Prześlij dalej:

Ponad 90 milionów w „usługach obcych” – rodzina Owsiaków na swoim!
Trudno będzie w to uwierzyć, ale to zaledwie szkic anatomii brudnego biznesu nazywanego charytatywnością, pełen opis wypełniłby strony pracy magisterskiej. Mój opis jest skrócony, bo ma dotrzeć do jak najszerszej grupy nieświadomych darczyńców WOŚP. Nie będę walczył z wiatrakami i dyżurnymi „argumentami” w stylu: „moje dziecko było leczone…”, „wszędzie w szpitalach są serduszka”, „co ty zrobiłeś dla dzieci..”. Przedstawię suche fakty i w sposób jednoznaczny wykażę, że Owsiak stworzył gigantyczny biznes rodzinny za publiczne i społeczne pieniądze, wydawane na organizację „Finałów”. Ratowanie zdrowia i życia dzieci w tej propagandowej i finansowej piramidzie jest ostatnim i najmniej istotnym ogniwem dopiętym na alibi.

Cała struktura WOŚP i przyległych do fundacji firm pracuje w następującym cyklu: zebrać jak najwięcej pieniędzy i nie wydawać tak długo jak się da. Do dziś nie są rozliczone trzy kolejne „Finały” WOŚP, gdzie zebrano ponad 400 milionów złotych, co łatwo sprawdzić tutaj: http://zbiorki.... Na koncie WOŚP znajduje się w tej chwili około 200 milionów nie wydanych na sprzęt pieniędzy, chociaż według fałszywej legendy polskie dzieci bez tego sprzętu by poumierały. W tym czasie rosną odsetki w granicach 2-4 milionów, które nigdy nie idą na cele zbiórki, ale na organizację „eventów”. Wydawaniem pieniędzy zebranych przez WOŚP tak naprawdę zajmuje się „Złoty Melon” z jednoosobowym zarządem i prezesem Jerzym Owsiakiem. Firma ta obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w „konkursach ofert” na zakup sprzętu. W ciągu 10 lat Owsiak jako prezes „Złotego Melona” rozdysponował ponad 90 milionów w „usługach obcych”, dokładnie 90 026 552,79 zł.

2008 rok 3 189 459,69 zł, 2009 rok 5019413,93 zł, 2010 rok 5 592 588,25 zł, 2011 rok 7 697 172,83 zł, 2012 rok 10 504 996,55 zł, 2013 rok 9 147 269,5 zł, 2014 rok 9 341 214,17 zł, 2015 rok 9 155 088,69 zł, 2016 rok 11 022 538,72 zł, 2017 rok 14 542 952,05zł, 2018 rok 15 836 397,13 zł.

Strony

Źródło foto: 
145457 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. na https://zrzutka.pl też są prowizje za przelew. 15 zł za przelew 100 zł to 15% i (chyba) jest to dla portalu zrzutka.pl. Można bezpośrednio i bez prowizji, z własnego konta bankowego na konto podane tam - ale ta opcja jest tam ukryta i nieczytelna. 

  Nie jest trudno założyć osobny (niż _zrzutka,pl) portal z dobrym certyfikatem, do takich zbiórek. MK jest w stanie to zrobić, ale musi uważać na prowizje i musi być transparentność inaczej skończy jak O

 2. avatar

  Wszędzie skórę łoją, te zbiórki SMS obciążone są VAT'em 23% ... Nie ma jak osobisty przelew na Caritas.

 3. avatar

  Na zrzutka.pl nie ma ŻADNYCH prowizji, wszystko jest dobrowolne, ale fakt, że bardzo trzeba uważać, aby czegoś dobrowolnego nie kliknąć lub nie odhaczyć.

 4. Dosyć powszechnie mówino, iż za przepisywanie leku właściwej firmy lekarz mógł sobie pojechać na koszt sponsora za darmo np. na wakacje do Hiszpanii.  W tym  kontekście to bardzo ciekawe może być przyjrzenie się " w jakich warunkach jest kupowany sprzęt". A co do tego, że kupowane jest nie zawsze to co jest naprawdę potrzebne wielu lekarzy nie ma złudzeń. Ale ich akurat akurat nikt ani nie pytał, ani nie słuchał. Bo ico mają na ten temat do powiedzenia przecież to darowizna guru.

 5. kiedy nastąpi i jak będzie wyglądał ostateczny finał WOŚP i Owsiaka skoro są nietykalni???

 6. Ostatni finał WOŚP odbędzię się w pierwszym dniu po końcu świata, zgodnie hasłem WOŚP:

  "Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej...."

 7. W tej całej sprawie najważniejsze jest to, by Państwo Polskie nie dawało się dymać. W związku z tym należy sprawdzić przynajmniej dwie rzeczy. Po pierwsze, czy familia Owsiaków płaci podatki od wszystkich uzyskiwanych dochodów. Po drugie, czy na sprzęcie zakupionym ze środków NFZ nie ponaklejano oznaczeń sugerujących że należą do kogoś innego i zostały tylko wypożyczone szpitalom. Podjęcie lub niepodjęcie tych działań to test na wiarygodność obecnej ekipy zarządzającej naszym Państwem.

 8. No i Ziobro, który ponosi odpowiedzialność za to że Stefan W wszedł z nożem na scenę.. 

 9. "....że Stefan W wszedł z nożem na scenę.. "

  Oglądałeś uważnie nagrania z tego wydarzenia? 

  Zapewne nie, bo nie pisałbyś takich głupot.

  Ta ustawka nazywana "zabójstwem Adamowicza" to był atak paralizatorem, w ktorym ucierpiał też asystent Adamowicza(z objawami arytmii serca został odwieziony do szpitala).

  Na tych nagraniach widać jak Adamowicz zachowuje się po ataku(podobno z kilkoma ranami kłutymi brzucha, klatki piersiowej i derca).

  Biegnie za napastnikiem, ciągle trzymając w ręku "światełko do nieba", potem siada na jakimś siedzisku a gdy jakiś człowiek podbiega do niego z gestem pytającym: co Panu jest?, Adamowicz daje znak ręką, który wyraża: nie, nic mi nie jest.

  Potem parodia akcji: udzielanie pierwszej pomocy: uciskanie klatki piersiowej, co jest partaczeniem tego przedstawienia(takie sztuczne oddychanie mogło być robione po ataku paralizatorem, kiedy zaatakowany doznaje arytmii serca.

 10. avatar

 11. avatar

  Bracia Karnowscy (prawicowcy?) TEŻ delikatnie podszczypują (odwaga staniała) Owsiaka :

  https://wpolityce.pl/polityka/481571-sluzba-wiezienna-dementuje-informacje-owsiaka

 12. Bandzior Floyd – jak wynika z autopsji: Autopsy_2020-3700_Floyd.pdf był ciężko chorym człowiekiem. Do jego śmierci nie przyczyniła się interwencja policyjna (No life-threatening injuries identified). Ciekawe jakie odszkodowanie dostaną interweniujący policjanci.
  Przy takim trybie życia Floyd mógł pożyć sobie naprawdę niedługo. A interwencja policji uczyniła go „nieśmiertelnym”. Takim jak np. Horst Wessel, który zginął w porachunkach berlińskiego półświatka, a potem dorobiono legendę o jego śmierci. Tamten przypadek miał chociaż jakiś polityczny punkt zaczepienia (Wessel był członkiem SA, a ten, który go zastrzelił był powiązany z komunistami). Floyd po za kolorem skóry niczym sobie nie zasłużył na propagandowe wzmożenie. Jednak totalitaryzm wykorzystuje takie sytuacje bez względu na fakty (tym razem medialny totalitaryzm politycznej poprawności). Mój Ulubiony Bloger jest optymistą pisząc, iż „jeśli nie zaczniemy myśleć”, to nasz świat się zawali. Polityczny obłęd w 1933 był w supereuropejskich Niemczech już nie do zatrzymania. Czy w 2020 jest inaczej? Czy już nie jest za późno?

 13. Strony