Prześlij dalej:

Zaprzyjaźnione redakcje otrzymały przekazy dnia od zwalczających się frakcji PiS, jest to zjawisko powtarzalne i zawsze oznacza jedno. Konflikt to nie medialna sensacja, ale rzeczywistość, natomiast media są przez polityków używane do celów wojennych. Poznaję te wszystkie spektakle, ponieważ w PiS chyba wszyscy mnie lubią i każdy coś ode mnie chce, ale jeszcze nikt niczego nie dostał. Mnie interesuje tylko jedno, co Polacy będę mieli z wewnętrznej szarpaniny i jeśli zbieram głos, to po własnej wojnie serca i rozumu. Nie inaczej podchodzę do wyłonienia kandydata na prezydenta Warszawy.

Wyjątkowo głośnego podkreślenia wymaga, że kandydatura Dworczyka i kopanie dołów pod Jakim to smutne realia, potwierdzone w kilku źródłach, zatem nie ma co pisać o „judzeniu”, czy innej propagandzie wrogich sił. Rzecz jest prosta Mateusz Morawiecki nienawidzi Zbigniewa Ziobro i odwrotnie. Wzajemne antypatie dwóch liderów frakcji przekładają się na wybory polityczne i tutaj jeszcze nie ma dramatu, ponieważ tak działa polityka i tylko naiwni myślą, że jest inaczej. Gorzej się stało, że do wojny użyto brudnej amunicji, z ustawą o IPN na czele. Patryka Jakiego atakuje się odpowiedzialnością za kryzys z Izraelem, ale nie tylko, bo PiS nagle przestała się podobać ustawa reprywatyzacyjna autorstwa Jakiego. Prócz tego poszły do mediów wycieki ewidentnie szkodzące Polsce, a służące poszczególnym frakcjom. Plotka, że MSZ miało materiały ostrzegające przed awanturą w Tel Awiwie i nie przekazało ich do MS Ziobry, to oczywiście obciążenie dla frakcji Morawieckiego, ale autorem ustawy jest Jaki, któremu cały pasztet podrzucono.

Takich wojenek podjazdowych jest wiele i wszystkimi nie ma sensu się zajmować, najgorsza rzecz to coraz głośniejsze oceny PiS, że nowelizacja ustawy o IPN doprowadziła do kryzysu politycznego i gigantycznych strat, co wymaga korekty ustawy i przekreśla Jakiego w roli kandydata na prezydenta Warszawy. Jedna wielka blaga! Polska nie może się wycofać, jeśli chce być poważnym państwem, a Patryk Jaki tą ustawą, podobnie jak komisją weryfikacyjną, zdobył sobie wielką popularność i sympatię. Sondaże to nie wybory, ale kilku punktowa strata Jakiego do Trzaskowskiego, w takim mieście jak Warszawa jest wynikiem rewelacyjnym na starcie kampanii. Z połączenia podstawowych informacji wyłania się przygnębiający obraz, na którym widzimy kupczenie nowelizacją ustawy o IPN, czym frakcja Morawieckiego chce odstrzelić konkurenta z Solidarnej Polski. Polacy mają wewnętrzną szarpaninę w najgłębszym poważaniu i nie ma takiej opcji, aby prawicowy wyborca zganił Patryka Jakiego za dwie wielkie zasługi dla Polski. Rzekłbym nawet, że ogromna cześć elektoratu, zwłaszcza po histerii i agresji Żydów, bardziej zapamięta Jakiemu ustawę o IPN, niż reprywatyzację, która póki co dotyczy tylko Warszawy.

Strony

Źródło foto: 
17241 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

28 (liczba komentarzy)

 1. Moim zdaniem Patryk Jaki jest świetnie rozpoznawalny, ma kręgosłup moralny, osobowość, naturalność, pracowitość i pasję tego co robi, a u Dworczyka nie zauważyłem żadnej z tych cech.

  Prawdopodobnie PiS dostanie ostro po dupie, bo ludzie nie mają już bezgranicznego zaufania do decyzji płynących z Nowogrodzkiej, a Warszawa nie była i nie jest matecznikiem PiS_u.

   

 2. W ostatnim czasie sypnęło nam politykami wielkiego formatu (czego nam pewnie wielu ludzi w Europie zazdrości). Patryk Jaki do nich niewątpliwie należy.

 3. a i tak Prezes wybierze Beatę Szydło a ona wygra w Warszawie

 4. Patryk Jaki wystrzelał już cały magazynek, podobnie było z Beatą Szydło. Dworczyk ma zapas amunicji i nieznany powszechnie potencjał, a to się liczy. Wyborcy dobrze przyjęli Morawieckiego, sądzę, że z Dworczykiem będzie podobnie.

 5. " Dworczyk ma zapas amunicji i nieznany powszechnie potencjał, a to się liczy"

  raczej Dworczyk miał zapas amunicji i to aż w trzech piwnicach - w 2001 roku sąd wydał wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.     http://www.michal-dworczyk-trzymal-pociski-i-trotyl

 6. avatar

  Gdy miałem 7 lat miałem podobny arsenał.

 7. drobna różnica jest w tym, że on miał wtedy 26 lat a nie 7...   i w tym, że to on (a nie Ty) startuje na urząd prezydenta Warszawy...  totalniacy już się cieszą z łatwej wygranej...

 8. avatar

  Frajer. Gdzie znajdzie czerkiesów a pułk co najmniej będzie potrzebny? Same koszty i zawracanie głowy.

 9. avatar

  Jak dla mnie to każdy normalny chłopak kocha broń, niezależnie czy ma lat 7 czy 77+.

  A kto się cieszy zawczasu to po czasie może i płakać. To się nazywa łowieniem ryb przed niewodem (i działa w obie strony).

 10. Myślę, że Dworczyk jest przegrany na starcie - będzie ostra jazda po Dworczyku bo znów popełnił błąd, który antypolskie  trzepomózgi rozgrzebują od dawna:

  https://szef-kancelarii-premiera-przeprasza-za-premie-moje-niedopatrzenie-

 11. avatar

  a'propos

  to jest gra na rozbicie PISu jeszcze przed odejściem z czynnej polityki starszego pana...stawiam kolekcję monet że jesli dalej będą debatować z wszelkimi "środowiskami żydowskimi" m.in n.t naszej narracji w mediach to pis nie wygra następnych wyborów...o to idzie gra...będzie podobna sytuacja jak z upadającą PO która wykreowała ze śwojego środowiska pana Ryszarda Nowośmiesznego..

  mozna by było zdywagować..przećież TO JUŻ BYŁO... :-).. ktoś pamięta pana Zbyszka Ziobro?pana Cymańskiego..i kilka innych osób??

  a mi w to graj :-) ...!!!

  bo jedyną grupą ludzi którzy mogą wnieść powiew świeżości w nasze zycie są to ludzie ze środowiska nacjonalistów..ONR+MW+RN...

 12. avatar

  Facet jak się chce wygrywać wybory to trzeba mieć zaplecze do rządzenia.

 13. avatar

  ja sam niczego nie zrobię.z resztą nie zamierzam iśc w politykę w żadnym wymiarze..wyjdz na miasto..porozmawiaj z ludzmi poniżej 30stki.popytaj wśród znajomych i ich rodzin.daję kolekcję monet ze środowiska nacjonalistów upatrywane są jako jedyne które mogą zmienić nasze życie publiczne..

 14. avatar

  Jeśli rzeczywiście wystawiony zostanie Michał Dworczyk to jest logiczne wytłumaczenie, że w stołecznym Lemingradzie nikt z prawej strony nie ma szans i mniej znany kandydat przysporzy mniejszych strat wizerunkowych. A przy okazji wyszukałem kto o kandydaturze Dworczyka się rozpisuje i wyszło, że Szabasowa i jakieś NaTemat, gdzie swoje blogi mają tuzy tej rangi co Liss, Janda i Bufetowa. No i jeszcze mój "ulubieny" Gowin napomknął był w wywiadzie o 7:15 w Polskim Radio program I. 

 15. avatar

  Hej

  trudno mi z odległosci 500 km cokolwiek wyrokować o Warszawie, ale wnioski bardzo racjonalne

  widz?

 16. W przeciwieństwie do Gospodarza uważam, że to może być dobra decyzja. Dobry, spokojny administrator, odkręcający wszystkie "dzieła" HGW i pokazujący na tacy jej błędy będzie niszczył moralne podstawy prezydentury ludzi z PO w dużych miastach. A Patryk Jaki przyda się bardziej Polsce działając nad reformą wymiaru sprawiedliwości i sprzątając tę stajnię Augiasza. Jedyne ryzyko może polegać na ewentualnej przegranej Dworczyka, ale nawet zwyciestwo PO w stolicy i jej dyletanckie rządy raczej pomogą w dalszej autokompromitacji tej partii, niż ją wzmocnią.

  Co do plotek cytowanych przez Gospodarza jest to kolejny dowód na to, że Kaczyński nie kontroluje już sytuacji... 

 17. 1. Korekta: Poznaje te wszystkie spektakle > Poznaję ... (chyba, żeby trzymało sens)

  Reszta nie na (dzisiejszy) temat wpisu:

  2. O zwolnienieniu Reksia Tillersona i zastąpieniem go Mike Pompeo z CIA pisał już FoxNews.com pod koniec zeszłego roku, tyle, że miało to nastąpić w styczniu 2018r. - zdążyłem już zwątpić w wiarygodność tej stacji, a tu z TT Kurki dowiaduję się, że "rach-ciach i Reksio w piach" - ciekawe, co oznacza ta zmiana? Żeby jeszcze Trump zdymisjonował Dudę, Solocha, Morawieckiego, Kaczyńskiego, Suskiego i paru innych, np. ChRL-lubnych + wszystkich biskupów to chyba nie byłoby tak źle (trochę rozmarzyłem się i popłynąłem, ale tylko trochę). Może FoxNews.com napisałby o tym?

  3. U nas gienerał Kraszewski, zatrudniacz Jóźwika w BBN (czy jak mu tam temu jest z WSW/WSI) odzyskuje certyfikat dostępu do informacji niejawnych, a zięć D.Trumpa, z najbardziej wybranego narodu, chyba niedawno właśnie go stracił IMO u nas źle, tam dobrze.

  4. Panu Kurce trzeba wytłumaczyć, co ma znaczyć to zdjęcie Owsiaka z gwiazdkami - otóż Owsiak najął się na służbę Ludowym Chinom, ma za zadanie ocieplać ich wizerunek i promować je - trzeba słuchać pastora Chojeckiego (z Marianem, którego nie wiedzieć czemu Kurka nazwał na TT "satanistą"), słuchać u pastora pani Hani Shen, jednego z najlepszych źródeł nt komunistycznych Chin - to odnośnie odpowiedzi na zadane przez @kontrowersje zadanie "Opisz rysunek własnymi słowami"

   

   

 18. avatar

  Każdy harcerz widzi, że to jest ruski kamuflaż wojskowy.

 19. avatar

  Muszę się pochwalić! Zaliczyłem bana na wPolityce.pl, wyświetla mi się "Ups...
  Tymczasowo nie możesz dodawać komentarzy." Żeby się upewnić, wpisałem to samo na komputerze w innej sieci, z innym numerem IP i odzucone komentarze mi przeszły!

 20. Cenzura na niepokornych jest faktem.

 21. avatar

  W czasie zadymy zwanej "rekonstrukcją" komentarze tam wogóle nie działały.

 22. Ja tez mialem z nimi klopoty...do momentu skasowania konta! 

  Za kazdym razem nazwania po "imieniu" tych...  KODowskich, PObolszewickich, nowoczesnych tvnow i polsatow dostawalem "Ups...czy jakos tak!

  Ostatnio, zapominajac o tym, ze Stankiewicz jest kolesiem Karnowskich nazwalem onet "antypolskie, szwabskie scierwa" tez mi dali "Upsa"!

  *Nie wyrobilem z nerwow i zamykajac konto  napisalem im niezastapione "F.Off" i duzo grzeczniejsze nasze, polskie "Wooon"!

  ...i chociaz E-mail mieli, to... nie odpisaaali. ;)

 23. Jest żle, będzie jeszcze gorzej. (20:34)

  Edit. Może jednak nie będzie tak źle. Póki co Dworczyk to nie nominat, lecz tylko persona pompowana na stanowisko przez niepokornych. Znow coś się dzieje przez niepokornych. Swoją drogą Dworczyk jeśli trzeźwo myśli, powinien grzecznie odmówić tej propozycji.

  I tak myślę, że wystawienie Dworczyka to otwarcie drogi do wygranej w Warszawie Śpiewakowi. Ciekawe, czy Dworczyk będzie chciał czasowo pełnić etat zająca.

 24. avatar

  Niestety Śpiewak, to też daniels

 25. avatar

  Zgoda PiS nie grzeszy rozumem- poprzedni kandydat Czesław Bielecki -kapiszon, następny Sasin- kapiszon i dzisiaj znów stawiają na kapiszona. Nie rozumiem dlaczego PiS nie chce wygrać w Warszawie. A Beata musi być w rezerwie na prezydenta ale Polski, pierwsza kobieta

   

 26. Spokojnie można postawić tezę, że PiS nie chce wygrać w Warszawie. Pytanie - dlaczego?

  A Prezydent Polski Beata Szydło to jest to, co Tygrysy lubią najbardziej. Byłaby to wielopiętrowa Dobra Zmiana.

 27. Czyli sprawdza się teza, że PiS nie umie i nie chce rządzić, tak naprawdę nic nie chce zmieniać, a najlepiej siedzeić w opozycji, brać kasę, dalej drzeć mordę po próżnicy i nic nie robić. Juz się narządzili, upieprzyli nadzieje Polaków, posadzili na stołku premiera koszernego korposzczura, skupczyli bez żadnej walki cały kraj i naród żydowstwu amerykańskiemu (potomkom tych ,którzy dawali kredyty Hitlerowi na budowę obozów śmierci i "wypędzonych" '68 pokrzywdzonych tym, że skończyli im tortury i mordy na Polakach). Następny premier desygnowany przez kaczora to johny daniels (aktualnie występujący w roli dobrego żyda).

 28. Może nie będzie tak źle z kandydaturą Michała Dworczyka, który wcześniej był prawą ręką Antoniego Macierewicza w MON. Na jego korzyść przemawia fakt, że nie tylko urodził się w Warszawie, ale też był radnym tego miasta, a także radnym w sejmiku województwa mazowieckiego. Jest spokojny i dobrze dobrze wypada w mediach. Natomiast Patryk Jaki to rewolucjonista do zadań specjalnych.  Z całą sympatią, ale jakoś nie widzę go w roli nudnego urzędnika.

 29. Strony