Reklama

Jeśli ktoś nie wie jak działa maszyna prosta, w wydaniu propagandowym, to może sobie zaobserwować Jerzego O. – nie ma prostszej maszyny. Wczoraj na Twitterze opublikowałem przelew na 19 130 złotych, z komentarzem „Masz i „pierdol się””. Po Internecie natychmiast rozlały się produkty maszyny prostej, która wypluła z siebie jakże charakterystyczny filantropijny gest. Dobrotliwy i fantastyczny Jerzy O. pisze „List otwarty do p. Izabeli Firlej-Wielguckiej”, w którym stosuje zamęczoną na śmierć sztuczkę. Oświadcza, że odda pieniądze, jeśli Żona Matki Kurki zgłosi się po nie osobiście do Fundacji WOŚP, a czyni ten zapobiegliwy „gest”, ponieważ mąż jest nierobem i chce mieć gwarancję, że pieniądze trafią do Żony i córki. „Oferta” nosi wszystkie znamiona zajęcia, jakie uprawia osobnik opiekujący się damami do towarzystwa, ale media pieją z zachwytu o wielkim sercu Jerzego O. Usłużne przekaźniki opakowały produkt w unikalną wrażliwość Jerzego O. i tym sposobem cham, prostak, „hejter” Matka Kurka, okazał się małym człowiekiem, który nie potrafi przegrywać, narusza dobra osobiste i potem jeszcze wulgarnie odpowiada. Nie dość żenady, ten wielki „hejter” jest głupi jak Kaczor i nie ma konta w Internecie, bo wysłał przekaz pocztowy zamiast przelewu. A jak było i jest naprawdę? Oczywiście zupełnie inaczej niż to zostało sprzedane.

Przekaz pocztowy na kwotę 19 130 złotych był koniecznością, ponieważ Jerzy O. w pozwie nie podał ani nr rachunku, ani nawet adresu zamieszkania. Pełnomocnik Jerzego O. nie wezwał też mnie do uiszczenia należności na konkretne konto, co jest świętością etyczną każdego adwokata, ale nie adwokatów Jerzego O. Zamiast tego pełnomocnik wniósł do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności, niezbędnej do egzekucji komorniczej. Podłość tej zagrywki polega na tym, że o nadaniu takiej klauzuli dłużnik dowiaduje się dopiero wówczas, gdy zostanie wszczęta egzekucja. Oczywiście i pełnomocnik i Jerzy O. doskonale wiedzieli, że przy egzekucji komornik nalicza swoje koszty, standardowo 15%, czyli około 3 tysiące złotych, przy 19 tysiącach złotych wierzytelności. Istotne jest również to, że dłużnik po prawomocnym wyroku II instancji ma jedynie teoretyczne możliwości obrony. Wprawdzie przysługuje kasacja i zażalenie na koszty procesowe, które są w tym przypadku absurdalne i równe z kwotą zadośćuczynienia (10 tys. zł), ale to można zrobić skutecznie dopiero po uzyskaniu uzasadnienia wyroku. Uzasadnienia w trybie kpc nie dostałem do dziś, co blokuje możliwość wniesienia kasacji i zażalenia na koszty procesowe. Z tego tytułu Jerzy O. miał ponad 2 miesiące na uzyskanie klauzuli wykonalności i tak też zrobił, chociaż nie dostał klauzuli na pełną zasądzoną kwotę, którą mu przesłałem Pocztą. Innymi słowy Jerzy O. z pełnomocnikiem wykonali chamski numer, próbując dodatkowo obciążyć moją rodzinę kosztami egzekucji, z czego nie mieli nic. Gdy wszystkie te prymitywne zagrywki zdemaskowałem na Twitterze, Jerzy O. zastosował swój ulubiony manewr z pakietu: „wnosimy pudła z fakturami do sądu”, „zapraszamy matkę Kurkę na Woodstock”, „biegamy po stole i krzyczymy, że Łukasz ze Szczecina umrze”.

A teraz przechodzimy do clou! „Masz i ”pierdol się”” zbulwersowało obrońców Jerzego O., pojawiły się komentarze, że tylko burak, cham i prymityw tak się zwraca publicznie, nawet do wroga. Nie do końca się zgadzam, ale te słowa proszę kierować do ich autora – to był cytat z Jerzego O.. Co więcej ten rodzaj chamstwa i „hejterstwa” stanowił jeden z zarzutów w tym samym postępowaniu sądowym opiewającym na 19 130 zł. Złożyłem powództwo wzajemne o naruszenie dóbr osobistych poprzez publiczne wypowiedzi Jerzego O. pod moim adresem: „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „wariat ze Złotoryi”. Pozew został odrzucony, a to jest uzasadnienie Z TEGO SAMEGO POSTĘPOWANIA:

Przechodząc do oceny zarzutów podniesionych przez pozwanego (powoda wzajemnego) a dotyczących powództwa wzajemnego, stwierdzić należy, że Sąd Apelacyjny w całości podziela stanowisko Sądu pierwszej instancji, iż w swoich wypowiedziach z dnia 17 listopada 2013 r. oraz 7 lutego 2014 r. Jerzy Owsiak nie naruszył dóbr osobistych Piotra Wielguckiego. Jak już zaznaczono powyżej, za dobra osobiste uznaje się wartości o charakterze niemajątkowym, ściśle powiązane z człowiekiem i dotyczące jego indywidualnych cech. Do ich naruszenia może dojść poprzez wypowiedź co do faktów lub wypowiedź oceniającą, za pomocą której określonej osobie przypisuje się konkretne cechy. Odnosząc te uwagi do wystąpienia Jerzego Owsiaka na spotkaniu dla blogerów, stwierdzić należy, że użycie wulgaryzmu jako takie nie może zostać uznane za naruszenie dóbr osobistych. Słowo, jakim w przypływie emocji posłużył się powód (pozwany wzajemnie), nie odnosiło się do faktów ani nie opisywało cech pozwanego (powoda wzajemnego). W ocenie Sądu Apelacyjnego użycie wulgaryzmów podczas wystąpień publicznych nie jest zachowaniem zasługującym na aprobatę, jednakże nie może być również automatycznie utożsamiane z naruszeniem dóbr osobistych.

„List otwarty do p. Izabeli Firlej-Wielguckiej” napisał człowiek, który publicznie lżył moją Żonę sugerując, że wyprowadzam Ją na ulicę, aby zarabiała na moje utrzymanie. Identycznie jest z zarzutami, że jestem bezrobotnym nierobem, utrzymankiem Żony i tym podobne oszczerstwa. Pomijam już fakt, że jeśli ktoś ma taką „wiedzę” i ocenę stanu faktycznego, a jednocześnie domaga się 200 tysięcy zadośćuczynienia, to przecież wie na kim się to odbije. Za to nie pominę innego faktu, mianowicie tego, że za oszczerstwa dotyczące mojego nieróbstwa Jerzy O. 12 października 2016 roku stanie karnie przed Sadem Rejonowym w Złotoryi, po tym jak prawomocnym wyrokiem Sąd Okręgowy w Legnicy uchylił wyrok I instancji, uzasadniając to tak:

Co do tej części wypowiedzi oskarżonego, która zawarta była pomiędzy 13 minutą, a 17 minutą i 20 sekundą omawianego nagrania w ocenie sądu odwoławczego, ocena sądu I instancji była niewystarczająca. Bez wątpienia zawarte tam sformułowanie „nierób” nie odnosi się do sfery publicznej działalności oskarżyciela prywatnego, lecz dotyka jego prywatności. Samo to sformułowanie niesie bez wątpienia negatywny przekaz (nierób pogard. «osoba leniwa, stroniąca od pracy» Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego), a dalsze rozwinięcie tego określenie ów negatywny przekaz jeszcze potęguje. Sąd Rejonowy, czemu dał wyraz w pisemnych motywach wyroku analizował jedynie to pierwsze sformułowanie pomijając w swoich rozważaniach dalszą części wypowiedzi oskarżonego, która na ogólny przekaz, miała istotny wpływ. Także ta dalsza wypowiedź odnosiła się do sfery prywatnej życia oskarżyciela prywatnego. Podobnie ocenić należało rozważania sądu I instancji odnośnie sformułowania „mur”.

Do wyjaśnienia pozostaje kwestia zagadkowego tytułu, która wiąże się z legendarnymi już „pajacami” i „ścierwami”. Rzeczywiście używam takich określeń porządkowych między innymi w odpowiedzi na komentarze „Dzieci Owsiaka” zamieszczone poniżej. W związku z tym moja kompromisowa propozycja jest taka. Nie dam w pysk Jerzemu O. za próbę upokarzania mojej Żony, bo po pierwsze Jerzy O. jest w stanie obrazić jedynie kogoś takiego jak Jerzy O., a po drugie jeśli rzeczywiście pieniądze go nie interesują to widzę co najmniej dwie pilne potrzeby. W 2014 roku Jerzy O. wykorzystał ciężko chore dziecko, żeby nie odpowiadać na pytania dlaczego nie przedstawił faktur na żądanie sądu. Wlazł na stół i krzyczał tak:

To jest Łukasz, ma dziesięć lat, umiera. Umrze, bo jest nieuleczalnie chory.

Jerzy O. zapewne o tym nie wie, ale Łukasz Berezak żyje, parę miesięcy temu w Szczecinie zbierał pieniądze na swoje leczenie i nie było tam ani Jerzego O., ani psa z kulawą nogą z Fundacji WOŚP. Jerzy O. i WOŚP użyli chorego dziecka jako gadżet do tandetnego “szoł” i zapomnieli o Nim. Można to naprawić, wpłacając 19 130 złotych na konto:

Łukasz Jacek Berezak, al. Wyzwolenia 21/11, 70-554 Szczecin, PKO BP (I Oddział Szczecin) 77 1020 4795 0000 9702 0281 8656. W tytule przelewu trzeba dopisać: Dobro powraca.

Tutaj nie ma żadnych problemów, klauzul i wyroków, za to jest test na szczerość intencji i do tego niewątpliwy dług Jerzego O. wobec dziecka, które publicznie i awansem uśmiercił. Wystarczy przelać i opublikować kwit, jak to zrobił Matka Kurka. Spokojnie zniosę „Pierdol się Matka Kurka” i nie „wypadnę pajacem”, dodam do ulubionych. Obawiam się jednak, że Jerzego O. taki gest i taka kasa by zabiły. Od południa warował przed Pocztą Polską, chociaż przekaz był na doręczenie osobiste. Musiał Jerzy O. wydzwaniać do placówki i osobiście się zgłosić, żeby odebrać kasę dziś, w przeciwnym razie dostałby dopiero za kilka dni. W związku z powyższym pozostaje przekonanie, że i ta kasa posłuży temu, co zawsze, pójdzie na utrzymanie fałszywego mitu “filantropa”, którego rękami i nogami bronią „Dzieci Owsiaka”! Proszę się zapoznać z wypowiedziami „Dzieci Owsiaka”, które działają już na trzech frontach: Internet, maile, a ostatnio telefony i sms mi przysyłają. Po zapoznaniu się proponuję Jerzemu O. przeznaczyć 20 tysięcy na pomoc “swoim dzieciom”.

dzieci1.png

dzieci2.png

Reklama
Poprzedni artykułIdę do kina na „Smoleńsk” i to z całą rodziną! – GW i TVN rekomendują
Następny artykułZ życi (nie poprawiać) wzięte
Matka Kurka
Młody, wysportowany, inteligentny, przystojny, czuły mąż i ojciec. Geniusz i wirtuoz klawiatury, błyskotliwy analityk rzeczywistości wszelakiej. Kochany i rozchwytywany, bezkompromisowy, skromny, wyrozumiały. 1. Ulubiona potrawa: żur na zakwasie. 2. Ulubiona kapela: muzyka z tamtych lat. 3. Ulubiony kolor: brak danych. 4. Ulubione słowo: ja. Wolny, żonaty, pijący daltonista.

66 KOMENTARZE

 1. Przeczytałem tekst na Onecie i komentarze pod nim,
  następnie dzisiejszy Pański tekst i jest mi po prostu przykro. Tak właśnie parszywe media i sprzedajne ku… y gnoją porządnego człowieka. Podziwam, wszak mógłby Pan spokojnie, bez stresu życ i życzę wytrwałości i odwagi.

  • Na wp to samo
   No, ja też się zmusiłem i dla odmiany na wp.pl poczytałem.
   Z początku szlak człowieka trafia, ale po chwili wszystko jest jasne: jest kilka hien, dysponujących botami do klikania up lub down i dlatego przy niektórych artykułach jest tak nieproporcjonalne podbijanie komentarzy.
   Tak że na spokojnie robię sobie drinka z 3 nalewek o różnych gęstościach (wychodzi fajny przekładaniec, jak się umiejętnie nalewa) i się podelektuję – zarówno smakiem jak i odpowiednim kierunkiem spraw różnorakich.

 2. Przeczytałem tekst na Onecie i komentarze pod nim,
  następnie dzisiejszy Pański tekst i jest mi po prostu przykro. Tak właśnie parszywe media i sprzedajne ku… y gnoją porządnego człowieka. Podziwam, wszak mógłby Pan spokojnie, bez stresu życ i życzę wytrwałości i odwagi.

  • Na wp to samo
   No, ja też się zmusiłem i dla odmiany na wp.pl poczytałem.
   Z początku szlak człowieka trafia, ale po chwili wszystko jest jasne: jest kilka hien, dysponujących botami do klikania up lub down i dlatego przy niektórych artykułach jest tak nieproporcjonalne podbijanie komentarzy.
   Tak że na spokojnie robię sobie drinka z 3 nalewek o różnych gęstościach (wychodzi fajny przekładaniec, jak się umiejętnie nalewa) i się podelektuję – zarówno smakiem jak i odpowiednim kierunkiem spraw różnorakich.

  • Może dlatego, ze rządzą teraz głupcy, albo zdrajcy
   Może dlatego, ze rządzą teraz głupcy, albo zdrajcy (najpewniej i jedno i drugie), "wożąc się" na prawdziwych bohaterach, którzy "nie dialogowali", tylko szli do lasu i strzelali do komunistów. IMO papierkiem lakmusowym obecnych rządów jest los p. Zygmunta Miernika i jemu podobnych.

   Most recent:

   Politico znowu o PiS w tonie godnym parówek. Tym razem o ścisłych relacjach partii z faszystami ONR. Idiotyzm to mało powiedziane.

   Politico pisze o tym, że władzę PiSowi dali tak naprawdę "youth ultra-nationalists". Ależ tego Axela boli, że Kodziarstwo zostało bez koryta

   • a’propos
    a @—> frond
    nie!!!PO prostu sie dogadali..( z WSI których jak wiadomo juz "nie ma")
    wyszła afera z magistratu ze zona prawnika pracowała w magistracie w referacie mieszkaniowym..
    2ga urzedniczka przez kilka lat dostała 38 mlnów złotych..
    to ja zadam pytanie…Gdzie jest CBA i ABW..na co czekają??az owa pani wyjedzie z polski i nie zostawi nikomu adresu korespondencyjnego?czy moze juz w tej chwili obie panie sa pod scisłą obserwacją wszystkich mozliwych smutnych panów w PL?czy moze ktos liczy na to ze obie kobiety POdzielą los jolanty Brzeskiej?by móc pozniej przez 10 następnych lat sledztwo prowadzić?mam uwierzyc ze bedzie dowożona na rozprawy p-ko bufetowej jako "świadek"..czy moze "świadek koronny"..zmieni długośc fryzury;ufarbuje na rudo bądz na burgund i wyprowadzi sie w Bieszczady??i bedzie sie utrzymywac z produkcji sera z mleka krowiego?albo zioła i grzyby zbierać??
    dlaczego nie ma do tej poru aresztowań obu tych kobiet?(bufetową pomijam bo tonie bedzie miało miejsca nigdy!!)
    tłumaczenie ze mamy "kastę" sędziowską jest dla mnie jak słynne zdanie owsiaka..(jak z d…..upy..!!)niech je aresztują choc na zwykłe 48 godzin..a zobaczymy co sie wtedy stanie..zawsze mozna wypuscic i powiedziec ze było bezzasadne…i jeszcze wydębic odszkodowanie od państwa..
    błaszczak nie po to lata do londynu by dbać o bezpieczenstwo polaków na wyspach.(KG Policji wydelegowała..1go funkcjonariusza!!SŁOWNIE..JEDNEGO!!on ma ponoć pomóc w relacjach pol-bryt??a co to niby jest?OSTATNI samuraj??wiecej policjantów chętnych na wyjazd nie znalziono w całym kraju??czy moze raczej (na moją kolekcję monet!!) brytole powiedzieli ze mozemy sie odpier….eeeee..tego nie wtrącać..oni sami zadbają o porzadek u siebie….
    .tylko po dyspozycje co do działań operfacyjnych wywiadu brytyjskiego na terenie PL i Ukrainy..przygotowania do 3go i ostatniego Majdanu idą pełną parą…..
    jesli Błaszczak cos jescze bąknie do mikrofonów o delegalizacji ONR-u to wściekłość tysiecy polaków i kibiców zmiecie ten rząd w 2 tygodnie..(chyba ze to celowa zagrywka na zaognienie sytuacji wewnętrznej!!)

  • Może dlatego, ze rządzą teraz głupcy, albo zdrajcy
   Może dlatego, ze rządzą teraz głupcy, albo zdrajcy (najpewniej i jedno i drugie), "wożąc się" na prawdziwych bohaterach, którzy "nie dialogowali", tylko szli do lasu i strzelali do komunistów. IMO papierkiem lakmusowym obecnych rządów jest los p. Zygmunta Miernika i jemu podobnych.

   Most recent:

   Politico znowu o PiS w tonie godnym parówek. Tym razem o ścisłych relacjach partii z faszystami ONR. Idiotyzm to mało powiedziane.

   Politico pisze o tym, że władzę PiSowi dali tak naprawdę "youth ultra-nationalists". Ależ tego Axela boli, że Kodziarstwo zostało bez koryta

   • a’propos
    a @—> frond
    nie!!!PO prostu sie dogadali..( z WSI których jak wiadomo juz "nie ma")
    wyszła afera z magistratu ze zona prawnika pracowała w magistracie w referacie mieszkaniowym..
    2ga urzedniczka przez kilka lat dostała 38 mlnów złotych..
    to ja zadam pytanie…Gdzie jest CBA i ABW..na co czekają??az owa pani wyjedzie z polski i nie zostawi nikomu adresu korespondencyjnego?czy moze juz w tej chwili obie panie sa pod scisłą obserwacją wszystkich mozliwych smutnych panów w PL?czy moze ktos liczy na to ze obie kobiety POdzielą los jolanty Brzeskiej?by móc pozniej przez 10 następnych lat sledztwo prowadzić?mam uwierzyc ze bedzie dowożona na rozprawy p-ko bufetowej jako "świadek"..czy moze "świadek koronny"..zmieni długośc fryzury;ufarbuje na rudo bądz na burgund i wyprowadzi sie w Bieszczady??i bedzie sie utrzymywac z produkcji sera z mleka krowiego?albo zioła i grzyby zbierać??
    dlaczego nie ma do tej poru aresztowań obu tych kobiet?(bufetową pomijam bo tonie bedzie miało miejsca nigdy!!)
    tłumaczenie ze mamy "kastę" sędziowską jest dla mnie jak słynne zdanie owsiaka..(jak z d…..upy..!!)niech je aresztują choc na zwykłe 48 godzin..a zobaczymy co sie wtedy stanie..zawsze mozna wypuscic i powiedziec ze było bezzasadne…i jeszcze wydębic odszkodowanie od państwa..
    błaszczak nie po to lata do londynu by dbać o bezpieczenstwo polaków na wyspach.(KG Policji wydelegowała..1go funkcjonariusza!!SŁOWNIE..JEDNEGO!!on ma ponoć pomóc w relacjach pol-bryt??a co to niby jest?OSTATNI samuraj??wiecej policjantów chętnych na wyjazd nie znalziono w całym kraju??czy moze raczej (na moją kolekcję monet!!) brytole powiedzieli ze mozemy sie odpier….eeeee..tego nie wtrącać..oni sami zadbają o porzadek u siebie….
    .tylko po dyspozycje co do działań operfacyjnych wywiadu brytyjskiego na terenie PL i Ukrainy..przygotowania do 3go i ostatniego Majdanu idą pełną parą…..
    jesli Błaszczak cos jescze bąknie do mikrofonów o delegalizacji ONR-u to wściekłość tysiecy polaków i kibiców zmiecie ten rząd w 2 tygodnie..(chyba ze to celowa zagrywka na zaognienie sytuacji wewnętrznej!!)

 3. A za łeb go brać
  Mnie fascynuje jak wskazany prawnik naliczył koszty zastepstwa na 9 koła, zapewne tzw" delegacje" w tym koszty głównie transportu? TO stary numer, ale niebezpieczny: jak się sprawdzi rachunki to wychodzą ciekawe rzeczy.
  I tak właśnie w temacie: zwycięstwa nie będzie dopóki owsiak nie zapłaci 2-3 mln kar z własnego majątku. W związku z tym potrzebna jest np. fundacja która zrzeszy ludzi dobrej woli. Nalezy zakładać kilka spraw dziennie Owsiakowi o WSZYSTKO do skutku. Ma nie wychodzić z sądu, a dziesiątki tricków sądowych powoduje, że same zabezpieczenia powództwa mogą spowodować zabklokowanie WOŚP i zbiórek, do tego istnieje pojecie aresztu prewencyjnego.
  A właśnie wchodzi ustawa bardzo mocno piętniująca przewałyh na kwoty którymi obraca Owsiak, trzeba to wykorzystać- prosżę pisać do Ziobry. On ma się z Polski w najlepszym razie wyprowadzić w trybie pilnym, presja ma sens i widać to choćby po spadku "frekwencji " KOD-u z pół milion ado 1,5 tysiąca.

 4. A za łeb go brać
  Mnie fascynuje jak wskazany prawnik naliczył koszty zastepstwa na 9 koła, zapewne tzw" delegacje" w tym koszty głównie transportu? TO stary numer, ale niebezpieczny: jak się sprawdzi rachunki to wychodzą ciekawe rzeczy.
  I tak właśnie w temacie: zwycięstwa nie będzie dopóki owsiak nie zapłaci 2-3 mln kar z własnego majątku. W związku z tym potrzebna jest np. fundacja która zrzeszy ludzi dobrej woli. Nalezy zakładać kilka spraw dziennie Owsiakowi o WSZYSTKO do skutku. Ma nie wychodzić z sądu, a dziesiątki tricków sądowych powoduje, że same zabezpieczenia powództwa mogą spowodować zabklokowanie WOŚP i zbiórek, do tego istnieje pojecie aresztu prewencyjnego.
  A właśnie wchodzi ustawa bardzo mocno piętniująca przewałyh na kwoty którymi obraca Owsiak, trzeba to wykorzystać- prosżę pisać do Ziobry. On ma się z Polski w najlepszym razie wyprowadzić w trybie pilnym, presja ma sens i widać to choćby po spadku "frekwencji " KOD-u z pół milion ado 1,5 tysiąca.

 5. Podziwiam Pana za odwagę i
  Podziwiam Pana za odwagę i wytrwałość.Jednocześnie życzę dużo sił,mając nadzieję,że się to kiedyś zmieni i ten hochsztapler straci cały rodzinny majątek,kończąc życie w pierdlu.
  Oczywiście,najpierw trzeba ukarać i pogonić mafię sędziowską,lewackich prokuratorów i inne wszelkiej maści lewactwo,w co wierzę,że tak kiedyś się stanie.

 6. Podziwiam Pana za odwagę i
  Podziwiam Pana za odwagę i wytrwałość.Jednocześnie życzę dużo sił,mając nadzieję,że się to kiedyś zmieni i ten hochsztapler straci cały rodzinny majątek,kończąc życie w pierdlu.
  Oczywiście,najpierw trzeba ukarać i pogonić mafię sędziowską,lewackich prokuratorów i inne wszelkiej maści lewactwo,w co wierzę,że tak kiedyś się stanie.

  • to jego echo miłe dla ucha
   grupa kilkuset sędziów przygotowała jakieś żądania dla ministra Ziobry, ale ciekawe czy przedstawili listę sędziów którzy się tego domagają, czy minister dostał tylko kartkę "my sędziowie".
   Jeśli minister ma poważnie potraktować i przemyśleć żadania polityczne sędziów, musi wiedzieć ilu sędziów to popiera. A bez listy imiennej to będzie "uprzejmie informujemy…".

  • to jego echo miłe dla ucha
   grupa kilkuset sędziów przygotowała jakieś żądania dla ministra Ziobry, ale ciekawe czy przedstawili listę sędziów którzy się tego domagają, czy minister dostał tylko kartkę "my sędziowie".
   Jeśli minister ma poważnie potraktować i przemyśleć żadania polityczne sędziów, musi wiedzieć ilu sędziów to popiera. A bez listy imiennej to będzie "uprzejmie informujemy…".

 7. Nie widziałem co wypisywali w komentarzach na złonecie lub wp.de
  ale na szwabskiej Interii więcej komentarzy Pro-Kurka/Anty-Juras, więc raczej propaganda abiturienta w czerwonych portkach przynosi mierny skutek. Tak czy inaczej, sprawiedliwości stanie się zadość i niedługo Jurasowi zabiorą to "mieszkanie w bloku" i kasę z konta "a la mój OFE jest #$jowy" 🙂

 8. Nie widziałem co wypisywali w komentarzach na złonecie lub wp.de
  ale na szwabskiej Interii więcej komentarzy Pro-Kurka/Anty-Juras, więc raczej propaganda abiturienta w czerwonych portkach przynosi mierny skutek. Tak czy inaczej, sprawiedliwości stanie się zadość i niedługo Jurasowi zabiorą to "mieszkanie w bloku" i kasę z konta "a la mój OFE jest #$jowy" 🙂

 9. Drań się kończy
  Widać to po komentarzach, a sprawdziłam interię. Tam czasem jest komentarz od "Ankieter", kto za PiS łapka zielona, kto za resztą – czerwona. Jak piszą trolle i jest wysyp ich wypocin, to widać, że z nielicznych adresów IP tej ankiety się nie wyskrobie.

  Gratuluję! Bardzo mi przykro, że drań wciąga w to Szanowną Małżonkę, no ale taka jest natura drania.

  Serdecznie pozdrawiam!

  PS. A gdzie jest Żółw?

 10. Drań się kończy
  Widać to po komentarzach, a sprawdziłam interię. Tam czasem jest komentarz od "Ankieter", kto za PiS łapka zielona, kto za resztą – czerwona. Jak piszą trolle i jest wysyp ich wypocin, to widać, że z nielicznych adresów IP tej ankiety się nie wyskrobie.

  Gratuluję! Bardzo mi przykro, że drań wciąga w to Szanowną Małżonkę, no ale taka jest natura drania.

  Serdecznie pozdrawiam!

  PS. A gdzie jest Żółw?

 11. Już onegdaj pisałem, po Twoich pierwszych procesowych
  sukcesach, kiedy zapanowała ogólna euforia, że z nimi nie wygrasz, bo nie dadzą swojemu człowiekowi z bolszewickiego układu zrobić krzywdy. Jeśli w murze zrobisz wyłom, nawet niewielki, to cała budowla może się posypać. Dobitnym ukoronowaniem, moich wtedy pisanych słów, było to co robili, co mówili, jak się zachowywali, przedstawiciele "nadzwyczajnej KASTY" na ostatnim "kongresie sędziów". Tym bardziej czapkę z głowy oraz wielkie uznanie za nierówną i beznadziejną walkę, którą podjąłeś. Sam nie wiem co się musi stać, by cokolwiek zmieniło się w naszej Ojczyźnie, a po ostatnim sędziowskim sabacie i biznesach HGW oraz jej dworu jestem wręcz przerażony, jak mocna jest czerwono-układowa pajęczyna i feudalne zależności oplatające kraj.

  Cytat "pierdol się" moim zdaniem był niepotrzebny i wizerunkowo Ci szkodzący. W końcu trzeba pokazać, że czymś się różnimy od tej lumpenelity..

  • Być może niepotrzebny, być może zbyt emocjonalny
   Ale. Gdyby to Tobie przyszło odjąć z rodzinnego budżetu 20 000 PLN, to emocje z tym związane na pewno nie byłyby entuzjastyczne. Poza tym uważam, że nie da się z bandyckim pomiotem walczyć "honorowo".
   Co do osób odpowiedzialnych za naprawę Państwa Polskiego, to w obecnej sytuacji, kiedy ilość afer poraża, a nie jest to jeszcze koniec, sprawa MK wymaga nacisku ze strony Blogerów?

   • Ja wiem, że 20 000 zł to jest bardzo dużo kasy, ale…
    Informacja o tym wydarzeniu przewinęła się bodajże poprzez wszystkie media. I chyba właśnie tak należałoby spojrzeć na całą sprawę. Dla prowadzącego słuszną działalność, jak Autor tego bloga, ten fakt jest nie bez znaczenia. Czas pokaże, czy owe 20 000 przyniesie stratę, bo perpsektywicznie może okazać się dobrą inwestycją?
    A walcząc z takim przeciwnikiem, jak guru w czerwonych gaciach nie wolno poddawać się emocjom, bo te emocje natychmiast i bezlitośnie zostaną obrócone przeciw i wykorzystane!

 12. Już onegdaj pisałem, po Twoich pierwszych procesowych
  sukcesach, kiedy zapanowała ogólna euforia, że z nimi nie wygrasz, bo nie dadzą swojemu człowiekowi z bolszewickiego układu zrobić krzywdy. Jeśli w murze zrobisz wyłom, nawet niewielki, to cała budowla może się posypać. Dobitnym ukoronowaniem, moich wtedy pisanych słów, było to co robili, co mówili, jak się zachowywali, przedstawiciele "nadzwyczajnej KASTY" na ostatnim "kongresie sędziów". Tym bardziej czapkę z głowy oraz wielkie uznanie za nierówną i beznadziejną walkę, którą podjąłeś. Sam nie wiem co się musi stać, by cokolwiek zmieniło się w naszej Ojczyźnie, a po ostatnim sędziowskim sabacie i biznesach HGW oraz jej dworu jestem wręcz przerażony, jak mocna jest czerwono-układowa pajęczyna i feudalne zależności oplatające kraj.

  Cytat "pierdol się" moim zdaniem był niepotrzebny i wizerunkowo Ci szkodzący. W końcu trzeba pokazać, że czymś się różnimy od tej lumpenelity..

  • Być może niepotrzebny, być może zbyt emocjonalny
   Ale. Gdyby to Tobie przyszło odjąć z rodzinnego budżetu 20 000 PLN, to emocje z tym związane na pewno nie byłyby entuzjastyczne. Poza tym uważam, że nie da się z bandyckim pomiotem walczyć "honorowo".
   Co do osób odpowiedzialnych za naprawę Państwa Polskiego, to w obecnej sytuacji, kiedy ilość afer poraża, a nie jest to jeszcze koniec, sprawa MK wymaga nacisku ze strony Blogerów?

   • Ja wiem, że 20 000 zł to jest bardzo dużo kasy, ale…
    Informacja o tym wydarzeniu przewinęła się bodajże poprzez wszystkie media. I chyba właśnie tak należałoby spojrzeć na całą sprawę. Dla prowadzącego słuszną działalność, jak Autor tego bloga, ten fakt jest nie bez znaczenia. Czas pokaże, czy owe 20 000 przyniesie stratę, bo perpsektywicznie może okazać się dobrą inwestycją?
    A walcząc z takim przeciwnikiem, jak guru w czerwonych gaciach nie wolno poddawać się emocjom, bo te emocje natychmiast i bezlitośnie zostaną obrócone przeciw i wykorzystane!

 13. 20 tysięcy na pomoc “swoim dzieciom”
  Szanowny Panie Piotrze,
  przede wszystkim współczuję Panu, Pana rodzinie i nam wszystkim, którzy potrafią patrzeć w przód i widzą w jakim kierunku " to wszystko idzie " i jak Polacy niszczą w sposób zupełnie bezmyślny wolność, o którą tak ciężko walczyli. Pragnę również Panu i Pana rodzinie podziękować, za Waszą wytrwałość i siłę, oraz za wiarę w przyszłość, którą Polakom dajecie. Z całego serca życzę również siły Wam … bo to się nie skończy szybko, jeśli w ogóle się skończy.
  Ja również z J. Owsiakiem, spotykam się w sądach. Jest to człowiek, o którym wolał bym zapomnieć – ale nie wolno, bo trzeba patrzeć w przyszłość.
  Niestety usuwanie chwastów to część pracy w ogrodzie :-), trzeba szukać metod skutecznych.
  Ja unikam używania używania słów, które można uznać za wulgarne … po kilku wymianach wszyscy stoją w błocie. 
  Niestety uważam, że " 20 tysięcy na pomoc "swoim dzieciom" " nie wystarczy – czytając wpisy tych osób jestem oburzony faktem, że służby porządkowe ( policja i prokuratura ) nie podjęły skutecznych działań mających na celu wyeliminowania takich zachowań z życia publicznego.
  Natomiast finansowe wsparcie Pana pracy uważam za konieczne i bardzo Państwa namawiam na jego udzielanie.

 14. 20 tysięcy na pomoc “swoim dzieciom”
  Szanowny Panie Piotrze,
  przede wszystkim współczuję Panu, Pana rodzinie i nam wszystkim, którzy potrafią patrzeć w przód i widzą w jakim kierunku " to wszystko idzie " i jak Polacy niszczą w sposób zupełnie bezmyślny wolność, o którą tak ciężko walczyli. Pragnę również Panu i Pana rodzinie podziękować, za Waszą wytrwałość i siłę, oraz za wiarę w przyszłość, którą Polakom dajecie. Z całego serca życzę również siły Wam … bo to się nie skończy szybko, jeśli w ogóle się skończy.
  Ja również z J. Owsiakiem, spotykam się w sądach. Jest to człowiek, o którym wolał bym zapomnieć – ale nie wolno, bo trzeba patrzeć w przyszłość.
  Niestety usuwanie chwastów to część pracy w ogrodzie :-), trzeba szukać metod skutecznych.
  Ja unikam używania używania słów, które można uznać za wulgarne … po kilku wymianach wszyscy stoją w błocie. 
  Niestety uważam, że " 20 tysięcy na pomoc "swoim dzieciom" " nie wystarczy – czytając wpisy tych osób jestem oburzony faktem, że służby porządkowe ( policja i prokuratura ) nie podjęły skutecznych działań mających na celu wyeliminowania takich zachowań z życia publicznego.
  Natomiast finansowe wsparcie Pana pracy uważam za konieczne i bardzo Państwa namawiam na jego udzielanie.

 15. My swoje wykonaliśmy.
  Daliśmy PiS-owi władzę.
  O skali i charakterze przekrętów wiemy od dawna – to nic nowego, każdy z nas ich doświadczył.
  Oczekujemy działań, jakie wyrównają nasze krzywdy.

  Bezczelność, cynizm, wulgaryzm i hipokryzja tamtej strony nie robią na mnie wrażenia, gdyż są to ostatnie i jedyne środki walki dostępne Onym.

 16. My swoje wykonaliśmy.
  Daliśmy PiS-owi władzę.
  O skali i charakterze przekrętów wiemy od dawna – to nic nowego, każdy z nas ich doświadczył.
  Oczekujemy działań, jakie wyrównają nasze krzywdy.

  Bezczelność, cynizm, wulgaryzm i hipokryzja tamtej strony nie robią na mnie wrażenia, gdyż są to ostatnie i jedyne środki walki dostępne Onym.

 17. Dowiedziałam się o tym dzis
  Dowiedziałam się o tym dzis rano i cały czas mam to w głowie.Też się dołożę ( na abonament) do tej nierównej walki o prawdę. Chylę czoła , Panie Wielgucki bo nie kazdy miałby tyle ,co Pan, odwagi i determinacji w odkłamianiu tej pseudocharytatywnej akcji Owsiaka.To jest zaletą ludzi odważnych i prawych i Pan takim człowiekiem jest,tak jak np. Wojciech Sumliński.Gdyby wiecej było takich ludzi jak Pan, ten świat wygladałby inaczej. Pozdrawiam i proszę niech Pan nie traci wiary w sens tego, co Pan robi. Może to naiwne, ale wierzę,że prawda w końcu zwycięży.    

 18. Dowiedziałam się o tym dzis
  Dowiedziałam się o tym dzis rano i cały czas mam to w głowie.Też się dołożę ( na abonament) do tej nierównej walki o prawdę. Chylę czoła , Panie Wielgucki bo nie kazdy miałby tyle ,co Pan, odwagi i determinacji w odkłamianiu tej pseudocharytatywnej akcji Owsiaka.To jest zaletą ludzi odważnych i prawych i Pan takim człowiekiem jest,tak jak np. Wojciech Sumliński.Gdyby wiecej było takich ludzi jak Pan, ten świat wygladałby inaczej. Pozdrawiam i proszę niech Pan nie traci wiary w sens tego, co Pan robi. Może to naiwne, ale wierzę,że prawda w końcu zwycięży.    

 19. pytanie
  czy  ktoś  ze stałych użytkowników  portalu  Kontrowersje  mógłby mi podpowiedzieć,  na  jakie konto można dokonac wpłaty dla  pana  Piotra?  Przejrzałem  wszystkei wpisy ,  gdzieś  czytelnicy wpłacają … ale  gdzie.  Nie mogę przejść  obojętnie.  Tu trzeba  być solidarnym.  Kilkaset  wpłat … i  po problemie.  

 20. pytanie
  czy  ktoś  ze stałych użytkowników  portalu  Kontrowersje  mógłby mi podpowiedzieć,  na  jakie konto można dokonac wpłaty dla  pana  Piotra?  Przejrzałem  wszystkei wpisy ,  gdzieś  czytelnicy wpłacają … ale  gdzie.  Nie mogę przejść  obojętnie.  Tu trzeba  być solidarnym.  Kilkaset  wpłat … i  po problemie.  

 21. Komornik bierze 15% za

  Komornik bierze 15% za egzekucje z innych składników niż pensja, konto bankowe, nadpłata podatku. Za egzekucję z tych ww. bierze 8% (to też o wiele za dużo). 15% bierze więc za egzekucję z nieruchomości albo ruchomości ale to rzadkie przypadki żeby komornik coś komuś z mieszkania zlicytował http://komorniczo.slask.pl/czy-komornik-zajmie-zabierze-zlicytuje/ i dotyczy to także pojazdu. Komornikom po prostu nie chce się ruszyć do mieszkania dłużnika a jak już się ruszą to nie chce im się zajmowac i "męczyć" z wyznaczaniem licytacji. 

 22. Komornik bierze 15% za

  Komornik bierze 15% za egzekucje z innych składników niż pensja, konto bankowe, nadpłata podatku. Za egzekucję z tych ww. bierze 8% (to też o wiele za dużo). 15% bierze więc za egzekucję z nieruchomości albo ruchomości ale to rzadkie przypadki żeby komornik coś komuś z mieszkania zlicytował http://komorniczo.slask.pl/czy-komornik-zajmie-zabierze-zlicytuje/ i dotyczy to także pojazdu. Komornikom po prostu nie chce się ruszyć do mieszkania dłużnika a jak już się ruszą to nie chce im się zajmowac i "męczyć" z wyznaczaniem licytacji.