Prawdziwi Polacy zatknęli proporce w samym centrum lewactwa

Prześlij dalej:

Jesteśmy po kolejnym pikniku ORMO i proszę mi wybaczyć tę mało wyszukaną paralelę, ale zwłaszcza po ostatnich popisach związanych z wypadkiem Prezydenta Andrzeja Dudu nie zamierzam się bawić w subtelności. Produkuję felieton w momencie, gdy ratusz stołeczny „policzył” już frekwencję. Idą plotki, że maszerowało 50 tysięcy, czyli pełna katastrofa, bo przypomnę, że w obronie esbeckiego kapusia miało maszerować 80 tysięcy. Wypadałoby napisać, że to nieważne, ale nie ma powodu do uników. Ważne, skoro uczestnicy całego cyrku nie mają odwagi kłamać na stałym poziomie, to wiadomo, że morale zdycha. Wszystko było do przewidzenia i na wiele miesięcy wcześniej dokładnie pisałem dlaczego stanie się tak, jak się musiało stać i czego świadkami jesteśmy dziś. Wskazywałem oczywiste powody, które w żaden sposób się nie zniosły. Podstawy problem ORMO polega na dwóch czynnikach. To są stare, zmęczone i skompromitowane twarze, spasione koty idące w pierwszym szeregu naiwnej rewolucji. Nie można patrzeć poważnie na trybunów ludowych, którzy jeszcze pół roku temu jako ministrowie przeżerali pieniądze Polaków, w dodatku konsumując jakieś świństwa. Brak wiarygodności i spontaniczności to się nazywa. Rewolucja musi być dziewicą, tymczasem na ulicę wyszły… Prócz tego funkcjonuje druga bariera, póki co nie do przeskoczenia, ale na nią trzeba uważać. Nie istnieje żaden, zupełnie żaden realny powód, aby Polacy mieli rzucać kamieniami w obecną władzę i dopóki władza takiego powodu nie da, będzie mogła realizować swoje założenia. Obrona zysków banków i hipermarketów, czy stanowisk administracyjnych, to jest tragifarsa nie podłoże buntu społecznego.

Przykładów, co rusza Polaków mamy, aż nadto. Przy ogromnym szacunku, zwłaszcza dla ofiar Grudnia 1970, ówczesny powód desperacji ludzi wcale nie był wzniosły. Chodziło o drastyczne podniesienie cen na co dodatkowo nałożył się okres Świąt Bożego Narodzenia. Współcześnie największe wybuchy społecznego niezadowolenia nastąpiły po próbie wprowadzenia ACTA. Ludzie wychodzą na ulicę i nie boją się policyjnych pałek, jedynie wtedy gdy im się coś realnie odbiera. Teoretycznie wolność jest taką wartością, ale umówmy się, że materia w swojej masie zawsze zwycięża indywidualnego ducha. Wspomniane ACTA miały wątek wolnościowy, ale w praktyce sprowadzony do pieniędzy. Głównie młodzi wzięli w dłonie „butelki i kamienie”, bo nagle ktoś im chciał odebrać darmowe ściąganie filmów, muzyki i innych ciekawych plików. PiS nie tylko Polakom niczego nie odebrał, PiS po raz pierwszy w historii „25 lat wolności” dał ludziom realną kasę. Próba uczynienia z ustawy „cywilnej”, czy „policyjnej” zamachu na wolności obywatelskie skończyły się kompromitacją, ponieważ ustawy te nie mają wymiaru realnej represji. Fatalny dobór haseł rewolucyjnych już na samym starcie, co się cięgnie do dziś. Zaczynając gry uliczne, ORMO jak głupie weszło w buty Trybunału Konstytucyjnego i tutaj zaliczyli olbrzymie pudło, bo dla Polaków to jest jakiś dziwny sąd, a o sądach każdego dnia słyszą same najgorsze rzeczy. Wystarczyłoby tych porażek do wytłumaczenia gasnącego i wybitnie sztucznego buntu, ale mamy nowe i ostateczne potwierdzenie klęski.

Strony

50143 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

61 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  moze i tak jest...
  ja zaś ze stoickim spokojem poczekam az ktos sie odwazy jednego dnia nawet i o 04.00 rano wyslac kominiarzy by wejsc  jednoczesnie do siedzib gdzie rezyduja:*jego*najściwsza*wroclawska*ekscelencja;pan z "kitkom" oraz pan o rumunsko brzmiacym nazwisku.wyniosa komputery;papiery i telefony....jak na razie na nic takiego sie nie zanosi..i moze w koncu w mediach przestaną mnie wszelkiej masci redaktorzy onanizowac mentalnie ich walką o demokrację...tego juz sie nie da ZNIEŚĆ!!!.to sie nadaje NATYCHMIAST na areszt pod zarzutem spisku ZAMACHU STANU a nie ukazywaniu kolorytu wolnosci slowa i demokracji..pytanie kto;gdzie i kiedy sie na to odwazy...

 2. "Rewolucja musi być dziewicą, tymczasem na ulicę wyszły…"
  według mnie wyszły stare k***y !!!
  Ale może nie zauważyłem kilku młodych "panienek"

 3. avatar

  Na ulicę wyszła młodzieżówka
  Starsi zostali  w domach, bo wózków nie miał kto popychać. 

 4. dał znać, że będziemy izolowani na arenie międzynarodowej. 
  Coś jak Niemcy, Francja, UK, USA, Sowiecki Sojuz... 

  Radzio nie wie jak to się nazywa. To się nazywa, "wszyscy zaczęli grać pod siebie". W przypadku Polski to akurat progres. Swoją drogą to ten kto temu pacanowi płaci ten się zawiedzie. 

 5. Po 1945 sowieccy politrucy prowadzili żołnierzy na msze do kościołów, Bierut stał na trybunie z całą hałastrą Hersz – bolszeików i odśpiewywali Mazurka Dąbrowskiego. Te wszystkie szopki są przećwiczone do perfekcji. Kacap jak mu trzeba i biskupa będzie udawał.

 6. Skąd Autor ma pewność, że to nie zwykła mimikra? Ja im tam nie ufam. Wrażenie szczerości te patafiany wzbudzają jedynie z proporcami UE, Izraela i LGTB, ale na pewno nie z naszą flagą.

 7. wymaga zgody odpowiedniego organu, w przypadku koderasstó jest to zapewne zgoda gronkowca. Ubiegający się do wniosku powinien dołączyć również plan przeprowadzenie zbiórki, który określa m. in. jej cel, formy, termin rozpoczęcia i zakończenia, liczbę osób, które mają w niej brać udział. Czy nie można w formie informacji publiczznej sprawdzić sposobu zbierania, a następnie wydawania pieniędzy? Czzy nie można sprawdzić przepływu pieniędzy tzn. ile zebrano, ile wydano, i ile dosypano z "nieznanego" źródła? Wielu ludzi sugerruje, że koderaści są sponsorowani przez wrogie rządowi osoby lub organizacje, czy nie idzie tego jakoś rozkminić?

 8. avatar

  podczas ostatniego marszu zebrali ponoc ponad 200.000.oo zl..statystycznie to jest niemozliwe..ze wzgl na "ilość uczestników"..kazdy..jak umówiony musialby przyniesc do puchy z góry ustaloną kwote..to jest jasne ze to jest przewał..tylko na razie nie ma checi by to ruszyc..
  http://www.pch2...

 9. Dobry pomysł na finansowanie wątpliwych przedsięwzięć.

 10. Zbiórka ma na celu - oczywiście według mnie - ukrycie tajnego finansowania. Podobno tak się czasem robi. Dlatego będą zawyżać zebraną kwotę.

 11. avatar

  to błąd semantyczny..
  bedą ZANIŻAĆ zebrane kwoty...kwity MUSZĄ zostac POd stołem!!

 12. A mają Tobie coś z głową zrobić - trzymam kciuki :)

 13. To jest wielkie sQ****synstwo z twojej strony!
  Czy ty uwazasz, ze to jest Ok! pisac tak do Cichego?

 14. avatar

  a @--> wrednick
  a @--> ja polonus
   NIE MA PROBLEMU!!!!ja sie absolutnie nie gniewam...to byl doskonale stonowany zart :-)) X3

 15. Na początku tekstu trzeba zamienić:
  w w. drugim: małą na mało
  w w. piątym: Dudu na Dudy

  Co do tematu - rzeczywiście sie "porobiło". W życiu bym nie przypuszczała, że do czegoś takiego dojdzie. I że GW nie zwymyśla za coś takiego od faszystów. Swiat się kończy.

 16. zwykłe gnidy!!!

 17. Gdyby teraz, w czasie do 5-6 miesięcy, jakimś cudem PiS by został odsuniety od władzy, to mówiąc wprost mielibyśmy przepierdolone. Taką by nam łaźnię urządzili. Po prostu z zemsty.

  Na przykład zamiast tych 700 uchodźców to by z całym rozmysłem sprowadzono 700'000.
  I te bambusy mogły by robić wszystko - dosłownie wszystko, a nam by nie było wolno zrobić nic.
  Ekscesy jakie miały miejsce w Niemczech i innych krajach by wystąpiły w Polsce w sile wielokrotnie większej.

 18. avatar

  Zamek w Sieniawie

  jeszcze się pewnie kilka takich znajdzie.

 19. właścicielka Sieniawy ma piękny hotel-spa i diabli wiedzą co jeszcze. Willa   Marilor z przepięknym starym parkiem.. kiedyś tu była słynna szkoła Kenara -ale naszej premier bardziej się przydała

 20. avatar

  jaka ta mame gospodarna, wygospodarowała sobie na premierowaniu taki zameczek

 21. PiS owi nikt władzy nie odbierze,o ile sam sobie nie napaskudzi.PiS idzie drogą znaną większości Polaków,tyle że zupgrejdowaną.Ale to co znane to znane i niby zastanawiać się nie trzeba.Niestety na tej drodze "błędy i wypaczenia" to raczej standard.

 22. Kto jest kim w KOD (Koszerny Oddzial Destrukcyjny ew Dezintegracyjny)

  http://www.pien...

  i ja to mowil Siara-"i wszystko jasne"...

 23. Co do ilości osób na demonstracjach to na to jest naprawdę prosty i matematyczny sposób. Wystarczy, aby TV pokazywała całą manifestację z góry (helikopter albo dron). Ewentualnie czoło i koniec manifestacji jednocześnie. To pozwala już na obliczenie na mapie (np. geoportal.gov.pl) zajętego obszaru a następnie tę powierzchnię pomnożyć przez 2-4 osób na metr kw. ( w zależności od zagęszczenia) i już mamy szacunek. 
  Na podstawie dzisiejszych kadrów z TVP Info, było widać zajętą prawie całą al. Szucha co przy wzięciu przelicznika średnio 3 os/m2 dało mi +/- 20-25 tys. Czyli podobnie jak przy ostatnim pikniku z TW Bolkiem.
  Po drugie to i Kijowski i Petru czy Schetyna doskonale wiedzą ilu ich tak naprawdę było i jaką dysponują realną siłą. Sami siebie by nie oszukiwali a te 80tys. to wersja oficjalna dla świata a i tak do schetynowskiego miliona jeszcze dużo brakuje.

 24. Idą po bandzie.

 25. Z lewej strony są jeszcze czworaczki... (powtarza się biała kropka)

 26. Po prawej stronie mężczyzna w okularach i pomarańczowym szaliku x 2

 27. ... Ten ktoś od ośmioraczków pisze: "lepsza polska". Oto Polak (Polka?)

 28. ten facio z Dwójki TVP to jakiś koleś owsika? Piją sobie z dzióbków.

 29. Matko, chylę czoła nad Twoją zdolnością analizy (i syntezy). Tu rewolucja jest cokolwiek zmurszała. Przyznam, że z zażenowaniem odwracam głowę zamiast to wyśmiewać. To jest efekt prawie całkowitego zniszczenia polskich elit. Liczba mnoga, bo niszczono je w różnym czasie.

 30. Strony