„Potęga Słowa Prezesa” po weryfikacji stereo

Prześlij dalej:

Pojawił się sondaż, na który czekałem, bo jak nigdy mieliśmy okazję podwójnie zweryfikować „Potęgę Słowa Prezesa”, przede wszystkim wyborami na Podkarpaciu i sondażem właśnie. Na początek kilka uwag ogólnych. W sondażach robionych dla TVN bimbrownik z Biłgoraja nieustannie ma podobne notowania do SLD, co bez dwóch zdań jest kantem sondażowym. Sam biłgorajski bimbrownik przestał łgać i przyznaje, że wyniki ma kiepskie, bywa, że poniżej progu wyborczego. TVN i chyba jeszcze GW podtrzymuje truchło przy życiu, a z jakichś powodów zaniża i to poważnie notowania SLD. Innym cudem sondażowym jest rosnące poparcie dla PSL, Bóg jedyny wie, co niby miałoby za tym stać, prócz bilansowania wyników. Niestety nie wiem kiedy ten sondaż był robiony, ale najwcześniej mogła to być sobota, najpóźniej wtorek, prawdopodobny jest poniedziałek. Bawię się w tę zgadywankę, ponieważ po poniedziałkowym wyjściu byłego kandydata na szefa PO, brakuje mi jednej pozycji, mianowicie „Partii Gowina”. O tyle to dziwne, że zawsze się takie numery odstawia. TVN zrobił odrębny sondaż dla „Partii Gowina”, w którym tylko 14% dawało mu szansę powodzenia i aż się prosiło, żeby tę nowalijkę wcisnąć do sondażu partyjnego, ale może rzeczywiście czasu zabrakło… może, jednak chyba bardziej chodzi o więcej niż pewną utratę punktów PO. W każdym razie i po woli przechodzę do sedna. Notowania PiS i PO na moje oko nie są trafione, po pierwsze mają się nijak do rzeczywistego wyniku na Podkarpaciu i rzecz jasna nie mówię o cyfrach, ale o tendencji. Sondażownia Homini przed wyborami dawała 39% PiS i 17% PO, w wyborach było 61% do 21%. Zarówno sondażowa jak i wyborcza weryfikacja miała miejsce po słynnym wywiadzie i jak widać sondaż swoje, wyborca swoje.

Strony

18132 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. Kto byłby najlepszym premierem? Kaczor 18%, Ryży i Buzek po 13%. Oczywiście TVN zaraz dodało te 13 do 13 i orzekło, że wygrała PO:-)

 2. Nie ma siły. To pytanie (Solano?) wypełnia przestrzeń po mózgu leminga. To pytanie bardziej niż JK wyrywa dziury w świadomości.
  Jeden Kaczor ocalał. Próbuję wyobrazić sobie, że zginęli obaj.
  PO miszcz i nikogo więcej. Jak za komuny- system partii hegemonicznej. I plankton.
  Brrrrr............
  JK powinien wzmocnić ochronę.

 3. ruch partyjny Europa ++, jest najlepszą inwestycją naczelnego, a tak naprawdę jedyną realnie istniejącą. Leszek M. z kolei trzyma w łapce rachunek do zapłacenia, za wypowiedzenie ze stanowiska premiera i likwidację SLD.

 4. obok niego, a czasem na czele stoi Guz z OPZZ.
  Etatowi związkowcy to nie jest cały związek. Związkowcy to tacy sami ludzie jak my. Protestują na ulicy, potem oddają głos przy urnie. Pytanie: ilu z tych, którzy teraz mokną w Stolicy głosowało w 2011 roku na PO?

 5. avatar

  Nie ufam mu.
  Kariera (wojsko, niebieskie hełmy w Syrii, szybkie awanse w związku po powrocie ze służby, okoliczności zwycięstwa ze Śniadkiem w wyborach na szefa "S", oraz historia jego wypowiedzi i postaw) sugeruje, że może być kimś innym, niż się wydaje...  
  Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się kiedyś, że jest umoczony w służby lub wyznaczony na "opcję zastępczą".
  Nie ufam mu. Obym się mylił...

  Pozdrawiam

 6. Dziwnie mi się czytało Twój artykuł, bo już wcześniej wiedziałem o sondażu HH gdzie PIS ma 11 pkt przewagę. Też miałem nadzieję, że Potęga Słowa Przezesa już nie działa, chociaż po tym jak Kaczor w przeddzień Krynicy dał do zrozumienia, że biznesmeni to złodzieje, lekko zamarłem, potem jeszcze ten durny Hofman, od którego ten penis już sie nigdy nie odlepi. A jednak, już Kaczorowi wolno wiecej.
  TerazTusk to obciach, wpadł we własne sidła, a chciał żeby to Kaczor był obciachem, sam grał wariata tyle lat, aż ludzie w końuc zobaczyli fałsz. A, że przy okazji wszystko robi się do dupy, zaczęło ludowi to przeszkadzać. Szkoły, przedszkola, służba zdrowia, brak roboty, mało siana w domu, kredyty, które zabijają rodzinne budżety, starsi rodzice z wnukami w Irlandii, widmo głodowych emerytur itp. magistry i licencjaty i profesory na bezrobociu. Świecidełka z Reala już się przejadły. Chleba trza, nie ciastek.  Ludzie już tego towaru nie kupią.

 7. avatar

  Sondaż HH był robiony 6-7, a więc tak nie do końca ludzie wiedzieli o wywiadzie. Poza tym HH zawsze wyżej notuje PiS. Sondaż dla TVN jest ciekawszy, bo robiony dla TVN, to prawie jak CBOS, a jednak nie odważyli się łgać na całego. Wydaje mi się, że Kaczor na Hofmana już wydał wyrok, tylko wie, że teraz nie może go wykonać.

 8. Ten z Rzepy HH jest wczorajszy - gdyby wybory odbyły sie 10 września
  http://kate1.salon24.pl/533214,sondaz-hh-dla-rzeczpospolitej

 9. avatar

  Mówimy o tym samym sondażu. Rzepa opublikowała 10 września, ale badanie było 6-7 września.

 10. "Rzeczpospolita" przypomina, że jeszcze na kilka dni przed decyzją Jarosława Gowina o wyjściu z Platformy, ogłoszoną 9 września, PO miała poparcie 24 proc. ankietowanych (w sondażu Homo Homini dla "Rz" przeprowadzonym 6 i 7 września). Z odejściem z partii byłego ministra sprawiedliwości zbiegł się zauważalny spadek notowań PO, która straciła 4 pkt proc. poparcia. Z grona zwolenników partii Donalda Tuska z dnia na dzień zniknął zatem co szósty wyborca."
  http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-po-chudnie-po-gowinie,nId,1025312

   

 11. Strony