Potrafisz Polsko! – partyjny baron, złodzieje i esbek na czele antysystemowej rewolucji Kukiza

Prześlij dalej:

Dookoła padają pytania i plotki, wywołane milczeniem rewolucjonisty Pawła Kukiza, który nie potrafi odpowiedzieć z kim i co konkretnie zamierza zrobić. Mnie te pytania i milczenie wcale nie dziwią, ponieważ Polskę marzeń Pawła Kukiza i jego politycznego zaplecza mam pod nosem, niecałe 30 km od mojej wsi. Polecam uważną lekturę tekstu i kilka połączonych ze sobą lokalnych funkcji, które są symbolicznym odzwierciedleniem szczebla centralnego: prezydent miasta – szef rządu, doradcy prezydenta – gabinet polityczny, rada miasta – rada ministrów. Nim zagłosujecie na „nową” Polskę, dokładnie przyjrzyjcie się, jak wygląda stary Lubin, bo to jest Polska Kukiza w pigułce. Niewielkie dolnośląskie miasto większości Polaków kojarzy się z trzema najbardziej charakterystycznymi znakami rozpoznawczymi: siedziba KGHM, sport (Zagłębie Lubin, piłka ręczna i nożna) i tragiczne wydarzenia z czasów stanu wojennego. W tym roku doszedł czwarty znak rozpoznawczy, którym jest hala miejska RCS Lubin, nieformalna siedziba niedoszłego prezydenta i lidera ciągle nieistniejącego ruchu Pawła Kukiza. W Lubinie Paweł Kukiz po wielu poszukiwaniach odnalazł swoje polityczne zaplecze i ludzi, którzy zapewnili mu pierwszy polityczny sukces, stanowisko radnego w dolnośląskim sejmiku wojewódzkim. Kukiz startował z KW Bezpartyjni Samorządowcy. Twórcą tego komitetu i szefem jest Robert Raczyński, lubiński baron powiązany z Grzegorzem Schetyną i Rafałem Dutkiewiczem, przez 20 lat sprawujący władzę w mieście. To dostateczne powody, by kolejny raz przedstawić skrajną patologię udającą antysystemowy ruch obywatelski. Ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, jaką Polskę chce budować Paweł Kukiz z lokalnymi klikami samorządowymi, niech się dokładnie przyjrzy jaki Lubin zbudował Robert Raczyński.

Zacznijmy od zaklęć propagandowych: JOW i zniszczyć system. Bez systemu, który rzekomo chce zniszczyć Kukiz, jego polityczny mentor Raczyński nie przetrwałby jednego dnia, natomiast JOW pozwolił Raczyńskiemu system zakonserwować i całkowicie zawładnąć nad wszelkimi przejawami lokalnego życia publicznego. W 2014 roku do rady Miasta Lubina dostało się 23 radnych, z tego 22 z listy KW Roberta Raczyńskiego Lubin 2006, 23 radnym jest 75-letni emerytowany górnik, który został koalicjantem Raczyńskiego. Przyjrzyjmy się tej antysystemowej ekipie i jej zapleczu.

Prezydent miasta Lubina Robert Raczyński (premier)

Od początku lat 90 partyjny działacz w dwóch ugrupowaniach: Partia Chrześcijański Demokratów i AWS. Bliski kolega Grzegorza Schetyny i współtwórca „bezpartyjnego" komitetu Rafała Dukiewicza. „Bezpartyjnemu” prezydentowi przez wiele lat doradza niejaki Andrzej Pudełko, skazany prawomocnym wyrokiem za działania łamiące ustawę antykorupcyjną. Pudełko obsadzał te same osoby w kilku radach nadzorczych miejskich spółek. W elekcie jego działań 9 osób wyciągnęło z kieszeni podatnika ponad 594 tys. zł. Sam Pudełko zasiadał w czterech spółkach pobierając niebagatelną kasę i zapewniał wypłaty 9 innym osobom.

Strony

190754 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. ale ten dzisiejszy to rekord świata jeśli chodzi o precyzję i usystematyzowanie tematu. Jeśli to nas czeka, to... ja pierdolę....

 2. wyborów prezydenckich. I a jakże - w siedlisku "antysystemowców" (powiat Lubin) wygrał Komorowski.

 3. żeby pan Raczyński&s-ka tęsknili za kaczyzmem:-)

 4. Chociaż to wszystko co zebrał dzisiaj MK już jest porażające.

 5. powiedzieć, że cała Polska jest opleciona takimi lokalnym sitwami.

 6. powiedzieć, że tak wygląda Polska pookrągłomeblowa (nie pamiętam też już, kto tak powiedział, że czerwoni dogadali się tam z różowymi). To co napisał MK, to standart Polski powiatowej. Nie opisanej, bo nie każdy powiat ma swojego MK, który z ogólnie dostępnych informacji wykompilował istotę rzeczy. Kto obalił rząd Olszewskiego? Tusk, Pawlak, Wałęsa - wszyscy do dziś na chodzie i rozdają karty (niektórzy w drugim pokoleniu).

  1.  ... na szczęście .  Zaraz będę miał 50 lat , więc jestem za stary na Kinder Niespodzianki . Zwłaszcza w tak poważnej sferze jak polityka . Zbyt to wszystko enigmatyczne , trzeba gościa odkrywać , prześwietlać , domysły , domniemania ? A po co mi to ? chyba tyle ...
  • PS. Prawdę mówiąc  dzisiaj nie mam czasu się rozpisywać :)

 7. Kukiz to takie nowe otwarcie i nowy okrągły stolec. Tyko idiota da się na to nabrać.

 8. Nalozmy im obcisle jeansy i niech siedza "w kucki":

  http://bit.ly/1Kai7dZ

 9. Pamiętam jeszcze za Jego Wyskości Donalda Tuska. Młodzi PO wysłali list żalu  że zostali wykorzystani .To oni rozdawali ulotki, pracowali przy kampani, rozmawiali z ludźmi .A w walizce przywieźli im działaczy i mówią kto do awansu na kogo w regionie głoswać .Poklepali mołodych z PO podziękowali może jakąś imprezę im zrobili .No i chłpcy dziewczęta możecie iść  bo konfitury ,awanse sa tla tłustych misiów partyjnych i ich córek i synów. Jesteście wolni.
  Tak będzie też z tym całym ruchem tłustych kotów do koryta w ramach Polsko Potrafisz.
  Szkoda ludzi ideowych z zapałem których poraz któryś grube misie zrobią w balona .
   

 10. Strony