Reklama

Parę dni przed 23 Finałem WOŚP otrzymałem jeden z kilku maili od ludzi, którzy pracowali, bądź nadal pracują dla Jerzego Owsiaka. Wszystkie dotyczyły faktów, o których piszę od kilku lat, ale jeden był szczególnie treściwy i dotyczył „kuchni” WOŚP. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy Czytelnicy, nawet nieprzychylni Owsiakowi, mogą podejść z rezerwą do dzisiejszego tekstu, bo nie tylko zabraknie imienia z nazwiskiem Autora, ale będę zmieniał w treści płeć i inne dane (np. pracowałem, pracuję), aby uniemożliwić identyfikację tej osoby. Po ostatnich i wcześniejszych wyczynach Owsiaka chyba nie muszę tłumaczyć, skąd ta ostrożność i dbałość o bezpieczeństwo ludzi, którzy odważyli się mówić. Widzieliśmy Owsiaka i jego dresiarzy w akcji, wiemy w jaki sposób zaszczuwał i nadal zaszczuwa swoich krytyków. Naturalnie anonimowość nie oznacza niewiarygodności, podstawowe dane pracownika WOŚP są mi znane, a przekazane informacje pokrywają się z moją wiedzą z innych źródeł. Gorąco polecam rozmowę, która pokazuje w jakich realiach funkcjonuje WOŚP, co sobą reprezentuje Jerzy Owsiak i dlaczego każde pytanie o finanse wywołuje w panu prezesie kompromitujące ataki furii. Jednocześnie zapowiadam następne publikacje z cyklu „pracowałem/pracuję dla Owsiaka”. Większość pracowników WOŚP doskonale wie w czym uczestniczy i milczą albo ze strachu albo z innych powodów, których łatwo się domyślić. Tym bardziej jestem wdzięczny ludziom mówiącym DOŚĆ. Zaczęło się tak:

Reklama

Piotr. Pracowałam/pracuję z Owsiakiem w Fundacji. Wszystko co piszesz jest prawdą. Niestety proceder z firmą żony był od początku. Od kilku lat wiem to, co teraz odsłaniasz. Cieszę się że ktoś wreszcie to nagłośnił. Trzymam kciuki. Oczywiście, że wiem dlaczego nie dostarczył rozliczeń. Bo niestety są tam przelewy i ich wysokość. Wszyscy wiedzieli, że Dorota za dużo wie i dlatego ciągle tam pracuje. Jednak ma braki co do księgowości. Z braku laku wsadzili ją tam jak poprzednia księgowa zaczynała wiązać fakty.

Odpowiedziałem na maila i od razu zwróciłem się z konkretnymi pytaniami, dotyczącymi Fundacji WOŚP, spółek i firm powiązanych oraz samego Jerzego Owsiaka.

Czy możemy porozmawiać o szczegółach? Mam sporo konkretnych pytań.

Oczywiście pytaj. Nie wiem czy będę umiał odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Wszystko szło na „Mrówkę” i program „Kręcioła”. Poszli dalej i stworzyli sobie ZM.

Jak trafiłeś do WOŚP. Ogłoszenie, CV, z polecenia? Czy masz wiedzę jak WOŚP zatrudnia pracowników?

Nie mogę powiedzieć jak trafiłem, bo to informacja, która może mnie zidentyfikować, ale wiem, że większość ludzi trafiała do WOŚP po zwykłej rekrutacji, ogłoszenia, CV itd.

Kto był pierwszą księgową WOŚP i dlaczego Twoim zdaniem już nie pracuje?

Znam te historie z rozmów w biurze, słyszałam, że pierwsza była Pani Jadzia… teraz nie pamiętam nazwiska. Mówiło się, że wyrzucił ją Owsiak, bo czegoś nie zrobiła na czas i jakąś karę musiała płacić Owsiakowa. Potem przyjęli chyba Panią Basię i właśnie Dorotę (Pilarską dopisek red.) Pani Basia nie wytrzymała ciśnienia i uwag Doroty i pożegnali się z nią. Została Dorota jako pupilka.

Skąd wiesz o przelewach z WOŚP do “Mrówki Całej”?

Z obiegu dokumentów w biurze.

Czy w WOŚP pracownicy mieli wiedzę, że dzieje się coś “dziwnego”?

Była to wiedza dla wszystkich. Zawsze był problem czy faktura ma być na WOŚP czy na „Mrówkę”. Musieliśmy brać tak faktury ja dyktowali Jurek z Dzitką. Przede wszystkim dotyczyło to ludzi od kamer i montażu. Jak sam pisałeś „Mrówka” była producentem „Kręcioły”, zresztą o tym wie prawie każdy. W pracy się dowiedziałem, że szły 4 x emisje na miesiąc w TVP, chyba po 25 000 za odcinek było. Z tego co mi mówiono, taką kwotę „Mrówka” kasowała 15 lat temu, wtedy 25 000 zł to był kosmos. „Kręcioła” była głównie o fundacji, wiec gdyby nie mieli o czym kręcić to nie było by emisji.

Czy Owsiak lub jego żona kiedykolwiek w Twojej obecności mówili o przelewach i finansach?

Częściowo tak. Niektóre sprawy były w pokoju księgowym załatwiane i nie mieliśmy do końca wiedzy co tam wyczyniali. Dorota na pewno ma tą wiedzę. Doskonale wie o wszystkim. Bądź co bądź jest bystra.

Czy wiesz jak w WOŚP wyglądały delegacje, koszty reprezentacyjne, wycieczki itd.?

Wyglądało to po prostu, jedziemy, śpimy , bierzemy faktury. Nie było diet, czy kilometrowki. Oczywiście zawsze był problem co na WOŚP co na „Mrówkę”, bo przecież jakieś koszty też musiała robić.

Skąd się wzięła Pilarska, czy to była jakaś znajoma “rodziny”?

Na 100% nie powiem, ale nic mi nie wiadomo, aby to był ktoś z rodziny, czy jakiś znajomy. Raczej, jak większość, przyszła z gazety albo wysłała CV.

Czy masz wiedzę na temat finansowania Woodstock?

WOŚP i sponsorzy. Kiedyś nie było ich tam wielu. Więc głównie WOŚP

Jak się Owsiak zachowuje w stosunku do pracowników?

Rożnie. Na pewno Dyrektorem Roku by nie był w moim mniemaniu. Ale niestety wszyscy, co tam pracowali byli ślepo zapatrzeni, że pracują z Owsiakiem. Większego szczęścia być nie mogło. Niestety jest nieobliczalny w swoim zachowaniu. Potrafił nakrzyczeć na środku biura za byle gówno i potrafił wypić piwo i dobrze się bawić przy ognisku ze wszystkimi. Taki trochę niestabilny emocjonalnie. Na pewno wszyscy którzy odeszli robili to zawsze po jakiejś awanturze z Owsiakiem i z jego ego.

Czy wiesz jak Owsiak załatwiał sobie kontakty z mediami?

On je miał poprzez emisje „Kręcioły”

Czy masz wiedzę na temat kosztów, jakie ponosiła TVP na realizację finału?

Nie mam

Pisałaś o wielu brudach w WOŚP, co konkretnie miałaś na myśli?

Wiesz co, tam widać, że są rozbuchane koszty. Niestety my w biurze nie zarabiamy kokosów. Niestety na moich oczach Owsiakom żyło się super. Komu by się nie żyło mając niezłe pensje i do dyspozycji koszty WOŚP. Nie mogę ci przytoczyć teraz tak na zawołanie konkretów. W każdym razie nie ma chyba pracownika WOŚP, który nie słyszałby o wczasach po lazurowym wybrzeżu samochodem Fundacji. O tym też słyszałem. Niby zdjęcia do „Kręcioły”, niby coś tam coś tam, ale w sumie to było 2 tygodnie wyjechane samochodem Fundacji. Założę się, że koszty benzyny były na pewno na Fundację i pewnie trochę na „Mrówke”, żeby nie bylo… Jesli chodzi o dr Maruszewskiego ( sęp na tv i lanser) jedyny, który coś tam jeszcze mówi. Reszta, Januszewicz i Burczyński to pionki, tylko podpisują co im podsuną Owsiaki. No niestety pod przykrywką dobrej roboty, bo jednak sprzęt jest kupowany i trafia do szpitali i jest to coś dobrego, to za bardzo skombinowali to wszystko. „Złote Melony”, „Mrówki”, „Sprawy”. Przekombinowali – niestety. Szkoda, widzę, że wszystko zmierza na dół. Dopiero po wielu latach widzę, jak wszystko sobie urządzili.

Chcesz jeszcze coś dodać?

Po wczorajszej konferencji, masakra !…. ja mam tylko jedno słowo IDIOTA. Jego zagrywka z puszczeniem materiału filmowego, standard. On się nie zmieni. Jak kogoś nie polubił albo mu wchodzi na odcisk, to właśnie takie rzeczy robi. Uruchomi wszystko co możliwe, żeby tylko udupić ludzi.

Kiedyś ktoś mi powiedział, że Owsiak wpadł do biura i kazał szukać gościa, który coś złego na niego powiedział w jakimś radiu. A słuchał tego w samochodzie i nie pamiętał jakie to było radio. Standard. Weź teraz szukaj gościa…. Nie wiem kto otrzymał to zadanie, ale na pewno musiał go znaleźć… Owsiak uważa się za Boga… wszystko dla niego….

W ogóle co za pomysł z ta konferencją? Czy on co roku taka szopkę robi??? Czy tylko na ten rok zasądził się na TV Republika?

Tak jak zaczęłam to obserwować, to kiedyś Fundacja nie była na takim napompowanym balonie. Teraz nieruchomość za 8 milionów? Działki, jakieś, Mazury …. Konferencje …. Kiedyś były spoty w TV że jest Finał. Skromnie…. Ale coraz więcej kasy zostaje na działalność i odsetki z lokat. Wiec od milionów lokaty też milionowe.

fot. Redakcja WOŚP

Reklama

102 KOMENTARZE

 1. Poniżej treść maila, którą
  Poniżej treść maila, którą WOŚP w panice wysyła do sztabów, w związku z zapytaniem, jaką kwotę sztaby podały w dniu 23 Finału. Oczywiście jest to intepretacja prawa w stylu mecenasa Jacka Zagajewskiego – błazenada i panika w oczach.

  Sztaby podlegają ustawie o dostepie do informacji publicznej z bardzo prostej przyczny. Po pierwsze ponad 90% z nich to podmioty, które z natury rzeczy objete są ustawą, bo to są po prostu organizacje pozarządowe albo podmioty korzystające ze środków publicznych i smaorządowych. Po wtóre mamy przepis:

  podmioty reprezentujące inne osoby lub jednostki organizacyjne, które wykonują zadania publiczne lub dysponują majątkiem publicznym.

  Fundacja WOŚP jako OPP dysponuje środkami publicznymi, sztaby realizują zadania na rzecz WOŚP. Amen. Każdy sztab, który nie udzieli informacji łamie ustawę, a sztaby korzystające ze środków smorządowych łamią prawo podwójnie. "Intepretacja" WOŚP jest tak bzdurna, że pomimo "podkładki" sztaby nadal wysyłają informacje, co więcej przesyłają mi brednie WOŚP. Potórzę publiczne, ze zgromadzonego materiału widać wyraźnie, że kwotę dekalrowaną 36,2 miliona Owsiak wziął z….sufitu.

   

   

  Drodzy Przyjaciele,

   

  Ponownie musimy Was przeprosić za to, że fakt Waszego zaangażowania w 23. Finał WOŚP naraża Was na otrzymywanie maili od człowieka, którego nienawiść do WOŚP nie pozwala mu racjonalnie oceniać swojego postępowania. 

   

  Powołuje się on na przepisy o dostępie do informacji publicznej. Nawet amatorska znajomość ustawy i regulacji o dostępie do informacji publicznej wystarczy, by bez wątpienia stwierdzić, iż sztaby 23. Finału WOŚP nie podlegają pod te unormowania. Nie macie obowiązku odpowiadać na ten i podobne żądania jakichkolwiek informacji, ani teraz ani w przyszłości. Odpowiednią ekspertyzę prawną przesyłamy Wam poniżej. 

   

   

  Uprzejmie informujemy, że żądania udostępnienia informacji przez sztaby przez osobę Piotra Wielguckiego są bezzasadne.

   

              Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że za informacje publiczne należy uznać takie informacje, które zostały wytworzone przez władze publiczne oraz osoby pełniące funkcje publiczne oraz inne podmioty, które wykonują funkcje publiczne lub gospodarują mieniem publicznym (komunalnym bądź Skarbu Państwa), jak również informacje odnoszące się do wspomnianych władz, osób i innych podmiotów, niezależnie od tego, przez kogo zostały wytworzone [por. wyrok NSA z dnia 30 października 2002 r., II SA 181/02; wyrok NSA z dnia 20 października 2002 r., II SA 1956/02 oraz wyrok NSA z dnia 30 października 2002 r., II SA 2036-2037/02 ). Wspomniana wykładnia pojęcia informacji publicznej opiera się przede wszystkim na treści art. 61 Konstytucji RP, wskazującego jako kryterium udostępniania informacji, czy dotyczy ona działalności organów władzy publicznej lub osób pełniących funkcje publiczne ( nie osób publicznych ).

   

   Spośród informacji dotyczących podmiotów innych niż władze publiczne i osoby pełniące funkcje publiczne, a zatem organów samorządu gospodarczego i zawodowego oraz innych osób i jednostek organizacyjnych, charakter informacji publicznej należy przypisać jedynie tym, które odnoszą się do wskazanej w art. 61 Konstytucji RP publicznej sfery ich działalności, a więc wykonywania zadań władzy publicznej i gospodarowania mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa. Żaden ze sztabów tych warunków nie spełnia.

   

  Zgodnie z treścią art. 4 ust. 1. wspomnianej ustawy, obowiązane do udostępniania informacji publicznej są władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne, w szczególności: organy władzy publicznej, organy samorządów gospodarczych i zawodowych, podmioty reprezentujące zgodnie z odrębnymi przepisami Skarb Państwa, podmioty reprezentujące państwowe osoby prawne albo osoby prawne samorządu terytorialnego oraz podmioty reprezentujące inne państwowe jednostki organizacyjne albo jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego, podmioty reprezentujące inne osoby lub jednostki organizacyjne, które wykonują zadania publiczne lub dysponują majątkiem publicznym, oraz osoby prawne, w których Skarb Państwa, jednostki samorządu terytorialnego lub samorządu gospodarczego albo zawodowego mają pozycję dominującą w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów.

              Żaden ze sztabów nie należy do kategorii podmiotów wskazanych w niniejszym przepisie.

              Brak jest podstaw prawnych do żądania udostępnienia danych w zakresie wskazanym przez Piotra Wielguckiego.

   

              Jak z tego zatem wynika, brak jest również podstaw do egzekwowania jakiejkolwiek odpowiedzialności z tytułu braku udzielenia odpowiedzi.

   

   

   

  Wszystkie Wasze zobowiązania są zawarte w regulaminie działania sztabu WOŚP i nikt nie może Wam nic innego narzucić. A już na pewno nie ma prawa straszyć Was jakimikolwiek postępowaniami – to abstrakcja i wyssane z palca brednie, a całość świadczy o tym, iż ludzi, którzy nie akceptują działalności WOŚP baaaaardzo zabolało, iż udało się w tym roku osiągnąć tak doskonały efekt grania. 

   

  Za ten efekt Finału WOŚP – bardzo Wam dziękujemy. 

   

  Polecamy więc nadawcę tych absurdalnych żądań dodać do spamu i potraktować go jak każdego  internetowego hejtera.

   

  Pozdrawiamy!

  Fundacja WOŚP

  • ” W szczególności … “
   Buc wykazuje niby na katalog zamknięty, a nie widzi, że jest to tylko część, która
   jest opisywana jako " a w szczególności : … "  i je wymienia.

   Termin "zadania publiczne" jest pojęciem szerszym od terminu "zadania władzy publicznej". Pojęcia te różnią się przede wszystkim zakresem podmiotowym, bowiem zadania władzy publicznej mogą być realizowane przez organy władzy lub podmioty, którym zadania te zostały powierzone w oparciu o konkretne i wyraźne unormowania ustawowe. Pojęcie "zadanie publiczne", użyte w art. 4 u.d.i.p. zamiast pojęcia "zadanie władzy publicznej" użytego w art. 61 Konstytucji RP, ignoruje element podmiotowy i oznacza, że zadania publiczne mogą być wykonywane przez różne podmioty niebędące organami władzy i bez konieczności przekazywania tych zadań. Tak rozumiane "zadanie publiczne" cechuje powszechność i użyteczność dla ogółu, a także sprzyjanie osiągnięciu celów określonych w Konstytucji lub ustawie. Wykonywanie zadań publicznych zawsze wiąże się z realizacją podstawowych publicznych praw podmiotowych obywateli.

   Wg. mojej wiedzy świadomie wprowadza w błąd … 

  • Moze warto by sie pokusic i
   Moze warto by sie pokusic i zrobic cos w rodzaju oswiadczenia czy tez strony "o mnie" ktora w kilku slowach wyjasni, ze ani Piotr ani MK nie sa wrogami WOSP jako idei, nie sa wrogami Owsiaka jako czlowieka niosacego pomagajacego. Pozbawilo by to ich raz na zawsze tej gadki o hejcie do orkiestry, pomocy, dobroczynnosci?

 2. Poniżej treść maila, którą
  Poniżej treść maila, którą WOŚP w panice wysyła do sztabów, w związku z zapytaniem, jaką kwotę sztaby podały w dniu 23 Finału. Oczywiście jest to intepretacja prawa w stylu mecenasa Jacka Zagajewskiego – błazenada i panika w oczach.

  Sztaby podlegają ustawie o dostepie do informacji publicznej z bardzo prostej przyczny. Po pierwsze ponad 90% z nich to podmioty, które z natury rzeczy objete są ustawą, bo to są po prostu organizacje pozarządowe albo podmioty korzystające ze środków publicznych i smaorządowych. Po wtóre mamy przepis:

  podmioty reprezentujące inne osoby lub jednostki organizacyjne, które wykonują zadania publiczne lub dysponują majątkiem publicznym.

  Fundacja WOŚP jako OPP dysponuje środkami publicznymi, sztaby realizują zadania na rzecz WOŚP. Amen. Każdy sztab, który nie udzieli informacji łamie ustawę, a sztaby korzystające ze środków smorządowych łamią prawo podwójnie. "Intepretacja" WOŚP jest tak bzdurna, że pomimo "podkładki" sztaby nadal wysyłają informacje, co więcej przesyłają mi brednie WOŚP. Potórzę publiczne, ze zgromadzonego materiału widać wyraźnie, że kwotę dekalrowaną 36,2 miliona Owsiak wziął z….sufitu.

   

   

  Drodzy Przyjaciele,

   

  Ponownie musimy Was przeprosić za to, że fakt Waszego zaangażowania w 23. Finał WOŚP naraża Was na otrzymywanie maili od człowieka, którego nienawiść do WOŚP nie pozwala mu racjonalnie oceniać swojego postępowania. 

   

  Powołuje się on na przepisy o dostępie do informacji publicznej. Nawet amatorska znajomość ustawy i regulacji o dostępie do informacji publicznej wystarczy, by bez wątpienia stwierdzić, iż sztaby 23. Finału WOŚP nie podlegają pod te unormowania. Nie macie obowiązku odpowiadać na ten i podobne żądania jakichkolwiek informacji, ani teraz ani w przyszłości. Odpowiednią ekspertyzę prawną przesyłamy Wam poniżej. 

   

   

  Uprzejmie informujemy, że żądania udostępnienia informacji przez sztaby przez osobę Piotra Wielguckiego są bezzasadne.

   

              Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że za informacje publiczne należy uznać takie informacje, które zostały wytworzone przez władze publiczne oraz osoby pełniące funkcje publiczne oraz inne podmioty, które wykonują funkcje publiczne lub gospodarują mieniem publicznym (komunalnym bądź Skarbu Państwa), jak również informacje odnoszące się do wspomnianych władz, osób i innych podmiotów, niezależnie od tego, przez kogo zostały wytworzone [por. wyrok NSA z dnia 30 października 2002 r., II SA 181/02; wyrok NSA z dnia 20 października 2002 r., II SA 1956/02 oraz wyrok NSA z dnia 30 października 2002 r., II SA 2036-2037/02 ). Wspomniana wykładnia pojęcia informacji publicznej opiera się przede wszystkim na treści art. 61 Konstytucji RP, wskazującego jako kryterium udostępniania informacji, czy dotyczy ona działalności organów władzy publicznej lub osób pełniących funkcje publiczne ( nie osób publicznych ).

   

   Spośród informacji dotyczących podmiotów innych niż władze publiczne i osoby pełniące funkcje publiczne, a zatem organów samorządu gospodarczego i zawodowego oraz innych osób i jednostek organizacyjnych, charakter informacji publicznej należy przypisać jedynie tym, które odnoszą się do wskazanej w art. 61 Konstytucji RP publicznej sfery ich działalności, a więc wykonywania zadań władzy publicznej i gospodarowania mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa. Żaden ze sztabów tych warunków nie spełnia.

   

  Zgodnie z treścią art. 4 ust. 1. wspomnianej ustawy, obowiązane do udostępniania informacji publicznej są władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne, w szczególności: organy władzy publicznej, organy samorządów gospodarczych i zawodowych, podmioty reprezentujące zgodnie z odrębnymi przepisami Skarb Państwa, podmioty reprezentujące państwowe osoby prawne albo osoby prawne samorządu terytorialnego oraz podmioty reprezentujące inne państwowe jednostki organizacyjne albo jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego, podmioty reprezentujące inne osoby lub jednostki organizacyjne, które wykonują zadania publiczne lub dysponują majątkiem publicznym, oraz osoby prawne, w których Skarb Państwa, jednostki samorządu terytorialnego lub samorządu gospodarczego albo zawodowego mają pozycję dominującą w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów.

              Żaden ze sztabów nie należy do kategorii podmiotów wskazanych w niniejszym przepisie.

              Brak jest podstaw prawnych do żądania udostępnienia danych w zakresie wskazanym przez Piotra Wielguckiego.

   

              Jak z tego zatem wynika, brak jest również podstaw do egzekwowania jakiejkolwiek odpowiedzialności z tytułu braku udzielenia odpowiedzi.

   

   

   

  Wszystkie Wasze zobowiązania są zawarte w regulaminie działania sztabu WOŚP i nikt nie może Wam nic innego narzucić. A już na pewno nie ma prawa straszyć Was jakimikolwiek postępowaniami – to abstrakcja i wyssane z palca brednie, a całość świadczy o tym, iż ludzi, którzy nie akceptują działalności WOŚP baaaaardzo zabolało, iż udało się w tym roku osiągnąć tak doskonały efekt grania. 

   

  Za ten efekt Finału WOŚP – bardzo Wam dziękujemy. 

   

  Polecamy więc nadawcę tych absurdalnych żądań dodać do spamu i potraktować go jak każdego  internetowego hejtera.

   

  Pozdrawiamy!

  Fundacja WOŚP

  • ” W szczególności … “
   Buc wykazuje niby na katalog zamknięty, a nie widzi, że jest to tylko część, która
   jest opisywana jako " a w szczególności : … "  i je wymienia.

   Termin "zadania publiczne" jest pojęciem szerszym od terminu "zadania władzy publicznej". Pojęcia te różnią się przede wszystkim zakresem podmiotowym, bowiem zadania władzy publicznej mogą być realizowane przez organy władzy lub podmioty, którym zadania te zostały powierzone w oparciu o konkretne i wyraźne unormowania ustawowe. Pojęcie "zadanie publiczne", użyte w art. 4 u.d.i.p. zamiast pojęcia "zadanie władzy publicznej" użytego w art. 61 Konstytucji RP, ignoruje element podmiotowy i oznacza, że zadania publiczne mogą być wykonywane przez różne podmioty niebędące organami władzy i bez konieczności przekazywania tych zadań. Tak rozumiane "zadanie publiczne" cechuje powszechność i użyteczność dla ogółu, a także sprzyjanie osiągnięciu celów określonych w Konstytucji lub ustawie. Wykonywanie zadań publicznych zawsze wiąże się z realizacją podstawowych publicznych praw podmiotowych obywateli.

   Wg. mojej wiedzy świadomie wprowadza w błąd … 

  • Moze warto by sie pokusic i
   Moze warto by sie pokusic i zrobic cos w rodzaju oswiadczenia czy tez strony "o mnie" ktora w kilku slowach wyjasni, ze ani Piotr ani MK nie sa wrogami WOSP jako idei, nie sa wrogami Owsiaka jako czlowieka niosacego pomagajacego. Pozbawilo by to ich raz na zawsze tej gadki o hejcie do orkiestry, pomocy, dobroczynnosci?

 3. no to juz pierwsi “byli scjentolodzy” zaczynaja mowic
  zawsze sekta traci ludzi dopiero po publicznych opisach bylyuch czlonkow sekty
  na razie jest ich malo ale jesli Kurka bedziesz pisal o Owsiaku jak pisales i nie poruszal roznych innych spraw np ze Smolenskiem to ludzie zaczna cie postrzegac jako czlowieka chcacego obalic sekte zerujaca na ludzich i zaczna sie zglaszac , Bedzie dokladnie tak jak z scjentologami. David Miscavige tak samo w oficjalnych zrodlach sie zachowuje a ludzie ze srodka mowia jak jest naprawde. Nasza sekta jest podwojnie grozna bo nie tak jak w USA ktore umie sobie z nimi radzic u nas powiazana jest sekta Owisaka niemal z III RP i to juz jej nadaje status sekty panstwowej w jakims tam sensie. Nieminiej mechanizmy stosowane w obu sa dokladnie takie same. Musimy dac bezpieczenstwo to zaczna sie ludzie ujawniac, co prawna u nas  nie ma jeszcze takich rozbudowanych oraganizacji typu anonymous takze na Tobie stoi ten ciezar. Nie wiem tylko jak to zniesiesz 😉

 4. no to juz pierwsi “byli scjentolodzy” zaczynaja mowic
  zawsze sekta traci ludzi dopiero po publicznych opisach bylyuch czlonkow sekty
  na razie jest ich malo ale jesli Kurka bedziesz pisal o Owsiaku jak pisales i nie poruszal roznych innych spraw np ze Smolenskiem to ludzie zaczna cie postrzegac jako czlowieka chcacego obalic sekte zerujaca na ludzich i zaczna sie zglaszac , Bedzie dokladnie tak jak z scjentologami. David Miscavige tak samo w oficjalnych zrodlach sie zachowuje a ludzie ze srodka mowia jak jest naprawde. Nasza sekta jest podwojnie grozna bo nie tak jak w USA ktore umie sobie z nimi radzic u nas powiazana jest sekta Owisaka niemal z III RP i to juz jej nadaje status sekty panstwowej w jakims tam sensie. Nieminiej mechanizmy stosowane w obu sa dokladnie takie same. Musimy dac bezpieczenstwo to zaczna sie ludzie ujawniac, co prawna u nas  nie ma jeszcze takich rozbudowanych oraganizacji typu anonymous takze na Tobie stoi ten ciezar. Nie wiem tylko jak to zniesiesz 😉

 5. Sprawa Allegro
  Witam serdecznie. Dodam ten post po raz drugi tylko wyjątkowo, bo poprzedni dodał mi się w złym miejscu i mógł zaniknąć w natłoku innych. Oto treść:

   Zapytałem na stronie CD-Action co z aukcjami na rzecz WOŚP w świetle kontrowersji z ich księgowaniem. Admin mi odpisał, że aukcje internetowe jak najbardziej są ujmowane w rozliczeniach i żebym sobie to sprawdził na stronie.

  Czy w związku z tym mogę już spać spokojnie i nie martwić się o żadne allegrowe przekręty? 

  Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi i pozdrawiam.

 6. Sprawa Allegro
  Witam serdecznie. Dodam ten post po raz drugi tylko wyjątkowo, bo poprzedni dodał mi się w złym miejscu i mógł zaniknąć w natłoku innych. Oto treść:

   Zapytałem na stronie CD-Action co z aukcjami na rzecz WOŚP w świetle kontrowersji z ich księgowaniem. Admin mi odpisał, że aukcje internetowe jak najbardziej są ujmowane w rozliczeniach i żebym sobie to sprawdził na stronie.

  Czy w związku z tym mogę już spać spokojnie i nie martwić się o żadne allegrowe przekręty? 

  Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi i pozdrawiam.

 7. Nie wiem co jest z tymi ludźmi
  mnie od jego wrzasku okazjonalnie widując na telewizorze robiło się niedobrze i zaraz go przełączałam … a oni go mieli na codzień i nadal kult???
  Toż to naprawdę sektą zajeżdża …. Tekieli by się przydał jak nic …:)

   • słowo “sekta” traktowałam jakoś z przymrużeniem oka
    ale nie ma co mrużyć … choroba jasna …
    zwłaszcza jak sobie przypomnę jedną znajomą nastolatkę, chodzącą okrągły rok w koszulce wośp, była, a pewnie nadal jest najbardziej chamską i ordynarną dziewuchą jaką widziały moje oczy. Podłą dla rodziny, szkoły, uczniów, nauczycieli … chyba tylko dla "Jurka" nie. To było patologiczne … jakby wyzwalało najgorsze instynkty.

 8. Nie wiem co jest z tymi ludźmi
  mnie od jego wrzasku okazjonalnie widując na telewizorze robiło się niedobrze i zaraz go przełączałam … a oni go mieli na codzień i nadal kult???
  Toż to naprawdę sektą zajeżdża …. Tekieli by się przydał jak nic …:)

   • słowo “sekta” traktowałam jakoś z przymrużeniem oka
    ale nie ma co mrużyć … choroba jasna …
    zwłaszcza jak sobie przypomnę jedną znajomą nastolatkę, chodzącą okrągły rok w koszulce wośp, była, a pewnie nadal jest najbardziej chamską i ordynarną dziewuchą jaką widziały moje oczy. Podłą dla rodziny, szkoły, uczniów, nauczycieli … chyba tylko dla "Jurka" nie. To było patologiczne … jakby wyzwalało najgorsze instynkty.

    • Tego powyżej na 100% nie
     ale obserwowałam większość "rekordzistów" przez kilka lat … sprawdzałam nazwiska, firmy … wyglądali na oszalałych na tym punkcie … 
     forum, forum było ciekawe …. potrafili się pożreć o to że ktoś za mało wyrafinowane rzeczy wystawia … starą rękawiczkę …
     'kręcimy, kręcimy dla dzieciaczków" …. kręcili ale dla kogo innego …
     Ten amok dotknął na Allegro w większości ludzi 40+, tak przynajmniej wyglądało ze zdjęć umieszczonych po jakimś zlocie …

     Jest nawet akcja ku pamięci jednego zmarłego "rekordzisty" nazywa się Gram z Januszem

     I co ważne, te 2500 sprzedanych to mogłaby być również dobrze złotówka do świnki na komentarz bo tam kwitł kult zdobywania odznak … raz była tez awantura, że za dużo świnek … odszedł wtedy taki gigant zbierania "dla dzieciaczków" nie zniósł, ze on "kręci, kręci" a oni go postponują, że świń nie wolno na masy tylko jedna …
     długo bym mogła o tym jakże ciekawym zbiorowisku …

     • Opowiem o Łosiu
      czy chcecie czy nie …
      Był na Allegro taki łoś z mcdonalda na 10 cm, który rokrocznie był wystawiany jako zbieracz po kilkanaście razy w ciągu sezonu wośpowego  (grudzień-luty), czasem licytowali po kilkaset złotych, wpłacali, łoś garnął dla Jurkowej na waciki. Aż pewnego razu, ze dwa lata temu, ktoś łosia wylicytował i imaginujcie sobie, kazał sobie wysłać łamiąc tym samym odwieczną, świecką tradycję przekazywania badziewia do dalszej licytacji.

      Wybuchł SKANDAL!!! Łoś nie będzie grał dalej "dla dzieciaczków", szczęśliwy nabywca "morduje dzieciaczki" no i starców też morduje. Uparł się, łosia dostał, został wyklęty za czyn niegodny, ale na szczęście ktoś bohatersko podrzucił kolejną maskotkę aby tradycja budowana z takim mozołem nie zaginęła. 

    • Tego powyżej na 100% nie
     ale obserwowałam większość "rekordzistów" przez kilka lat … sprawdzałam nazwiska, firmy … wyglądali na oszalałych na tym punkcie … 
     forum, forum było ciekawe …. potrafili się pożreć o to że ktoś za mało wyrafinowane rzeczy wystawia … starą rękawiczkę …
     'kręcimy, kręcimy dla dzieciaczków" …. kręcili ale dla kogo innego …
     Ten amok dotknął na Allegro w większości ludzi 40+, tak przynajmniej wyglądało ze zdjęć umieszczonych po jakimś zlocie …

     Jest nawet akcja ku pamięci jednego zmarłego "rekordzisty" nazywa się Gram z Januszem

     I co ważne, te 2500 sprzedanych to mogłaby być również dobrze złotówka do świnki na komentarz bo tam kwitł kult zdobywania odznak … raz była tez awantura, że za dużo świnek … odszedł wtedy taki gigant zbierania "dla dzieciaczków" nie zniósł, ze on "kręci, kręci" a oni go postponują, że świń nie wolno na masy tylko jedna …
     długo bym mogła o tym jakże ciekawym zbiorowisku …

     • Opowiem o Łosiu
      czy chcecie czy nie …
      Był na Allegro taki łoś z mcdonalda na 10 cm, który rokrocznie był wystawiany jako zbieracz po kilkanaście razy w ciągu sezonu wośpowego  (grudzień-luty), czasem licytowali po kilkaset złotych, wpłacali, łoś garnął dla Jurkowej na waciki. Aż pewnego razu, ze dwa lata temu, ktoś łosia wylicytował i imaginujcie sobie, kazał sobie wysłać łamiąc tym samym odwieczną, świecką tradycję przekazywania badziewia do dalszej licytacji.

      Wybuchł SKANDAL!!! Łoś nie będzie grał dalej "dla dzieciaczków", szczęśliwy nabywca "morduje dzieciaczki" no i starców też morduje. Uparł się, łosia dostał, został wyklęty za czyn niegodny, ale na szczęście ktoś bohatersko podrzucił kolejną maskotkę aby tradycja budowana z takim mozołem nie zaginęła. 

  • “nieszczesliwe przypadki” i “seryjni samobojcy” podobnie
   jak pieniadze, lubia cisze.  Im glosniej jest o tym blogu, tym dalej od blogera beda sie trzymac wszelkie 'zle przypadki losu' zeby nie przyciaganc uwagi opinii publicznej.. 
   Jak widac popularnosc bloga jest wysoka i wykazuje tendencje wzrostowa. Tak trzymac.
   Na pewno popularyzacji bloga sluzy cytowanie i zamieszczenie linkow na innych portalach. Trzeba wiec to robic!
   W ostatecznosci mozna tez zamiejscic na youtube lub wprost tu: "deklaracje woli zycia"  ktora odrzuci wszelkie zle przypadki tak losu jak i slabostki wlasnego charakteru jako zupelnie nietypowe dla tego przypadku i wyluczajace je. Wszyscy czytelnicy bloga beda tez swiadkami.

  • “nieszczesliwe przypadki” i “seryjni samobojcy” podobnie
   jak pieniadze, lubia cisze.  Im glosniej jest o tym blogu, tym dalej od blogera beda sie trzymac wszelkie 'zle przypadki losu' zeby nie przyciaganc uwagi opinii publicznej.. 
   Jak widac popularnosc bloga jest wysoka i wykazuje tendencje wzrostowa. Tak trzymac.
   Na pewno popularyzacji bloga sluzy cytowanie i zamieszczenie linkow na innych portalach. Trzeba wiec to robic!
   W ostatecznosci mozna tez zamiejscic na youtube lub wprost tu: "deklaracje woli zycia"  ktora odrzuci wszelkie zle przypadki tak losu jak i slabostki wlasnego charakteru jako zupelnie nietypowe dla tego przypadku i wyluczajace je. Wszyscy czytelnicy bloga beda tez swiadkami.

 9. Ewidentnie
  widać w działaniu Owsiaka sprawdzone wzory. Syndrom oblężonej twierdzy, hejterzy czychający na zbłąkane duszyczki, i on Guru, Prorok i żyjące wcielenie Kriszny, który żyje samą dobrocią świadczoną wszystkim i zawsze.
  Guru nie ma głowy do przyziemnych spraw, jak faktury, czy co na MC, a co na WOŚP, on jest ponad to, on lewituje i czyni cuda, jak choćby cudowne rozmnożenie słoików.

 10. Ewidentnie
  widać w działaniu Owsiaka sprawdzone wzory. Syndrom oblężonej twierdzy, hejterzy czychający na zbłąkane duszyczki, i on Guru, Prorok i żyjące wcielenie Kriszny, który żyje samą dobrocią świadczoną wszystkim i zawsze.
  Guru nie ma głowy do przyziemnych spraw, jak faktury, czy co na MC, a co na WOŚP, on jest ponad to, on lewituje i czyni cuda, jak choćby cudowne rozmnożenie słoików.

 11. Kazus dla ksiegowych
  to jest niesamowite a wręcz przerażające, jak zapisy z ksiąg(rozrachunków), "wywalczone" w czasie procesu nie są wystarczającym dowodem w sprawie dla wielu, w tym także dla znanych dziennikarzy. Myślę, że powinna być założona osobna strona tylko dla księgowych, finansistów, z dokumentacją księgową Owsiaka jako pewnego rodzaju miejsce na studium przypadku. Każdy ksiegowy, który choć trochę zna mechanizmy programu potwierdzi z wielkim niedowierzaniem swoje zdziwienie, że tego rodzaju nierzetelna dokumentacja jest przedstawiana w sądzie. Te wydruki giną w historii bloga, a strona może pozowliłaby na ciągłe jej odwiedzanie. Poza tym Symfonia jest programem na którym uczą się studenci oraz słuchacze szkoleń  stowarzyszeń księgowych. Może powinien być stworzony pakiet w ramach szkolenia pt "Sprawdź sam, jak Owsiak prezentuje swoje liczby" i wysłany jako ciekawa lekcja : ).

 12. Kazus dla ksiegowych
  to jest niesamowite a wręcz przerażające, jak zapisy z ksiąg(rozrachunków), "wywalczone" w czasie procesu nie są wystarczającym dowodem w sprawie dla wielu, w tym także dla znanych dziennikarzy. Myślę, że powinna być założona osobna strona tylko dla księgowych, finansistów, z dokumentacją księgową Owsiaka jako pewnego rodzaju miejsce na studium przypadku. Każdy ksiegowy, który choć trochę zna mechanizmy programu potwierdzi z wielkim niedowierzaniem swoje zdziwienie, że tego rodzaju nierzetelna dokumentacja jest przedstawiana w sądzie. Te wydruki giną w historii bloga, a strona może pozowliłaby na ciągłe jej odwiedzanie. Poza tym Symfonia jest programem na którym uczą się studenci oraz słuchacze szkoleń  stowarzyszeń księgowych. Może powinien być stworzony pakiet w ramach szkolenia pt "Sprawdź sam, jak Owsiak prezentuje swoje liczby" i wysłany jako ciekawa lekcja : ).

 13. Oj MK narobiłeś. Teraz jerzy
  Oj MK narobiłeś. Teraz jerzy wsiak  (z szacunkiem dla Jerzych) będzie miał nieprzespaną noc i będzie się bił z myślami "kto mnie tak urządził?" i szukał winowajcy. Mam wrażenie, że jeszcze nie wszystko opublikowałeś, a tłustsze kąski zostawiłeś na później, tj na czas po apelacji. 


  Piotrze! 
  Blog jest zgłoszony jako całość. Aby na niego można było głosować należy umieścić na głównej stronie ww baner wraz z odnośnikiem tak aby był aktywny oraz właściciel bloga musi potwierdzić/wyrazić zgodę. Link można zgłosić do 12 godzin. Potem traci ważność i trzeba ponownie rejetrować blog.
  Proponuję wytypować jeden lub dwa najlepsze artykuły i również je zgłosić.

 14. Oj MK narobiłeś. Teraz jerzy
  Oj MK narobiłeś. Teraz jerzy wsiak  (z szacunkiem dla Jerzych) będzie miał nieprzespaną noc i będzie się bił z myślami "kto mnie tak urządził?" i szukał winowajcy. Mam wrażenie, że jeszcze nie wszystko opublikowałeś, a tłustsze kąski zostawiłeś na później, tj na czas po apelacji. 


  Piotrze! 
  Blog jest zgłoszony jako całość. Aby na niego można było głosować należy umieścić na głównej stronie ww baner wraz z odnośnikiem tak aby był aktywny oraz właściciel bloga musi potwierdzić/wyrazić zgodę. Link można zgłosić do 12 godzin. Potem traci ważność i trzeba ponownie rejetrować blog.
  Proponuję wytypować jeden lub dwa najlepsze artykuły i również je zgłosić.

 15. NIE NA TEMAT
  Nie na temat ale dla porządku…
  Wydaje się, że wszystko wrze i bulgoce i ciężko przewidzieć co sie wydarzy…
  Protesty na Śląsku:
  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,97222,17256568,Protest_gornikow_w_Bytomiu__W_ruch_poszly_race_i_petardy.html#BoxSlotIMT

  Kopalnie: niejaki K. Domarecki, ewentulany przyszły zbawca polskich kopalni to znajomy G. Schetyny…
  http://niezalezna.pl/63236-ujawniamy-kolega-schetyny-chce-przejac-kopalnie-na-slasku

  Smoleńsk: Nagrania z jaka i kompromitacja "biegłych" z CLKP w sprawie materiałów wybuchowych:
  http://wpolityce.pl/smolensk/229647-nasz-news-po-niemal-pieciu-latach-npw-otrzymala-analizy-nagran-z-samolotu-jak-40-i-wiezy-kontroli-lotow-w-smolensku-czy-to-przelom-w-sledztwie
  http://wpolityce.pl/smolensk/229550-tego-juz-nie-da-sie-wytlumaczyc-clkp-wpadlo-we-wlasne-sidla-probki-ze-smolenska-musza-byc-zbadane-jeszcze-raz

  Dymisja człowieka z najbliższego otoczenia B. Komorowskiego i jednego z jego wsporników w musztrowaniu Tuska tzn. K. Bondaryka
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bondaryk-zlozyl-dymisje-ze-stanowiska-szefa-narodowego-centr,nId,1589665

  Twoja walka z WOŚP – kolejny element tego napięcia…

  Niestety idą albo już nadeszły ciekawe czasy i zastanawia mnie czy PiS jako opozycja z takimi ludźmi jak Błaszczak i A. Duda jest w stanie to unieść… Nie mówię łapaniu wiatru w żagle bo sytuacja gorsza robi się ze złej ale po prostu spróbować przejąć inicjatywę….

 16. NIE NA TEMAT
  Nie na temat ale dla porządku…
  Wydaje się, że wszystko wrze i bulgoce i ciężko przewidzieć co sie wydarzy…
  Protesty na Śląsku:
  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,97222,17256568,Protest_gornikow_w_Bytomiu__W_ruch_poszly_race_i_petardy.html#BoxSlotIMT

  Kopalnie: niejaki K. Domarecki, ewentulany przyszły zbawca polskich kopalni to znajomy G. Schetyny…
  http://niezalezna.pl/63236-ujawniamy-kolega-schetyny-chce-przejac-kopalnie-na-slasku

  Smoleńsk: Nagrania z jaka i kompromitacja "biegłych" z CLKP w sprawie materiałów wybuchowych:
  http://wpolityce.pl/smolensk/229647-nasz-news-po-niemal-pieciu-latach-npw-otrzymala-analizy-nagran-z-samolotu-jak-40-i-wiezy-kontroli-lotow-w-smolensku-czy-to-przelom-w-sledztwie
  http://wpolityce.pl/smolensk/229550-tego-juz-nie-da-sie-wytlumaczyc-clkp-wpadlo-we-wlasne-sidla-probki-ze-smolenska-musza-byc-zbadane-jeszcze-raz

  Dymisja człowieka z najbliższego otoczenia B. Komorowskiego i jednego z jego wsporników w musztrowaniu Tuska tzn. K. Bondaryka
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bondaryk-zlozyl-dymisje-ze-stanowiska-szefa-narodowego-centr,nId,1589665

  Twoja walka z WOŚP – kolejny element tego napięcia…

  Niestety idą albo już nadeszły ciekawe czasy i zastanawia mnie czy PiS jako opozycja z takimi ludźmi jak Błaszczak i A. Duda jest w stanie to unieść… Nie mówię łapaniu wiatru w żagle bo sytuacja gorsza robi się ze złej ale po prostu spróbować przejąć inicjatywę….

 17. ciekawy watek z tego wywiadu odnosnie wyjazdow wakacyjnych
  cyt. : "W każdym razie nie ma chyba pracownika WOŚP, który nie słyszałby o wczasach po lazurowym wybrzeżu samochodem Fundacji. O tym też słyszałem. Niby zdjęcia do „Kręcioły”, niby coś tam coś tam, ale w sumie to było 2 tygodnie wyjechane samochodem Fundacji. Założę się, że koszty benzyny były na pewno na Fundację i pewnie trochę na „Mrówke”, żeby nie bylo…"

  2 tygodnie pojazdem we Francji i to na ile osob..?, a ile to kosztowalo?.  To moze byc koszt 20 tys. na rodzine a jesli sie jest jeszcze ciut rozrzutnym bo "koszty mozna wrzucic na Fundacje.."?. Nalezaloby raczej sprawdzic jak wygladaly urlopy Owsiakow, i czy nie bylo to typowe naciaganie Fundacji do wlasnych potrzeb chodz spokojnie mieli przeciez z czego zaplacici pobierajac wysokie pensje jakie sobie ustalili w Fundacji. Lazurowe wybrzeze we Francji do tanich nie nalezy, wrecz przeciwnie, jest drogie. 
  Zastanawia czy w owianych tajemnica fakturach nie padaja corocznie inne atrakcyjnie urlopowo miejsca z kosztami w ktorych partycypowala Fundacja?

 18. ciekawy watek z tego wywiadu odnosnie wyjazdow wakacyjnych
  cyt. : "W każdym razie nie ma chyba pracownika WOŚP, który nie słyszałby o wczasach po lazurowym wybrzeżu samochodem Fundacji. O tym też słyszałem. Niby zdjęcia do „Kręcioły”, niby coś tam coś tam, ale w sumie to było 2 tygodnie wyjechane samochodem Fundacji. Założę się, że koszty benzyny były na pewno na Fundację i pewnie trochę na „Mrówke”, żeby nie bylo…"

  2 tygodnie pojazdem we Francji i to na ile osob..?, a ile to kosztowalo?.  To moze byc koszt 20 tys. na rodzine a jesli sie jest jeszcze ciut rozrzutnym bo "koszty mozna wrzucic na Fundacje.."?. Nalezaloby raczej sprawdzic jak wygladaly urlopy Owsiakow, i czy nie bylo to typowe naciaganie Fundacji do wlasnych potrzeb chodz spokojnie mieli przeciez z czego zaplacici pobierajac wysokie pensje jakie sobie ustalili w Fundacji. Lazurowe wybrzeze we Francji do tanich nie nalezy, wrecz przeciwnie, jest drogie. 
  Zastanawia czy w owianych tajemnica fakturach nie padaja corocznie inne atrakcyjnie urlopowo miejsca z kosztami w ktorych partycypowala Fundacja?

 19. Nie wiem dlaczego czepiacie się Owsiaka
  Jesli Wasze dziecko nie znajdzie w bibliotece książki, to co należy zrobić?
  Wysłać dziecko na studia do USA

  Czy to też czyjaś manipulacja?
  To jakiś nieutoryzowany tekst?
  Kto Owsiakowi zrobił taką krzywdę, jeśli to jego słowa?

  – Jurek, Ola wyprowadziła się z domu, ale 20-letnia Ewa wciąż mieszka z Wami. Trudno jest rozstać się z dziećmi?
  Jerzy Owsiak: Zaraz też wyfrunie. Oboje z żoną wypychamy dzieci z domu. Okazaliśmy Oli sto procent zaufania. Studiowała w Stanach, skończyła szkołę telewizyjną w Chicago. Zaczynała w kraju polonistykę. Dostała raz dwóję z poezji, a potem nie mogła umówić się z docentem na poprawę. Ten koleś nie miał nigdy czasu. Nie mogła kupić jakiegoś skryptu.
  Ola Owsiak: Zdaje się, że to były roczniki czy kroniki Długosza. Niemożliwością było wypożyczenie ich, przeczytanie na czas. Był chyba jeden egzemplarz na cały uniwersytet.
  Jerzy Owsiak: Któregoś dnia siedzimy razem w kuchni. „Ola, chrzań te polskie studia. Jedź w świat”, usłyszała. Nie studiowałem nigdy, ale na zachodnich filmach widzę, jak to wygląda w świecie. Relacja mistrz i uczeń. A u nas? Pojechała za ocean. Miała wtedy 19 lat. To była odważna decyzja. Z różnych powodów. Martwiłem się o nią i o pieniądze. Prowadzę firmę, która produkuje programy telewizyjne, łapie kontrakty. Jestem na takim rok, półtora. W każdej chwili mogę go nie mieć. Wtedy skończy się kasa. A studia kosztują. Czasem słyszę, że fundacja mnie utrzymuje. Nie utrzymuje, co więcej, nie ma takiego prawa.

  • Dwa zdania:
   Dwa zdania:
   "Zdaje się, że to były roczniki czy kroniki Długosza."

   Mówi to studentka polonistyki…PostPRL-owska ćwierćinteligencja…

   "Niemożliwością było wypożyczenie ich, przeczytanie na czas. Był chyba jeden egzemplarz na cały uniwersytet."
   Sukces edukacyjny na miarę III RP… Dzieło literackie w 1 (słównie: jednym) egzemplarzu na uczelni…

   "Jerzy Owsiak: Któregoś dnia siedzimy razem w kuchni. „Ola, chrzań te polskie studia. Jedź w świat”, usłyszała. Nie studiowałem nigdy, ale na zachodnich filmach widzę, jak to wygląda w świecie. Relacja mistrz i uczeń."
   Elita III RP ze słomą w butach… Wiedza o świecie zaczerpnięta z filmów…

   III RP w pigułce…

 20. Nie wiem dlaczego czepiacie się Owsiaka
  Jesli Wasze dziecko nie znajdzie w bibliotece książki, to co należy zrobić?
  Wysłać dziecko na studia do USA

  Czy to też czyjaś manipulacja?
  To jakiś nieutoryzowany tekst?
  Kto Owsiakowi zrobił taką krzywdę, jeśli to jego słowa?

  – Jurek, Ola wyprowadziła się z domu, ale 20-letnia Ewa wciąż mieszka z Wami. Trudno jest rozstać się z dziećmi?
  Jerzy Owsiak: Zaraz też wyfrunie. Oboje z żoną wypychamy dzieci z domu. Okazaliśmy Oli sto procent zaufania. Studiowała w Stanach, skończyła szkołę telewizyjną w Chicago. Zaczynała w kraju polonistykę. Dostała raz dwóję z poezji, a potem nie mogła umówić się z docentem na poprawę. Ten koleś nie miał nigdy czasu. Nie mogła kupić jakiegoś skryptu.
  Ola Owsiak: Zdaje się, że to były roczniki czy kroniki Długosza. Niemożliwością było wypożyczenie ich, przeczytanie na czas. Był chyba jeden egzemplarz na cały uniwersytet.
  Jerzy Owsiak: Któregoś dnia siedzimy razem w kuchni. „Ola, chrzań te polskie studia. Jedź w świat”, usłyszała. Nie studiowałem nigdy, ale na zachodnich filmach widzę, jak to wygląda w świecie. Relacja mistrz i uczeń. A u nas? Pojechała za ocean. Miała wtedy 19 lat. To była odważna decyzja. Z różnych powodów. Martwiłem się o nią i o pieniądze. Prowadzę firmę, która produkuje programy telewizyjne, łapie kontrakty. Jestem na takim rok, półtora. W każdej chwili mogę go nie mieć. Wtedy skończy się kasa. A studia kosztują. Czasem słyszę, że fundacja mnie utrzymuje. Nie utrzymuje, co więcej, nie ma takiego prawa.

  • Dwa zdania:
   Dwa zdania:
   "Zdaje się, że to były roczniki czy kroniki Długosza."

   Mówi to studentka polonistyki…PostPRL-owska ćwierćinteligencja…

   "Niemożliwością było wypożyczenie ich, przeczytanie na czas. Był chyba jeden egzemplarz na cały uniwersytet."
   Sukces edukacyjny na miarę III RP… Dzieło literackie w 1 (słównie: jednym) egzemplarzu na uczelni…

   "Jerzy Owsiak: Któregoś dnia siedzimy razem w kuchni. „Ola, chrzań te polskie studia. Jedź w świat”, usłyszała. Nie studiowałem nigdy, ale na zachodnich filmach widzę, jak to wygląda w świecie. Relacja mistrz i uczeń."
   Elita III RP ze słomą w butach… Wiedza o świecie zaczerpnięta z filmów…

   III RP w pigułce…

 21. sieeee maa
  Dobry wieczór wszystkim sympatycznym wielbicielom siemaxa landroverowego i jego opowieści tysiąca końców świata plus doba, właśnie dotarłem do swojej norki i chciałbym się pożalić, że nasza własna Świńska Kapela Autopromocji rozpoczęła działalność od zdefraudowania puchy po browarze, bo kolega Czarny wydał wszystko co udało się zebrać na podwórku od zaprzyjaźnionych emerytów i kumpli z podstawówki. Trochę nakrzyczałem na kolegę Czarnego tłumacząc, że to było dla biednych a kolega Czarny na to, że on właśnie jest biedny i że gdyby nie był biedny to nie jeździłby jak głupi swoim koniem po cytryny do Hannoveru, tylko leżał do góry dupą w Saint Tropez. Rozumiem takie stanowisko ale nie rozumiem faktu, że wychlał 4 browary z tych 6 zakupionych za siano ze zbiórki. Także trochę się obraziliśmy na siebie i ja nie chciałem już tych pozostałych browarków i teraz żałuję, ponieważ Czarny sam je wydoił, do końca, a ja leżę na kanapie, piję mineralną z vibovitem i śmieję się przez łzy

 22. sieeee maa
  Dobry wieczór wszystkim sympatycznym wielbicielom siemaxa landroverowego i jego opowieści tysiąca końców świata plus doba, właśnie dotarłem do swojej norki i chciałbym się pożalić, że nasza własna Świńska Kapela Autopromocji rozpoczęła działalność od zdefraudowania puchy po browarze, bo kolega Czarny wydał wszystko co udało się zebrać na podwórku od zaprzyjaźnionych emerytów i kumpli z podstawówki. Trochę nakrzyczałem na kolegę Czarnego tłumacząc, że to było dla biednych a kolega Czarny na to, że on właśnie jest biedny i że gdyby nie był biedny to nie jeździłby jak głupi swoim koniem po cytryny do Hannoveru, tylko leżał do góry dupą w Saint Tropez. Rozumiem takie stanowisko ale nie rozumiem faktu, że wychlał 4 browary z tych 6 zakupionych za siano ze zbiórki. Także trochę się obraziliśmy na siebie i ja nie chciałem już tych pozostałych browarków i teraz żałuję, ponieważ Czarny sam je wydoił, do końca, a ja leżę na kanapie, piję mineralną z vibovitem i śmieję się przez łzy

 23. Dokladnie rozliczenie
  WItam.

  Zrobilem taki roboczy stenogram z rozprawy sądowej. Wg szacunkow Kurki wychodzi 42mln wydatkow z pieniedzy publicznych. Jak ja to pododawalem to mi wyszlo 72mln:

  Czas antenowy + realizacja + organizacja koncertow + zabezpieczenie MSW + straz pozarna/karetki + spolki skarbu + koszty wosp
  15 + 15 + 12 + 2 + 1 + 15 + 12 = 72mln

  Gdzie robię błąd? (poniżej roboczy stenogram) :

  3 kanaly telewizji publicznej
  tvp2 – 6h 10min
  tvr – 45min
  tv polonia 4h 10min
  razem 11,5h
  +teleexpres, wiadomosci, panorama
  wg cennika reklam to 9mln  tylko dla programu 2go (+ analiza czasu antenowego przez firme finansow¹, kwota za godzine to 1,7mln, analiza z 2009)
  ale nawet przyjmujac ta kwote to mamy prawie 10mln dla tvp2
  pozostale 16 osrodkow tv regionalnej, 16 regionalnych osrodkow pl radia, tv polonia, wszystkie stacje radiowe od 1go do 4go – lekko szacuja koszta wynosza polowe tego co sam tvp2
  czyli w sumie ok 15mln
  (w tej kalkulacji nie jest uwzgledniona potezne koszty realizacji telewizyjnej – dyrektor Pawlak w 2009 roku mowil ze sa to koszty w granicach 1,6mln)
  czyli przy bardzo ostroznych szacunkach koszty realizacji to 17mln, ale przyjmijmy 15mln zl
  Przy takich nakladach spada atrakcyjnosc medialna wosp – w poprzednim roku ogladalnosc byla rekordowo niska.

  Koszty samorzadow:
  Gdansk – 119tys wydanych na organizaje 22go finalu (poprzedniego)
  Zielona Gora – 27tys
  Generalnie ciezko otrzymac te dane bo samorzady tez maja w dupie prawo jak sam owsiak (przyklad idzie z gory)
  Kolejny mit o tym ze artysci wystepuja za darmo a organizatorzy nie placili ZAIKSowi
  W ZG jednemu zespolowi zaplacono 12,3k natomiast ZAIKSowi 2k
  Te koszty dotycza duzych miast – wojewodzkich/powiatowych
  Od innych podmiotow brak odpowiedzi ale np na stronie gminy Skrzyszów jest przykladowe rozliczenie koncertu charytatywnego – koszty organizacji techiczniej (bez wyplat dla zespolow) – 12k
  Mozna probowac wyciagnac srednia ale mogloby wyjsc nieuczciwie – przyjmijmy najnizsza kwote dla miasteczka 13-tysiecznego – to jest kwota 12k.
  Od owsiaka wiemy ze w PL odbylo sie ponad 1000 koncertow – zatem mamy 12mln – kosztow organizacyjnych samorzadow. W danych nie ma wydatkow urzedow marszalkowskich, a takie tez byly np Bialegostoku.

  Zabezpieczenie tych koncertow w postaci sluzb mundurowych i sluzby zdrowia. Mozna bazowac na szacunkach wywiedzionych na podstawie dostepnych dokumentow. Dokument podpisany przez podsekretarza stanu w MSW – przykladowy koszt zabezpieczenia imprezy z roku 2011 pt "Marsz niepodleglosci i solidarnosci" o liczebnosci 5k ludzi, trwajacy 2h. Koszt podany przez MSW to 260k zl. Takiej kwoty nie mozna przyjac jako kwote dla kazdego podmiotu ktory organizowal koncert. Mozna przyjac skromne 2k na kazdy koncert. CO daje okragla kwote 2mln.

  Do tego dochodzi zatrudnienie strazy pozarnej, strazy miejskeij, karetek pogotowia – wszystko co jest zwiazane z organizacja imprez masowych. Dorzucamy skromny 1mln.

  Spolki skarbu panstwa
  – darmowe przeloty klasa biznes w LOTcie
  – przeloty odrzutowcami F-16, Iskra
  – podroze morskie okretami podwodnymi
  – 1,5 tony miedzi z KGHM
  – kilkanascie sztabek zlota
  TO wszystko sklada sie na skromna kwote 15mln zlotych

  I ostatnia pozycja czyli wydatki wlasne fundacji.
  W 2012 roku 4mln na koszty administracyjne i 8mln na koszty propagatorskie – czyli razem 12mln

  Laczna kwota to 42mln zl.
  15 + 15 + 12 + 2 + 1 + 15 + 12 = 72mln
  Czas antenowy + realizacja + organizacja koncertow + zabezpieczenie MSW + straz pozarna/karetki + spolki skarbu + koszty wosp

  W 2012 wosp na sprzet medyczny wydala 34mln + 5mln na tzw. programy medyczne
  Koszty przerastaja zyski.

 24. Dokladnie rozliczenie
  WItam.

  Zrobilem taki roboczy stenogram z rozprawy sądowej. Wg szacunkow Kurki wychodzi 42mln wydatkow z pieniedzy publicznych. Jak ja to pododawalem to mi wyszlo 72mln:

  Czas antenowy + realizacja + organizacja koncertow + zabezpieczenie MSW + straz pozarna/karetki + spolki skarbu + koszty wosp
  15 + 15 + 12 + 2 + 1 + 15 + 12 = 72mln

  Gdzie robię błąd? (poniżej roboczy stenogram) :

  3 kanaly telewizji publicznej
  tvp2 – 6h 10min
  tvr – 45min
  tv polonia 4h 10min
  razem 11,5h
  +teleexpres, wiadomosci, panorama
  wg cennika reklam to 9mln  tylko dla programu 2go (+ analiza czasu antenowego przez firme finansow¹, kwota za godzine to 1,7mln, analiza z 2009)
  ale nawet przyjmujac ta kwote to mamy prawie 10mln dla tvp2
  pozostale 16 osrodkow tv regionalnej, 16 regionalnych osrodkow pl radia, tv polonia, wszystkie stacje radiowe od 1go do 4go – lekko szacuja koszta wynosza polowe tego co sam tvp2
  czyli w sumie ok 15mln
  (w tej kalkulacji nie jest uwzgledniona potezne koszty realizacji telewizyjnej – dyrektor Pawlak w 2009 roku mowil ze sa to koszty w granicach 1,6mln)
  czyli przy bardzo ostroznych szacunkach koszty realizacji to 17mln, ale przyjmijmy 15mln zl
  Przy takich nakladach spada atrakcyjnosc medialna wosp – w poprzednim roku ogladalnosc byla rekordowo niska.

  Koszty samorzadow:
  Gdansk – 119tys wydanych na organizaje 22go finalu (poprzedniego)
  Zielona Gora – 27tys
  Generalnie ciezko otrzymac te dane bo samorzady tez maja w dupie prawo jak sam owsiak (przyklad idzie z gory)
  Kolejny mit o tym ze artysci wystepuja za darmo a organizatorzy nie placili ZAIKSowi
  W ZG jednemu zespolowi zaplacono 12,3k natomiast ZAIKSowi 2k
  Te koszty dotycza duzych miast – wojewodzkich/powiatowych
  Od innych podmiotow brak odpowiedzi ale np na stronie gminy Skrzyszów jest przykladowe rozliczenie koncertu charytatywnego – koszty organizacji techiczniej (bez wyplat dla zespolow) – 12k
  Mozna probowac wyciagnac srednia ale mogloby wyjsc nieuczciwie – przyjmijmy najnizsza kwote dla miasteczka 13-tysiecznego – to jest kwota 12k.
  Od owsiaka wiemy ze w PL odbylo sie ponad 1000 koncertow – zatem mamy 12mln – kosztow organizacyjnych samorzadow. W danych nie ma wydatkow urzedow marszalkowskich, a takie tez byly np Bialegostoku.

  Zabezpieczenie tych koncertow w postaci sluzb mundurowych i sluzby zdrowia. Mozna bazowac na szacunkach wywiedzionych na podstawie dostepnych dokumentow. Dokument podpisany przez podsekretarza stanu w MSW – przykladowy koszt zabezpieczenia imprezy z roku 2011 pt "Marsz niepodleglosci i solidarnosci" o liczebnosci 5k ludzi, trwajacy 2h. Koszt podany przez MSW to 260k zl. Takiej kwoty nie mozna przyjac jako kwote dla kazdego podmiotu ktory organizowal koncert. Mozna przyjac skromne 2k na kazdy koncert. CO daje okragla kwote 2mln.

  Do tego dochodzi zatrudnienie strazy pozarnej, strazy miejskeij, karetek pogotowia – wszystko co jest zwiazane z organizacja imprez masowych. Dorzucamy skromny 1mln.

  Spolki skarbu panstwa
  – darmowe przeloty klasa biznes w LOTcie
  – przeloty odrzutowcami F-16, Iskra
  – podroze morskie okretami podwodnymi
  – 1,5 tony miedzi z KGHM
  – kilkanascie sztabek zlota
  TO wszystko sklada sie na skromna kwote 15mln zlotych

  I ostatnia pozycja czyli wydatki wlasne fundacji.
  W 2012 roku 4mln na koszty administracyjne i 8mln na koszty propagatorskie – czyli razem 12mln

  Laczna kwota to 42mln zl.
  15 + 15 + 12 + 2 + 1 + 15 + 12 = 72mln
  Czas antenowy + realizacja + organizacja koncertow + zabezpieczenie MSW + straz pozarna/karetki + spolki skarbu + koszty wosp

  W 2012 wosp na sprzet medyczny wydala 34mln + 5mln na tzw. programy medyczne
  Koszty przerastaja zyski.

 25. A co z kwotami sądowych zasądzeń na rzecz WOŚP
  Czy może któryś z prawników odwiedzających forum mógłby zweryfikować informację znajomego sędziego, że trwająca przez klilkanaście lat moda na zasądzenia kar finansowych na rzecz WOŚP mogła przynieść dalsze mln wpływów na konra WOŚP, o których nikt nic nie mówi.

 26. A co z kwotami sądowych zasądzeń na rzecz WOŚP
  Czy może któryś z prawników odwiedzających forum mógłby zweryfikować informację znajomego sędziego, że trwająca przez klilkanaście lat moda na zasądzenia kar finansowych na rzecz WOŚP mogła przynieść dalsze mln wpływów na konra WOŚP, o których nikt nic nie mówi.

 27. NIK – t ???
  Nie wkurza Was to, że po tylu informacjach, odkryciach, dowodach i wyroku Sądu,
  który w praktyce jest nie do podważenia, nikt nie zadeklarował chęci podjęcia
  tematu na szerszą skalę i przy zaangażowaniu struktur praworządnego państwa ?

  Wpadl mi w rece taki tekst :

  "Pojawiają się głosy, by Orkiestra została skontrolowana przez NIK.
  ZapytanY o to szef izby Krzysztof Kwiatkowski, odpowiedział, że jest
  to uzależnione od przyjęcia wniosku w tej sprawie (nawet posłowie PiS,
  którzy mają zastrzeżenia do WOŚP, go nie złożyli)."

  A może obawiają się kompromitacji, bo w świetle ujawnionych dokumentów to te ich
  kontrole są, delikatnie mówiąc, o kant dupy ! Ministerialne kontrole polegające
  na podliczeniu przedstawianych słupków liczb, to nie jest to czego oczekuje się
  od OPP. MK ujawnił mechanizmy dojenia na wielką skalę, są ogromne niejasności choćby
  z nawiązkami sądowymi,których nie widać w rozliczeniach, są tajemnicze powiązania –
  nikogo jakoś nie interesuje kto jeszcze ogrzewa się przy WOŚP, bo przy prześwietleniu
  mogą wyjść rzeczy, które zdemaskują siatkę powiązań ? Wszyscy liczą tylko na dzielnego
  rycerza, który ma zastąpić odpowiedzialne za kontrole służby państwowe ?
  Kolejna sprawa pod dywan ?

  W normalnym państwie samo ujawnienie powiązań finansowych z jednoosobową firmą
  (i o takim samym zatrudnieniu), która li tylko stoi jako słup i spija śmietankę z
  pośrednictwa przy wszystkim co dotyczy WOŚP (usługi, reklama, produkcja) a w dodatku
  należy do członka zarządu fundacji, który de facto działa na szkodę fundacji, czerpiąc
  z tej działalności olbrzymie zyski, byłoby powodem do uruchomienia mechanizmów, które
  rozniosłoby w pył takich cwaniaków i pasożytów – dlaczego tutaj nikt nie grzmi* ???  
  (*pytanie retoryczne)

  Czy to może być czubek góry lodowej, mający swój początek w pracy dla "Carpatii" i z
  programem "Fabryki Idoli", który został wprowadzony w życie, a mocodawcy do dzisiaj
  dbają o parasol, czerpiąc z tego garściami ?  Wiem, wiem – mocno naciągane … 🙂

  • Wosp nigdy nie byla kontrolowana przez NIK
   Nigdy. Kontrolowane byly firmy wspolpracujace z wosp

   – Kontrolowaliśmy różne instytucje wspierające WOŚP i w tym zakresie także była kontrola zasad wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wyjaśnił w Salonie politycznym Trójki Krzysztof Kwiatkowski. – Wielokrotnie różne instytucje w zakresie wsparcia dla WOŚP sprawdzaliśmy i te kontrole wykazały, że nie było nieprawidłowości w tym zakresie – dodał.

   Finanse samej Orkiestry nie były jednak sprawdzane.

  • PIS
   Prowadziłem, dyskusję ze zwolennikami Owsiaka na jednym z lokalnych, ale licznych (2500 uczestników) forów w ramach Facebooka. Dyskusja co moment przeradzała się w wojnę, bo co chwila uaktywniał się jakiś miłośnik JO i wyzywał wszystkich mających wątpliwości dotyczące świętości Owsiaka od różnych. Ciekawe było to to, że członkowie PIS, których znam z imienia i nazwiska trzymali się od tego z daleka. Tak jakby dostali wytyczne, żeby się w krytykę Owsiaka nie mieszać.

 28. NIK – t ???
  Nie wkurza Was to, że po tylu informacjach, odkryciach, dowodach i wyroku Sądu,
  który w praktyce jest nie do podważenia, nikt nie zadeklarował chęci podjęcia
  tematu na szerszą skalę i przy zaangażowaniu struktur praworządnego państwa ?

  Wpadl mi w rece taki tekst :

  "Pojawiają się głosy, by Orkiestra została skontrolowana przez NIK.
  ZapytanY o to szef izby Krzysztof Kwiatkowski, odpowiedział, że jest
  to uzależnione od przyjęcia wniosku w tej sprawie (nawet posłowie PiS,
  którzy mają zastrzeżenia do WOŚP, go nie złożyli)."

  A może obawiają się kompromitacji, bo w świetle ujawnionych dokumentów to te ich
  kontrole są, delikatnie mówiąc, o kant dupy ! Ministerialne kontrole polegające
  na podliczeniu przedstawianych słupków liczb, to nie jest to czego oczekuje się
  od OPP. MK ujawnił mechanizmy dojenia na wielką skalę, są ogromne niejasności choćby
  z nawiązkami sądowymi,których nie widać w rozliczeniach, są tajemnicze powiązania –
  nikogo jakoś nie interesuje kto jeszcze ogrzewa się przy WOŚP, bo przy prześwietleniu
  mogą wyjść rzeczy, które zdemaskują siatkę powiązań ? Wszyscy liczą tylko na dzielnego
  rycerza, który ma zastąpić odpowiedzialne za kontrole służby państwowe ?
  Kolejna sprawa pod dywan ?

  W normalnym państwie samo ujawnienie powiązań finansowych z jednoosobową firmą
  (i o takim samym zatrudnieniu), która li tylko stoi jako słup i spija śmietankę z
  pośrednictwa przy wszystkim co dotyczy WOŚP (usługi, reklama, produkcja) a w dodatku
  należy do członka zarządu fundacji, który de facto działa na szkodę fundacji, czerpiąc
  z tej działalności olbrzymie zyski, byłoby powodem do uruchomienia mechanizmów, które
  rozniosłoby w pył takich cwaniaków i pasożytów – dlaczego tutaj nikt nie grzmi* ???  
  (*pytanie retoryczne)

  Czy to może być czubek góry lodowej, mający swój początek w pracy dla "Carpatii" i z
  programem "Fabryki Idoli", który został wprowadzony w życie, a mocodawcy do dzisiaj
  dbają o parasol, czerpiąc z tego garściami ?  Wiem, wiem – mocno naciągane … 🙂

  • Wosp nigdy nie byla kontrolowana przez NIK
   Nigdy. Kontrolowane byly firmy wspolpracujace z wosp

   – Kontrolowaliśmy różne instytucje wspierające WOŚP i w tym zakresie także była kontrola zasad wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wyjaśnił w Salonie politycznym Trójki Krzysztof Kwiatkowski. – Wielokrotnie różne instytucje w zakresie wsparcia dla WOŚP sprawdzaliśmy i te kontrole wykazały, że nie było nieprawidłowości w tym zakresie – dodał.

   Finanse samej Orkiestry nie były jednak sprawdzane.

  • PIS
   Prowadziłem, dyskusję ze zwolennikami Owsiaka na jednym z lokalnych, ale licznych (2500 uczestników) forów w ramach Facebooka. Dyskusja co moment przeradzała się w wojnę, bo co chwila uaktywniał się jakiś miłośnik JO i wyzywał wszystkich mających wątpliwości dotyczące świętości Owsiaka od różnych. Ciekawe było to to, że członkowie PIS, których znam z imienia i nazwiska trzymali się od tego z daleka. Tak jakby dostali wytyczne, żeby się w krytykę Owsiaka nie mieszać.