Reklama

Pewnie to się wyda dziwne, że nie zapowiadałem dzisiejszej rozprawy przed Sądem Rejonowym w Złotoryi, ale nie widziałem takiej potrzeby, wiedziałem, że będzie to spektakl bez znaczenia. Spraw naprodukowało się wiele, dlatego przypomnę, o którą chodzi. Złożyłem prywatny akt oskarżenia przeciw Jerzemu O., który pomówił i znieważył mnie, twierdząc, że zostałem wielokrotnie skazany za zniesławienie i znieważenie, że jestem bezrobotnym nierobem, menelem i sutenerem wyprowadzającym własną Żonę na ulicę. Ponadto Jerzy O., twierdził, że nie płacę składek społecznych i podatków, w związku z tym nie mam prawa pytać dlaczego miliony złotych z WOŚP i Złotego Melona zostały przelane do prywatnych firm należących do rodziny O. Ta sprawa ciągnie się prawie rok, na początku Sad Rejonowy w Złotoryi uznał winę Jerzego O., ale stwierdził, że są to czyny o niskiej szkodliwości społecznej. W uzasadnieniu sędzia Agnieszka Krótka napisała, że wprawdzie zostałem znieważony i zniesławiony przez Jerzego O., jednak proces z nim mógłby mi tylko zaszkodzić, bo pan Jurek jest znanym i lubianym, w przeciwieństwie do szarego misia Piotra Wielguckiego. Nie koloryzuję, takie było uzasadnienie: Sąd umarza postępowanie, bo Jerzy Owsiak jest bardziej znany niż Matka Kurka! Złożyłem zażalenie na kuriozum i o dziwo Sąd Okręgowy w Legnicy przyznał mi rację, dzięki czemu sprawa trafiła ponownie do Sadu Rejonowego w Złotoryi, konkretnie do sędziego Jacaka Kielara. Ta ostatnia informacja jest niezwykle istotna, ponieważ sędzia Jacek Kielar wcześniej umorzył inne postępowanie przeciw Jerzemu O. uznając, że słowa: „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „wariat ze Złotoryi” i porównania mojej działalności do zbrodni Auschwitz, zbrodni katyńskiej oraz stalinowskiej mieszczą się w granicach debaty publicznej. Przypomnę, że ten sam sąd za sformułowanie: „król żebraków” uznał Piotra Wielguckiego za przestępcę.

Taki mamy wstępny obraz, który jest nieco zagmatwany, ale tylko i wyłącznie z powodu liczby spraw, bo wnioski są oczywiste. Jeśli nazywasz się Piotr Wielgucki lub Jan Kowalski i krytykujesz działalność publiczną Jerzego O. słowami „król żebraków”, zostajesz przestępcą. Jeśli nazywasz się Jerzy O. możesz swobodnie rzucać „wyrazami”, znieważać, pomawiać i łgać do woli na temat Piotra Wielguckiego i Jana Kowalskiego, a w bonusie zostaniesz modelowym wychowawcą dzieci i młodzieży. Dziś odbyła się kolejna rozprawa, którą poprowadził sędzia Jacek Kielar. Ze zbioru zachowań sędziego przytoczę tylko dwie wykładnie prawa procesowego, które zapewne rozbawią prawników. Otóż sędzia zezwolił oskarżycielowi prywatnemu na odniesienie się do kwestii podlegających rozstrzygnięciu, tylko w ramach zeznań składanych w roli świadka. Następnie sędzia przed zamknięciem przewodu zażądał, aby świadek w ramach zeznań z miejsca przeznaczonego dla świadka wygłosił mowę końcową. Naprawdę… piszę prawdę, łącznie z przecinkami. I druga kwestia. Sędzia ogłosił 5 minut przerwy, czego chyba nawet nie wykorzystał w pełnym wymiarze, by na sali zapoznać się z wnioskami dowodowymi. Po 4 minucie sędzia Jacek Kielar rozpoznał 10 wniosków i 12 dokumentów, w tym obszerne oświadczenie mojej Żony – wszystkie odrzucił. I w drugą stronę. Sędzia Jacek Kielar na wstępie odniósł się do wniosku o sprostowanie protokołu, po czym oświadczył, że protokolantka się rozchorowała i wniosek zostanie rozpoznany w późniejszym terminie. Choroba protokolantki to kolejny cudowny zbieg okoliczności, jaki spada sędziemu z nieba, ale zostawiam to. Ważne, że sędzia Kielar… zamknął dziś przewód sądowy, a zatem wszystkie wnioski poszły się… i tu ostrożnie nie napiszę „pierd…ć”, bo nazywam się Piotr Wielgucki, nie Jerzy Owsiak.

Pisałem o dwóch, ale mam jeszcze trzeci przykład zachowania sędziego. W trakcie zeznań oświadczyłem, że pełnomocnik Jarosław Kowalewski popisał się wyjątkową bezczelnością, chodziło o pewne kłamstwo, które nie ma teraz znaczenia. Sędzia Kielar wyskoczył z fotela i krzyknął, że on nie pozwoli na takie sformułowania obrażające pełnomocnika. Po godzinie pełnomocnik Kowalewski stwierdził, że kontrowersje.net to rezerwuar kloaczny, gdzie przychodzą ludzie, aby się w kloace nurzać. Sędzia z atencją mrugnął powiekami. Mowy końcowe udało się jednak wygłosić w normalnej formule, w trakcie obu mów sędzia Jacek Kielar był pochłonięty lekturą swojego notatnika, ani razu nie podniósł wzroku, co właściwie mi zaimponowało. Jeśli olewać swoje obowiązki, to z przytupem. Ożywił się sędzia tylko raz, w chwili gdy pełnomocnik Kowalewski oświadczył, że żąda uniewinnienia i zwrotu kosztów pełnomocnictwa. Padło w tej kwestii pytanie zza ławy sędziowskiej: „A ile Pan sobie życzy”? Tutaj nie odmówiłem sobie złośliwości, dosłownie było to jakoś tak: „A na ile pan, że tak powiem, wycenia te koszty”. Rozprawa się zakończyła i sędzia wyznaczył nowy termin na dzień 8 marca 2016 roku, wtedy ma być ogłoszony wyrok. W związku powyższym ogłaszam wyrok z dnia 8 marca 2016 roku, zanim to zrobi sędzia Jacek Kielar, który w tej sprawie zrobił wszystko, aby ośmieszyć wymiar sprawiedliwości i ocalić głowę resortowego „filantropa”.

Sąd Rejonowy w Złotoryi uniewinnia Jerzego O, a w najlepszym razie umarza postępowanie, kosztami procesowymi obciążając oskarżyciela Piotra Wielguckiego. W dniu 8 marca nie zamierzam się nawet na sali sadowej pojawić, ale oczywiście złożę apelację i mam nadzieję, że trafi do tego składu, który skazał mnie za „króla żebraków”. Na koniec jeszcze mała refleksja. Na sali sądowej byli praktycznie sami przedstawiciele WOŚP i „Toudi” Jerzego O. z legnickiej gazetki rozdawanej w Biedronce. Oni wszyscy, przyglądając się rozprawie na twarzach mieli wymalowane jedno: „ja pier…ę, jak to dobrze, że ja na tego sędziego nie trafiłem”. Oni wszyscy wiedzą, że bronią Bolka, bronią człowieka skompromitowanego do imentu i manipulującego opinią publiczną jak Bolek właściwy. I tak sobie pomyślałem, że jestem w czepku urodzony, szczególnie po słowach mecenasa w trampkach, że Matka Kurka pisze sobie 4 lata i nic z tego nie wynika, sądy orzekają wbrew Matce Kurce, a CBA nie wywala drzwi Fundacji. Moja walka o prawdę jest zupełne nic niewarta, w porównaniu do tego, co przeszła Anna Walentynowicz, Krzysztof Wyszkowski i później Cenckiewicz, Gontarczyk i Zyzak. Moje wyroki są śmieszne w porównaniu z wyrokiem w sprawie Sawickiej i Mariusza Kamińskiego, niemniej jednego jestem pewien.

Przyjdzie czas, że Jerzy O., skończy jak Bolek, obrońcy Jerzego O., jak Osiecka i Tyszkiewicz, rzecznik Jerzego O., jak Mietek Wachowski, dziennikarzyna legnicka, jak Passent, mecenas w trampkach, jak mecenas Koń i sędzia Jacek, jak sędzia Łączewski. Powtórzę po raz dwusetny – Jerzy O. zrobił sobie biznes z ludzkiej wrażliwości, a przy pomocy kreatywnej księgowości przelał miliony do prywatnych firm. Dotąd jest bezkarny, bo pochodzi z odpowiedniej resortowej rodziny i jest chroniony przez resortowych obrońców, z różnych stron. Tych obrońców jest tak wielu, że nie chce mi się sprawdzać kim dla sędziego Jacka Kielara ze Złotoryi jest Michał Kielar ze Złotoryi, odnotowany w aktach IPN jako „sekretarz propagandy PZPR”, wcześniej instruktor PZPR.Pomimo zderzenia z opisaną patologią, nie poddaję się i nie poddam się, jeśli będzie trzeba poczekam dwa razy dłużej od Krzysztofa Wyszkowskiego, ale Jerzy O., będzie Bolkiem i cały orszak razem z nim zapadnie się pod ziemię.

Reklama
Poprzedni artykułCzy Trumpa można powstrzymać?
Następny artykułPo frekwencji i hierarchii ich poznacie – spęd KOD
Matka Kurka
Młody, wysportowany, inteligentny, przystojny, czuły mąż i ojciec. Geniusz i wirtuoz klawiatury, błyskotliwy analityk rzeczywistości wszelakiej. Kochany i rozchwytywany, bezkompromisowy, skromny, wyrozumiały. 1. Ulubiona potrawa: żur na zakwasie. 2. Ulubiona kapela: muzyka z tamtych lat. 3. Ulubiony kolor: brak danych. 4. Ulubione słowo: ja. Wolny, żonaty, pijący daltonista.

40 KOMENTARZE

  • Obawiam sie , ze ta “kwestia
   Obawiam sie , ze ta "kwestia czasu" to jakies jedno pokolenie . Szybsze zmiany mozliwe bylyby tylko w przypadku uzycia ognia i miecza , a na to chyba nikt sie nie zdecyduje . Reasumujac , rehabilitacji MK doczekaja jego dzieci , ale dobre i to , moze w ramach zadoscuczynienia rodacy postawia  Mu kiedys pomnik , albo bedzie mial ulice swojego imienia ??!

    • Gratuluje Pani wspanialego
     Gratuluje Pani wspanialego OJCA ! Jednak ten przyklad tylko mnie utwierdza w przekonaniu , ze naprawa RP to zadanie dla armii mocarzy i do tego na dlugie lata .  Tak , turbo przyspieszenie jest mozliwe , ale musi zostac spelniony jeden podstawowy warunek , ktory sie nazywa DEKOMUNIZACJA  trzeciej i czwartej wladzy ! W innym przypadku , zmiany beda przypominac wedrowke slimaka dookola swiata – niestety !

  • Obawiam sie , ze ta “kwestia
   Obawiam sie , ze ta "kwestia czasu" to jakies jedno pokolenie . Szybsze zmiany mozliwe bylyby tylko w przypadku uzycia ognia i miecza , a na to chyba nikt sie nie zdecyduje . Reasumujac , rehabilitacji MK doczekaja jego dzieci , ale dobre i to , moze w ramach zadoscuczynienia rodacy postawia  Mu kiedys pomnik , albo bedzie mial ulice swojego imienia ??!

    • Gratuluje Pani wspanialego
     Gratuluje Pani wspanialego OJCA ! Jednak ten przyklad tylko mnie utwierdza w przekonaniu , ze naprawa RP to zadanie dla armii mocarzy i do tego na dlugie lata .  Tak , turbo przyspieszenie jest mozliwe , ale musi zostac spelniony jeden podstawowy warunek , ktory sie nazywa DEKOMUNIZACJA  trzeciej i czwartej wladzy ! W innym przypadku , zmiany beda przypominac wedrowke slimaka dookola swiata – niestety !

 1. a’propos
  jesli tak wyglada orzecznictwo w sprawie ewidentnego przewału..to jak wsadzic do pierdla cała wierchuszke PO??????
  młynarski spiewał.."róbmy swoje"……………….
  p.s.
  po namysle…przeciez tu chodzi o czerwone DYNASTIE…a jesli chodzi o owsiaka to tez chodzi o spółkę CARPATIA..i o WSI….

 2. a’propos
  jesli tak wyglada orzecznictwo w sprawie ewidentnego przewału..to jak wsadzic do pierdla cała wierchuszke PO??????
  młynarski spiewał.."róbmy swoje"……………….
  p.s.
  po namysle…przeciez tu chodzi o czerwone DYNASTIE…a jesli chodzi o owsiaka to tez chodzi o spółkę CARPATIA..i o WSI….

 3. zamknął dziś przewód sądowy,a zatem wszystkie wnioski poszły się
  jak na mój gust to albo ten człowiek jest rasistą i nie cierpi MK albo nie jest Jeszcze niezawisły (czyli jest sterowany z góry).Tak niezależny wymiar sprawiedliwości nie powinien pracować.To lekceważenie przeciętnego Kowalskiego albo nawet i "kopanie leżącego"

 4. zamknął dziś przewód sądowy,a zatem wszystkie wnioski poszły się
  jak na mój gust to albo ten człowiek jest rasistą i nie cierpi MK albo nie jest Jeszcze niezawisły (czyli jest sterowany z góry).Tak niezależny wymiar sprawiedliwości nie powinien pracować.To lekceważenie przeciętnego Kowalskiego albo nawet i "kopanie leżącego"

 5. Po godzinie pełnomocnik
  Po godzinie pełnomocnik Kowalewski stwierdził, że kontrowersje.net to rezerwuar kloaczny, gdzie przychodzą ludzie, aby się w kloace nurzać.   Jak dla mnie , lepsze to niz  salony , PO ktorych przechadza sie pelnomocnik kowalewski .

 6. Po godzinie pełnomocnik
  Po godzinie pełnomocnik Kowalewski stwierdził, że kontrowersje.net to rezerwuar kloaczny, gdzie przychodzą ludzie, aby się w kloace nurzać.   Jak dla mnie , lepsze to niz  salony , PO ktorych przechadza sie pelnomocnik kowalewski .

 7. ZBIOROWE
  ogłupienie przedłuża  istnienie Bolków, Jurków i innych zaprzańców .Bolek idzie powoli na dno  ,tam gdzie jego środowisko.Drugi, może i ma satysfakcję ,że wygrywa bo płynie w głównym nurcie .Problem w tym,że powoli  dochodzi do jego uszu szum wodospadu ,który czeka sobie….
  Matko Kurka trzymam kciuki  i życzę WYTRWAŁOŚCI.

 8. ZBIOROWE
  ogłupienie przedłuża  istnienie Bolków, Jurków i innych zaprzańców .Bolek idzie powoli na dno  ,tam gdzie jego środowisko.Drugi, może i ma satysfakcję ,że wygrywa bo płynie w głównym nurcie .Problem w tym,że powoli  dochodzi do jego uszu szum wodospadu ,który czeka sobie….
  Matko Kurka trzymam kciuki  i życzę WYTRWAŁOŚCI.

 9. kolejny debilizm u Kury, na
  kolejny debilizm u Kury, na tvp info experci stoja na dworze, nad Wisla w Wawie, we trzech i komentuja dlaczego kajetan p." cos stam cos tam"
  ludzie po co to 3 ludzi w plenerze (to nie remont Nowaka za "banke"), nie ma miejsca w studio?

 10. kolejny debilizm u Kury, na
  kolejny debilizm u Kury, na tvp info experci stoja na dworze, nad Wisla w Wawie, we trzech i komentuja dlaczego kajetan p." cos stam cos tam"
  ludzie po co to 3 ludzi w plenerze (to nie remont Nowaka za "banke"), nie ma miejsca w studio?

 11. Gizbern bardzo nie lubi
  tego tematu. Ale tylko dlatego, że czuje się w nim bezradny i zawsze doprowadza go ten temat do wk@rwu. Niemniej chciałby pozostawić ślad po sobie, że tu był i czytał. Gizbern nie ma pojęcia czy słowa typu- ''będzie dobrze'', ''damy radę'' w jakiś sposób pomagają lub co gorsza wpieniają Gospodyna, dlatego woli milczeć w przekonaniu, że Gospodyn wie co robi. Może z innej beczki- gdyby Gizbern mieszkał w Polsce mógłby iść pod sąd i wrzeszczeć. Tak nie jest. Gizbern patrzy na sprawę Gospodyna zza oceanu i robi co może by tzw. Polonii temat nakreślić. Niestety nie udaje się, czego dowodem była fucking rekordowa zbiórka na rzecz Owsiaka wśród Polonii podczas WOSP 2016. A dlaczego? Bo Ci co głosowali na PIS i Dudę uznają Cię Gospodynie za lewaka, który zwalcza ikony i symbole. Ikony i symbole! IKONY I SYMBOLE! Taka nasza Polska mentalność. Dla Polaków liczą się IKONY i SYMBOLE. One muszą i zawsze wygrywają z prawdą. I niech to będzie też komentarz do najnowszego Twego felietonu.

 12. Gizbern bardzo nie lubi
  tego tematu. Ale tylko dlatego, że czuje się w nim bezradny i zawsze doprowadza go ten temat do wk@rwu. Niemniej chciałby pozostawić ślad po sobie, że tu był i czytał. Gizbern nie ma pojęcia czy słowa typu- ''będzie dobrze'', ''damy radę'' w jakiś sposób pomagają lub co gorsza wpieniają Gospodyna, dlatego woli milczeć w przekonaniu, że Gospodyn wie co robi. Może z innej beczki- gdyby Gizbern mieszkał w Polsce mógłby iść pod sąd i wrzeszczeć. Tak nie jest. Gizbern patrzy na sprawę Gospodyna zza oceanu i robi co może by tzw. Polonii temat nakreślić. Niestety nie udaje się, czego dowodem była fucking rekordowa zbiórka na rzecz Owsiaka wśród Polonii podczas WOSP 2016. A dlaczego? Bo Ci co głosowali na PIS i Dudę uznają Cię Gospodynie za lewaka, który zwalcza ikony i symbole. Ikony i symbole! IKONY I SYMBOLE! Taka nasza Polska mentalność. Dla Polaków liczą się IKONY i SYMBOLE. One muszą i zawsze wygrywają z prawdą. I niech to będzie też komentarz do najnowszego Twego felietonu.