„Polacy w niewystarczający sposób pomagali Żydom”

Prześlij dalej:

Książka, która łamie tabu – z Piotrem Wielguckim, autorem „Berka” i blogerem portalu kontrowersje.net rozmawia Mateusz Rawicz.

- Kim jest tytułowy Berek?
- Z założenia tytułowy Berek jest nikim, takim zwyczajnym nikim, czyli każdym z nas. Berek jest zwykłym chłopcem, dopiero potem żydowskim chłopcem, ale to sprawia, że zderza się w nim poczucie dumy z własnej tożsamości, z poczuciem upokorzenia wywołanym dramatycznymi okolicznościami, czyli po prostu wojną. Jego wyjątkowość polega na tym, że coś zupełnie innego słyszał w dzieciństwie niż nam wszystkim dziś się usiłuje wpoić. Berek słyszał, że świat należy do niego, że jest przedstawicielem wyjątkowego narodu, nad którym czuwa Bóg. Zanim świat wokół niego się zmienił, Berek był dzieckiem wybranym przez Boga, w takiej wychował się religii i w takich sferach. Podświadomie robił wszystko, żeby z nadanego dziedzictwa nie rezygnować.

- Jerzy Gdula nie czuje jednak związków z rodziną, która go uratowała…
- Czuje, przez pewien czas nawet instynktownie odnajduje się w nowej rodzinie, dzięki temu przetrwał, ale przetrwanie nie jest życiem. Pełnia życia nie polega na zmianie diety i modlitwy, o własnym życiu decyduje wpływ na cudze życie.

- Co pochodzenie bohatera miało znaczenie?
- Pisałem „Berka” bez „słów”, tych wszystkich słów kojarzonych ze schematami myślowymi: Żyd, Polak, komunizm, katolicyzm. Oczywiście, że miało znacznie kim Berek był, tak samo jak ważna była zmiana imienia na Jerzy. Nie ma jednak powodu, żeby się kierować etnicznym uwarunkowaniem, ponieważ taki skrót myślowy jest pozbawiony sensu. Tradycja, wychowanie, podświadomość ukształtowana codziennością dziecka, któremu pokazuje się potęgę narodu, to wystarczające determinanty. Żydzi pod tym względem nie są jedyni, ale są wyjątkowi, mają niezwykły talent do scalania wspólnoty plemiennej. Nie zmienia to faktu, że bandytą może zostać każdy, tak się akurat przydarzyło, że opisałem losy bandyty Żyda, ktoś to musiał w końcu zrobić. Dotąd źli byli Hiszpanie i Niemcy, w Polsce od zawsze Polacy. Złych Żydów i żydowskich bandytów literatura, bądź też wydawnictwa, zaniedbywały.

- Co sprawiało, że wielu Żydów, często uratowanych podczas okupacji przez Polaków, pełniło kluczowe funkcje w aparacie bezpieczeństwa po wojnie?
- W głównej mierze to, co napisałem wcześniej. Gdy ktoś się wychowuje wśród wojowników, nie potrafi funkcjonować jako niewolnik, nie umie przetrwać wśród takich samych, on musi być wyjątkowym zwycięzcą albo ginie. Poczucie wyjątkowości jest silniejsze od traumy przetrwania, gdzieś między zwykłymi ludźmi żyjącymi zwyczajnie nie da się zabijać smoków. Tradycja, wychowanie, religia to wszystko od wieków kształtowało człowieka, wbrew wszelkim bredniom i pseudoteoriom, które głoszą, że dziecko nie odpowiada za grzechy rodziców, życie pokazuje coś zupełnie innego. Religia żydowska na grzechu rodziców się opiera. Grzech pierworodny w tradycji żydowskiej jest przekazem, który przez wiele tysięcy lat ukształtował miliony ludzi.

Pomijając kwestie religijne, wystarczy oprzeć się na codziennej psychologii, obserwacji życia, aby dostrzec oczywistość. Dziecko ma trzy możliwe drogi do wyboru: bunt, dziedzictwo, zagubienie. Żydzi są bezwzględnie przywiązani do dziedzictwa, bunt i obojętność się zdarzają, jednak nie są to postawy dominujące, tylko incydentalne.

Strony

209608 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. Czytam właśnie "Berka" i jestem pod wrażeniem Pana talentu. Wielki szacun:)
  Z chęcią przeczytam kolejną Pana książkę. Mam nadzieje, że taka będzie.

 2. Jak na razie Kaczor ie dał się podpuścić,ale nie wątpię ,że walka nie jest skończona..
  Teraz wyleje się rzeka komentarzy o tchórzostwie Kaczora i moralnym zwycięstwie Tuska.
  Spokój i jeszcze raz spokój ....powtarzam olać dziadygę.
  Strzał ze służbą zdrowia był strzałem w dziesiątkę .
  Potwierdza to reakcja niejakiego Płuski z WSI24 ,który z miejsca zarzucił Kaczorowi odwracanie kota ogonem i stwierdził ,że to nie o to chodzi.
  No właśnie nie o to chodziło Tuskowi aby merytorycznie rozmawiać ,lecz przywalić Kaczorowi kastetem.
  Na szczęście nie udało się.

 3. Ludzie .
  Ta banda wpisała to co chciała i wrzuciła karty bez poprawek , ingerencji -
  bo. kto to sprawdzi - 
  pewnie (Przypadkiem ) dzisiaj zalało piwnice  lub poprostu zostało to zmielone 
  bo jak nie teraz to kiedy , jak nie my to kto  :)))))))))

 4. avatar

  Urke Nachalnik "Życiorys własny przestępcy"

 5. Mało kto, zna prawdziwa przyczyne holokaustu. Dlaczego, Niemcy hitlerowskie najpierw deportowały tysiące Żydów a pózniej nagle zamknęły dla nich granice?  Dlaczego alianci gdzie np. ministrem lotnictwa w USA by Żyd z pochodzenia, ignorowali raporty AK i nie zbombardowali obozow zagłady lub chociaż linii transportowych? Czemu nagle odbiło A. Hitlerowi i przerwal nieco wysyłki Polaków do obozów koncentracyjnych aby w 41 na wielka skalę zastąpic nas w nich Żydami? 

  Musimy zdawać sobie sprawę, że Polskę i Niemcy, zamieszkiwali głównie Żydzi Aszkenazyjscy ktorzy nie są Żydami genetycznymi, tylko czesto Słowianami lub ludami Tureckimi, ktrzy przyjeli ta religię i nie posiadali matek Zydowek genetycznych. 

  Żydzi sefardyjscy, zyli gownie w Hiszpanii i posiadaja geny rodu Judy od pokoleń, nie tylko wiare tego narodu. To oni, stworzyli Talmud, rabiniczna interpretację Tory. 

  To Zydzi sefardyjscy, wpierw zajmowali sie handlem niewolnikami (w tym Slowianami a pózniej murzynami w Afryce), pózniej bankowoscia i masonerią. To oni też, stworzyli Wolną Amerykę i elity polityczne tego kraju. 

  Obecnie, Talmud jest w syjonizmie i elitach zydowskich znacznie wazniejszy niz Tora. To efekt wykorzystania go dla celów politycznych, taka strategia elit. 

  Talmud powstał na przelomie wieków. 

  Talmud, daje prawo do zbawienia i rządzenia światem, wyłącznie Żydom z urodzenia, z pokolenia Judy. Wszyscy inni ludzie, to pól ludzie, przyszli niewolnicy - podobnie jak w Islamie. 

  Żydzi Aszkenazi, (Azarscy), nie mogli stanowic przeważajacej czesci społecznosci przyszłego Izraela i decydować o losach tego kraju, gdyz nie są genetycznymi Żydami. 

  Zachowanie milionów Zydów aszkenazyjskich, ktorzy sami nie byli z urodzenia Żydami, spowodowałoby domaganie si własnym interesie (obronie) szacunku i równoprawnych praw dla nie Żydów - gojów, a nawet prawa do zbawienia po przyjęciu judaizmu i udziału w przyszłym rządzeniu światem. Uniemożliwiloby to, realizacje doktryny rządu światowego - NWO.

  W wojsku niemieckim służło trochę Żydów, a Hitler nadawal tytul honorowego aryjczyka tym z ich arystokracji, ktora dobrze go wspierała. 

  Wydaje się więc, że holokaust byl spowodowany jakims tajnym wspóldziałaniem części środowisk talmudycznych (Talmud to oczywisty rasizm i eksterminacja opornych oraz pochwała niewolnictwa, czym doskonale sie wpisuje w hitlerowski nazizm), z nazizmem. Rękoma nazistów, wykonano plan NWO.

  Hitler nie chciał publicznie grzmiąc na Żydów, blogosławić Sefardyjczyków a kazac mordowac tylko aszkenazyjczykow, bo plan ten zostalby dostrzeżony. Grzmiał więc na wszystkich. 

  Wojna z Hitlerem - zachodu, szczególnie Ameryki, nie zaczęła się z powodu Żydów, nie dla ich obrony, bo dość pużno. Tylko Polska, stawiła samotnie czoła w ich miedzy innymi obronie - bo byli jej obywatelami. Przyjęła tez wielu z Niemiec.

  Już w latach 30-tych naziści prześladowali Żydów w Niemczech, a mimo to, otrzymywali wsparcie od central finansowych Ameryki i Anglii, przemysłowców zachodnich, pochodzenia sefardyjskiego. Dlaczego? 
   
  Wpuszczenie Islamu do Europy, drugiej po Talmudzie ideologii religijno - politycznej pochwalajacej przemoc, niewolnictwo i ekstermionacje opornych, było celowe i podobne do tego co zaplanowalo i zrealizowało NWO w przedmiocie holokaustu. 

  Wprowadzeni do Europy islamiści, maja za zadanie skłonić Europę do zaangażowania się w planowaną wojnę. Zasada "dziel i rządż" tu sie swietnie sprawdza, bo mentalnośc znacznej części islamistów jest znana, zupełnie odmienna od zachodniej. 

  Bez likwidacji Islamu, nie powstanie szeroki bufor wokół Izraela i nie będzie można uaktywnić rządu NWO, o którego konieczności ustanowienia trąbią amerykańscy politycy, w tym żydowskiego pochodzenia. 

  W 2013r analiza amerykanskiej agencji rzadowej NASA, ujawnila plany wielkiego konfliktu ok. 2025r swiata zachodniego z Islamem. Wczesniej, emerytowany generał Clark, ujawnił, że taka wojna jest zaplanowana przez Amerykę. 

  Polska, nie powinna służyc za mięso armatnie w tej zaplanowanej rozgrywce. Nie mozna stawać po jakiejkolwiek stronie zła, tylko dlatego, że jest blizsze naszej kulturze czy bardziej wpływowe, silniejsze. Kopńcowy wynik tej potyczki, przetrywajacy totalną zagładę interwencja, jest opisany w Obj.Św. Jana (Apokalipsa). 

  Dokąd zaprowadzą nas elity polityczne? To zależy kim są te elity, czyj reprezentują interes. 

  Czy zgadzacie sie z moją interpretacją tych zdarzeń, przyczynami ich zaistnienia - jakie wysnułem??? 

 6. Jestem poruszona . Jestem Polką i "taka książka należała mi się od dawna ". Poświeciłam na lekture sobote i niedzielę . czyta się świetnie. Dziękuję.
  Od dawna dziwiłam się oskarżeniom  Polaków o antysemityzm w świetle np.obsadzenia kierowniczych stanowisk w placówkach kultury i dziedzictwa narodowego przez Żydów. Nie wspominając naszych ministrów spraw zagranicznych. ładny antysemin\tyzm. Może bliżej do antypolonizmu w naszej kochanej Polsce.

 7. W Sulechowie - woj. Lubuskie grupa osób zorganizowała akcję antyowsiakową. Wolontariuszom - z zawodowej armii zadawano konkretne pytania. Skończyło się na tym, że zjawił się ich dowódca i próbował zaaresztować kamerzystę. Na ulicach pustki. Tylko puszkarze chodzili znudzeni i nawet nikogo nie zaczepiali oprócz wiernych wychodzących z Kościoła. Kompletny brak spontaniczności - czuć było a przyznawali to półgębkiem, że tylko wyraźne profity skłoniły ich do chodzenia po ulicach.

 8. Jak to było w" NIE LUBIĘ  PONIEDZIAŁKU "   ... ja ci  POKARZĘ  KURKA WODNA MNIE STAREGO WARSZAWIAKA..ITD...Panie PIOTRZE   Owsiak będzie po tym materiale gonił za panem jak TEN taksówkarz  i krzyczał Matko  Kurko  " NU PAGADI" Jak by PANA ktoś zniechęcał to zacytuję Miłosza  dla KURAŻU     ......NIE JESTEŚ JEDNAK TAK BEZWOLNY ,A CHOĆ BYŚ BYŁ JAK KAMIEŃ POLNY, LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA  ,PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH......

  PS.mam nadzieję ,że Owsiak odda wszystkie pieniądze ,które wydał niezgodnie z prawem I TO DO OSTATNIEGO GROSZA i trzeba mu to wbić do głowy i cały czas o tym "trąbić".On musi zasypiać i budzić się z tą świdomością.

 9. "Książka, która łamie tabu"

  Kolejny patologiczny, polonofobiczny kłamca próbujący zarobić na opluwaniu Polski i Polaków, bo wie, że to ma poklask, wsparcie i darmową promocję.

  Cały temat można by zakończyć w kilku zdaniach.

  Żydów w Polsce do czasu IIWŚ było najwięcej w Europie, nie dlatego że byliśmy antysemitami, ale dlatego, że byliśmy najbardziej gościnni i było im tu dobrze.

  Żydzi wydawali Polaków sowieckiej bezpiece po wejściu rosjan 17 września na wschodnie tereny Rzeczpospolitej. Polacy jako jedynie na świecie nie współpracowali z okupantem niemieckim i jako jedynie pod groźbą kary śmierci dla siebie i swojej rodziny pomagali Żydom w przetrwaniu.

  Najwięcej drzewek "sprawiedliwy wśród narodów świata" należy do Polaków.

  Dzisiaj Żydzi odpłacają nam za tę heroiczną i bezinteresowną pomoc opluwaniem, szkalowaniem i pisaniem antypolskiej historii.

  • Nie musi Pan się ciągle spowiadać z początków blogowania .
  • Gdybanie o wyniku wyborczym nie ma sensu , podzielam , ale jest jedna wzkazówka . Liczba tych którzy byli na Bronkowym referendum 7% , to beton PO , coby nie bylo glosujący na PO . Myślę , że PO będzie miało naście procent .
  • PiS ma fart z numerem listy 1 . 2-3% jest takich wyborców którzy głosują , ale nie bardzo wiedzą gdzie są i jak się nazywają ..
  • No ja idę , i to z wlasnym długopisem . pozdro .

 10. Strony