Petru i „zjednoczona lewica” to bardzo pożyteczne partie dla PiS

Prześlij dalej:

Ludzie pukali się w czoło, gdy proponowałem, aby się skupić na dołowaniu niedorzecznie wysokich notowań Kukiza i nie przejmować się obecnością partii Petru, która wbrew pozorom jest znacznie bardziej pożyteczna o zbieraniny JOW. Pukanie się w czoło nic nie dało, czas zweryfikował racje i wszystko się ułożyło zgodnie z diagnozą. Kukiz ma w tej chwili jakieś 13%, co prawdopodobnie jest zawyżoną notą, jednocześnie PiS rośnie w górę i spada PO. Dokładnie tak twierdziłem i dokładnie tak się dzieje, dlatego pozwolę sobie na kolejną diagnozę, która zapewne wywoła podobne kontrowersje. Petru jest pożyteczny, ponieważ elektorat PO składa się z ustawionych w administracji i elektorat ideologiczny. Pierwsi prawie zawsze głosują na partię władzy i są nie do ruszenie. Tę drugą część da się oderwać od PO i robi to w pewnym zakresie obciachowa nowoczesna.pl, chociaż ostatnio coraz gorzej im to idzie. Z tego powodu zupełnie mnie nie martwi nowy projekt zwany „zjednoczona lewica” i życzę im powodzenia, niech przejmą robotę od Petru. Ideałem byłby wynik 7,99% i brak progu wyborczego, ale nawet jeśli dostaną 10%, nic wielkiego się nie stanie, bo to będą procenty odebrane PO. Fachowcy znający się obecnej ordynacji wyborczej twierdzą, że bonusem w wyborach jest duży wynik jednej partii, a nie dwa wyniki koalicji. Innymi słowy jeśli PO zdobywa 30% i PSL 8%, to razem mają 38%, ale do sejmu wprowadzają mniej posłów niż wprowadziłaby sama PO z wynikiem 38%. Każdy podział elektoratu w PO jest pożądany, nawet jeśli głosy odbiera potencjalny koalicjant. Estetycznie i moralnie ciężko pokonać granicę akceptacji dla takich postaci, jak Miller, że o bimbrowniku z Biłgoraja nie wspomnę, jednak intelektualnie i po prostu zdroworozsądkowo, tej marksistowskiej inicjatywie nie warto robić krzywdy.

Istnieje w Polsce elektorat lewicowy, w sensie ideologicznym, bo niby jakim cudem mógłby nie istnieć. Wyborców lewicowych w znacznej liczbie zagospodarowała PO, z jednej strony udając laicką i nowoczesną partię centrową, z drugiej strony wprowadzając do debaty niekończące się wojny obyczajowe, typu in vitro. Cała ta operacja odbywa się w warunkach skrajnej i czytelnej hipokryzji. PO na przemian odwiedza i całuje po rękach papieża, potem krzyczy, że nie klęka przed biskupami, ale mimo wszystko lewicowy wyborca do partii rządzącej lgnął. Dlaczego? Z bardzo znanego i na szczęcie zużytego powodu – straszenie PiS. Z chwilą, gdy wyczerpała się formuła straszenia PiS-em i wręcz stała się śmieszna dla jednych, a potwornie irytująca dla drugich, wyborcy zaczynają głosować zgodnie ze swoimi politycznymi sympatiami, nie fobiami narzucanymi przez niezastąpioną władzę. Do października zobaczymy jeszcze dziesiątki rozmaitych zwrotów akcji i wydarzeń, które będą zmieniać nastroje społeczne, wśród nich z całą pewnością pojawią się taśmy. Nie ma większego sensu, by dziś próbować się wstrzelić w wynik wyborów, ale można przyjąć pewne szacunki, które wskazują kierunek wzrostu i spadku.

Strony

21365 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. i nigdzie się na razie nie przykleiło ... Zrozumieli, że co za dużo to niezdrowo?
  -------------------

  A,  będzie "uzgodnienie płci"- panowie po 60-tce, zakładajcie spódnice, macie jeszcze szansę na wcześniejszą emeryturę :D

 2. Rozbawiła mnie Pani,ale to Polska nie Szkocja, Moja żona ma pracować do 63 r. życia.W tym roku skończy 59. Pozdr.

 3. 63 to nie 67, proszę jednak rozważyć :)) Pozdrowienia dla Żony!

 4. takie mam przeczucie. 

 5. Pacze i pacze i się na dziwić nie mogie, co sie wyrabia, Panie no co się porobiło.....
  Dwa miesiące przed prezydenckimi założyłem się o kilka flaszek "Baczewskiego" że Duda wygra. No i sa moje.
  Teraz zakładam się o to że PiS zdobędzie większość bezwzględną i nie ma chętnych na zakłady ( a to głownie lemingoza jest) . No to dorzucam że Yaro 6 miesięcy po wyborach będzie miał z koalicjantami większość konstytucyjną, nikt w to nie wierzy ale wódki nie chcą zaryzykować.... wielka niepowność jest w lemingradzie...

 6. Zakładają, że spora część elektoratu zachowuje się w miarę przewidywalnie, przynajmniej jak chorągiewka na wietrze. Tymczasem ta część rodaków są jak ryby w jeziorze. Wyż - nie biorą, niż ...blać nie nie biorą, nęcisz pół dnia - ni ch.ja. Idziesz do domu, facet obok wyciąga leszcza 50 cm. Sam nie wiem,...prądem?

 7. Partia korwina jest nie doszacowana.
  Będzie miał ok 8 max 12%, stały elektorat to ok 600tys głosów + to na co zapracuje.
  Wybory 25.10 więc tydzień przed 1.10, co daje mu (korwinowi) sporo głosów emigrantów, co do domu wrócą.
  Partia Swetru i Balcerka się skończyła nim się zaczęła na dobre, choć pewnie jeszcze dopompują ją życzliwe media.
  Zjednoczone lewactwo łaczy tylko wizja koryta, ale muszą przekroczyć 8%, a jeszcze partia Razem mocno lewicjących przyciągną.

 8. Trzy zjednoczone partie lewiznowe z wynikiem 7,99% to rozwiązanie idealne. Ale 8,01% to już jakiś tam problem (chociażby taki, że te mordy ty moje trzeba będzie oglądać w Sejmie). Trzy partie z podziałem 2,67% to byłby już cymes - oznaczałoby to też zapewne pójście w wieczny niebyt posowiecki poubecki desant z czasów ostatniej światowej.
  Zielonych czerwonych z PSL tym razem czeka już chyba bezwarunkowa anihilacja. Nie wierzę w wynik 6% (chociaż zawsze byli niedoszacowani w sondażach) wobec takich wyników, jak w wyborach prezydenckich. Frajerów niech sobie Sawicki szuka w swoim klubie - chłop swój rozum ma (a czeka jeszcze in vitro, z którym chłopu całkiem nie po drodze).

 9. A z odchowana ciezej a i ona ciebie ukatrupic moze....
  Wydaje mi sie ze nasze kunktatorstwo to psu na bude bo jak sadze waaadza jeszcze na nie jeden pomysl wpadnie przed wyborami... A i po wyborach bedzie nielekko.

  Dlatego prosze jeszcze raz - szukajcie tego co ukryte teraz przed oczyma i co ujawni sie nam za chwilke. Szukajmy min, szukajmy hakow i haczykow poustawianych przez obecna waaadze. Kazdy z nas wie o 'swoim' obszarze dzialania ale niewielu wie o wszystkim - jesli ktos taki w ogole jest.
  Co zrobic jak cos znajdziemy? Publikowac. Oby stalo sie publicznie wiadomym. Tutaj, na salonie, chocby i na pudelku gdziekolwiek oby sie wiesc rozniosla. Im szerzej tym lepszy efekt. Oczywiscie sprawdzac to co chce sie opublikowac
  Boicie sie? No to kupic uzywanego lapka za 100 zl i nadawac na 'free wifi' z jakiejs czarnej dziury :)
  Z reszta czy ktos Polakow ma uczyc jak knuc :)

 10. Koryto było jedno, a osób gromada...
  Utwór sprzed 100 lat: http://fraszki-ulotki.info/2015/07/idealista.html
  :)

 11. Strony