PO nie pomoże 1000 „płatnych skurwysynów”

Prześlij dalej:

O pewnych oczywistościach piszą wszyscy, ale to wcale nie dyskwalifikuje argumentów, tylko kto ma ochotę czytać teksty, które sam sobie może napisać. Postaram się nie wyważać otwartych drzwi i jednoczenie zwrócić uwagę na rzadziej wymieniane, jednak równie ciekawe przyczyny porażki PO w Internecie i nie tylko. Jest prawdą, że większość komentarzy ze strony zwolenników PIS to po prostu forma odreagowania 8 lat upokorzeń i poniewierania. Ich nikt nie musiał do niczego zmuszać i za nic płacić i to oni stanowili znaczącą, jeśli nie decydującą siłę w sieci. Ale istniał też oficjalny przekaz sztabu i samego Prezydenta Andrzeja Dudy, który doskonale czuł klimat i sens obecności w Internecie. Jest wręcz rzeczą nieprawdopodobną, aby przekaz jakiegokolwiek polityka mógł być atrakcją dla Użytkowników portali społecznościowych, a mimo wszystko Andrzejowi Dudzie i jego ludziom to się udało, w dodatku doskonale się udało. Powód? Żadna tajemnica. Oni wszyscy znali Internet, mieli konta w rożnych miejscach od dawana, wymienili komentarze i opinie. Poza tym sztabowcy Dudy w przeciwieństwie do rozmaitych trolli z PO, jak Ligia Krajewska, Adam Szejnfeld, czy inne anonimowe Józefy Monety, musieli uważać na każde słowo. Podsumowując ten wątek Andrzej Duda wraz ze współpracownikami najzwyczajniej w świecie byli i są normalnymi uczestnikami życia „Tłiterowego”, czy „Fejsbukowego”. Dla kontrastu przytoczę nieudolne próby Hofmana, który zakładał Kaczyńskiemu konta i blogi. Wyglądało to tragicznie i dawało taki efekt, że ludzie, niczym dzieci, popadali w depresję, gdy zostali „polubieni” albo zaproszeni do grona znajomych przez starych. PiS wyciągnął wnioski, pogonił Hofmana, wystawił otrzaskanego sieciowo kandydata i dalej się pilnował wiedząc, że każde stuknięcie w klawiaturę może się spotkać z histerią medialną, o czym przekonał się europoseł Janusz Wojciechowski.

Strony

38569 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. lepiej. Bo żeby udanie trollować czy hejtować trzeba mieć amunicję - argumenty. Na dziś, nawet gdyby ONI zaczęli rzucać jakieś pomysły, zawsze jest pod ręką piłka powrotna - mogliście to zrobić od osmiu lat, a teraz to sobie wasze pomysły wsadźcie w buty - będziecie więksi. Jest co prawda jakieś zagrożenie preparowanymi (albo i nawet prawdziwymi) wrzutkami obyczajowymi, ale mam wrażenie że i na to jesteśmy odporni - wiemy dlaczego się pojawiają, i że odciągają uwagę od głównych wydarzeń. A im więcej w necie będzie idiotycznego trollowania, tym większe będzie społeczne wkurzenie.

 2. agonii PO i wynająć im na SWÓJ!!! koszt jeszcze jeden tysiąc płatnych skurwysynów - żeby szybciej i skuteczniej skonali i uwolnili od siebie ludzkość.

 3. Panie Piotrze  -prosże poprawić:wyważyć drzwi a nie wywarzyć.
   tekst -jak zwyke świetny
   gratuluję i pozdrawiam

 4. mieli konta w rożnych miejscach od dawana

 5. taką sytuację: z jednej strony maminsynek, powiedzmy że na imię ma Allan, z bogatej rodziny, któremu nie brakuje nawet ptasiego mleka, "skazany na sukces", a z drugiej strony chłopak, z wieloosobowej rodziny o statusie materialnym średnim lub niskim, ale za to bystry i ambitny, przyjmijmy że ma na imię Wiesiek. Na podwórku Allan szpanuje najnowszym telefonem komórkowym, wszystkie dziewczyny chcą się z nim przyjaźnić, bo zdążył już być na Costa del Brava, na to przychodzi Wiesiek, Allan rzuca jakąś kąśliwą uwagę co do butów Wieśka za całe trzy dychy, na to Wiesiek wypłaca Allanowi blachę, a ten leci do mamusi na skargę. Na co mama mówi: a mowiłam ci żebyś nie zadawał się z tą hołotą z podwórka, mamusia wynajmie stu hejterów i oni teraz na płocie będą pisać "Wiesiek jest gupi".

 6. ale może dlatego że od kilku dni najważniejszym wydarzeniem medialnym są cierpienia byłego asystenta palikota, który i jego koledzy ma problemy emocjonalne gdyż żyje bez papierka. Teraz wiem po co Polacy wybrali Dudę żeby zmieniał Polskę - małżeństwa dla wszystkich. Czy ktoś kocha cztery kobiety naraz? nie ma sprawy,  Prezydent Duda zmienić  sprawy papierka w USC.

  Polityki zagranicznej Prezydent Duda nie będzie żadnej prowadził, po tym jak przeczytałem przemyślenia Sakiewicza i Waszczykowskiego.

 7. Bardzo zgrabna analiza i trafne porównanie do PRL-owskiej cenzury. Jeżeli chodzi o net to u nas było bitne i głodne sukcesu pospolite ruszenie, a u nich nażarta armia zaciężna, która wzięła kasę  i nie chciało jej się ... no powiedzmy - głowy wystawić z okopów, bo po co się narażać - można odłamkiem w łeb dostać. Ot i cała tajemnca. A z tymi płatnymi "hejterami" (czy Kopacz w ogóle rozumie znaczenie słów, których używa?) to sam nie wiem co jest większe - ich desperacja, czy głupota. Ci ludzie nic nie rozumieją, no po prostu nic, a nic...

 8. Andrzej Duda przyłapany na gorącym. Tu jest właśnie przykład na to, że szczęście sprzyja dobrym (lepszy tu nie pasuje). To nie jest ustawka, a jeżeli jest to genialna. Proszę tu zerknąć i poczytać później komentarze.
  http://www.fakt.pl/polityka/andrzej-duda-sam-pucuje-swoj-samochod,film,549457.html

 9. wyprowadzki Dudy z jego krakowskiego mieszkania - sam niósł swoje bagaże i pakował do auta. Ten typ człowieka po prostu tak ma - sam załatwia swoje sprawy.

 10. Skromność Andrzeja Dudy jest efektem wychowania, jakie przyjął od swoich Rodziców i Dziadków. To najlepsza rzecz jaka nas spotkała po 8 latach, oczywiście Kaczor jest bezkonkurencyjny, ale razem,  w tandemie tworzą rzecz o jakiej PO może tylko pomarzyć. 

 11. Kot Prezesa:
  http://i57.tiny...

 12. avatar

  odezwało  się  moje  myślenie  życzeniowe  i  jak  zobaczyłam  Twój  link  to  pomyslałam, że  Prezes  ma  nowego  kota. Wiem, że  nie  jest  to  główny  problem  Polski, ale  jako  kotolubna  ciekawa  jestem: czy  jest  następca  Alika? Na  jakimś  memie  widziałam  milącego  się  rudzielca, ale  ponoć  jest  tylko  dokarmiany.

 13. Hihi ...

  Koniec medialnego łamania kości, debile zostali pobici własną bronią. Znienacka.

  Kto jeszcze nie widział zdjęć zadumanego Szejnfelda, niech szybko poszuka. Nie wiem czy osoba, która sobie robi takie fotki ma równo pod sufitem.

 14. avatar

  ukontentowana  jestem  wielce.

  TYlko  ta  cholerna  ciekawość.... :/

  ;)

 15. najlepiej u źródła :)

 16. Prezes wziął kolejnego kota z przytułku. Ja też jestem kociarzem, spod znaku Bliźniaków i z tej samej parafii św. Michała w Sopocie co śp. Prezydent RP prof. Lech Kaczyński. Oni mają urodziny 18.06, a ja 19.06.

 17. avatar

  i  zabrzmię  jak  fan  Prezesa...  Ale  zawsze  chylę  kapelusza  przed  tymi, co  biorą  zwierzaka  z  przytułku. Taka  moja  słabość.

 18. podrósł:)

 19. avatar

  że  też  na  to  nie  wpadłam ;)

 20. Słowo ,które było skuteczne w internecie:
  Beka!
  Na nic rzeczowe dyskusje z zaczadzonymi lemingami,beka przyniosła efekty.
  Zresztą PO i Gajowy dawali tu szerokie pole do popisu.

 21. podwyższał swoim poddanym podatki a potem wysyłał tajne sługi, aby podsłuchiwali co mówlili jego poddani. I za każdym razem jak się dowiadywał, że poddani strasznie złorzeczą, to po raz kolejny podwyższał podatki. Aż raz tajniacy donieśli królowi, że poddani się śmieją. Wtedy obniżył podatki, bo był to król nie tylko srogi, ale i mądry. A PO POkazuje swoją "mądrość" - więc dalej będzie beka.

 22. https://www.fac...

  A to moje ulubione "Bronki"

  http://www.iv.p...
  http://www.iv.p...

  A ten, przepraszam Was bardzo, nazwałam niegrzecznie "Jak jebło!"choć normalnie staram się wyrażać jak dama. I oglądam sobie z przyjemnością od kilku dni ...
  http://www.iv.p...

 23. avatar

  A to moja ulubiona Kopacz

  http://merlkir....

 24. Wyobraźmy sobie jak miałaby ta inwazja grupy "tysiąc" wyglądać. I zacznijmy właśnie od Kontrowersji. Nie dalej jak wczoraj sam uprzedziłeś Piotrze co będziesz z takimi delikwentami robił. Więc tutaj problem został rozwiązany zanim się zamanifestował. I tak jest na wszystkich szanujących się portalach. Są natomiast blogi na których rozsiadła się gawiedź i kibicuje jałowym pyskówkom co bardziej wyszczekanych kanalii. Na takich "szczujniach" rzeczywiście miejsca ciągle skolko ugodno. A więc tylko przyklasnąć. Ja natomiast jestem przekonany że wytrzymałość gawiedzi gdzieś się kończy i ulega ona ciągłej ewolucji w kierunku granicy intelektualnej niekompetencji. Zaczynają odwiedzać kokurencję. Na polu ideologicznej walki pozostają obrońcy istniejącego stanu. Stanu posiadania. Pani Premier chce ich wesprzeć propagandowo? Ok, tylko niech to robi na własny koszt. Mnie się bardziej spodobał pomysł genialnego stratega z tej samej nasiadówki, A. Borusewicza dot. przyśpieszenia wyborów parlamentarnych. Jaka szkoda że na ten temat natychmiast zapadła cisza.

 25. I w tym samym temacie:

  http://fraszki-...

  I choćby przyszło 1000 hejterów
  profesjonalnych - a nie frajerów
  i każdy nie wiem jak się hejterzył,
  nic nie poradzą.
  Kto by im wierzył?

  :)

 26. Czuję się mile połechtany zdaniem piątym Twego felietonu i nie zaprzeczam czwartemu. Lekko tylko koryguję przed odreagowaniem zawsze była odpowiedzialność  i wiara. Nie pomijaj tego zwłaszcza w sobie. Jedynie kumpel Schetyny obecnie niepokoi.

 27. Czytam sobie tu i ówdzie komentarze pierwszej fali platformerskich hejterów i własnym oczom nie wierzę. Główny atak idzie bowiem nie przeciwko "pisowcom" tylko przeciwko tym niedobitkom wyborców PO, którzy próbują wytłumaczyć dlaczego stracili wiarę w platformę.

  Kto mógł sobie ubzdurać, że najlepszym sposobem odzyskania straconego, rozczarowanego wyborcy jest zwyzywanie go od pisowców i gó.....arzy? Zaiste Nemesis podąża śladem Hubris, ale w wydaniu współczesnym to już czysta farsa.

 28. od jakiegoś czasu mam pewne wątpliwości , chodzi mi o słowo odnoszące się do wyborcy "PO" tym słowem jest "Leming" . Mi osobiście Lemingi kojarzą się ze starą grą :), takie śmieszne stworki, które szły tam gdzie się je pokierowało ,nie wiem czy dobrze to interpretuje ,ale jak dla mnie pasuje jak ulał do "PO" :) pytam tylko dlatego, ponieważ mało kto z mojego otoczenia wie o co chodzi z tymi lemingami... pozdrowienia dla gospodarza.

 29. ( niezainteresowanych tematem panów-,,zimnokrwistych,,obserwatorów i analityków bieżących wydarzeń oraz nieustepliwych dyskutantów,

  ha ha
  wyżej miałaś owych
  wyskoczył LEPIEJ "jak Filip z konopi" i Żółwiowi "pestki z
  g-wna wybierał"

  zimnokrwisty obserwator
  jak nie ma nic merytorycznego do powiedzenia
  japy nie otwiera.
  nie ślini się, i nie pieje z zachwytu

  ps.
  tylko kobieta może dostrzec szczegóły o których przeciętny facet nie ma pojęcia

 30. Strony