Potrafisz Polsko! – partyjny baron, złodzieje i esbek na czele antysystemowej rewolucji Kukiza

Prześlij dalej:

Dookoła padają pytania i plotki, wywołane milczeniem rewolucjonisty Pawła Kukiza, który nie potrafi odpowiedzieć z kim i co konkretnie zamierza zrobić. Mnie te pytania i milczenie wcale nie dziwią, ponieważ Polskę marzeń Pawła Kukiza i jego politycznego zaplecza mam pod nosem, niecałe 30 km od mojej wsi. Polecam uważną lekturę tekstu i kilka połączonych ze sobą lokalnych funkcji, które są symbolicznym odzwierciedleniem szczebla centralnego: prezydent miasta – szef rządu, doradcy prezydenta – gabinet polityczny, rada miasta – rada ministrów. Nim zagłosujecie na „nową” Polskę, dokładnie przyjrzyjcie się, jak wygląda stary Lubin, bo to jest Polska Kukiza w pigułce. Niewielkie dolnośląskie miasto większości Polaków kojarzy się z trzema najbardziej charakterystycznymi znakami rozpoznawczymi: siedziba KGHM, sport (Zagłębie Lubin, piłka ręczna i nożna) i tragiczne wydarzenia z czasów stanu wojennego. W tym roku doszedł czwarty znak rozpoznawczy, którym jest hala miejska RCS Lubin, nieformalna siedziba niedoszłego prezydenta i lidera ciągle nieistniejącego ruchu Pawła Kukiza. W Lubinie Paweł Kukiz po wielu poszukiwaniach odnalazł swoje polityczne zaplecze i ludzi, którzy zapewnili mu pierwszy polityczny sukces, stanowisko radnego w dolnośląskim sejmiku wojewódzkim. Kukiz startował z KW Bezpartyjni Samorządowcy. Twórcą tego komitetu i szefem jest Robert Raczyński, lubiński baron powiązany z Grzegorzem Schetyną i Rafałem Dutkiewiczem, przez 20 lat sprawujący władzę w mieście. To dostateczne powody, by kolejny raz przedstawić skrajną patologię udającą antysystemowy ruch obywatelski. Ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, jaką Polskę chce budować Paweł Kukiz z lokalnymi klikami samorządowymi, niech się dokładnie przyjrzy jaki Lubin zbudował Robert Raczyński.

Zacznijmy od zaklęć propagandowych: JOW i zniszczyć system. Bez systemu, który rzekomo chce zniszczyć Kukiz, jego polityczny mentor Raczyński nie przetrwałby jednego dnia, natomiast JOW pozwolił Raczyńskiemu system zakonserwować i całkowicie zawładnąć nad wszelkimi przejawami lokalnego życia publicznego. W 2014 roku do rady Miasta Lubina dostało się 23 radnych, z tego 22 z listy KW Roberta Raczyńskiego Lubin 2006, 23 radnym jest 75-letni emerytowany górnik, który został koalicjantem Raczyńskiego. Przyjrzyjmy się tej antysystemowej ekipie i jej zapleczu.

Prezydent miasta Lubina Robert Raczyński (premier)

Od początku lat 90 partyjny działacz w dwóch ugrupowaniach: Partia Chrześcijański Demokratów i AWS. Bliski kolega Grzegorza Schetyny i współtwórca „bezpartyjnego" komitetu Rafała Dukiewicza. „Bezpartyjnemu” prezydentowi przez wiele lat doradza niejaki Andrzej Pudełko, skazany prawomocnym wyrokiem za działania łamiące ustawę antykorupcyjną. Pudełko obsadzał te same osoby w kilku radach nadzorczych miejskich spółek. W elekcie jego działań 9 osób wyciągnęło z kieszeni podatnika ponad 594 tys. zł. Sam Pudełko zasiadał w czterech spółkach pobierając niebagatelną kasę i zapewniał wypłaty 9 innym osobom.

Strony

191664 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. ale ten dzisiejszy to rekord świata jeśli chodzi o precyzję i usystematyzowanie tematu. Jeśli to nas czeka, to... ja pierdolę....

 2. wyborów prezydenckich. I a jakże - w siedlisku "antysystemowców" (powiat Lubin) wygrał Komorowski.

 3. żeby pan Raczyński&s-ka tęsknili za kaczyzmem:-)

 4. Chociaż to wszystko co zebrał dzisiaj MK już jest porażające.

 5. powiedzieć, że cała Polska jest opleciona takimi lokalnym sitwami.

 6. powiedzieć, że tak wygląda Polska pookrągłomeblowa (nie pamiętam też już, kto tak powiedział, że czerwoni dogadali się tam z różowymi). To co napisał MK, to standart Polski powiatowej. Nie opisanej, bo nie każdy powiat ma swojego MK, który z ogólnie dostępnych informacji wykompilował istotę rzeczy. Kto obalił rząd Olszewskiego? Tusk, Pawlak, Wałęsa - wszyscy do dziś na chodzie i rozdają karty (niektórzy w drugim pokoleniu).

  1.  ... na szczęście .  Zaraz będę miał 50 lat , więc jestem za stary na Kinder Niespodzianki . Zwłaszcza w tak poważnej sferze jak polityka . Zbyt to wszystko enigmatyczne , trzeba gościa odkrywać , prześwietlać , domysły , domniemania ? A po co mi to ? chyba tyle ...
  • PS. Prawdę mówiąc  dzisiaj nie mam czasu się rozpisywać :)

 7. Kukiz to takie nowe otwarcie i nowy okrągły stolec. Tyko idiota da się na to nabrać.

 8. Nalozmy im obcisle jeansy i niech siedza "w kucki":

  http://bit.ly/1Kai7dZ

 9. Pamiętam jeszcze za Jego Wyskości Donalda Tuska. Młodzi PO wysłali list żalu  że zostali wykorzystani .To oni rozdawali ulotki, pracowali przy kampani, rozmawiali z ludźmi .A w walizce przywieźli im działaczy i mówią kto do awansu na kogo w regionie głoswać .Poklepali mołodych z PO podziękowali może jakąś imprezę im zrobili .No i chłpcy dziewczęta możecie iść  bo konfitury ,awanse sa tla tłustych misiów partyjnych i ich córek i synów. Jesteście wolni.
  Tak będzie też z tym całym ruchem tłustych kotów do koryta w ramach Polsko Potrafisz.
  Szkoda ludzi ideowych z zapałem których poraz któryś grube misie zrobią w balona .
   

 10. krótko mówiąc. Jest nawet prezes Ochocki vel Ochódzki:-) 
  Informacje z ostatniej chwili są takie, że Kukiz odcina się od Raczyńskiego. Na mój gust za chwilę Kukiz zostanie z garstką marzycieli. TVN 24 posługując się Pańskim gotowcem już "obnaża" woJOWnika w swoich programach od wczoraj.

 11. Do rozważenia jest też taki scenariusz: pierwotny zamysł opiekunów z Lubina dotyczył całkiem innego celu, mianowicie zniesienia subwencji partyjnych. Możliwe że na początku nie myśleli w kategoriach zdobycia władzy w sejmie, tylko o nagłośnieniu tej sprawy na tyle mocno, żeby PO miała alibi do zniesienia subwencji? Układ pomaga Kukizowi zebrać 100tys. podpisów i ustala nośne hasło 'JOW'. Co się wydarzyło później z grubsza wiadomo: Kukiz eksploduje nie z powodu JOW-ów, tylko przypadkowo trafia na autentyczne niezadowolenie młodych. Ale przecież tego nie mogli przewidzieć zleceniodawcy z Lubina, bo tego nie przewidział nikt! Dalej Komorowskiemu pali się tyłek i rzutem na taśmę ogłasza referendum, co tłumaczone jest paniką i chęcią zjednania sobie młodych. A może Komorowski musiał to zrobić, bo w przypadku przegranej sprawa subwencji by się całkowicie rypła, a tak gra się toczy dalej?

  Rolę Kukiza w powyższym można określić tak: zając który zaskoczył formą i zamiast zejść po pierwszym okrążeniu, ma jeszcze siłę biec, więc wobec niekorzystnego klimatu dla PO trzeba teraz z Kukiza zrobić przyszłego koalicjanta. Czy Kukiz zdaje sobie sprawę ze swojej roli czy nie, jest w tym momencie pytaniem mniej istotnym, chociaż osobiście stawiałbym na brak takiej świadomości.

 12. avatar

  Mniej więcej tak to mogło wyglądać, bo Kukiz im wyszedł przypadkiem i w ostatniej chwili, dopiero na tydzień przed złożeniem podpisów zebrali 200 tys. Natomiast JOWy i zniesienie subwencji, to jest żywotny interes tych klik i tutaj pary nie żałują. Raczyński zbudował taką potężną koterię do dojenia kasy, że szczerze wątpię, aby to zostawił dla sejmu, ale swoich ludzi z cała pewnością chce na Wiejskiej umieścić.

 13. Podobno na tydzień przed końcem Kukiz miał tylko 30 tys. i to właśnie wtedy musiał się urodzić 'plan Kukiz' i pompowanie w mediach. Przy okazji pozazdrościć panom zdolności organizacyjnych!

 14. Zoabaczymy czy Kukiz na najbliższym zjeżdzie publicznie potwierdzi odcięcie od sitwy, a co najważniejsze wywli ich z listy (choć to też nie gwarancja sterowania z frugiego fotela). A co najważniejsze, czy znowu mu się "klimat nie zmieni" jak to już z Kukizem i jego podizywaniem się mainstreamowi bywało.
  Na dziś balon Kukiza jest przekuwany dość skutecznie. Silne powiązanie z sitwą samorządową i UB-ecją plus brak osłony medialnej która z Komora zrobiła geniusz zaoowocuje spadkiem, i to drastycznym notowań. Z drugiej strony pytanie czy komuś na tym nie zależy i kto na tym skorzysta?

 15. Pawełek słup,zwykły słup.
  głupi słup,czy cwany gapa?
  brawo MK!

 16. Chyba nie o takie cookies Panu Pawłowi chodziło.

 17. ... na imię miał Andrzej a mordy nie zapomnę do końca życia...

 18. Jednak obecna ordynacja jest skandaliczna, i trzeba ją zmienić. Najlepiej na lepszą. Po pierwsze skład sejmu musi być procentowym odbiciem nastrojów i poglądów istniejących wśród ludności, po drugie....

 19. a nie jest? usiedli przez telewizorem, włączyli TVN24 i mieli poglądy ...oraz też nastroje mieli ... 

  nie chodziło czasem o zdrowy rozsądek, co go obywatel powinien posiadać PRZED nastrojem?

 20. JOWy z układu Wrocławskiego (czytaj Schetyna, Dutkiewicz) ,Stonogi ,Pertru inne gady. Jarocin pozamiatał Owsiak z skinami z zomo. Awanturę pod krzyżem robiła bezpieka.
  http://www.wyko...  
  Jeżeli wysadzili Bronka z fotela, zakopuja PO z Kopaczową taśmami.
  Znaczy się scenariusz już jest dla Polski napisany i nic nie poradzimy smutne ale prawdziwe.
  Dobranoc

   

 21. że ulegaja zmianom ...

  Generalnie rzygać mi się chce od takich tekstów, napisane, nie poradzimy, smutne, ONI, ONI, ONI.
  ale tym razem powstrzymam pawia i dodam, że połowa wymienionych wyżej wydarzeń, miała miejsce podczas prawie zupełnej nieświadomości Polaków, wynikającej z ograniczonych możliwości komunikacji.

 22. jeśli oni mają napisany jakiś scenariusz to najwyżej na 2 dni do przodu a i tego nie jestem pewny.
  Wszystko rozwala się w tempie uniemożliwiającym jakąkolwiek kontrolę.
  Jeszcze przed majowymi wyborami, I i II turą pisałem tutaj, że ostatnie co im pozostało to utwierdzanie w przekonu takich jak Ty, że oni są wszechmocni. Ilu ludzi tutaj pisało, że wybory zostaną sfałszowane na wielką skalę a Bronek i tak wygra, bo ma taaaakie plecy jak stąd do Władywostoku.
  Bronek padł jak betka a padaka jaką zaliczył była jak dodanie supersilnego katalizatora do reakcji chemicznej. Reakcja wymknęła się spod kontroli, cały zakład stanał w płomieniach i pomysłu czym to ugasić kierownictwo zakładu po prostu nie ma.

  A nawet zaryzykuję twierdzenie, że to nie zakład chemiczny a skład amunicji. Pieprznęło kilka bomb i nastąpiła reakcja łańcuchowa. Nie do opanowania.

 23. Ciastek nie zdobędzie w realnym głosowaniu przy urnie więcej niż 10%, a i to byłoby dobrze.

  Po pierwsze prawdopodobnie cała sprawa się rypnie już przy osławionym JOWrendum.
  Policzmy żeby było ważne potrzebne jest 50% frekwencji. Więc trzeba liczyć realne poparcie Ciastka w skali całego kraju, a nie tych co głosowali w prezydenckich. Czyli nie 21% a 10.5%.
  Teraz ile z tych co głosowali, głosowało tak naprawdę przeciw PO, dla jaj, żeby "odsunąć świnie od koryta" itd., a ile naprawdę wierzy w ideę JOW (jaka by nie była:)) Załóżmy że optymistycznie 2/3 czyli około 6.5%, no niech będzie 3/4 czyli około 8%:) Potężna siłą nieprawdaż?
  Ile z nich pójdzie do urn? Ile w ogóle Polaków pójdzie do urn, ktoś zdrowy na umyśle wierzy że więcej niż np. w I turze wyborów prezydenckich? To dla większości ludzi mało istotny temat. PIS i większość partii będzie grać przeciwko pójściu na nie. PO wcale nie musi grać jednym głosem w tej sprawie.

  No więc całe referendum pójdzie się JOW-ać:) To będzie silny cios w krocze Ciastka. Ale jeszcze nie upadnie. Dalej będzie liczył że chociaż nie zdobył 50% w JOWrendum to możne 20% w parlamentarnych (choć tak nielubianej przez niego ordynacji:))

  I tu lipa. Już teraz widzimy jak jest ze strukturami terenowymi Ciastka. Już się zaczynają żreć i to z tymi którzy teoretycznie mieli kasę i jako takie zaplecze czyli sitwą z Lubina:) Zaczną się przepychanki, zaczną wychodzić na jaw kolejne fakty o kolejnych "antysystemowcach", którzy mieli startować w posły. Tak więc w większej, niż można się spodziewać licznie okręgów  w kraju, wcale nie zarejestrują list. Ale mimo wszystko, choć osłabieni do wyborów staną.

  Potem zaczyna się kampania. Media i internauci, tacy jak autor tego bloga, dalej będą deptać Ciastkowi po piętach. Co biedak nie wrzuci na listę nowego "Antysystemowca" to mu wyciągną że wcale nim nie był, nie jest i nie będzie. Będzie wesoło:)

  Fanatycy Ciastka (studento-gimby poniżej 25 lat i co poniektóre starsze popłuczyny po jakiś Lepperach i Tymińskich) będą mu dalej ślepo ufać ale to tylko część jego elektoratu z prezydenckich. Poza tym wielu z nich po klapie referendum sę odwróci. Ludzie idą za wygranym. Po sukcesie w I turze mogli liczyć na więcej. Klapa referendum (będzie góra 25% frekwencji) spowoduje że Ciastek nie będzie już chodził w glorii fightera a loosera:) Jego główny argument nie trafi do Polaków. Co mu pozostało? No właśnie, podobno programu nie zamierza ogłaszać:)

  Więc przychodzi dzień wyborów. Potencjalni wyborcy Ciastka widzą na liście JOWnietych zbieraninę przypadkowych nazwisk. Co poniektóre mogą kojarzyć z niedawnych doniesień w mediach o jakiś aferzystach i popłuczynach po Samoobronie czy narodowcach którzy próbowali się załapać do sejmu.
  Ale to wszystko, Ciastka, co poniektórych tępych gimbusów strasznie dziwi, na listach nie ma, chyba że akurat znajdują się w okręgu w którym startuje, pytanie jaki to będzie, Opole. Lubin, Wrocław czy może stolyca:)

  No i ile dostaje lista Ciastka? Stawiam że tyle ile napisałem na początku, 10% nie więcej. Czyli tyle ile Palikot i tak samo skończy. Choć rozpad nastąpi znacznie szybciej. W ciągu góra pół roku.

  Najbardziej nie mogę się doczekać tępej miny Ciastka wtedy, jego rozdziawione ślepia rozdziawią się jeszcze bardziej, krzywy ryj wykrzywi tak że sam się w lustrze nie pozna. Ludzie będą na nim wieszać psy bardziej niż na Komorze dzisiaj. A w Internetach będzie miał pozamiatane:) Skończy tak jak zaczął, czyli z flachą...

  Obrazek poniższy można wykorzystać dowolnie (choć piszę tu pierwszy raz i nie wiem czy się wyświetli)...

  edit: literówki

 24. Proszę o więcej (optymistycznych) wpisów.

 25. Na serio myślisz, że nie widać tego ordynarnego fotomontażu?

 26. Ależ Ciastek ma nieogarnietych wyznawców. Ty na serio myślałaś że chciałem komuś zasugerować że to zdjęcie to oryginał? Jeśli tak, to znaczy że to rzeczwyście majstersztyk fotomontażu;) ależ wy kukizowskie gimby jesteście łatwi do podpuszczania;)

 27. Delete powyzszy koment zapisal sie dw razy

 28. Kukiz jest dokończony,cytując MK,
  uwaga na "naszych" dziennikarzy.wczoraj wieczorem w tokfm Piotr Semka roił coś o popisie.
  bzdury straszne wygadywał.
  tu audycja
  http://audycje....

 29. buc Raczyński wprost oświadczył, że ma w dupie prawo

 30. Strony