Prześlij dalej:

Powiadają, że nie ma przypadków, są tylko znaki i w przypadku najnowszego postanowienia Trybunału Konstytucyjnego powiedzenie to ma pełne zastosowanie. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na treść postanowienia, ale i na skład orzekający, który zabezpieczył wszelkie działania SN, jak również zawiesił uchwałę, o której mówiło się tak głośno i jednocześnie głupio. W czternastoosobowym składzie, na sędzię sprawozdawcę wyznaczono „kontrowersyjną” prof. Krystynę Pawłowicz i tylko trzech sędziów zgłosiło zdanie odrębne: Pszczółkowski, Kieres i Wyrębak. Kolejny znak to czas w jakim postanowienie zapadło, zaledwie dzień po wizycie rewizora z Brukseli Viery Jourowej. Wreszcie wczoraj prezydent Andrzej Duda Zaprosił opozycję na spotkanie, no i po tym postanowieniu można mówić o okrucieństwie Andrzeja Dudy.

Jasne, mocne i bardzo czytelne sygnały, że działania kasty będą punktowane i to bezlitośnie. W postanowieniu i okolicznościach wydania nie ma grama litości, wszystko razem ma robić i robi wrażenie – w Polsce będziemy decydować sami o polskim ustroju, a rozstrzyganiem konstytucyjności ustaw i sporów kompetencyjnych zajmuje się wyłącznie Trybunał Konstytucyjny. Ruch TK natychmiast pociągnął za sobą kolejne ruchy, Krajowa Rada Sądownictwa już wydała komunikat, że będzie dziś obradować i przesłuchiwać kandydatów na sędziów, co więcej są to kandydaci do Izby Dyscyplinarnej. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że sędziowie samej Izby Dyscyplinarnej zachowają się identycznie, bo dokładnie to zapowiedzieli w postanowieniach o odroczeniu postępowania na czas rozstrzygnięcia w TK.

Treść postanowienia ma siłę rażenia, która zabezpiecza kilka kierunków bezprawnych działań Sądu Najwyższego. Prawdopodobnie i jak zwykle mało kto to przeczyta, dlatego postarałem się o czytelny dla wszystkich skrót, w którym język prawny zastąpiłem językiem „ludzkim”:

1. Zakaz wydawania uchwał przez Sąd Najwyższy, co do zgodności z prawem krajowym, międzynarodowym oraz orzecznictwem sądów międzynarodowych:

– ukształtowania składu KRS
– trybu przedstawiania Prezydentowi RP kandydatur na sędziów
– wykonywania prerogatywy Prezydenta RP do powoływania sędziów
– kompetencji do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego przez osobę powołaną przez Prezydenta RP na wniosek KRS.

Zawieszenie uchwały SN z 23 stycznia 2020 r., co oznacza, że:

1) niedopuszczalne jest wyłączanie ze składów orzekających sędziów powołanych przez nową KRS, na mocy art. 439 § 1 pkt 2 kpk, czyli w postępowaniach karnych oraz art. 379 pkt 4. k.p.c., czyli w postępowaniach cywilnych.

2) nie można ograniczać prawa do orzekania żadnemu sędziemu powołanemu przez nową KRS.

3) orzeczenia wydane przez sędziów powołanych przez nową KRS mają moc obowiązującą.

Strony

Źródło foto: 
41724 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. Inteligentne i skuteczne.

  Chciałoby się powiedzieć - brawo, brawo, brawo! Nawet jeżeli postsowiecka agentura coś tam wymyśli, zachowane jest jeszcze prawo do ruchu decydującego poprzez wydanie postanowienia głównego. Na ile wyczuwam kmiotów i bydlaków od Macierewicza, postosowiecka agentura niczego już nie wymyśli.

   

 2. Ten Mosze Wiaczesław Kantor obywatel Rosji od lat próbuje przejąć bądż sparaliżować polską chemię. Stanowi Żyd REALNE zagrożenie.
  Dlaczego żadne putiniątko z tzw Konfederacji go nie potępi???? Bo putiniątka to ruska agentura

 3. @Mokotów

  Mosze Wiaczesław Kantor zasłynął organizacją zakłamanej, nieprzeciętnie obleśnej imprezy w Jerozolimie, na której nikt przyzwoity nie powinien się pojawiać.  Putin, spadkobierca sponsorów Macierewicza, w związku z tym oczywiście się tam pojawił i to na zaproszenie Kantora. Pojawił się tam także - cóż za przypadek - Prezydenta Izraela. Także hołubiony od lat przez pana Antoniego, podobnie jak wielu szemranych Żydów, mentalnych drobnych gnojków, którym Macierewicz nieustannie próbuje się podlizać. Czy Macierewicz z tego kiedykolwiek się wytłumaczył? Czy Polaków przeprosił?

   

 4. Te, marektomasz, czas niuchania kleju już minął. Nie stać cię na normalne zioło niedorobiony ćwoku?

 5. Raczej skup się pan dlaczego szabesgoje z PiS-u unikają ustawy 447 jak zarazy.

 6. Bo to wydmuszka i gówno, BEZ ŻADNYCH konsekwencji prawnych dla kogokowiek. Raczej apel na zasadzie; byśmy chcieli wam coś zapierdolić, ale nie mamy jak. Debil jesteś. Płaci ktoś ci za pisanie takich debilizmów ? Weź się ogarnij , bo ruską onucą wali ... 

 7. @oli

  Nie kłam. Po wyborach prezydenckich w Polsce raport związany z wykonaniem ustawy Just 447 się ukaże, potem będą kolejne kroki. Uczestniczysz w gotowaniu polskiej "żaby" dobrowolnie, czy jesteś jednym z bandy Macierewicza, antypolskich kretynów oddelegowanych do takich zadań?

   

 8. Nie ściemniaj debilu...

 9. O! Ten ruski ciool-konfederata, znow sie aktywizuje!?

  A won, ty smierdzaca, ruska onuco!!!

 10. Wojna z Polską wszystkich światowch i europejskich instytucji i najważniejszych państw Zachodu i Wschodu, od ONZ, Radę Europy z jej Komisją Wenecką, KE z Unii Europejskiej i jej TSUE, PE do "deep state" w USA z przestępczym klanem Clintonów na czele, Niemcami, Francją z UE a na Wschodzie Rosja.

  Jeśli dodać do tego możliwy "atak z kosmosu" zapowiadany przez TW Bolka, to można dojść do przekonania, że sprawa "praworządności" w Polsce jest najważniejszą sprawą nie tylko w Europie i na świecie, ale także najważniejsza w skali wszechświata.

  Skoro wszechświat to i Yahwe, bo to on jest przecież władcą wszechświata, a narzędziem w Jego rękach na Ziemi są jego wyznawcy realizujący projekt Nowego Porządku Świata(NWO).

  Plany budowy w Jerozolimie trzeciej Świątyni Salomona zostały ogłoszone, bo to jest warunek spełnienia proroctwa o nadejściu zapowiedzianego w Starym Testamencie Mesjasza a właśnie ogłoszone przez D.Trumpa szczegóły Planu Stulecia dla BW są krokiem w tym kierunku(po uznaniu Jerozolimy jako stolicy Izraela i suwerenności Izraela nad Wzgorzami Golan).

 11. Strony