Po frekwencji i hierarchii ich poznacie – spęd KOD

Prześlij dalej:

Pamiętaj człowieku rozumny! W przypadku KOD nigdy nie mów o jakimkolwiek szczycie żenady, czy upadku, bo takie zjawiska nie istnieją, ale… Jak nigdy czekam na kolejne zbiegowisko pod szyldem KOD i chociaż może się to wydawać dziwne, a wręcz masochistyczne, mam sporo powodów, by się poświęcić. Po wygłupie z okazji Dnia Walentego praktycznie nie wiemy nic, od strony socjologicznej. Nie znamy kondycji zaplecza: ogłupionych telewizją, esbeków, kapusiów, administracji POPSL oraz artystów piszących do Kiszczaka. Jeśli nie podałem pełnego składu organizacji, najmocniej przepraszam, ale pisząc poważnie, to warto poznać, co się w tym obozie dzieje. Pretekst do ostatniej demonstracji był tak głupi, że nawet większość zagorzałych zwolenników pozostało w domach. Trudno zatem oceniać, co w trawie piszczy. Teraz jest bardzo dobra okazja, aby zweryfikować parę wskaźników. Marsz w obronie Bolka Wałęsy powinien pokazać ile jeszcze towarzysze z KOD są w stanie z siebie wykrzesać, jaka kadra im pozostała na placu boju, no i kto ze znanych i lubianych odważy się pójść pod szyldem: „Bronimy kapusia, który za pieniądze sprzedawał swoich kolegów”. Pytania wcale nie są naiwne, bo zgodnie z moimi przewidywaniami wraz z obnażaniem patologii wywodzącej się z okrągłego stołu, znaczna część beneficjentów porozumienia komuny z „opozycją” zacznie zmieniać front. Proces ten już się rozpoczął, co i rusz pojawiają się deklaracje, że Wałęsy bronić się nie da. Podpisy pod takimi deklaracjami wywołały zdziwienie na niejednej twarzy.

Na całość poszedł nie kto inny, tylko Waldek Kuczyński, trochę słabiej, ale bez oporów autentyczność dokumentów uznał Sławek Sierakowski. Oni rzecz jasna nie zostaną przechrztami i do PiS się nie zapiszą, ale trzeba pamiętać o symbolice i strukturze społecznej. Uznanie faktów nie jest rzeczą typową dla gwiazd RPIII, to wybitnie unikalne zachowanie. Skoro Kuczyński i Sierakowski nie plotą bzdur o „ścieku z IPN”, to co maja zrobić przeciętni Kowalscy, którzy zawsze i wszędzie słuchają „autorytetów”? Symboliczny sygnał idzie z góry i taki alarm natychmiast jest odczytywany przez stado zwane lemingami. Jest prawie pewne, że ci dwaj na marszu KOD się nie pojawią, pytanie ilu z tej półki zachowa się podobnie. Nie trzeba być nazbyt błyskotliwym analitykiem, żeby dostrzec, gdzie tkwi potencjał komediantów z KOD. Z całą pewnością nie oddolny ruch i skład ich wypromował. Z jednej strony sponsoring międzynarodowych potężnych grup wpływu, z drugiej tubylcze tłuste misie, z trzeciej lepsze towarzycho, na wyrost zwane salonem. Właściwie do frekwencji liczy się tylko ta ostatnia grupa, bo Sorosa, czy innej Merkel to się raczej w pochodzie ze sztandarem nie zobaczy. Ilu pupilów, dogorywającego systemu dystrybucji dóbr wszelakich, odnajdzie w sobie tyle determinacji i odwagi, aby wziąć udział w tak kompromitującym przedsięwzięciu?

Strony

38518 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

38 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  jak na marsze protestacyjne przestaną przychodzic "kodziarze"..to kto i jak bedzie budował struktury partyjne??

 2. Też jestem ciekawa.
  Podsumujmy:

  Hasła:
  My, Naród
  Polska murem za Wałęsą

  No i do tego taka wizytówka narodu :

  Przyjdzie trochę takich, co to "nic nie znaczyli i nic nie znaczą" (To już klasyk).

  Z tych którzy "coś znaczą" udział zapowiedzieli:
  reżyser "Idy", P. Pawlikowski
  Maja Ostaszewska
  Krystyna Kofta
  Sławomir Sierakowski
  Więcej nie pamiętam, nawet jeśli się obiło o uszy.

 3. prędzej pederaści, alimenciarze, bolszewicy i zwykła chołota.

 4. ...że się dość precyzyjnie samookreślili.
  Dosłowność nie jest tu potrzebna.
  :)

 5. To haslo - We The People ( preambula konst. ameryk. ), ma nawiazywac do wystapienia blazna w Amerykanskim Kongresie .  Pamietam ten dzien jak dzis , bo nigdy wczesniej ani pozniej nie widzialem swojego dziadka tak wscieklego . Teraz po latach widze , ze sprawdzilo sie kazde jego slowo na temat Bolka , kazde !  Malo tego , przepowiedzial mu bardzo smutny koniec i powoli to proroctwo zaczyna sie wypelniac !

 6. To jeszcze nie tym razem.
  Wielkie (i mniejsze) zmiany społeczne potrzebują specyficznej pożywki. Nawet, żeby wyhodowac zwykła trawę, trzeba ją posypać nawozem. W przypadku ludzi nawozem takich zmian jest krew.
  W 45 roku tej krwi było dużo. Jedna elita zastapiła drugą. Aby mogła nastapić podobna jakościowo i ilościowo zmiana znów potrzebujemy tej pożywki.
  Teraz jej nie ma. Rewolucji nie będzie. 

  Oni byc może usuną się w cień, ale mają dokąd. Ustawili siebie i swoje dzieci w legalnym biznesie i nie potrzebują być na pierwszych stronach gazet, aby dalej wpływac na życie wszystkich. A czelendżeży nie mają woli ostrej zmiany.

  Przykro mi, ale żeby było tak jak byśmy naprawę chcieli, to trzeba zabić paru skurwysynów, tak  żeby inni zaczęli się bać. My już tego nie zrobimy.

 7. avatar

  kryterium uliczne w gre nie wchodzi..
  nie mamy w KPK KKW kary "głównej"...
  dla co niektórych z nich wizja pierdla na kilka;kilkanascie lat jest nie do przyjecia..(byli POsłowie;ministrowie;urzednicy panstwowi..etc..etc..)
  a cała wierchuszka PO ma w zakątkach mózgu ukryta mysl..co bedzie jak zaczna rozliczac za smolensk i za amber gold..sami beda musieli wybrac..albo dlugoletnie lub dozywotnie wiezienie z klauzula BPA (jesli takie wyroki zapadną)..lub samotne spacery z seryjnym samobójcą...
  nie do POzazdroszczenia...

 8. Snuli się już po ulicach miast jako gorszy sort. Czas powałęsać się pod hasłem: "Jestem Bolkiem".

 9. czy było, ale jak było to i tak warte uwagi- Klaudia Jachira- . Nowoczesna

 10. ...są nawet zabawne.

  Ale byłyby zabawniejsze, gdyby wyśpiewać (w duecie: Monika Olejnik, Ryszard Petru)

  Dziś naszym goooościem będzie Ryszard Peeeetru!

  Nie wstałem z panią premier na tą konfereeeeeencję,
  bo ja te sto dni już podsumowywaaaaaałem
  i nie sądzę żeby pani premier mooooogła
  nas czymś specjaaaalnie zaskoooooczyć.

  Dziś naszym goooościem będzie Ryszard Peeeetru!

  Wczoraj widziałem posła Żaaaaalka,
  który mówi, że byli szefoooowie w stadninieee
  nie do końca właściwie postępowaaaaali
  z zarodkaaaaami konnyyyyymi...

  itd... itd... itd...

 11. Strony