Prześlij dalej:

Nieważne jak się ten bajzel zakończy, ważne co ludzie zobaczyli! Muszę się przyznać do błędu i zawracania głowy Czytelnikom. Jednym wielkim błędem były próby racjonalnego wyjaśniania chaosu, czego jak wiadomo z definicji zrobić się nie da. Mam za to żelazne alibi, chaos moich interpretacji wynikał tylko i wyłącznie z chaosu decyzyjnego wewnątrz PiS. Po 15 latach obecności w Internecie i wyrobieniu sobie jako takiej marki, nie chcę nikogo przekonywać, że docierają do mnie rozmaite informacje, które się świadomie lub życzliwie podrzuca. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wielu chce uruchomić ciche teksty sponsorowane u „blogerów”, które będą udawać obiektywizm, bo to się najlepiej sprzedaje. W takiej akcji nigdy nie wziąłem i nie wezmę udziału, ale same informacje zostają.

Skoro się poruszamy w „kręgu wiary”, to też poproszę „zaufajcie mi”. Nie ujawniam źródeł, nie ujawniam informacji, żeby nie usłyszeć: „jątrzysz”, „mataczysz”, „robisz dywersję”. Nie z braku odwagi tak postępuję, ale dlatego, że byłaby to prawda. Gdybym rzeczywiście ujawnił tę kuchnię PiS, zostałbym pośrednikiem frakcji PiS, które dokładnie po to podobne śmieci na skrzynkę mi podrzucają. Wiem więcej, może nawet dużo więcej niż tak pogardzany, szczególnie ostatnio, przeciętny wyborca PiS, ale to nie znaczy, że jestem mądrzejszy, że mam konkretne informacje, które pozwalają rozwiązać bieżące zagadki. Przeciwnie wielu ludzi dba, abym miał większy śmietnik w głowie i bardziej się gubił niż przeciętny wyborca PiS. O czym to świadczy? O tym, że między bajki można włożyć wszystkie brednie o „medialnym budowaniu chaosu” i „genialnej strategii”.

Od środka, z samego PiS jest budowany chaos, bo w PiS trwa partyjna jatka i to na takim poziomie, że każda dworska intryga jest dozwolona. Ktokolwiek w tej chwili powie „przeciętnemu wyborcy”, że Kaczyński rozpisał genialny scenariusz, nie tylko łże jak „bura suka”, ale się frajer ośmiesza. Decyzje w PiS podejmowane są od Sasa do lasa, od rana do wieczora, od Premiera Kaczyńskiego, przez Morawieckiego do Premier Szydło. Akcja się zmienia wraz z kolejnymi ruchami frakcyjnymi, na samym szczycie PiS i jest to walka o KASĘ i WŁADZĘ. Obojętnie kto ostatecznie zostanie premierem w PiS ta jatka nie ustanie, a w przypadku Morawieckiego tylko się zaostrzy również w elektoracie. Bez żadnej tajnej wiedzy można taką obserwację poczynić, wystarczy prześledzić oficjalne komunikaty PiS i zachowania środowisk związanych z PiS. Oto zestawienie wypowiedzi Ryszarda Terleckiego, człowieka z samej wierchuszki PiS:

a. 2 listopada 2017, Terlecki komunikuje, że Beata Szydło zostaje: http://wiadomos...

b. Dziś rano, Terlecki oświadcza, że poznamy nazwisko NOWEGO premiera https://www.tvn...

c. Dziś w południe, po spotkaniu u Dudy, Terlecki mówi, że w przyszłym tygodniu PiS poda skład rządu https://wpolity...

Strony

Źródło foto: 
26022 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. Czytam i niemal płaczę.

 2. JP Morgan widzi przed Polską świetlaną przyszłość.

  A mnie się widzi, że to fataMORGANA.

   

 3.  

  w tej sytuacji PAD rozdaje karty - przechytrzył prezesa...   :-(

   

  "mianowanie nowego premiera oznacza, że rząd będzie musiał zostać zaprzysiężony przez prezydenta - a wtedy prezydent nie zatwierdzi Antoniego Macierewicza na stanowisko ministra obrony. I to jest cała tajemnica. Nie chodzi tu ani o panią premier, ani o wicepremiera Morawieckiego, ale chodzi o wykreowanie potrzeby ponownego zaprzysiężenia gabinetu, i ostateczną ''likwidację'' Antoniego Macierewicza, żeby nie miał żadnego wpływu na wojsko, i żeby wojsko wróciło z powrotem w ''stare'' ręce"

  http://www.fronda.pl/a/dr-targalski-dla-frondy-radze-nie-dzielic-skory-na-antonim-macierewiczu,103537.html

 4. W moim imieniu napiszę, że są w PiS osoby, które starają się dbać o elektorat PiS. Jeśli będzie ich więcej, PiS czeka dobra przyszłość. 

  zatwierdzi, jeśli jeśli Kaczyński będzie chciał. Kaczynski się targuje z PAD, żeby przywrócić go do kręgu środowiska PiS. Jeśli Macierewicz pójdzie na wspólpracę nie mówie wykonywanie polecen PAD, Szczerski na prośbę PAD zostanie msz, a Szydło na prośbe PAD zamiast szeregowym posłem marszalkiem sejmu, PAD zgodzi sie na ministra Macierewicza i będzie wspólpracowal z rządem.

  A tak na marginesie PiS ma teraz dwa priorytety: przygotować Polske na wojnę, PO TO żeby jej nie było, i rozpędzić gospodarkę na zdrowych zasadach. Jeśli rząd PiS nie będzie w stanie obronic terytorium Poski, żaden inny priorytet nie ma znaczenia. A sytuacja na świecie będzie coraz bardziej wojenna.

 5. Witam Panie Matko Kurko niestety nie mogę się zgodzić - jatka o co -o to by zniszczyć PIS od środka? Jeżeli tak to by znaczyło, że połowa pisowców to zakamuflowana agentura platformiarzy i innych. Dlaczego wciąż głosują za tym rządem, za pomysłami pisu?

  Stawiam na zupełnie inną tezę - PIS chce przejąć jak najwięcej elektoratu centrowego, chcą wykończyć Kukiza czy elektoratu liberalnego i Nowoczesną (na którą nabrało się wielu głosujących a potem okazało śię, że N. to lewusze siostry + Rysiu idiota) czyli chodzi o zdobycie większości konstytucyjnej
  I temu ma też chyba służyć młody Morawiecki (i stary Morawiecki pewnie też)
  Nawet jeżeli wiele pomysłów młodego Morawieckiego mi się nie podoba (pisałem ostatnio o przewalaniu kasy na "polski samochód elektryczny"
  to cel przejęcia elektoratu tego centrowego i liberalnego może być dzięki Niemu skuteczny.
  Kukiz się rozpada więc warto walczyć o te nawet 8-10%, tak samo z Nowośmiesznej można przejąć część elektoratu

  Pytanie tylko czy PIS wciąż wtedy pozostanie PISem czy powoli nie zacznie się przekształcać w jakąś Unie Wolności...

 6. I dlatego ja uważam, że Premierem rządu PiS powinien być pisowiec, ekspertów i doradców na światowym poziomie mogą miec na pęczki, i to za darmo. Elektorat można było przejąć już dawno, bez wymiany Premiera Morawieckiego. Morawiecki senior nie oglaszalby że syn zostanie premierem, gdyby nie byl tego pewien. 

 7. Nie będę rozsądzał  jaki wariant byłby najlepszy i kto miałby być dalej premierem.  Szydło jest bardzo mocną kartą na plus i dlatego są takie wachania i dlatego też tak długo to trwa i nawet jak ją zdejmą to trzeba  Ją dać na jakieś eksponowane stanowisko by dalej była twarzą PISu. 

  Natomiast nie oszukujmy się elektorat Kukizowy szczególnie Ci młodsi w okolicach 18-25 są tak zafiksowani jak "kuce" od Korwina i tych ludzi nie da się się tak po prostu przyciągnąć do PIS, lata indoktrynacji w GW, TVN (mimo że twierdzą że to szmatławce, gadzinówki) zrobiły swoje :" że pisiory, oszołomy, mohery więc tu jedynie taki ktoś jak Morawiecki może przejąć taki elektorat. 

  I o to się rozchodzi: Ostry beton PIS stawia na Szydło i by było jak jest, jednak tu już jest mur, że więcej procentów nie da się już wydrzeć - czyli powiedzmy 42-44% i się tak wacha +/- . W Opcji 2 bardziej liberalnej, centrowej liczą, że dzięki Morawieckiemu będzie można te procenty jeszcze znacznie podwyższyć....

   

  Na koniec jeszcze Macierewicz (to do wpisu któregoś komentarza powyżej) , Duda  by go chciał usunąć jednak chyba mu się nie uda, 

  Macierwiecz jest zbyt silny, ma mocną pozycje  u Kaczyńskiego, u betonu PISowskiego ale co bardzo ważne dogadał się z Amerykanami, Amerykanie  są już na stałe, układanie wielkich kontraktów - to robi ogromne wrażenie, podziw (włączcie sobie na yotube na filmiki z tymi konwojami Amerykańców przez Polskę)  Duda jest do Niego zbyt malutki i pozostają mu dziecinne gierki "chlapnięcia- wrzuty do mediów  a naprawdę jak by rozpoczął prawdziwą wojnę z Macierwieczem to by się  już musiał zacząć pakować, a pewnie liczy, ma nadzieje, że może załapie się na kolejną kadencje - więc powtórzę nie ruszy Macierewicza

   

 8. Szanowny Panie PIS nie przejmie centrowego elektoratu .Może tylko zebrać elektorat nie aktywny, nie głosujący .Znamy podziały w rodzinach taka starsza osoba chodzi do kościoła ogląda TVN ,Polsat  bo ma fajne programy rozrywkowe w między programami mam talent  i coś tam ogląda wiadomości gdzie mówią PIS jest zły.Na słowo Kaczyński reaguje grymasem twarzy na słowo Tusk zachwytem europejczyk pełną parą . PIS może stracić 5-8 % elektoratu prowicowo młodzieżowego po tym jak podobno obiecał spotkaniu z Jonnym Danielsem delegalizacje ONR ,MN .Taka plotka jest i ma swoje potwierdzenie w działaniach .Zdaniem wiceminister kultury Magdaleny Gawin, Marsz Niepodległości jest „absolutnym problemem”, a ONR powinien zostać zdelegalizowany.

  Więc gratuluje PIS głupoty   ostatnio strzela gole do własnej bramki myślac że ma taką przewagę że wygra mecz. Pani Premier była naprawdę dobra z wysokimi notowaniami trzeba być kopnientym przez konia by ją teraz wymieniać

   

   

 9. aby połapać się w tym gąszczu wydarzeń, komentarzy i opinii, trzeba zadać kluczowe pytanie. Kto zyska na płaszczyźnie politycznej a przede wszystkim na płaszczyźnie ekonomicznej. między bajki można włożyć informacje JP Morgan, że polska jest najlepszym oknem na świat, oni takich okien mają "na hurt i na detal".  Myślę, że za poparcie idei obrony przed "wschodem", wystawią rachunek, nad spłaceniem którego będzie czuwał zaufany człowiek w osobie MM. Ani Polska, ani JK nie są tak mocni, aby o losach całego regionu sami mogli decydować. Ameryka chce być obecna w naszej części kontynentu, a USA żydowską gotówką stoją. Koło zamknięte amen.

 10. "Chuj z tym elektoratem" powiedział A. Lipiński, a prezes lekko skinął głową i rozpoczął destrukcję partii i społecznego poparcia. Lipiński, Lichocka, Terlecki, Suski to przedstawieciele najgorszego sortu.

  Tymczasem Matka Kurka spokojnie może wrócić do cyklu felietonów z gatunku "genialny strateg" czyli dopisywać kolejne odcinki o najnowszych fatalnych decyzjach Jarosława.

  P.S. Wywalenie szefowej po jej wcześniejszym wybronieniu oraz obrona szefowej przez większość wyborców wbrew woli samej góry partii - obydwu tych przypadków nie było chyba w historii ludzkości.

  P.S. 2 Jak rozumiem obok Macierewicza z rządu wyleci Ziobro...

 11. Strony