Pięknie i profesjonalnie zagrała nam PKW. Czy zagra drugi fortepian?

Prześlij dalej:

Obejrzałem całą konferencję PKW i mogę powiedzieć tylko jedno, to była więcej niż profesjonalna robota, wszystko poukładane, rzeczowe, cierpliwie wyjaśniane i nawet happeningi z liczydłami, promującego się Radia Zet, przepadły. Nowy przewodniczący Wojciech Hermeliński, człowiek o wyglądzie Einsteina, wręcz imponował spokojem, ale też inteligencją. Proszę sobie wyobrazić, że Pan Wojciech Hermeliński nie uznał za wariatów tych wyborców, którzy pójdą do urn z własnym długopisem i świeczką bezbarwną pociągną resztę nie zakreślonych kratek. Mało tego, przewodniczący PKW powiedział, że cieszy się z takich inicjatyw obywatelskich, że wyborcy mają prawo kontrolować procedury i nie widzi w tym nic śmiesznego, czy godnego potępienia. Prócz takiego sobie występu dziennikarzy Radia Zet, inna gwiazda ze sztabu Kukiza zadawała konkretne pytania dotyczące pracy mężów zaufania. Rozemocjonowana i świadoma misji działaczka zdominowała konferencję w takim wymiarze, że nawet ja bym zareagował, chociaż podkreślę raz jeszcze, że pytała słusznie, tylko w pewnym momencie się zapętliła. Niemałe poruszenie wśród komentatorów wywołała uwaga członka PKW, że świeczką mazać wolno, ale nie wolno dopisywać w kratkach ptaszków i innych znaków. Uwaga ze wszech miar słuszna i niech Pan Bóg broni takie rzeczy wyprawiać w tej części karty gdzie są nazwiska i kwadraciki przeznaczone na krzyżyk. Wprawdzie wolno napisać epos na odwrocie karty i poza obszarem przeznaczonym na krzyżyk, ale to zawsze jest pretekst, żeby uznać głos za nieważny, zatem lepiej tego nie robić. Ktoś mi podesłał taki prosty patent, skoro można dopisywać na karcie „kocham Jolkę”, to zapobiegając fałszerstwu wystarczy dopisać: „głosowałem na Kaczyńskiego”. Teoretycznie tak, jednak wiadomo jak w Polsce działa praktyka, zgodnie z prawem nic się nie powinno stać i zabezpieczenie też jest solidne. Problem w tym, że o ważności głosu na ostatecznie zdecyduje przewodniczący komisji lub sędzia wybrany przez egzekutywę. Nie ryzykujmy.

Strony

26671 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. "Ograniczamy fałszowanie wyborów narzecz wzmożonego fałszowania wyborców" http://naszeblogi.pl/54364-nr-0379-komunikat-pkw
  Czyli dosypywanie głosów, co może umożliwiać tzw "głosowanie korespondencyjne" + manipulacja listami wyborców - słynne problemy słynnego systemu "ŻRÓDŁO", "nowe dowody" bez adresu zameldowania ()i wzrostu oraz koloru oczu też) - tego obawiam się najbardziej, bo to wydaje się być poza możliwosciami kontroli przez RKW.

 2. avatar

  z reka na sercu przyznam ze nie ogladalem rzeczonej konfy..stan mojej wiedzy medialnej opiera sie na komunikatach z godzin przedpolusniowych.... ze system w ambasadach nie dziala..wiec rodacy za granicami..i prawdziwe polonusy;i urlopowicze..do was pisze...nie chcialbym miec wiecej w zyciu takiego dyskomfortu..a co ciekawsze teorie spiskowe mozna oprzec na wegierskim sladzie w tych wczesniejszych-przedpoludniowych niuwsach..a skoro wegry..to czy na pewno nasze bratanki..bo..orban trzyma ostatnio z panem pulkownikiem..a jak to przepieknie suworow napisal w "akwarium" i "gru"..tego typu manewry zawsze wychodza z kraju neutrlanego..przypomniec wypada "lesną depeszę" ambasadora...i ostatni numer dziesieciolecia.."raport smutnych panów"..z niemczarni...ciekawostka ma byc to tez ze obserwowac i pomagac bedą...panowie z ukrainy i z niemiec..niesmialbym przypuszczac ze tez maja smutną-refleksyjną osobowosc...ale donald z brukseli nikogo nie wysle by sie przygladali??nie wiem..ze swieczką nie bede sie wydurnial..ale wlasne pisadełko wezme....zdjecie wypelnionej karty z dowodem tez zrobie....

 3. Przysięga Komorowskiego:
  http://bit.ly/1...

 4. jest wojskowa ale pod batuta starego dziadka lesnego z poprzedniego zespolu grajacego z podstawionych nut?
  czy to prawda?

  ps
  czytam to i tamto... i tylko slowo klucz, czyli q-a, cisnie sie na usta

 5. na urząd Prezydenta.Na dwa dni przed rozstrzygnięciem pierwszej tury.Czyżby wspomnieni przez Pana smutni panowie mu jakieś kwitki,filmiki,nagrnia pokazali ? żeby dał sobie spokój z pajacowaniem i aspiracjami na owe stanowisko.A to i tak lepiej że to smutni panowie a nie seryjny samobójca go odwiedził.Na Tv Republika piszą o 15 % popacia dla Kukiza.Może dla tego WSIoki zareagoały i usunęły Bredzisławowi ze śmierdzącymi nogami na krześle ewentualnego kolejnego przeciwnika.

 6. avatar

  a to nie oznacza rezygnacji z ubiegania się o urząd.

 7. Za wolnościowym charakterem tajności głosowania w kontekście uprawnienia wyborcy, wypowiedział się marginalnie Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 20 lipca 2011 roku (sygn. akt K 9/11) m. in. w sprawie oceny konstytucyjności głosowania korespondencyjnego, jednak tezy tej wypowiedzi dotyczą ogólnej zasady tajności głosowania: „Dla wyborcy tajność głosowania jest przywilejem, z którego może on skorzystać, choć nie ma takiego obowiązku. Oddanie głosu w sposób jawny, o ile nie stanowi formy agitacji wyborczej, nie wiąże się dla niego z żadnymi negatywnymi konsekwencjami prawnymi”.(http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/debaty/tajnosc-glosowania-uprawnienie-czy-obowiazek/ )

  Art. 248 kodeksu karnego
  Kto w związku z wyborami do Sejmu, do Senatu, wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów samorządu terytorialnego lub referendum: (…)
  3) niszczy, uszkadza, ukrywa, przerabia lub podrabia protokoły lub inne dokumenty wyborcze albo referendalne,
  – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  http://czasopismo.legeartis.org/2014/11/wyniesienie-karty-wyborczej-przestepstwem.html
   

 8. Wydaje mi się, że najważniejsze są dwie sprawy jeśli chodzi o próby fałszowania:
  1)"Tusk i jego rodzina zagłosują na Andrzeja Dudę."
  i 2) że pan "ekscelencja" Putin się odwrócił od POlandii

  Trzecia pomniejsza sprawa, że nie warto ryzykować fałszerstw po tym co się działo po samorządowych....  ostatnio tak już na h...ma udało pslakom i teraz na h...ma juz się tak po prostu nie da
  - bo Junia Jeuropejska by się wściekła, więc pani Merkel dała zakaz. Tak ja to widzę ;)

  PS. dzisiaj mamy sondowanie z pomocą TVP czy uda się jeszcze zmobilizować POwców do głosowania na Bronka.... -odpowiedź będzie w poniedziałek  czy uda się ugrać jakieś procenty i w poniedziałek też roztrzygnie się wynik wyborów za 2 tygodnie. 

 9. ujawniła dziś na antenie TVN24 pani Dałkowska, która wskazała na bardzo podejrzany zapis w regulaminie wyborczym. Otóż odbierając kartę do głosowania składamy podpis kwirujący jej odbiór. Okazuje się, że możemy takowego podpisu odmówić, a wtedy przewodniczący komisji robi adnotację, że odbierający odmówił podpisu. Ludziom o jako takiej wyobraźni nie trzeba więcej mówić, dla tych ze zbyt małą wyobraźnią szkoda strzępić jęzor po próżnicy

 10. avatar

  o co chodzi.
  Czy PKW zaczyna podawać Pavulon?
  A propos Tuska, rodziny i głosowania, znajomi zajadłe lemingi przejrzały na oczy.
  Głosują na Dudę bo Polska już więcej nie wytrzyma.
  Może nasi emigranci w końcu zmądrzeją.

 11. Strony