premiera. No i dobrze. Nikt nie będzie wywierał nacisku na prezydenta do czasu kiedy można będzie aneksem się prawnie zająć.

 4. Oczywiscie ze czesc mocno nakrecana przez me(n)dia do dzisiaj nie moze pojac co sie stalo i probuje hejtowac Dude za to ze nic zlego nie zrobil. Na tejzesamej zasadzie zaglosuje na PO i innych towarzyszy i nawet bedzie uwazala ze madrze zrobila. Wie Pan jest madrosc czasu i prawda ekranu...

 5. jest przemyślane i zaplanowane, widać że dużo wcześniej. PAD jest o kilka kroków, ale takich siedmilowych, przed sforą kundli z PełO. Krótko mówiąc: mogą mu skoczyć na pukiel:-)

 6. avatar

  A Biernat już (chyba) wyautowany...
  http://www.tvn2...
  http://www.fakt...

 7. A tu link artykuł o Agadzie Dudzie z pierwszej strony natemat:
  http://natemat....

  świat się kończy

 8. w ramach Szlachetnej Paczki.

  Poczytajcie przy okazji ... To są ludzie bez zasiłków, często chorzy i nierzadko starzy.
   
  Co by Pani chciała? "Zjeść fileta z kurczaka w niedzielę". Bo na codzień tylko makaron albo wrzątek z kostką rosołową.

  Mnóstwo rodzin z maleńkich miejscowości ... 

  Do tego Pajacyk, Caritas, Akcja Skrzydła, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia  i mnóstwo stypendiów dla biednych dzieci z terenów bynajmniej nie Zimbabwe!!!
  Te gnoje buczą ...
  ============================================

  I tak, aneks. I za jaja.

 9. Uruchamia im się wewnętrzna zagłuszarka Radia Wolna Europa. Pozostałości po poprzednim ustroju. Zagłuszarkę idei połączyli z zagłuszarką sumienia, empatii i takich tam cech charakteryzujących ludzi zacofanych, żądnych zemsty.

 10. Wczoraj widzieliśmy w parlamencie buraków gwiżdżących na głodne dzieci.

  "Pani kupi bułeczkę... Kraść nie chcę, a żebrać się wstydzę..."

  W takich słowach, ze 3 lata temu, zwrócił się do mnie na ulicy 12, może 13-letni chłopiec.

  Kilka razy zrobiłam mu zakupy.
  Nie spotykam go już na mieście.
  Ktoś go zabrał za granicę. Zdaje się - jakaś ciocia.

  Wczorajszy incydent... przypomniał mi tamten dzień. I tak o tym napisałam:

  http://http://fraszki-ulotki.info/2015/08/zale.html
   

 11. Strony