Prezesie Owsiak, mecenasie Zagajewski! Nic wam te kombinacje z Mrówką Całą nie dały.

Prześlij dalej:

Przepraszam za spóźnienie, ale mam dość solidne usprawiedliwienie - byłem w sądzie. Pan prezes Owsiak do spółki z mecenasem postanowili niczym karpie pomodlić się o przeniesienie terminu Wigilii. Nie będę wchodził w szczegóły, ale chodzi o to, że co najmniej przez 14 dni i w WOŚP i w Złotym Melonie nikogo nie było w domu, ewentualnie obcym listonoszom nie otwierano. Dopiero po dwóch tygodniach prezes raczył odebrać zarządzenie sądu dotyczące Mrówki Całej i konkretnych pytań o finansowe powiązania z WOŚP oraz spółką córką. Pojęcia nie mam, co kombinuje prezes, mogę się jedynie domyślić, że chodziło o uniemożliwienie mi zapoznania się z dokumentami przed posiedzeniem sądu i przesłuchaniem księgowej albo o coś znacznie większego. W każdym razie uprzejmie informuję, ponieważ nie zwykłem grać faul nawet z takim przeciwnikiem jak nieustannie kłamiący i faulujący prezes Owsiak, że kombinacje zdały się psu na budę. Wokanda została odwołana w związku z brakiem dokumentów, których zażądał sąd. Miałem wnioskować jako strona o przesunięcie posiedzenia sądu, ale Wysoki Sąd miał w tej kwestii identyczne stanowisko, co skłoniło mnie do wycofania wniosku w ostatniej chwili, aby nie robić bałaganu w aktach sprawy. Stan rzeczy w tej chwili jest taki, że najpóźniej jutro pan prezes ma obowiązek wysłać kwity dotyczące Mrówki Całej, a według mojej wiedzy na sali sądowej spotkamy się dopiero w czerwcu, zatem obstrukcja nie zadziała. Dziwnie dziecinne jest to zachowanie Owsiaka i mecenasa, prawdę mówiąc trudno się tu doszukać czegoś więcej poza desperacją. Jaki sens miało opóźnianie nieuniknionego? Panowie naprawdę się pogubili, ewentualnie planowali coś większego. Jedynym sensownym wyjaśnieniem tej niedojrzałej obstrukcji jest art. 496 kpk § 3, który mówi, że sąd umarza postępowanie jeśli na sali rozpraw w wyznaczonym terminie nie zjawi się oskarżyciel, naturalnie bez usprawiedliwienia. Może moja głowa ma dziś większe problemy z myśleniem niż zwykle, jednak nie widzę innego logicznego wyjaśnienia.

Strony

22198 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. Nie ma żadnego znaczenia kiedy ewentualnie MK zostałby skazany, gdyż publikacje pochodzą z okresu przed zapadnięciem prawomocnego wyroku ws. ruskich cweli dwóch. Nie można też mówić o recydywie w tym przypadku - to są inne czyny.
  A kiedy ten nowy termin? Mam nadzieję, że w związku z poluzowaniem napięcia czasowego znajdziesz Piotrze chwilę, żeby wpaśc do Polkowic 8 maja w celu zadania kilku pytań Jackowi Żakowskiemu.

 2. avatar

  Dokładnie wygląda to tak. Jeśli w okresie próby zapadnie prawomocny wyrok sąd jest zobligowany do wszczęcia umorzonego postępowania. Jeśli wyrok (skazujący) zapadnie po okresie próby, ale nie później niż pół roku to są również może ponownie wszcząć postępowanie. Jest tryb obligatoryjny i fakultatywny. Obligatoryjny już mnie nie dotyczy. Publikacje powstały przed prawomocnym wyrokiem i tego rzeczywiście nie zauważyłem, a to jednoznacznie oznacza, że "przestępstwo" nie zostało popełnione w okresie próby i cała ta szopka nie ma sensu. Mecenas, Owsiak i reszta pewnie się nie połapali we własnych pomysłach.

 3. Jak nic Mrówka Cała zmienia teraz co i rusz kolory na buzi...
  Od głębokiej purpury, przez pastelowe szarości, ostre fiolety, aż do niepokojąco białej bieli.

 4. avatar

  dorabiam skromnie prowadząc kpir i nie  porywam się na jakieś wysublimowane pełne księgowości, ale, bo ja wiem, może popatrzę. Mail do mnie chyba gdzieś jest. 

 5. Czyli nieobecnosc Owsiaka na rozprawie nie wystarczy do umorzenia sprawy?

 6. avatar

  Nieobecność oskarżyciela wystarczy, czyli w tym przypadku musiałby zabraknąć Owsiaka i mecenasa. Nie wiem, co kombinują, ale widzę, że kombinują.

 7. Panie, daj pan spokój, przecież Jerzy O nie mógł być bo go zaszczyt kopnął.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/194207-owsiak-nagrodzony-na-wawelu-ludzie-uznali-ze-to-co-robimy-jest-wazne

 8. avatar

  Jurasowi. Pewnie "sami swoi"... ;)

 9. Odstąpienie od oskarżenia w trybie art. 496 §3 k.p.k. nie jest takie proste, albowiem - na mocy art. 496 §1 k.p.k. wymaga zgody oskarżonego, a Ty - zdaje się - nie masz takiego zamiaru.

 10. o to dobre :)

 11. tak czy siak winny sobie owsiak

  skoro nic nie jest zrobione do czasu kiedy jest faktycznie zrobione,
  wiec ja postawilbym na ucieczke ekipy jo, ucieczke od najwiekszego z wielkich finalow wosp, do ktorego jo sam sie podprowadzil

  teraz jo jest w pulapce i tylko skok przez okno moze go jakos ratowac
  na jakis czas, bo slabizna jo jest i pozostnie odslonieta juz na zawsze

 12. Byłaby odsłonięta gdyby po rezygnacji z dalszego procesowania media rozerwały go na małe nieużyteczne elementy.

 13. ucieczka potwierdzi slusznosc opinii MK, a jo pozostanie bezbronny - kazdy dzieciak bedzie nim bezkarnie wymiatal
  w gruncie rzeczy wolalbym orzeczenie sadu, czyli procesowa przegrana jurka

 14. avatar

  Gdybym mógł przyznałbym Ci tytuł Dżokeja Roku.
  Jak "ściągnąłeś cugle" to nawet grama CO2 nie poszło, jakby pegaz był karmiony Espumisanem

 15. Prawda jest brutalna dla resortowych dzieci, oni są tuzami intelektu i narodem wybranym jedynie w cieplarnianych warunkach, które sobie nawzajem zapewniają. Po wyłączeniu dopalaczy w starciu na uczciwych warunkach ich wspaniałość i wyjątkowość rozpływa się w naiwnym krętactwie gdzieś tak na poziomie nieporadnych matactw 18 latka. Na normalnego człowieka zaprawianego przez całe życie do brnięcia w tym kisielu to raczej nie wystarcza. Pozdrawiam - stały czytelnik.

 16. Należy życzyć Panu sędziemu ze Złotoryi długiego życia w zdrowiu ,spokoju ducha i sumienia z racji rzetelnego podejścia do powołania i bycia sędzią z sądów pozawarszawskich .Te zaś niechaj pomyślą że    "są jeszcze sądy poza Warszawą ".Niech każdy weekend kończy się Panu sędziemu w poniedziałek.

 17. Stopczyk, co wy tam palicie?
  Ja? Radomskie, ale jak pan major woli, to Franz ma camele.

 18. kawału o grabiach. Gdyby MK udało się wyjść bez szwanku (uniewinniony), to zacznie się walić mit uczciwości Człowieka z Koniem na Głowie i jego charytatywnej orkiestry. 

 19. Strony