Polska i Izrael, czara goryczy...

Prześlij dalej:

Środek zimy, a tu raptem w Polsce robi się przeraźliwie gorąco synoptycy zapowiadają , że z Bliskiego Wschodu nadciąga niebezpieczna anomalia zmieniająca klimat w stosunkach polsko-żydowskich, zapowiadają opady oszczerstw i pomówień.  Wnuczek i syn polskiego Żyda, premier Izraela w towarzystwie innych polityków w ramach wewnętrznych walk o władzę otworzył pełną niespodzianek puszkę Pandory.  Zakomunikowano nam, że Polacy i Polska nie mają prawa dbać o swoje dobre imię, uprzednio nie zwracając się o pozwolenie i akceptację do Żydów i państwa Izrael. Dlaczego? Ponieważ Polacy są współwinni zagłady Żydów. Przypomnijmy, że polska ustawa, którą oprotestowali Żydzi przez 2 lata była konsultowana z rządem Izraela.

                      Nie wystarczy już Polakom, że w nasze sprawy wtrąca się Unia Europejska. Teraz dowiadujemy się, że podobne ambicje ma Izrael. Przez jakiś czas wydawało się, że pielęgnowane ognisko w relacjach polsko-żydowskich da obydwu stronom wiele ciepła i zachęci do dalszej bliskości. Kiedy jednak dym zaczął nas dusić z niepokojem ożywieni samozachowawczym instynktem powstajemy szukając konturów realnego świata, który nas otacza. Niestety Netanyahu mając do wyboru sojusznika, albo szansę na forsę: wybrał forsę!  Nasi “starsi bracia” w wierze  niespodziewanie się zbiesili!

Zawsze trzeba pamiętać prawdy pierwsze, narody nie mają wiecznych przyjaciół, jedynie mają wieczne interesy. Druga prawda mówi: jeżeli powstaje zamieszanie, w którym trudno powiedzieć o co tak naprawdę chodzi, to z pewnością chodzi o pieniądze (o całe $65 mld)… Można odnieść wrażenie, że tak jak dla Hitlera i jego Niemiec nie było miejsca na Ziemi na dwa narody wybrane, tak teraz dla pewnego kręgu Żydów nie może być miejsca na dwa narody ofiar, które nie w równym stopniu, ale poniosły straszliwe straty z rąk niemieckich oprawców w II w.ś.  

Niestety, trzeba zacząć od tego, że III RP jest spadkobierczynią założonego przez Stalina PRL-u, a nie II RP. Więc kto przez ostatnie pół wieku miał dbać o polską politykę historyczną? Ideowi gołodupce szli do państwowej biurokracji, aby się dobrze przykleić i utuczyć. Cwańsi i resortowi wspinali się na klamki oddziału zakaźnego Geremka i ich droga nie prowadziła do honorowej służby niepodległej Polsce.

Dziś w takiej absurdalnej  sytuacji zagrożenia Polacy  reagują z niedowierzaniem i odrazą. Nie jest tajemnicą, że w porównaniu do krajów zachodnich w okupowanej przez Niemcy  Polsce za wspomaganie, dożywianie, przechowywanie, czy jakąkolwiek pomoc Żydom groziła śmierć całej polskiej rodziny, a mimo to Polacy z narażeniem swojego życia i swoich najbliższych w tysiącach przypadków pomagali prześladowanym przez Niemców Żydom. Gdzie jest wdzięczność uratowanych?

Strony

Źródło foto: 
9120 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek K.M.

Autor artykułu: Jacek K.M.

6 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  "narasta dziś antysemityzm powodowany tak napływem antyżydowsko nastawionych muzułmanów, jak i izraelskim traktowaniu Palestyńczyków"

  Antysemityzm jest narzędziem sterowanym/kontrolowanym przez rabinów (tzn. operatorów wpływu) by utrudnić/uniemożliwić  ucieczkę z sekty.

  Po prostu nie mają innego narzędzia.

 2. avatar

  To prawda, to stare narzędzie stosowane od powstania ich państwa . Przejawiało się to w "naganianiu" ich ziomków w kierunku Palestyny i posiłkowanie się rozmaitymi "pogromami" wypłaszającymi Żydów z ciepłych kryjówek jak Polska. Kierunek edukacji żydowskiej młodzieży potwierdza, ze chcą ich wychowywać w atmosferze pogotowia i zagrożenia, tylko teraz ządają abyśmy my za to świństwo płacili, a wtedy zapłacą Grossowi, Grabowskiemu i innym "polskim" historykom aby światu obwieścili prawdę o polskim naziźmie...

 3. avatar

  Prawdę - nieco staroświecką - o naziźmie można przeczytać w rozdziale XXXVII.  HITLERYZM ZAŻYDZONY dzieła Konecznego  CYWILIZACJA ŻYDOWSKA, np tu: https://sites.google.com/site/krzysztofcierpisz/feliks-koneczny-cywilizacja-zydowska  Przedmowa Giertycha z odnośnikiem do Russella  zasługuje na uwagę;  uwagi Kosseckiego(?) takoż do kolekcji.

   

 4. znakomity tekst, Zapisalem

 5. „Nie chcę zobaczyć realizacji syjonizmu w postaci nowego państwa polskiego z Arabami w położeniu Żydów i Żydami w położeniu Polaków, jako ludzi rządzących. Dla mnie byłoby to całkowitym wypaczeniem idei syjonistycznych (...) Nasze pokolenie jest świadkiem tego, że narody aspirujące do wolności, które zrzuciły jarzmo niewoli, narzuciły jednocześnie to jarzmo na barki innych. Przez te wszystkie pokolenia, gdy byliśmy prześladowani, wygnani i poniżani, poznaliśmy nie tylko ból wygnania i zniewolenia, ale i pogardę dla tyranii. Czy jest to tylko przypadek kwaśnych winogron? Mamy pielęgnować marzenia niewolników, którzy chcą rządzić?”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Berl_Katznelson#Dzieci%C5%84stwo_i_m%C5%82odo%C5%9B%C4%87

  Polacy po odzyskaniu niepodległości mieli masę kłopotów z mniejszością Żydowską. Roszczeniowa postawa wobec państwa, brak solidarności i poszanowania dla współmieszkańców innych wyznań w II RP. Ba często wręcz germanofilska postawa wyemancypowanych Żydów z zaborów Austriackiego i Pruskiego.  Do tego dodajmy wygórowane żądania finansowania edukacji przez państwo przy niechęci do płacenia podatków należnych temu państwu. W tej sytuacji nie jest niczym dziwnym, że Polacy przyzwyczajeni do wiązania przywilejów z zasługami dla ojczyzny zareagowali na te żądania żywiołową niechęcią do cwaniaków. Mówiąc wprost, nie mamy czego się wstydzić. Dziś niejako za karę Izrael ma mniejszość Palestyńską u siebie! I teraz niech krytykują Polaków za to jak się z nimi obchodzili! Ale prawo do tego może im dać tylko przykład lepszego zachowania wobec mniejszości arabskiej u siebie. Nie wątpię, że Palestyńczycy uznali by sposób w jaki Polacy traktowali Żydów u siebie za niezwykle humanitarny i pobłażliwy. Chętnie przeczytał bym porównanie sytuacji obu narodów. A potem mogę pogadać o antysemityzmie w II RP!

 6. W kwestii antysemityzmu co tośmy z mlekiem matki  . . . itd. Za Ewą Kurek pozwolę sobie przytoczyć anegdotę zaczerpniętą przez nią z Ringelbluma która świetnie ukazuje meritum sprawy. W 41 kiedy zamiary Niemców wobec „Żydowskich autnomii” zaczęły być mocno jednoznaczne. W getcie zaczęła kursować taka to bardzo aktualna anegdota:

  „Żyd śmieje się i płacze przez sen wykrzykując coś mocno uradowany. Żona budzi go i zgorszona pyta no co ci tak wesoło. A na to on śniłem, że wychodzę na ulicę a tam na ścianie napis – „Precz z ubojem rytualnym”, idę a dalej –„Kupuj u Polaka”, jeszcze dalej – „Żydzi na Madagaskar”, a na końcu – „Bij Żyda”. No i czego się cieszysz, przecież to antysemityzm! Tak to antysemityzm, ale ten Polski! Mnie się śniło, że nasi wrócili!” Nie jesteśmy święci to prawda! Ale stawianie znaku równości pomiędzy  antysemityzmem Polskich narodowców a ludobójczym obłędem jaki zaprezentowali Niemcy jest podłe, niegodziwe i chore! Oj panowie starozakonni . . . . Bóg spalił Sodomę i Gomorę bo mu zbrakło tam sprawiedliwych! Raczcie o tym pamiętać!

 7. Strony