Pogadajmy na żywo jak w Internecie i „Ani słowa o Żydach”

Prześlij dalej:

Domyślam się, że większość Czytelników czuje się rozczarowana, bo temat obowiązujący jest jeden, a tutaj taka nuda i prywata. Proszę wybaczyć, o planowanym zamachu Putina na TU 154M, który ma się nijak do bandytyzmu pijanych kagiebistów, którzy zamordowali pasażerów MH17, nie widząc do czego strzelają, będzie jutro. Dziś zapraszam na spotkanie i od razu powiem, że to nie będzie spotkanie autorskie w takim klasycznym wydaniu, czyli jeden mądrala gada, reszta słucha i powstrzymuje ziewanie. Pewien obowiązkowy rytuał się odbędzie, ale nie powinien zająć więcej niż pół godziny, na co się złoży słowo od Wydawcy i moje krótkie wyjaśnienie „co autor miał na myśli i dlaczego udało mu się wydać powieść”. Tyle oficjalnych planów, reszta to już tylko i wyłącznie spontaniczna rozmowa i podkreślam ROZMOWĘ, czego w żadnym wypadku nie należy mylić z konferencją albo innym panelem telewizyjnym. Bardzo, ale to bardzo chętnie oddam głos Czytelnikom, którzy będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zapytać o wszystko, co jest w „Berku” tajemnicą, a co nie stanowi zagadki. Nigdy nie byłem na żadnym spotkaniu autorskim, ani w roli słuchacza, ani tym bardziej autora, dlatego uspokajam debiutantów, którzy może i by chcieli, ale jakoś tak dziwnie, co innego przed komputerem, co innego na żywo. No właśnie niekoniecznie i wręcz przeciwnie, nie wyobrażam sobie sztywnego klimatu rozmowy, wyobrażam sobie internetową pogawędkę z pełnym komfortem wypowiedzi. Sam również mam swoje obawy, tremę i odrobinę wewnętrznego oporu, nie nadaję się do takiej roboty, która wymaga oficjalnego, uroczystego kanonu i nie umiałbym się w podobnych okolicznościach odnaleźć. Akademie ku czci i spotkania ze zbowidowcami ostatni raz przeżyłem w liceum i największemu wrogowi nie wyrządziłbym takiej krzywdy. Obiecuję, że będzie inaczej, będzie „internetowo”, ale pod warunkiem, że przyjdziecie, w niedzielę 20 lipca o godzinie 17.00 do „Domu Literatury” na Krakowskim Przedmieściu 67/69, w Warszawie.

Strony

18252 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. Czy można spodziewać się podobnego wieczoru autorskiego w Trójmieście?

 2. zapraszamy do Trójmiasta

 3. Chętnie spotkałbym Pana Piotra osobiście.
  I kupiłbym książkę z autografem :)

 4. Powodzenia, mam nadzieję, że Gronkiewicz nie wyłączy Wam prądu.

 5. pełne prawo reklamować swoje "dziecko" na swojej stronie. Niestety odległość (Sopot) nie pozwala osobiście przybyć na spotkanie, tą drogą życzę udanej dyskusji. 

 6. Od jutra będę siedział w kieleckiem niestety, ale frekwencja pewnie przyjdzie. Sama tamtejsza Gmina mogłaby zapełnić nawet salę kongresową.

 7. avatar

  Dziękuje za dobre słowo, ale może chociaż jakieś ciotki z Warszawy i okolic podeślecie, żebym tam nie siedział jak Himilsbach z angielskim.

 8. Ważne żeby rozsiać informację po Internecie, przecie w Dzienniku TV nic nie powiedzą, również w gazetach nic nie będzie.
  Raczej mało prawdopodobne by w takim sporym mieście grupka czytających się nie uzbierała.

 9. zapowiedzialy filmowa wersje sprawozdania - czekam na to

  dla MK
  - zycze sukcesu i skutecznej promocji
  - jesli bedzie trema - nalezy pomyslec, ze sluchacze sa nadzy - podobno pomaga
  - 'dedykacje' - czy mozna taka dostac uzywajac net? juz o to pytalem i nie dostalem odpowiedzi - moze teraz? tak / nie - niepotrzebne skreslic

 10. avatar

  Niestety nie ma możliwości przez Internet.

 11. Strony