Prześlij dalej:

Nie cierpię i śmieję się z tych wszystkich diagnoz społecznych, które przypisują Polakom „cechy narodowe”, ale od każdej głupoty jest jakiś mądry wyjątek. W to, że Polacy są bardziej spontaniczni niż „zaplanowani” można uwierzyć, bo w wielu przypadkach widać to gołym okiem. Polska polityka wygląda dokładnie tak samo i toczy się w rytmie bieżących wydarzeń, którymi żyją media, do tego stopnia, że jak się czegoś media uczepią, to będziemy widzieć Banasia przez dwa tygodnie na wszystkich czołówkach. W kolejnej bitwie o sądy było nieco inaczej, przynajmniej takie mam nieodparte wrażenie, że tutaj obie strony jakiś plan miały i efektom po wdrożeniu planu chciałbym się dziś przyjrzeć.

Sąd Najwyższy i cała kasta wysmażyła bardzo prosty plan, zablokować jedną „uchwałą” zarówno orzekanie wszystkim „nowym” sędziom, jak i całym Izbom SN, które za chwilę miały uczestniczyć w wyborze prezesa. SN wydaje uchwałę, TVN i reszta ekspertów drą się wniebogłosy, że trzeba szanować, nie komentować i w ogóle zamknąć buzie, bo to przecież Sąd Najwyższy. Tak wyglądał plan A i jak się okazało przekonani o własnej genialności „wybitni sędziowie profesorowie” planu B nie mieli. Tymczasem projekt zaczął się sypać już na stracie. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła wniosek do TK o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego, co z mocy prawa zobowiązuje strony, w tym przypadku jedynie SN, do powstrzymania się od postępowania w zakresie sporu. Dlaczego tyko SN? Odpowiedź jest bardzo prosta – Sejm i Prezydent w zakresie sporu postępowania dawno zakończyli. Sejm przegłosował ustawy o powołaniu nowych Izb i KRS, Prezydent RP powołał sędziów, których status jest kwestionowany.

Kontra Marszałka Sejmu wprawdzie nie powstrzymała SN, ale doprowadziła do historycznego przełomu, aż sześciu „starych” sędziów SN wyłamało się i nie złożyło podpisów pod kuriozalną „uchwałą”. Pomimo tego bezprawne wygłupy SN natychmiast otrzymały wyżej opisaną rangę, TVN przeprowadził wielką kampanię medialną i w międzyczasie zamówił sondaż, który miał pokazać, że Polacy popierają kastę, PiS traci poparcie, a „nowa” PO z wodzem Budką zyskuje tak mocno, że do PiS-u brakuje zaledwie kilka procent. I wszystko przebiegało zgodnie z planem A do czasu, gdy Trybunał Konstytucyjny wydał postanowienie zabezpieczające i „zakazał” podważania statusu wszystkich sędziów, całych Izb SN, orzeczeń „nowych” sędziów”, a także zawiesił działanie „uchwały” SN. Co się stało po tym postanowieniu? Plan A kasty legł w gruzach, nie było żadnej ostrej reakcji, ani ze strony SN, ani TVN, za to wszystkie podmioty objęte „uchwałą” SN po pierwsze przestały się do niej stosować, po drugie uznały postanowienie TK za wiążące.

Strony

Źródło foto: 
82426 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. "do kwietnia kasta straci SN."

  Byłoby bardzo miło. Należy jednak z góry założyć, że najbardziej zajadłe przygłupy z kasty i od totalnych będą próbowały do końca mobilizować lewackie środowiska w Brukseli i w Luksemburgu. Wzmacniają ich post sowieckie fundusze, zabezpieczone przez sowieckie, w tym polskojęzyczne służby, aktualnie nadzorowane przez służby Putina. Nie po to zainwestowano miliardy w TVN, żeby teraz w Polsce działo się coś innego, niż TVN propaguje. Siłę post sowieckich miliardów wzmacnia sojusz sowiecko - żydowski. Gdyby nie ten sojusz - do którego nieustannie nawiązuje Macierewicz i jego wierni fani - Polska z sowieciarzami by sobie poradziła. Największą demolkę wywołują sowieciarze (zwłaszcza ci od Macierewicza) ulokowani po prawej stronie sceny politycznej. Organizowana przez nich dezinformacja - funkcjonariuszom wydaje się, że służąc Macierewiczowi służą Żydom -  niezwykle prawicę polską osłabia.

   

 2. avatar

  Już był tu taki podobny "gretyn" w garniturku z kacapskiego demobilu ale mu kobita odcięła dostęp do sieci.

 3. Najbardziej mnie denerwuje to, ze ta ruska onuca przezywa Antoniego Macierewicza "ruskim..."

  I jeszcze, w dodatku, udaje, ze sympatyzuje z PiS!

  A to ci dopiero bezczelna ruska onuca!

 4. Co do 'polskich wad narodowych', trudno nie znaleźć którejkolwiek z  nich wśród tych cech Narodu Wybrnego (Izraela), za które Jahwe piętnuje Swój Lud na stronach ksiąg Starego Testamentu.

  Co zaś do sędziów-buntowników, to nie wiem dlaczego Państwo ma im wypłacać comiesięczne 'wynagrodzenie'. Co tu wynagradzać? - rycie pod Polską? Poza tym, wynagrodzenie jest opłatą za pracę - czyli gdy ktoś nie pracuje, nie można mu płacić. Gdzie obowiązuje taki system, że ktoś zobowiązany powołaniem na stanowisko do świadczenia pracy, nie wykonuje jej i mało, że nie ponosi żadnych konsekwecji swego nieróbstwa, to jeszcze dalej jest sowicie futrowany i ma cieszyć się szacunkiem tych przeciw którym knuje. 

  Co z drugiej strony można powiedzieć o drugiej stronie, o tych którzy nie potrafią rebeliantów powstrzymać, a nadal ich hołubią.

 5. Zadziwiająca i niezwykle spolegliwa postawa PiS-u bierze się z potężnej dezinformacji, jakiej polscy politycy są poddani. Gdy przychodzi do nich ktoś niezwykle ważny, kto robi od lat po prawej stronie za "niekwestionowany autorytet" i mówi, że Żydzi (albo USA, co na to samo wychodzi) nie będą zadowoleni, gdy kasta oberwie po mordach, bo ta kasta spod sztandaru Gersdorf otrzymała już błogoslawieństo od najbardziej wpływowych Żydów, czyli posiada mocną licencję na głupotę i na złodziejstwo, to co oni, ci z PiS-u, mają robić?

  W PiS-ie funkcjonuje kilka takich "niekwestionowanych autorytetów", "najwierniejszych z wiernych" i to przez nich Sowieci, ale czasami i Żydzi, wpuszczają tego typu wrzutki. To przez nich wprowadzana jest dezinformacja. Najbardziej widocznym wśród "niekwestionowanych autorytetów" jest słynny twórca KOR-u z lat 70-tych, twórca organizacji żydowsko - sowieckiej KOR Antoni Macierewicz.

  Profesor Wolniewicz przed tym typem bardzo wyraźnie i wielokrotnie ostrzegał, ostrzegał poważnie, bez najmniejszych osłonek :

  https://www.you...

  Do poprzednich wyczynów Macierewicza doszła jego słynna ucieczka z cmentarza w Katyniu w dniu 10.04.2010 oraz narzucenie masowej ucieczki innym polskim posłom i wszystkim delegatom przybyłym na uroczystości. Taki numer musiał być poparty niezwykle silnym "niekwestionowanym autorytetem", no i był.

   

   

   

 6. Do grzechów Macierewicza można dodać jeszcze to, że nie dopuścił do powstania chińskiego zaplecza logistycznego "Jedwabnego Szlaku" na terenach wojskowych w pobliżu Łodzi, na co się wcześniej zgodził Duda podczas swej chińskiej wizyty. To jednoznacznie pchnęło wahającą się Polskę w kierunku sojuszu z USA, czego Macierewiczowi nie mogą wybaczyć Chińczycy i Ruscy. Ich płatni oraz mimowolni agenci także.

 7. avatar

  Nie pamiętam czy ta chińska wizyta miała miejsce jescze za Obamy, czy już za Trumpa?

 8. Też dokładnie nie pamiętam. Było to w pierwszych miesiącach prezydentowania Dudy, więc mogło być jeszcze za Obamy.

  Jedno jest w tym najważniejsze. Polska jest kluczowym krajem dla bezpieczeństwa wewnętrznego USA. Oni to rozumieją, a my jeszcze nie bardzo.

 9. "Polska jest kluczowym krajem dla bezpieczeństwa wewnętrznego USA."

  To prawda, ale druga część prawdy to wszystko, co wyczyniają Żydzi z administracją USA, z Kongresem USA i z amerykańskimi mediami. Symbolem tego są rozmaite posunięcia skrajnie prożydowskie Trumpa, z ustawą Just 447 na czele. Białoruś potrafiła odrzucić chamską i cyniczną ofertę Brukseli. Zaryzykowała postawienie się Rosji przez przyjęcie kapitału chińskiego po wielomiesięcznych próbach z kapitałem arabskim. Polska na coś takiego nigdy się nie zdobyła, a gdy spróbował nieśmiało Duda, natychmiast się znalazł Macierewicz, który dla własnej, jednostkowej, egoistycznej kariery wykonał polecenie służb sowieckich. Co więcej, próbował podlizać się tym ruchem służbom USA i Izraela, ale te służby wiedziały o Macierewiczu więcej i Kaczyński otrzymał zgodę na przesunięcie sowieckiego pajaca Macierewicza w cień.

  Jak będzie się rozwijała dalsza kariera Macierewicza pobierającego zdaje się w dalszym ciągu pieniądze z MON-u (nikt nie pyta nawet za co), to się jeszcze okaże? Moim zdaniem pan Antoni trzymany jest przez Ruskich w rezerwie na jakiś moment przesilenia. W momencie trudnym będzie idealny, żeby polskich patriotów podzielić. Nasi sojusznicy w takiej sytuacji - USA, Izrael -  zastanowią się jedynie nad własnymi korzyściami z całego zamieszania.

   

 10. avatar

  Znowu Maruś puszcza bąki w towarzystwie...

 11. "czego Macierewiczowi nie mogą wybaczyć Chińczycy i Ruscy"

  Bardzo dobrze, że Pan ten kolejny wyczyn Macierewicza przypomniał.

  Mógł on zdziwić Chińczyków - bo wpychał Polskę zbyt wcześnie w łapy żydowskich złodziei, tych od ustawy 447 - i na pewno ucieszył Ruskich. Bo pojawienie się silnego biznesu chińskiego w Polsce i na Białorusi nie było z pewnością Ruskim na rękę. Czy chiński bisnes zakłóca życie w USA? Nie zauważyłem. Czy chiński biznes na Białorusi zakłóca obecne zabiegi USA o dołączenie Białorusi do grona krajów wspieranych przez USA?

  Białoruś broniła się przed rosyjskimi zapędami imperialistycznymi poprzez zaproszenie chińskiego kapitału do siebie. Najpierw arabskiego, a następnie chińskiego. Oferta żydowska była 10 lat temu zbyt pazerna, zbyt złodziejska, zbyt bezwględna. Żydzi zaproponowali im Balcerowicza. No i nie została przez Białoruś przyjęta. Dzisiaj spróbują USA pozyskać Białoruś ale już w nieco innej sytuacji.

  Wyczyn Macierewicza z uwaleniem chińskiej  inwestycji w Łodzi sprowokowały służby sowieckie lub żydowskie. Osobiście stawiam na sowieckie. Macierewicz nie miał i nie ma z USA nic wspólnego. Gdyby miał, byłby ministrem ON do dzisiaj. Powtarzam do znudzenia - Macierewicz to sowieckie pomiotło, co potwierdza pozycja, jaką dzisiaj zajmuje. Podlizuje się USA i Żydom na potęgę, atakuje Ruskich non stop, a mimo to zarówno USA, jak i Żydzi nie mogą na Macierewicza patrzeć. Mossad otrzymał od sowieciarzy teczki jeszcze przed transformacją. W większej objętości niż Amerykanie i na pewno w większej, niż Niemcy. Macierewicz nie figurował w polskich zasobach służ wojskowych, dlatego uważa sam siebie za "świętą krowę". Świętą krowę post sowietyzmu.

   

   

   

   

 12. Nie dodałeś Markutomaszu, że "Macierewicz nie wypił w Smoleńsku kompociku". Zmieniła ci się kacapie narracja, czy po prostu zapomniałeś. Dziesięć lat sowiecie jedziesz po Macierewiczu. Nigdy nie napisałeś nic na S24, żeby nie ubliżyć przy tym ministrowi. Przypuszczam, że należysz do grupy: Stonogi, "prezydenta" Potockiego, Całka i tak dalej. Teoretycznie wspieracie Konfederacje, a praktycznie jesteście zbliżeni do siebie, bo także podlegacie pod kacapów.

 13. LJStach

  Proszę zatem najpierw zapoznać się z takim oto materiałem z bodajże pierwszego posiedzenia Komisji Obrony Narodowej Sejmu IX (czyli obecnej) kadencji:

  https://www.you...

  Z zamieszczonego materiału można się zorientować, o czym mówi i o co upomina się poseł Braun oraz czym zajmowała się Komisja Obrony Narodowej kadencji poprzedniej. Obydwie Komisje, aktualna i poprzednia, posiadają niezwykle podobny skład, w obu zasiada poseł Macierewicz.

  Wniosek - Pan jest albo durny, albo niesłychanie zacietrzewiony po stronie bęcwała (!) Macierewicza. Ewentualnie gra Pan w tym spektaklu jeszcze inną rolę. Macierewicz nigdy nie zabiegał o usprawnienie kontroli cywilnej nad Ministerstwem Obrony Narodowej oraz całym tym obszarem funkcjonowania polskiego państwa. Nigdy nie zabiegał o usprawnienie zagadnień kluczowych dla stanu polskiej obronności. A poseł Braun z Konfederacji to robi.

   

   

   

 14. @LJStach,

  Dziesięć lat jazdy po Macierewiczu? Czyli od 2010? To bardzo dużo wyjaśnia.

 15. Jedynie tyle, że zainteresowałem się Macierewiczem po 10.04.2010 widząc jego kolejne wolty i jego gigantyczną rolę w organizowaniu dezinformacji posmoleńskiej. Zaczęło się latem roku 2011 od niewinnej polemiki z tezami wiecznego pana Posła, wiecznego "polityka". Nie mogłem uwierzyć, że Poseł Macierewicz upiera się przy swoich bzdurach bez żadnych, ale to absolutnie żadnych dowodów i pędzi z odkrytym łbem na betonową ścianę. Poseł Antoni jednak pędził. W roku 2014-ty Poseł Macierewicz został w Internecie podsumowany, a kolejne lata jedynie potwierdzały, że mamy do czynienia z sowieckim bęcwałem.

  Nieustanna kompromitacja nie krępuje Macierewicza w najmniejszym stopniu. Ten dureń może się publicznie kompromitować dosłownie dzień po dniu, bo przecież zawsze znajdzie się jakaś jego obstawa (zapewne ruska) zachwycająca się jego geniuszem.

   

   

 16. Ty @marektomasz jesteś głupszy od najgłupszego przedstawiciela najdebilniejszej totalnej opozycji na świecie, działającej w RP, a jednocześnie agentów wpływu Kremla, jak Konfideneracja, a z drugiej Berlina - POKO. Trudno nawet sobie wyobraźić kogoś, kto może robić z siebie większego głupka. Wielu tutaj, używając metafory, wypraszało ciebie drzwiami, ale ty, ruski czopku, zaraz wracasz, ładując się oknem, jak czekista. Nie dociera, że to nie jest forum Sputnika, ani innej gadzinówki kremlowskiej.

  A teraz, wykonaj kolejną, 1479 pacynkę AM i nakłówaj ją szpilkami tak bez pamięci i opamiętania, aż opadniesz z sił i resztek głupoty. Najlepiej wyślij je wszystkie do swojego zleceniodawcy z prośbą o podwyżkę. 

 17. @oli

  Tak z ciekawości - jesteś funkcjonariuszem SKW, tej tworzonej przez Macierewicza, czy pomagasz może sowieckiemu dezinformatorowi i prowokatorowi Antoniemu jako wolontariusz? 

 18. Aaaa, to jeszcze z SKW jesteś... Ale się obnażasz, aż miło popatrzeć. Nie no, nakłuwaj, nakłuwaj pacynkę, ruski debilu :)))

 19. Ten twoj prof. Wolniewicz jest jednym z zalozycieli klubu "ruskich onuc" w Polsce!

 20. Tańczmy i śpiewajmy... Alleluja !!!

 21. Strony