PiS będzie rządził samodzielnie, czy powstanie „tęczowa koalicja? Taśmy odpowiedzą!

Prześlij dalej:

Jedno i drugie jest możliwe, ale w tej jałowej dyskusji warto zwrócić uwagę na rzeczy istotne, nie na wymysły poszczególnych gwiazd publicystyki i oszustwa sondażowe. Przełomem jest to, że pojawił się pomysł i bardzo szybko wszedł w życie. Od kilku dni intensywnie dyskutuje się nad scenariuszem, który pozwoli zrealizować marzenie „elit” i powstrzyma PiS przed sprawowaniem samodzielnych rządów. Co o to oznacza? Ano tylko i aż tyle, że jednak zarysował się plan awaryjny. Jeszcze nie tak dawno wszyscy się zastanawiali, jak to możliwe, że towarzystwo się nie broni i nie ma przygotowanego planu B. Teraz rzeczywistość odmieniła się tak bardzo, że nagle wcześniejsze dane i tezy przestały istnieć, ale nie dla mnie. Zastanówmy się na spokojnie, nie na hura, co jest możliwe, a co mało prawdopodobne. Wychodząc z głównego założenia, że zmianę układu sił na polskiej scenie politycznej zawdzięczamy komuś poważniejszemu niż dwóm kelnerom i średniej klasy biznesmenowi, trzeba być konsekwentnym w dalszych wywodach. Ktoś zadał sobie bardzo dużo trudu i wydał niemało pieniędzy, żeby najpierw wykończyć Tuska, potem skompromitować Komorowskiego i teraz pastwić się nad Kopacz. PO upakarzano na oczach Polski i co najmniej Niemiec i nie było widać żadnej próby obrony. Kto się tak zachowuje? Pogodzeni z losem albo szantażowani. W przypadku władzy PO-PSL zdecydowanie należy przyjąć drugi wariant. Brak inicjatywy, brak pomysłu na przetrwanie, kompletny paraliż ruchów i w efekcie porażka za porażką wynikały ze strachu przed ujawnieniem niebezpiecznych nagrań. Aż tu nagle prawie wszystkie media i „eksperci” zaczynają ględzić o spadającej z nieba nadziei. Alternatywą dla krwiożerczych rządów PiS ma być koalicja w układzie PO-PSL-Nowoczesna-Zlew i w rezerwie Kukiz. O tyle sensowna jest to koncepcja, że PO nie da się niczym zreanimować, pozostaje więc dołożyć im koalicjantów.

Strony

29068 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  bede marudny..ale bez tasm chocby li tylko jego najwspanialszej*arabskiej*ekscelencji z rozmowy w knajpie w smolensku lub konsultacji miedzy prezydentem europy a doktorem Janem w willi premiera...wczorajsze marzenie grzybiarza o 12% dla nich wyniku nie jest wcale nie realne..
  p.s.
  co to za numer z tą faktura na 55 baniek dla Kancelarii Prezydenta??kto komu buty pastuje??ciekawe czy prokutator zasiegnąl opini konserwatora zabytkow w/s "wypożyczenia pałacowych mebli"..moze z tego tytulu taka cisza..a moze lepiej PO-czekac i gajowemu komornika podesłac..jak idea "Ynstytótu" nie wypali??

 2. Według mnie, obie strony najcieższą aminicję trzymają na ostatni tydzień, a nawet na ostatnie dni, czy godziny. Gdyby odpalono wcześniej, to do wyborów by wyblakło. Oj, będzie ciekawie.

  Do tego tylko parę dni przed dramatyczną niedzielą zakończy się Konkurs Chopinowski, więc ten ostatni tydzień będzie się bardzo emocjonujący, bo opócz wygranej PiS-u marzyłoby się powtórzenie sukcesu Blechacza czy Zimermana.
  (Własnie skończyl grać Rosjanin, teraz gra Japonka.)

  Edit:
  A co do prognoz wyborczych - tak jest, też uważam, że nie po to ktoś zainwestował, i to inteligentnie, w to, co oglądamy teraz, zeby nagle odpuścić. W każdym razie mam taką nadzieję. A co będzie na samym końcu - ano łobacymy.

 3. ...do ostatniej chwili?

  Dawno zwietrzała historia nagrań i dokumentów ujawnionych przez Stonogę.
  Czas najwyższy... to się wkrótce okaże.

  A może ktoś uznał, że kompromitacja jest wystarczająca i bez taśm?

 4. Mam taką nadzieję ,że Ci co powodują trzęsienia ziemi wiedzą  o krótkiej pamięci niektórych wyborców .Kilka dni przed 25X są decydujące o wyniku i dlatego wybuch medialnej bomby powinien szumieć w głowach do samych wyborów.
  Tęczowa koalicja przetrwa krócej niż tecza w Warszawie .Jak przegłosują veto PAD to ludzie się wkurzą  (12 zł/h ) a ustawa grodzkiego !! Strzał w sam środek kolana.To było by zjednoczenie przed egzekucją
  19dni !

 5. Veto przegłosują - jak wszystko inne.
  Tak mi się wydaje.

  PAD - podpisał ustawę szczepionkową. Szkoda, że nie ma szczepionki na głupotę, łapownictwo i inne takie... wprowadziłoby się przy okazji obowiązek poddania się takiej szczepionce dla kandydatów do Sejmu i każdej władzy.

  A dziś podpisał antysmogową. I akurat to mi się nic a nic nie podoba.
  I tak ledwie przędziemy - i ludziska, i górnicy. Przy takich cenach paliwa - jaki będzie skutek? Koszty ogrzewania w górę. A górnictwo? I tak do piachu, i tak do piachu?

  No, ale wiadomo... jeszcze się taki nie urodził...

  Macie rację! Szybko się zapomina. Dochodzę do przekonania, że z taśmami odczekają jeszcze z 10 dni.

 6. avatar

  Niemcom cos ostatnio ktoś robi pod górę - z jednej strony przybędzi jakiś milion do półtora bezrobotnych ( nogę podłożyli Turcy [ mają swoje powody] i Grecy [ też mają na pieńku z Merkel ] tudzież trzeci czynnik - może i USA ) a z drugiej strony - walnęło we flagowy przemysł samochodowy Niemiec = spadek dochodów z podatków... Napływ imigrantów oznacza też wzrost konfliktów wewnętrznych w Niemczech , ale i zapewne we Francji czy UK. Jakosik najlepszym przyjaciołom naszych popaprańców żarło aż przestało i czuje sie gorzej... A na naszym podwórku wygląda na to, że TVNy zostana usadzone a po wygranej PiSu i pozostałe media platfusiarni. Chyba idzie duż rozpierducha w pobliżu naszego podwórka...

 7. ... karty są  już rozdane .  Trzy kwestie ,  jeśli ktoś to moderuje   :

  • musiał dojść do wniosku , że dalsze rządy PO to strata czasu , i tak będzie trzeba to zrobić . 2 kadencje 1 partii w młodej demokracji ... będzie tego .
  • Tusk steruje Kopacz z tylnego siedzenia . A Tusk jest w Brukseli . Czy zdajecie sobie sprawę z tego , że to oznacza wyprowadzenie ośrodka decyzyjnego władzy wykonawczej i ustawodawczej poza terytorium kraju . Pierwszy raz od 1945 r ! Grubo co .
  • Rząd PiS to jasne reguły , uspokojenie sytuacji , stabilizacja polityczna , fiskalna  , jasne czytelne zasady  . Tylko w takich warunkach może działać wielki biznes .

                  PS : jestem dobrej myśli . Bliżej niż dalej , za chwilę wszystko będzie jasne . pozdrawiam .
   

 8. Oby. Jeszcze do niedawna także byłem dobrej myśli, jednak ostatnie "ruchy na scenie" zaczęły mnie niepokoić - mam podobne zdanie co Autor. Poza tym jeśli nawet ta cała gra pod tytulem "wszyscy przeciwko Pis" nie była ustawiona przez jakiegoś "władcę marionetek" o którym nawet nie wiemy, to może być po prostu spowodowana zwykłym ludzkim strachem, że gdy Kaczafi zdobędzie większość wyjaśni/nagłośni/zemści (niepotrzebne skreślić) i tak: naczelni w PełO staną przed trybunałem za zdradę stanu, Miller po wielu latach na dobre wyprowadzi sztandar i zejdzie ze sceny, byli prezydenci zaczną się grubo tłumaczyć ze swoich finansowych machlojek, Bolek wreszcie będzie Bolkiem a nie wałęsą, a palikot nie tyle nie dostanie uścisku ręki co dostanie w mordę. Tak to widzę, albo faktycznie ktoś mocny i wysoki (WSI?) wszystko od dawna rozgrywa i przygotowuje nam tu drugi okrągły stół, albo po prostu wszyscy panicznie się boją, bo wiadomo że w niejedno są umoczeni i z diabłem by w koalicję weszli, byle tylko Kaczafi nie mógł im się do dupy dobrać, a zrobi to, tylko nie tak jak się nam to wmawia z "zemsty", a ze zwykłej uczciwości - trzeba wreszcie pierwszy raz od kilkudziesięciu lat u nas posprzątać...

 9. 1. Straszenie odbywa się na najbardziej prymitywnym poziomie. Oto próbki reakcji ludzi na PiS;
     a - jak zostanie przywrócony wiek emerytalny 60 i 65 to emerytury spadną o 70%
     b - jak PiS dojdzie do władzy to środki antykoncepcyjne będa zakazane
  2. PiS zmniejszył nacisk na oddziaływanie w dużych ośrodkach, wychodząc z założenia, że trudniej jest zdobyć jeden głos w W-wie niż w przysłowiowej Pipidówie Lekkopółdolnym.
  3. Gdzie są przeprowadzane te sondaże - no raczej w dużych ośrodkach

  No i mamy wynik, czyli wzrost spadów po PO. Kwestia manipulacji sondażami i sposobu zadawania pytań typu - kto był największym wodzem w historii i dlaczego Lenin, pozostaje otwarta.

 10. Ubawił mnie sondaż, nie pamiętam czy dla TVN czy dla Radia Zet, jeden z ostatnich w każdym bądź razie, mniej więcej taki: PiS 34% (-5%), PO 24 (bez mian), Najemnik 8 i Zlew 9 (obu przybyło po parę punktów). Oznacza to, że do tych ostatnich przepłynął elektorat PiS. Nikt normalny na umyśle nie może podpierać się czymś takim. Dwa ostatnio wiarygodne sondaże w postaci wyborów prezydenckich i "referendum" powinny wszystkie sondażownie zmieść z powierzchni ziemi. Pompują, pompują i liczą sam już nie wiem na co, bo na rozsądek czy preferencje, to na pewno nie.

 11. Amerykanie mają swoje plany globalne, długofalowe, zmieniające się bardzo rzadko, oraz plany dla drobnych podwykonawców takich jak Polska. Te drugie mogą się zmieniać częściej niż raz na miesiąc.
  Wystarczy że Obama fajnie lub nie fajnie pogada z Putinem, czy kimś innym, a już u nas idzie do góry frakcja proradziecka, proniemiecka, czy antyradziecka, co tam akurat wypadnie. Nie idzie do góry natychmiast, bo bezwładność krajowej machiny propagandowej i politycznej nie pozwala na szybkie wdrożenie nowych dyrektyw. Rozstrzygnięcia głównych graczy docierają do naszych telewizorów jakieś trzy - sześć miesięcy po zmianie wajchy.
  Dlatego sądzę, iż już nic nowego PO nie zmontuje, nie zdąży do wyborów.
  Zresztą ta alternatywa sojuszu PO z obciachowcami wygląda zbyt nędznie by porwać tłumy.

 12. avatar

  i/lub Iroli (tudzież wywalczą remis) i jeszcze się okaże, że nie pojedziemy na Euro to PO też ma dodatkowo pozamiatane przed wyborami :-)

  Ale tak na serio, to jest jeszcze kwestia tego jak KBW/PKW "podliczy" głosy. Na tym etapie również może pojawić się jakaś alternatywa dla PISu np. 20% Petru.

 13. PiS 38.5%
  PO 26.5
  Kukiz 6.5
  PSL 7.5
  ZLEW 9
  Nowoczesna 4
  Korwin 4
  https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/polityka

 14. Przestawiły Ci się dwie pierwsze cyfry w procentach dla PiS:)

 15. ci co rządzą trzęsieniami ziemi już wiedzą, że PiS będzie rządził samodzielnie. A nie chcą dać PiS-owi większości konstytucyjnej. Z dwóch powodów. Jeden to taki, że jeszcze nie wiedzą, co PiS by z taką większością zrobił (nie mają pewności). Drugi możliwy powód - pocisk raz wystrzelony nie może być użyty ponownie. A może być jeszcze potrzebny w niedalekiej przyszłości. W skrajnym przypadku (w który ja osobiście skrajnie nie wierzę, ale całkowicie nie wykluczam), po wyborach może być taka sytuacja, że trzeba będzie za kilka miesięcy rozpisać nowe wybory. Albo posłuży do uciszenia partii malwersantów jak zacznie być ciągana po sądach.

 16. ale odnoszę wrażenie, że o ile przed wyborami prezydenckimi merdia na wszystkie sposoby promowały tandem Kuki-Korwin, tak teraz mamy jazde z nowoczersko-lewicową. To już daje do myślenia, bo może oznaczać zmianę optyki. Zgadzaliśmy sie w większości w maju/czerwcu/lipcu, że poważny gracz rozadaje karty w naszym grajdole. Obecnie dopadają mnie wątpliwości i uczucie, że gracz...nas zaniechał! Puścił na żywioł. Nasi szbrownicy sie zorientowali i próbują wyhamować bezwładność układu tworząc miraż Antypisa. A przyczyną stanu rzeczy jest przeniesienie osi sporu z Ukrainy na Syrię i rosyjskie oraz kitajskie wojskowe zaangażowanie w tamtym regionie. A jeśli tak to:
  -Rosja jest rozgrywającym na Bliskim Wschodzie a Sajedinionnyje Sztaty muszą za nią nadążać,
  -testowane będzie tureckie członkowstwo w NATO i zdolność paktu do działania w obronie sojusznika,
  -analogiczne testy na Pribałtikach i Polsce Rosja odłożyła w czasie (a może nie?).

  Edit
  Aha..Taśm -oczywiście w wersji, której oczekujemy /druzgocącej/ -NIE BĘDZIE!

 17. teraz tęczowe bractwo Nowocześni-ZLEW. Ale moim zdaniem, skoro lepsza karta nie wzięła wziątki, to te blotki nie wezmą tym bardziej. Z szachrajami jest tylko ten problem, że nie wiadomo, czy nie trzymają w rękawie scyzoryka albo nagana.

 18. avatar

  "Jeżeli tak było, to by mogło tak być; a gdyby tak było, to byłoby"

  Dojdzie do porozumienia z wygrywającym. Tak mniema.

 19. avatar

  A któż to liczyć głosy będzie?

 20. Wszystko byloby pieknie, lecz dzis prezydent podpisal ustawe pozwalajaca samorzadom zakazac palenia np. weglem w piecu, prawdopodobnie po to, aby zadowolic zielonych. A przeslal sygnal: mam w 4 literach najbiedniejszych, niech ogrzewaja drogim gazem, albo solarem. Plus wczesniejsze podpisanie ustawy o obowiazkowych szczepieniach, koncerny farmaceutyczne sa w niebie. Czyli dalej wprowadzanie zakazow i nakazow, ktorych ja osobiscie nie lubie. Dlatego 25 zostane w domu, bo nie wierze, ze cokolwiek sie zmieni na lepsze, ktokolwiek by nie rzadzil. Gornicy tez nie beda zachwyceni, PIS tutaj straci glosy przynajmniej ich czesci, a zieloni i hipsterzy i tak zaglosuja na teczowych. To sprawia, ze szeroka koalicja przeciw PIS jest bardziej prawdopodobna niz wczoraj. Obym sie mylil, we wszystkim co napisalem powyzej, aczkolwiek nie sadze. 

 21. Dopiero teraz czytam ze o ustawach szczepionkowej i antysmogowej juz pisali przede mna pod tym postem, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze cos jest na rzeczy...

 22. Strony