Reklama

Nie chcem, ale muszem – nie mogę się powstrzymać pomimo najszczerszych chęci, ale takiej rozgrywki już dawno nie widziałem. Poziom juniorów młodszych, to przy tym co obserwujemy w sejmie, pełen profesjonalizm.

Oto po dwóch tygodniach eksperckich dociekań, co należy zrobić z posłami łamiącymi prawo, ustalono, że doktryna prawa w tym zakresie to ziemia nieznana – nie wiadomo co robić.

Kancelaria sejmu opracowała więc jednoposunięciową strategię – przygotowano salę kolumnową i zamówione przenośne maszynki do głosowania.

No, to ci strategia – jedne będą latać po sejmie i wciskać guziki w biegu, a drugie będą latać za tymi pierwszymi i będą wyrywać im magiczne maszynki z rąk.

A tak nieco poważniej, to jakie są plany, jak targowica podzieli się na dwie 40-osobowe grupy i zablokuje obrady w dwóch miejscach jednocześnie? albo żeby było im raźniej, faktycznie będą łazić całą bandą z miejsca na miejsce i blokować, żeby zerwać obrady sejmu?

No, tak daleko stratedzy widocznie już nie doszli, bo o takich scenariuszach cisza. Także póki co obowiązuje zasada, że posłowie całkowicie wyjęci są spod prawa (immunitet przez wielki IM), i nawet na gorącym uczynku nie będą kiełznani.

Stanowiąca zaś prawa dumnej Rzeczpospolitej większość sejmowa, pod wodzą swojego Marszałka, z podkulonymi kitami będzie chowała się po kątach przed warcholącą się tłuszczą udającą posłów opozycji. Można i tak, jak widać.

Zainspirowany tym mistrzowskim poziomem w sejmie, krótko też przeegzaminowałbym rząd, dosłownie dwa pytania.

1.Czy Rumuni wprowadzając kaskadowe obniżki podatków i podniesienie kwoty wolnej od podatku mają jakąś inną ekonomię niż my? że u nich nie wywoła to krachu, a u nas wywoła nie tylko krach, ale i koniec świata, czy może ich rząd jest głupi, skoro nasz jest mądry?

Ale jeśli jest głupi, to prosiłbym o prognozę przybliżonego terminu bankructwa Rumunii.

I pytanie nr 2: Czy Czesi wprowadzając powszechny dostęp do broni mają głupi rząd, skoro u nas jest to tak niedopuszczalne i niebezpieczne? jeśli tak, to również wskazana byłaby prognoza, kiedy się wszyscy w Czechach pozabijają….

A może chodzi o to, że Czesi ulepieni są z innej gliny? może oni są mądrzy i odpowiedzialni, a Polacy to stado upośledzonych debili, które wymaga niani i kurateli starszych i mądrzejszych? tutaj też chciałoby się usłyszeć, jakie stanowisko ma nasz rząd.

Pytań takich jest więcej, ale wiadomo jaka będzie odpowiedź nawet na te trzy, więc nie ma co się rozpisywać.

———-

Foto

Reklama